Close
Faqja 21 prej 26 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 401 deri 420 prej 509
  1. #401
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-12-2004
    Postime
    14
    teme interesante kjo e homoseksualitetit,

    dua tu kujtoj te gjitheve se skush nuk ka te ndrejte te gjykoje kerkush ne shoqeri. sa per homoseksualitetin shqiptaret jane nje popull me nje tradite te hershme homoseksuale, gje qe ka qene shume e pranuar nga shoqeria ne shekullin e XVII dhe XVIII. jam inpresionuar kur kam lexuar CELEBI, udhetarin turk qe shkruajti nje liber mbi udhetimin e tij ne shqiperi 300 vjet me pare, liber sot qe gjendet ne librarite e shqiperise.
    Shoqeria shqiptare para treqind vjeteve ka qene me e civilizuar dhe me e emancipuar sa eshte sot.

    te gjithe atyre qe shajne dua tu them te kene parasysh se para se te ofendojne homoseksualet te mendojene nje here qe shoku i tyre, vellai, babai njerez te afert dhe te dashur per ta mund te jene homoseksuale. ndoshta edhe ata qe shjane, sepse te shash dicka qe nuk te perket do te thote qe je shume i ndjeshem ndaj asaj teme dhe qe ne subkoshencen tende eshte krijuar nje kompleks aq i madh sa nuk e toleront dot, dhe kjo e tera ne menyre te pandergjegjshme.

    Ju qe ofendoni kujtohuni njerere mire per rinine e hershme, per adoleshencen tuaj per lojrat qe keni bere me shokun e ngushte dhe po te keni nje fije arsyetimi do te gjeni edhe gjurme te homoseksualitetin ne veten tuaj.

    sepse gjithe njerezit, meshkuj dhe femra jane ne njefare menyre biseksuale dhe mos u tmerroni nga kjo. homoseksualet jane nje perqindje shume e vogel ne krahasim me bisekset. por varet nga shoqeria qe ke jetuar, mga edukata, nga shume elemente te cilet ndikojne realisht tek njeriu dhe kjo mund te ndodhe edhe pas shume aventuarsh me femrat. mund ti ndodhe kujdo edhe pas dy martesash dhe shume femijeve, ashtu si kudo njihen raste te tille.

    ndaj permbahuni para se te jepni nje mendim

  2. #402
    i/e regjistruar Maska e Drita_Love
    Anėtarėsuar
    06-11-2005
    Vendndodhja
    SWEDEN
    Postime
    101
    Citim Postuar mė parė nga alibaba
    O Johan, homoseksual je ti dhe babai yt ndersa biseksuale eshte nena jote, dhe duke u bazuar ne fjalet tua them me plot vetedije se familja jote ka praktikuar incestin shekuj me radhe pa ēka se nuk keni prejardhje shqiptare, ju jeni vetem te shqiptarizuar dhe nga rraca prej te ciles e keni prejardhjen e keni trasheguar homoseksualizmin, biseksualizmin, incestin e shume gjera tjera.

    Hitleri per ta pastruar racen e vet vrau perveq jahudive e magjupeve edhe homoseksualet, mendoj se te njejten gje duhet ta bejme edhe ne.

    Mos ke perjetuar ndonje ekscitim nga babai yt kur ke qene i vogel.
    ALIBABA, PERSONALISHT DUA TE THEM QĖ JAMĖ TEPER E SHQETESUAR ME KĖTĖ THĖNJE DHE TI THJESHTĖ DUHET TA PERJETOSH HITLERIN SA E SHOF UNE.

    ALIBABA, KJO SHPREHJA JOTE E TREGON INJORANCEN TENDE PĖR TE CILEN AS NUK KAM FJALĖ TA PĖRSHKRUAJ! NE ASNJĖ MENYRE NUK GUXON, DHE KETE TA THEM TANI ME MENDIM SHUME SERIOZ, TĖ SHPREHESH KESI LLOJE URREJTJE NE EMER SHQIPĖTAREVE DHE TE THUASH QĖ TE JESH SHQIPETARE DO TE THOTE "TE URREJSH APO TE PERKRAHESH HITLERIN".

    TI ALIBABA, AS NUK KE DIJE FARE SE CFARĖ KE THĖNE TANI!
    I AKUZON NJEREZIT QĖ JANĖ JO-SHQIPĖTARE SEPSE E SHPREHIN LIBERALIZMIN E TYRE POR KE HARRUAR DICKA: POPULLI SHQIPETARE NUK ĖSHTE I TERI SIKUR TI! POPULLI SHQIPĖTARE ĖSHTE NJĖ POPULL I CILI FAKTIKISHT E KUPTON LIRINE DHE E VLERSON ATĖ SEPSE VETE E KA PERJETUAR ROBĖRINĖ!

    PRA ALIBABA, ME VJEN TURP KUR DIKUSH SI TI E VENDOS CFARĖ DO TĖ THOTĖ TĖ JESH SHQIPĖTARE! TURP, DHE AS NUK KUPTOJ NGA CILI NIVEL JE DUKE E SHIKUAR PLANETIN TONĖ!!!
    Dua te jem e lirė,te fluturoj,ZOTIN ta gjej dhe pėrjetoj, qė ne momentin e vdekjes tė mos mendoj qė kurrė as nuk jetova!

  3. #403
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437
    Kjo teme eshte diskutuar me qindra here dhe nuk e kuptoj pse i bini po nji brime ,akoma se keni kuptuar qe 90% e shqiptarve kane mentalitet qe nuk i pershtatet ne perkrahjen e homoseksualve, une personalisht as nuk dua ta di ne exsitojne apo jo , martohen apo jo , vdesin apo jo , e vetmja gje qe me preokupon eshte adoptimi i femijve nga kto njerez qe nuk kane as me te voglen ide se cfare do te thote te rrisesh nje femije ,se cfare pasojash mund ti sjellesh ktij femije duke e ditur qe ka dy prinder Gay , e kuptoni kaq apo jo ? ato qe i perkrahin , te imagjinojne veten e tyre si do u dukej nqf se do kishin 2prinder Gay ??

    Martesa ndofta , po adoptimi i femijve nuk duhet te ndodhi kurre !!

    hajt shnet

  4. #404
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Per mendimin tim neqoftese duan qe te martohen, atehere le te martohen dhe jete te gjate i uroj une. Ne Hollande lejohet kjo gje nga ligji shteteror.

    Un mendoj qe di dicka rreth kesaj gjeje, prandaj un e pranoj kete lloj martese.
    Femija don dhe kerkon dashuri prej prinderve dhe dy prinder homos, apo lesbis mund qe tja japin ate dashuri femijes.

    E di un qe ky mendim ndoshta nuk ju pelqen, por un shpresoj qe edhe ju nje dite do ta kuptoni kete gje.

    Po e theksoi: Un nuk jam homo, por e di pak a shume se cfare mendon nje homo per dashurine. Nuk eshte semundje, sikur mund te thone disa ketu dhe sikur kam menduar un dikur, por eshte thjesht dashuri dhe ciltersi qe nje njeri ndjen per nje tjeter.
    Disa argumente qe kam ndegjuar un nga njerez gay kan qene: un kam lindur keshtu, apo: un nuk e di perse e dua kete apo ate njeri, etj...etj..

    Konkluzioni im eshte qe dashuria nuk mund te shpjegohet mire me fjale; dashuria eshte dicka per zemren e per shpirtin e jo per trurin. Prandaj shume gay's nuk munden ta shpjegojne mire kete gje dhe prandaj shume njerez kujtojne se kjo gje eshte jasht ligjit natyror, apo kujtojne se ata njerez jane te semure.

    Ata njerez besimtar me Papen ne krye qe thone qe homoseksualitet eshte nje semundje ata jane te verbet dhe per mendimin tim ata gjykojne. Gjykimin, Jezusi ja len babait te tij (Zotit) ne dore. Jezusi i don dhe i mirpret te gjthe njerezit anembane ne bote dhe nuk gjykon.

    Kaq persa i perket kesaj teme

    Ja kalofshi mire.

    P.S. : Nuk e kisha dhe aq te lehte qe te shkruaja ketu siper, por mbasi u mendova thashe te shkruaj, sepse ndoshta mund te lindi dicka e re nga ky mendim i imi.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arcimedes : 28-01-2006 mė 15:52
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  5. #405
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anėtarėsuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    Mua me habit akoma mentaliteti shqiptar kur behet fjale mer tabu te tilla (apo nuk jame me tabu?). Mbase per shqiptare qe jetojne akoma me Kanunin, kjo nuk me habit, por mendimet e disa individeve ketu ne forum qe kryesisht jetojne ne perendim eshte komplet e papranueshme. Ok, shpejt e shkurt, mendimi im per martesen e homoseksualeve. Jo me larg se nje vit perpara kam qene kundra per arsye paragjykimi. Me vone pata rast te njoh disa prej tyre dhe cuditerish jane njerez normale, mbase me normale sesa disa nga jo-gay. Mendimi im ndryshoi, fundi i fundit c'te keqe ka nese dy njerez qe duhen martohen? Shoqeria perendimore fatmiresisht ka evoluar deri ne ate mase. Per ata qe perdorim argumentin: 2 prinder gay nuk mund te rrisin nje femije. E para, ajo nuk dihet, prinderit gay jane njesoj si prinderit e tjere. Mendoni sa femije rriten pa prinder fare se nuk don ti adoptoi njeri? Eshte me mire keta te adoptohen nga 2 meshkuj ose 2 femra apo te rriten ne jetimore? Un mendoj me mire 2 prinder te te njejtit seks. Shume martesa tradicionale te pakten ne Amerike perfundojne ne divorc , dhune ne familje etj.
    Per te gjithe ju qe mendoni gayt duhet shuar nga faqja e dheut, uroj qe ndonje i dashur ose e dashur i juaj te dali haptaz gay; mbase kjo do ju beje te kuptoni problemet e tyre. Per ju homofobet kam nje pyetje, si reagoni kur shikoni 2 femra bashke ? Hmmm..me duket e di pergjighen e kesaj.. Peace
    NeverAgainVolunteerYourself

  6. #406
    Platonic Lover Maska e EllaCaramella
    Anėtarėsuar
    16-12-2005
    Vendndodhja
    Ne ndjenjat e tij
    Postime
    113
    Citim Postuar mė parė nga FTN_2004
    , uroj qe ndonje i dashur ose e dashur i juaj te dali haptaz gay;
    FTN cke pse na uron neve ti, uro veten lol :P
    TY nuk te kam zemer, te kam shpirt, sepse zemra pushon nje dite, kurse shpirti svdes kurre.

  7. #407
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-01-2006
    Vendndodhja
    ne valet e jetes..!
    Postime
    28
    Po cfare munde te ndodhe me pastaj me nje cift homo...Pocese kurorzohen ?
    Perseri nuk jane familje !Nuk munde te kene pasardhes .. ! Apo ndoshta me vone kerkojne te adoptojne Femije..? Me shue se tmerr..!!!! Nje cift homosexual te edukoj nje femije...e me pastajjjjjjjjjjj...!!

    Ligj kunder Natyres,!

  8. #408
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-02-2006
    Vendndodhja
    kosov ku nuk ka rrym
    Postime
    19
    keq valla ma nuk po dihet se ''sa po shkon pasulu'' nuk e di se qfar po bohet me njerzit e sodit veq nje pergjigje e kom gjete njerz eshte ka vjen FUNDI I BOTES jemi ka e shkatrojm vete ne .Nuk di veq ishalla bahet mie se qeshtu si ja kemi niseku me dit se na te rit ku do te perfundojm

  9. #409
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Mos u merzisni se nuk eshte fundi i botes se u martuan dy homo, apo dy lesbisch.

    Eshte fundi i hipokrizise, po kjo eshte e vertete. Ekziston njeriu qe ka ndjese per jeten dhe jo njeriu qe ben sikur eshte perfekt, apo Zot.


    Kalofshi mire.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  10. #410
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    ti kisha une ndor i kisha tredh kta homot. ata jon deviacione

  11. #411
    cncnncn...cfare na ka be mentaliteti patriarkal.
    njerz primitiv!

    free ur mind.

  12. #412
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Per mendiminin tim.. martesa midis personave te gjinise se njejte nuk perben noi problem.. Perderisa lidhja e tyre eshte e njejte me ate te nje cifti hetero pse mos ti kene te njejtat te drejta ligjore si cifti hetero. Problemi per mendimin tim qendron te fakti i adoptimit te femijeve me shume, per vete faktin se nje femije vertete mund te kete nje jete me te mire ne nje cift homoseksual sesa ne jetimore ama eshte traumatike per botkuptimin e nje femije te tallet nga shoqeria ne shkolle apo ne kopesht... nuk eshte njesoj si nje femije i rritur ne nje familje "normale"..

  13. #413
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Sa te trashe, apo stereotipe qe jane disa anetare te forumit ketu.

    Femija don dhe kerkon dashuri dhe dy prinder homo, apo lesbik mund t'ja dhurojne femijes ate dashuri.

    kalofshi mire.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  14. #414
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Arcimedes.. ti je ai qe akuzon te tjeret per "stereotipe" apo trashesi ? pffff
    femija nuk ka thjesht nevoje per dashuri.. eshte shume here me e komplikuar se aq. Sic te kam shkruajt dhe me lart sme pengon fakti i marteses se dy homoseksualeve nese ti se ke kuptuar kaq...

    Ne ate botkuptimin tim... nje femije i rritur ne nje ambjent te tille do kete pasoja sepse do jetoje ne nje bote ku homosekzualizmi nuk eshte 100 % i pranuar nga te tere .. KAPISh ?

    dhe here tjeter mos i bier pragut te degjoje dera.. dhe cik me bute me epitetet..

    Shendet

  15. #415
    i/e regjistruar Maska e Albanian_boy
    Anėtarėsuar
    27-09-2005
    Vendndodhja
    Boton
    Postime
    6
    ata jane kafshe te degjeneruara, bytheqira o vlla ku do veje me keq

  16. #416
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga delisa
    Arcimedes.. ti je ai qe akuzon te tjeret per "stereotipe" apo trashesi ? pffff
    femija nuk ka thjesht nevoje per dashuri.. eshte shume here me e komplikuar se aq. Sic te kam shkruajt dhe me lart sme pengon fakti i marteses se dy homoseksualeve nese ti se ke kuptuar kaq...

    Ne ate botkuptimin tim... nje femije i rritur ne nje ambjent te tille do kete pasoja sepse do jetoje ne nje bote ku homosekzualizmi nuk eshte 100 % i pranuar nga te tere .. KAPISh ?

    dhe here tjeter mos i bier pragut te degjoje dera.. dhe cik me bute me epitetet..

    Shendet
    Po, femijes i duhen edhe gjera te tjera qe te jetoje, por dashuria eshte me e rendesishmja, per mendimin tim dhe ato te tjerat shkojne e vijne.

    Nuk ka rendesi se e kupton, apo se e pranon bota homoseksualizimin, por ka rendesi se si prinderit sillen me femijet dhe se si prinderit ja shpjegojne femijes keto qe mendon bota per ta.

    Sa here qe njerezit te mendojne qe homos nuk mund te rrisin dhe te edukojne nje femije,apo qe do ta kene te veshtire per kete gje, aq here do te shkruaj edhe un qe ata jane te trashe, hipokrita dhe stereotipe. Ne jete njeriu meson edhe te jetoje dhe ndoshta te mundi veshtiresite e jetes dhe kete gje e dine jo vetem njerezit hetero, por edhe homo's.

    Te dyshosh nuk ka gje, por edhe dyshimi per mua tregon qe nuk din shume per familjet homo, apo lesbik dhe qe nuk je rritur akoma nga ana spirituele.

    Jane njerez njesoj si ti dhe un, qe punojne, apo shkojne neper shkolla, qe kane shoke dhe shoqe, familje dhe qe jane ndoshta me te dashur dhe me te forte psiqikisht se njerezit "normal".

    Per mua ata jane njerez thjesht sikur ti dhe une, pa asnje lloj ndryshimi.
    Ndryshimi i vetem eshte qe ata kane rene ne dashuri me nje njeri te gjinise
    se tyre, sepse dashuria nuk eshte pune e trurit dhe e ligjit "natyror" kam shkruajtur un edhe me pare, por eshte pune e zemres dhe e shpirtit.

    Jeta eshte aq e komplikuar sa don ta bej nje njeri vete: as me shume e as me pake.

    Ti Delisa, neqoftese mendon qe ti nuk je stereotipe dhe e trashe dhe neqoftese ti mendon qe homos dhe lesbik jane njesoj te dashur dhe te afte sikur je edhe ti, atehere nuk ke pse te te behesh merak per shkrimet e mia.


    Kalofshi mire.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arcimedes : 11-02-2006 mė 03:58
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  17. #417
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Citim Postuar mė parė nga Arcimedes
    Te dyshosh nuk ka gje, por edhe dyshimi per mua tregon qe nuk din shume per familjet homo, apo lesbik dhe qe nuk je rritur akoma nga ana spirituele.

    Jane njerez njesoj si ti dhe un, qe punojne, apo shkojne neper shkolla, qe kane shoke dhe shoqe, familje dhe qe jane ndoshta me te dashur dhe me te forte psiqikisht se njerezit "normal".

    ************
    Ti Delisa, neqoftese mendon qe ti nuk je stereotipe dhe e trashe dhe neqoftese ti mendon qe homos dhe lesbik jane njesoj te dashur dhe te afte sikur je edhe ti, atehere nuk ke pse te te behesh merak per shkrimet e mia.


    Kalofshi mire.

    Sic ta kam shpjeguar... dhe po e perseris Nuk kam Asgje kundra homoseksualizmit. EShte zgjedhje qe bejne keta persona dhe ngelet e tille. S'kam ndermend te te replikoj me romane ty. E vetmja arsye per te cilen une te replikova ishte se posti yt ishte pas timit.. dhe natyrisht me ishe drejtuar mua me ate koment sepse une shkruajta per adoptimin e femijeve. NEJSE

    Ti thua qe familje te tilla homoseksuale NDOSHTA jane me te dashur dhe me te forte psiqikisht.. dhe natyrisht keto jane supozime te bera nga ti jo fakte.. dhe sa per femijet nuk do jene kurre njesoj me ata te rriturr ne nje familje "normale" sepse heret a vone do ndeshen te pakten nje here me perbuzje dhe tallje per prinderit e tyre.. sepse kurre sdo arrihte pranimi total i homoseksualizmit ne bote ashtu sic nuk eshte arritur zhdukja e ndjenjave Antisemitike dhe pas holokaustit.

    Vertet nuk di shume per familjet homoseksuale, sepse nuk jam rritur ne nje te tille dhe skam ndonje kontakt te afert me ta... ashtu si sbesoj te kesh dhe ti ( ndoshta gabohem) , por kjo sme ndalon te krijoj nje opinion.

    Sa per trashesi boll hodhe komente ne ajer me etiketen kujt ti djegi le ta mbaje sepse ofendon te tere ata qe nuk jane njesoj me mendimin tend.. kshu djale i mbare .

    Kalofsh mire

  18. #418
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga delisa
    Sic ta kam shpjeguar... dhe po e perseris Nuk kam Asgje kundra homoseksualizmit. EShte zgjedhje qe bejne keta persona dhe ngelet e tille. S'kam ndermend te te replikoj me romane ty. E vetmja arsye per te cilen une te replikova ishte se posti yt ishte pas timit.. dhe natyrisht me ishe drejtuar mua me ate koment sepse une shkruajta per adoptimin e femijeve. NEJSE

    Ti thua qe familje te tilla homoseksuale NDOSHTA jane me te dashur dhe me te forte psiqikisht.. dhe natyrisht keto jane supozime te bera nga ti jo fakte.. dhe sa per femijet nuk do jene kurre njesoj me ata te rriturr ne nje familje "normale" sepse heret a vone do ndeshen te pakten nje here me perbuzje dhe tallje per prinderit e tyre.. sepse kurre sdo arrihte pranimi total i homoseksualizmit ne bote ashtu sic nuk eshte arritur zhdukja e ndjenjave Antisemitike dhe pas holokaustit.

    Vertet nuk di shume per familjet homoseksuale, sepse nuk jam rritur ne nje te tille dhe skam ndonje kontakt te afert me ta... ashtu si sbesoj te kesh dhe ti ( ndoshta gabohem) , por kjo sme ndalon te krijoj nje opinion.

    Sa per trashesi boll hodhe komente ne ajer me etiketen kujt ti djegi le ta mbaje sepse ofendon te tere ata qe nuk jane njesoj me mendimin tend.. kshu djale i mbare .

    Kalofsh mire
    Mirmbrema delisa

    Te falenderoj per reagimin tend.

    Un e di qe ti nuk je kundra homseksualizimit, sepse e lexova dhe mua kjo gje me pelqen.

    Per ate mendimin tend me adoptimin e femijve nuk jam plotesisht dakort, sepse mendoj qe edhe njerezit hetero mund te kene probleme me femijet, njesoj sikur edhe homos.


    Ke te drejte kur thua qe eshte sypozimi i im, persa i perket homos me adoptimin e femijve: po eshte mendimi i im qe ata ndoshta mund te jene me forte dhe me te qete psiqikisht, por kjo nuk do te thote qe ata jane megjithmend keshtu. Un thashe "ndoshta", dhe jo qe jane, sepse un nuk jam i sigurte per kete gje.

    Ndoshta homos jane me te forte psiqikisht, pasi ata e kane me te veshtire per te edukuar nje femije, pasi njerezit si puna e jote, apo shume njerez te tjere me ne krye Papen e Romes nuk kan besim per kete gje. Por un po them ndoshta, sepse ka edhe homos qe nuk jane te afte per me rritur nje femije, ashtu sikur nuk jane as disa heteros.


    Un kam te drejte qe te perdor fjalet trashe, hipokrizi dhe stereotipe, sepse ato jane fjale te lejueshme gjate nje debati dhe per mendimin tim nuk jane ofenduese. Keto tre fjale perdoren ne te gjtha debatet demokratike dhe intelektuele dhe qellimi i tyre eshte qe ta vene tjetrin qe te mendoje dhe jo ta ofendojne, apo ta shajne ate. Me keto tre fjale un nuk kalova as nje kufi.

    Nuk na piqen mendimet komplet: ti ke mendim tjeter persa i perket adoptimit te femijve dhe thua qe ata do ta kene te veshtire, atehere shume mire. Un e rrespektoje kete gje. Edhe un mendoj qe ata do ta kene te veshtire, sepse shume njerez i pengojn ata me ato argumente sterotipe dhe me ate injorancen e tyre.

    Ky mendim nuk mund te shuhet kurre (do te kete njerez qe jane komplet kundra homoseksualizimit), po ndoshta ke te drejte, un kete gje nuk e di, sepse un nuk mund te shikoj dot ne te ardhmen. Por un mundohem qe ta them edhe ate mendimin tim qe ndoshta mund ti vej njerezit ne mendim, persa i perket kesaj teme.

    Un them qe nuk eshte ashtu sikur mendon ti, sepse mua keto gjera me duken te trasha, hipokrite dhe stereotipe. Dhe un kam te drejte te mendoje keshtu, njesoj sikur edhe ti ke te drejte qe te mendosh ndryshe.

    Un e rrespektoje dhe e vlersoj mendimit tend Delisa, por e ndjeva te rendesishme qe te reagoj per ate qe the dhe mua me lejohet kjo gje mendoj une, ashtu sikur te lejohet edhe ty qe te reagosh.

    Te uroj te gjitha te mira.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arcimedes : 11-02-2006 mė 19:10
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  19. #419
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Ore ti djale.

    Te thashe ti ke te drejten e opinionit, dhe kete sta ndalon njeri, sepse dhe forumi eshte shkembim mendimesh. Ne postin tim ste ka thene njeri qe mendimi yt eshte i gabuar, por ste ka thene asnjeri qe ti je i trashe per mendimin qe ke... ok ?!

    ndoshta kemi koncepte te ndryshme persa i perket nje (citoj fjalet e tua) "debati demokratik dhe intelektuel" sepse zakonisht kur eshte "intelektual" personi me te cilin ti debaton sesshte medoemos i trashe sepse nuk bindet me perlat qe ti mendon se jane te llogjikshme.

    Kshu Kshu .. E leme me kaq.. Le te biem dakort qe nuk kemi per te rene dakort

  20. #420
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga delisa
    Ore ti djale.

    Te thashe ti ke te drejten e opinionit, dhe kete sta ndalon njeri, sepse dhe forumi eshte shkembim mendimesh. Ne postin tim ste ka thene njeri qe mendimi yt eshte i gabuar, por ste ka thene asnjeri qe ti je i trashe per mendimin qe ke... ok ?!

    ndoshta kemi koncepte te ndryshme persa i perket nje (citoj fjalet e tua) "debati demokratik dhe intelektuel" sepse zakonisht kur eshte "intelektual" personi me te cilin ti debaton sesshte medoemos i trashe sepse nuk bindet me perlat qe ti mendon se jane te llogjikshme.

    Kshu Kshu .. E leme me kaq.. Le te biem dakort qe nuk kemi per te rene dakort
    Ti dukesh se si shkruan delisa, ashper dhe nuk don qe te zgjedhesh kompromis, sepse kompromisi i jot eshte me te ngjeshme dhe me ngerdheshje. Shiko ate pikturen qe na ke vene. Un nuk e kam qef ironine dhe ngerdheshjen tende.

    Un kujtova se kam te bej me nje njeri qe e kupton ate qe shkruajta une. Dhe ajo qe shkruajta un ty te mbron dhe nuk te prek, mirepo e tregove qe ti i merr gjerat pak si me vrull dhe te duket sikur po te sulmojne.

    Un i lexova shkrimet e tua dhe te shkruajta qe un jam pothuajse me te gjitha pikat njesoj, pervec asaj me adoptimin. Gjithashtu te shkruajta qe e rrespektoj ate mendimin tend, por kjo nuk do te thote qe un e perkrah ate. E kaq ishte.

    Un te mbrojta per pothuajse te gjtha pikat qe ti kishe shkruajtur, e di qe ti nuk i urren homos dhe kam rrespekt per mendimin tend. Por kjo qe shkruajte ti ne pergjithesi nuk eshte thjesht nje mendim qe jep ti, por eshte nje sulm per vetmbrojtje; ky eshte mendimi i im dhe kjo eshte ajo qe ndjej un kur lexoj ato te tuajat.

    Nuk ka gje, sepse un tani e di, ose mund ta parashikoj se sa shkolle dhe se cfare eksperencie te jetes ti ke. Tani shkruaj cfare te duash, se un e njoha ate sjelljen tende, persa i perket ne kete temen ketu.

    Kalofshi mire.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arcimedes : 12-02-2006 mė 05:03
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

Faqja 21 prej 26 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 233
    Postimi i Fundit: 13-03-2024, 07:04
  2. Martesa Ne Islam!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 08-06-2009, 13:30
  3. Thėnje tė bukura pėr dashurinė
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 483
    Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
  4. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  5. Martesa
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •