Close
Faqja 11 prej 26 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 505
 1. #201
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Anėtarėsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga arun
  mendimi im ne lidhje me kete teme eshte ky:


  pederastia dhe lesbizmi jane dy forma te dukshme devijimi seksual dhe si te tille duhen denuar , por pikerisht ketu lind edhe problemi sepse shoqeria ne vend qe te gjeje shkaqet e ketyre devijimeve seksuale dhe ajo qe eshte me e rendesishma ti kuroje si tendenca te semura mendore , rri dhe meret me debate se a duhet te martohen homot apo jo?


  Jane keta si ty, qe jane komplet te painformuar e te paditur ne kete pike, qe u prishin pune atyre qe vertet kane arsye per te luftuar homoseksualizmin. Me qesharakja eshte se po ben deklarata kaq pompoze, thua se nga ty mbijeton lufta kunder homoseksualizmit. I nderuar, doktor-prefesor I DI TE GJITHA, kam lajm shume te gezuar per ty, SHOQERIA I DI SHKAQET E HOMOSEKSUALIZMIT. Keto mendimet e tua adoleshento-fshatareske, qe e cilesojne si semundje mendore homoseksualizmin u shkaterojne pune gjithe te tjereve qe e kuptojne se homoseksualizmi eshte semundje gjenetike dhe si e tille mund te luftohet vetem me ndryshim gjenetik. Pra me nje fjale e dhi komplet muhabetin. Homot LINDIN Homo, dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike. Shoqeria e ka gjetur kuren, transformim gjenetik, po fatkeqesisht eshte po ajo shoqeri (apo ndoshta nje pjese tjeter e saj) qe i kundervihet ndryshimeve gjenetike qe ne embrion, qe paranadalon luften kunder homoseksualizmit.


  Citim Postuar mė parė nga arun
  homot le te martohen por a e kuptoni se nga keto martesa nuk vijne femije ne jete , dhe perderisa nuk kemi jete atehere pse duhet te meret shoqeria me ligjerimin e homove , pse nje cift homoseksual mbasi martohet kerkon te adaptoje nje femije , sepse nuk e sjell dot ne jete apo jo? por edhe sikur ta adaptoje nje femije cfare edukate seksuale do ti japi nje femije te adoptuar nje cift homo???
  I nderuar katnar, gjate 10 viteve te fundit qe ti ke bere gjume letargjik, mjekesia ka evoluar ne ate shkalle sa seksi nuk eshte me i detyrueshem per te patur femije. Cka do te thote se lezbiket mjafton te injektohen me sperme dhe mund te lindin, PRA NGA KETO MARTESA LINDIN FEMIJE. Kur zbret nga malet e Vermoshit detyrimisht mendon se qellimi i marteses jane vec kalamajte. Por pasi te kesh qendruar nja 5-6 vjet nga fusha, do kuptosh se arsyet e marteses nuk mbarojne tek kalamajte. Homot kerkojne legalizimin e marteses se i ndihmon ne arsye te tjera 1) ul 6% taksat vjetore, qe per nje familje dmth $10,000 ne vit 2) Partneri/ja njihet ligjerisht pra ne rast vdekjeje materialet dhe te ardhurat e viktimes i mer partneri/ja. Gjithashtu dhe kalamajte do i kalonin partnerit/es. Me qe ra fjala dhe pederastet mund te bejene femije pa patur nevoje te bejne seks me femer. Keto jane 2 arsyet kryesore qe Homot duan martesen.

  E vetmja gje me vlere qe ke thene gjate postimit eshte se Cfare lloj femije do edukoje ky cift? E pra aty duhet te ishte perqendruar gjithe tema jote, dhe cfare shoqerie krijohet nga keta femije, si do evoloje shoqeria dhe efekti negativ i ketij evolimi, etj etj etj......

  Citim Postuar mė parė nga arun
  mendimi i eshte se keto jane tendenca te semura mendore qe shkojne kunder seksit te vertete qe ka si qellim te vazhdoje jeten , homoseksualet nuk duhet te diskriminohen por duhet te kurohen sepse tendenca te tilla jane vetem devijime seksuale ose e thene shqip semundje mendore qe shkojne kunder seksit te vertete
  Leviz, leviz nga kemba e ures.... kur nuk koncepton dot problemin, mos lodh trurin kot, se ngordh qelizat. Hap ndonje faqe interneti a ndonje liber dhe shiko si lindin HOMOT dhe se nuk ka lidhje fare me ndonje semundje mendore. Ti me keto brockullat e tua, po thua se ata qe lindin pa kembe jane me semundje mendore. Dhe nje here, HOMO lind HOMO eshte ne gene...nuk kurohet me elektroshok ne tru, saldim ne prapanice, me uje te zier me sherer apo me qepe me kripe...do transformim gjenetik ne embrion.

  Po e kuptove kete posto prape, ne mos, ngjitu prape nga Trebeshina, bej ndonje gjume letargjik dhe na hidh ndonje llaf kur te zgjohesh.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 2. #202
  i/e regjistruar Maska e arturo
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  2,244
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga R2T
  Jane keta si ty, qe jane komplet te painformuar e te paditur ne kete pike, qe u prishin pune atyre qe vertet kane arsye per te luftuar homoseksualizmin. Me qesharakja eshte se po ben deklarata kaq pompoze, thua se nga ty mbijeton lufta kunder homoseksualizmit. I nderuar, doktor-prefesor I DI TE GJITHA, kam lajm shume te gezuar per ty, SHOQERIA I DI SHKAQET E HOMOSEKSUALIZMIT. Keto mendimet e tua adoleshento-fshatareske, qe e cilesojne si semundje mendore homoseksualizmin u shkaterojne pune gjithe te tjereve qe e kuptojne se homoseksualizmi eshte semundje gjenetike dhe si e tille mund te luftohet vetem me ndryshim gjenetik. Pra me nje fjale e dhi komplet muhabetin. Homot LINDIN Homo, dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike. Shoqeria e ka gjetur kuren, transformim gjenetik, po fatkeqesisht eshte po ajo shoqeri (apo ndoshta nje pjese tjeter e saj) qe i kundervihet ndryshimeve gjenetike qe ne embrion, qe paranadalon luften kunder homoseksualizmit.
  I nderuar katnar, gjate 10 viteve te fundit qe ti ke bere gjume letargjik, mjekesia ka evoluar ne ate shkalle sa seksi nuk eshte me i detyrueshem per te patur femije. Cka do te thote se lezbiket mjafton te injektohen me sperme dhe mund te lindin, PRA NGA KETO MARTESA LINDIN FEMIJE. Kur zbret nga malet e Vermoshit detyrimisht mendon se qellimi i marteses jane vec kalamajte. Por pasi te kesh qendruar nja 5-6 vjet nga fusha, do kuptosh se arsyet e marteses nuk mbarojne tek kalamajte. Homot kerkojne legalizimin e marteses se i ndihmon ne arsye te tjera 1) ul 6% taksat vjetore, qe per nje familje dmth $10,000 ne vit 2) Partneri/ja njihet ligjerisht pra ne rast vdekjeje materialet dhe te ardhurat e viktimes i mer partneri/ja. Gjithashtu dhe kalamajte do i kalonin partnerit/es. Me qe ra fjala dhe pederastet mund te bejene femije pa patur nevoje te bejne seks me femer. Keto jane 2 arsyet kryesore qe Homot duan martesen.

  E vetmja gje me vlere qe ke thene gjate postimit eshte se Cfare lloj femije do edukoje ky cift? E pra aty duhet te ishte perqendruar gjithe tema jote, dhe cfare shoqerie krijohet nga keta femije, si do evoloje shoqeria dhe efekti negativ i ketij evolimi, etj etj etj......  Leviz, leviz nga kemba e ures.... kur nuk koncepton dot problemin, mos lodh trurin kot, se ngordh qelizat. Hap ndonje faqe interneti a ndonje liber dhe shiko si lindin HOMOT dhe se nuk ka lidhje fare me ndonje semundje mendore. Ti me keto brockullat e tua, po thua se ata qe lindin pa kembe jane me semundje mendore. Dhe nje here, HOMO lind HOMO eshte ne gene...nuk kurohet me elektroshok ne tru, saldim ne prapanice, me uje te zier me sherer apo me qepe me kripe...do transformim gjenetik ne embrion.

  Po e kuptove kete posto prape, ne mos, ngjitu prape nga Trebeshina, bej ndonje gjume letargjik dhe na hidh ndonje llaf kur te zgjohesh.


  o plako me duket se nuk po te ofendon njeri ty une kam mendimin tim dhe kete nuk po ta imponoj ty apo dikujt tjeter ,  neser do te flas me gjate se sot nuk kam kohe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga arturo : 26-08-2004 mė 15:17

 3. #203
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga R2T
  Jane keta si ty, qe jane komplet te painformuar e te paditur ne kete pike, qe u prishin pune atyre qe vertet kane arsye per te luftuar homoseksualizmin. Me qesharakja eshte se po ben deklarata kaq pompoze, thua se nga ty mbijeton lufta kunder homoseksualizmit. I nderuar, doktor-prefesor I DI TE GJITHA, kam lajm shume te gezuar per ty, SHOQERIA I DI SHKAQET E HOMOSEKSUALIZMIT. Keto mendimet e tua adoleshento-fshatareske, qe e cilesojne si semundje mendore homoseksualizmin u shkaterojne pune gjithe te tjereve qe e kuptojne se homoseksualizmi eshte semundje gjenetike dhe si e tille mund te luftohet vetem me ndryshim gjenetik. Pra me nje fjale e dhi komplet muhabetin. Homot LINDIN Homo, dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike. Shoqeria e ka gjetur kuren, transformim gjenetik, po fatkeqesisht eshte po ajo shoqeri (apo ndoshta nje pjese tjeter e saj) qe i kundervihet ndryshimeve gjenetike qe ne embrion, qe paranadalon luften kunder homoseksualizmit.
  I nderuar katnar, gjate 10 viteve te fundit qe ti ke bere gjume letargjik, mjekesia ka evoluar ne ate shkalle sa seksi nuk eshte me i detyrueshem per te patur femije. Cka do te thote se lezbiket mjafton te injektohen me sperme dhe mund te lindin, PRA NGA KETO MARTESA LINDIN FEMIJE. Kur zbret nga malet e Vermoshit detyrimisht mendon se qellimi i marteses jane vec kalamajte. Por pasi te kesh qendruar nja 5-6 vjet nga fusha, do kuptosh se arsyet e marteses nuk mbarojne tek kalamajte. Homot kerkojne legalizimin e marteses se i ndihmon ne arsye te tjera 1) ul 6% taksat vjetore, qe per nje familje dmth $10,000 ne vit 2) Partneri/ja njihet ligjerisht pra ne rast vdekjeje materialet dhe te ardhurat e viktimes i mer partneri/ja. Gjithashtu dhe kalamajte do i kalonin partnerit/es. Me qe ra fjala dhe pederastet mund te bejene femije pa patur nevoje te bejne seks me femer. Keto jane 2 arsyet kryesore qe Homot duan martesen.

  E vetmja gje me vlere qe ke thene gjate postimit eshte se Cfare lloj femije do edukoje ky cift? E pra aty duhet te ishte perqendruar gjithe tema jote, dhe cfare shoqerie krijohet nga keta femije, si do evoloje shoqeria dhe efekti negativ i ketij evolimi, etj etj etj......  Leviz, leviz nga kemba e ures.... kur nuk koncepton dot problemin, mos lodh trurin kot, se ngordh qelizat. Hap ndonje faqe interneti a ndonje liber dhe shiko si lindin HOMOT dhe se nuk ka lidhje fare me ndonje semundje mendore. Ti me keto brockullat e tua, po thua se ata qe lindin pa kembe jane me semundje mendore. Dhe nje here, HOMO lind HOMO eshte ne gene...nuk kurohet me elektroshok ne tru, saldim ne prapanice, me uje te zier me sherer apo me qepe me kripe...do transformim gjenetik ne embrion.

  Po e kuptove kete posto prape, ne mos, ngjitu prape nga Trebeshina, bej ndonje gjume letargjik dhe na hidh ndonje llaf kur te zgjohesh.
  O ti doktor profesor ca te them une ty ,se me verte smushke fare nga rraketikja ti ,ca po na trego me kto boll shit qe ke shkrujt apo e ma veten per orator ,leji mer daj te japin ropt mendimin e vet ,apo do te thush qe ke nja 6 -7 vjet ne kurbet ti edhe u civilizove me kulturen demokratike te shkaperdhyme te evropianve ,leji mer daj ato fjalet e mdhoja se na hape barkun !!!!

  nejse te jap dhe une mendimin tim per martesen e ktyne homove ...

  martesat e tyre nuk duhet te lejohen,ska noi arsye pse me bo martese ,mund te rrish i dashurum ,martesat bohen per te kriju familje ,po kto te degjenerumit ca familje do krijojne !!!pale dun edhe me nxjerr ligj per adoptimin e femijve pfpfpfpfpfp ka pjerdh bota para kohe !!nejse se spo zgjatem shme per tema si puna ksaj !!!

  hajt ja kalofshi mire edhe shnet e pare

 4. #204
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Ore ca keni me pedet ju, po ju han gje buken he? leri ore njerzit te bejn ca te duan te jetojn si ti doj shpirti

 5. #205
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga R2T
  Jane keta si ty, qe jane komplet te painformuar e te paditur ne kete pike, qe u prishin pune atyre qe vertet kane arsye per te luftuar homoseksualizmin. Me qesharakja eshte se po ben deklarata kaq pompoze, thua se nga ty mbijeton lufta kunder homoseksualizmit. I nderuar, doktor-prefesor I DI TE GJITHA, kam lajm shume te gezuar per ty, SHOQERIA I DI SHKAQET E HOMOSEKSUALIZMIT. Keto mendimet e tua adoleshento-fshatareske, qe e cilesojne si semundje mendore homoseksualizmin u shkaterojne pune gjithe te tjereve qe e kuptojne se homoseksualizmi eshte semundje gjenetike dhe si e tille mund te luftohet vetem me ndryshim gjenetik. Pra me nje fjale e dhi komplet muhabetin. Homot LINDIN Homo, dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike. Shoqeria e ka gjetur kuren, transformim gjenetik, po fatkeqesisht eshte po ajo shoqeri (apo ndoshta nje pjese tjeter e saj) qe i kundervihet ndryshimeve gjenetike qe ne embrion, qe paranadalon luften kunder homoseksualizmit.
  I nderuar katnar, gjate 10 viteve te fundit qe ti ke bere gjume letargjik, mjekesia ka evoluar ne ate shkalle sa seksi nuk eshte me i detyrueshem per te patur femije. Cka do te thote se lezbiket mjafton te injektohen me sperme dhe mund te lindin, PRA NGA KETO MARTESA LINDIN FEMIJE. Kur zbret nga malet e Vermoshit detyrimisht mendon se qellimi i marteses jane vec kalamajte. Por pasi te kesh qendruar nja 5-6 vjet nga fusha, do kuptosh se arsyet e marteses nuk mbarojne tek kalamajte. Homot kerkojne legalizimin e marteses se i ndihmon ne arsye te tjera 1) ul 6% taksat vjetore, qe per nje familje dmth $10,000 ne vit 2) Partneri/ja njihet ligjerisht pra ne rast vdekjeje materialet dhe te ardhurat e viktimes i mer partneri/ja. Gjithashtu dhe kalamajte do i kalonin partnerit/es. Me qe ra fjala dhe pederastet mund te bejene femije pa patur nevoje te bejne seks me femer. Keto jane 2 arsyet kryesore qe Homot duan martesen.

  E vetmja gje me vlere qe ke thene gjate postimit eshte se Cfare lloj femije do edukoje ky cift? E pra aty duhet te ishte perqendruar gjithe tema jote, dhe cfare shoqerie krijohet nga keta femije, si do evoloje shoqeria dhe efekti negativ i ketij evolimi, etj etj etj......  Leviz, leviz nga kemba e ures.... kur nuk koncepton dot problemin, mos lodh trurin kot, se ngordh qelizat. Hap ndonje faqe interneti a ndonje liber dhe shiko si lindin HOMOT dhe se nuk ka lidhje fare me ndonje semundje mendore. Ti me keto brockullat e tua, po thua se ata qe lindin pa kembe jane me semundje mendore. Dhe nje here, HOMO lind HOMO eshte ne gene...nuk kurohet me elektroshok ne tru, saldim ne prapanice, me uje te zier me sherer apo me qepe me kripe...do transformim gjenetik ne embrion.

  Po e kuptove kete posto prape, ne mos, ngjitu prape nga Trebeshina, bej ndonje gjume letargjik dhe na hidh ndonje llaf kur te zgjohesh.
  wowww, ku e ke gjetur ate avatar ?? Scanderbeg-21 WFSS ..., you know..

  per mua, mund ti japin dhe leje per tu martuar.. as me intereson fare se cfare bejne. por, NE ASNJE MENYRE, nuk duhet te adaptojne femije !!!
  Prektora

 6. #206
  Perjashtuar Maska e Tarbash_Patel
  Anėtarėsuar
  15-08-2004
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  R2t shkruan:

  homoseksualizmi eshte semundje gjenetike dhe si e tille mund te luftohet
  vetem me ndryshim gjenetik. Pra me nje fjale e dhi komplet muhabetin. Homot LINDIN Homo, dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike

  Hmmmmm......
  Perse i referohesh Homoseksualitetit si semundje ti R2t?
  A kerkon te thuash qe homoseksualet jane ndryshe nga njerezit e tjere , dmth jane te semure gjenetikisht?
  Ate kerkon te thuash, kjo vihet re dhe tregon konceptin tend teper te varfer social.
  Gjithashtu, kafshet i bie nga analiza jote qe nuk e perceptojne si duhet sensin mendoro-psiqik.
  Pasi, nga konkludimi qe i behet asaj fjalie ku ti ke permendur kafshet , kerkon te thuash se nese kafshet jane homoseksuale qe nuk kane mend atehere medoemos edhe njerezit do jene te tille.
  Por, vertet mendon se kafshet nuk kane sens mendoro-psiqik?
  Neurologet mendojne ndryshe.
  Ti qe nuk je i tille po na shfaq ketu dicka jo te provuar shkencerisht dhe kjo te ben ty nje Galileo i kohes moderne
  Dhe arroganca nuk ja vlen pasi nuk te jep krah aspak por thjesht nje iluzion qe ti ndoshta i di te gjitha.
  Mendohu para se flet se flet shume brockulla.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tarbash_Patel : 27-08-2004 mė 00:37

 7. #207
  i/e regjistruar Maska e arturo
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  2,244
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga R2T
  Jane keta si ty, qe jane komplet te painformuar e te paditur ne kete pike, qe u prishin pune atyre qe vertet kane arsye per te luftuar homoseksualizmin. Me qesharakja eshte se po ben deklarata kaq pompoze, thua se nga ty mbijeton lufta kunder homoseksualizmit. I nderuar, doktor-prefesor I DI TE GJITHA, kam lajm shume te gezuar per ty, SHOQERIA I DI SHKAQET E HOMOSEKSUALIZMIT. Keto mendimet e tua adoleshento-fshatareske, qe e cilesojne si semundje mendore homoseksualizmin u shkaterojne pune gjithe te tjereve qe e kuptojne se homoseksualizmi eshte semundje gjenetike dhe si e tille mund te luftohet vetem me ndryshim gjenetik. Pra me nje fjale e dhi komplet muhabetin. Homot LINDIN Homo, dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike. Shoqeria e ka gjetur kuren, transformim gjenetik, po fatkeqesisht eshte po ajo shoqeri (apo ndoshta nje pjese tjeter e saj) qe i kundervihet ndryshimeve gjenetike qe ne embrion, qe paranadalon luften kunder homoseksualizmit.

  duke qene se mbreme nuk kisha kohe po te pergjigjem sot

  e para njehere une nuk po luftoj njeri por po them mendimin tim dhe nuk ke pse mer kot
  keto mendime qe jap nuk jane deklarata pompoze por jane mendimet e mija prej kohesh ne lidhje me homoseksualet , dhe per te treguar ty se sa te vlefshme jane mendimet e mija po te them se para pak kohesh gjykata e larte ne san francisko te shtetit te kalifornise anulloi rreth 4 000 martesa homoseksualesh kryesisht per keto shkaqe qe une paraqita ne shkrimin e djeshem

  dhe ata gjykates besoj se dine me shume se une ne kete drejtim perndryshe nuk e mernin ate vendim

  mendimi im eshte se homoseksualiteti nuk eshte nje semundje qe vjen thjesht vetem per nje shkak , por ka disa shkaqe , sipas meje shkaku kryesor eshte nje formim jo i mire mbi seksin dhe kjo fillon qe ne familje , ka shume familje sot ne bote qe bisedat me teme seksuale i kane nje tabu , nje nje shkak tjeter eshte edukata seksuale ne pergjithesi qe mer personi duke filluar qe nga shkolla ,ne shoqeri, etj etj

  nje shkak tjeter eshte se keto tendenca seksuale te dukshme devijuese lindin edhe ne ato ambjejte ku ka vetem meshkuj sic jane burgjet , kazermat . etj ose kur mundon parteri tjeter , qe te bindesh per kete po te them se historikisht origjina e lesbizmit ka filluar ne nje ishull ku kishte vetem femra dhe ku mungonin meshkujt pra mungonte parteri tjeter

  shoqeria sipas mendimit tim nuk e ka gjetur shkakun dhe kjo kuptohet me faktin e thjeshte se po te gjendet shkaku eleminohen edhe pasojat

  nje shkat tjeter sipas meje eshte ajo cfare ne trashegojme nga jetet tona te kaluara ti ndoshta nuk i di por ne trashegojme nga jetet tona te kaluara edhe programe te cilat jane rrezultatet e puneve qe ne kemi bere nga jetet tona te kaluara , dhe keto programe ose keto rezulltate te cilat ne jemi te detyruar ti ezaurojme ose ti konsumojme sepse jane ligje te universit qe nuk te falin, ne lidhje me kete teori qe njihet ne bote me emrin recarnacion (rimisherimin) duhet te konsultohesh me ata persona qe kane njohuri te mjaftueshme sepse ka njerez qe abuzojne me kete teori sipas qefit  I nderuar katnar, gjate 10 viteve te fundit qe ti ke bere gjume letargjik, mjekesia ka evoluar ne ate shkalle sa seksi nuk eshte me i detyrueshem per te patur femije. Cka do te thote se lezbiket mjafton te injektohen me sperme dhe mund te lindin, PRA NGA KETO MARTESA LINDIN FEMIJE. Kur zbret nga malet e Vermoshit detyrimisht mendon se qellimi i marteses jane vec kalamajte. Por pasi te kesh qendruar nja 5-6 vjet nga fusha, do kuptosh se arsyet e marteses nuk mbarojne tek kalamajte. Homot kerkojne legalizimin e marteses se i ndihmon ne arsye te tjera 1) ul 6% taksat vjetore, qe per nje familje dmth $10,000 ne vit 2) Partneri/ja njihet ligjerisht pra ne rast vdekjeje materialet dhe te ardhurat e viktimes i mer partneri/ja. Gjithashtu dhe kalamajte do i kalonin partnerit/es. Me qe ra fjala dhe pederastet mund te bejene femije pa patur nevoje te bejne seks me femer. Keto jane 2 arsyet kryesore qe Homot duan martesen.

  ne lidhje me shkencen qe ti thua se ka evoluar ne keto 10 vitet e fundit po te them se eshte e vertete qe lesbiket lindin femije por kjo nuk eshte merite e shkences per nje fakt te thjeshte sepse sado qe te lindin femije lesbiket jane te detyruar te marin spermen nga nje mashkull dhe nese nje mashkull nuk e jep spermen e tij ato lesbiket duhet te qendrojne pa femije , e perseris qe shkenca eshte e detyruar te mari spermatozoidin nga nga mashkull qe tja injektoje nje femre lesbike perndryshe lesbiket nuk e shohin femijen as ne enderr

  mendoj se edhe mbas dashurise me te madhe dhe me te zjarrte ne bote midis dy parntereve qendron jo vetem deshira per te qendruar prane dhe per te bere seks, por ajo qe eshte kryesorja vazhdimesia e jetes pra sjellja e femijeve ne jete nese nje gje e tille eshte e pamundur atehere parneret shkojne te adoptojne femije te tjere ose i drejtohen shkences , mendoj se edhe homot kur duan te kene femije shtyhen pikerisht nga ky fakt , pra vazhdimesia e jetes

  sa per ate punen e taksave nuk di se cfare te them se nuk kam asnje lloj njohurie se si keta persona u dashka te paguajne taksa me pak

  E vetmja gje me vlere qe ke thene gjate postimit eshte se Cfare lloj femije do edukoje ky cift? E pra aty duhet te ishte perqendruar gjithe tema jote, dhe cfare shoqerie krijohet nga keta femije, si do evoloje shoqeria dhe efekti negativ i ketij evolimi, etj etj etj......

  persa i perket edukimit te femijeve kjo eshte nje teme qe duhet prekur sepse mendoj se pikerisht nga edukimi i mire i femijeve vijne shume te mira ne kete drejtim , ashtu sic vijne edhe shume mangesi nga nje edukim jo i mire, une jam kattegorikisht qe homoseksualet te luftohen ose te denohen sepse ata nga kjo gje mund te perfitojne dhe te hiqen si viktima dhe nje gje te tille e kam pare ne shume raste kur ata kerkojne te organizohen dhe te kerkojne te drejta qe nuk i meritojne , mendoj se duke qene qenje njerzore nuk te jep te drejten te shkosh kunder ligjeve te natyres, sepse devijimet seksuale jane kunder seksit te natyrshem dhe mbi te gjitha po ta perseris se nga pederastia dhe lesbizmi nuk vijne femije ne jete ne menyre normale  Leviz, leviz nga kemba e ures.... kur nuk koncepton dot problemin, mos lodh trurin kot, se ngordh qelizat. Hap ndonje faqe interneti a ndonje liber dhe shiko si lindin HOMOT dhe se nuk ka lidhje fare me ndonje semundje mendore. Ti me keto brockullat e tua, po thua se ata qe lindin pa kembe jane me semundje mendore. Dhe nje here, HOMO lind HOMO eshte ne gene...nuk kurohet me elektroshok ne tru, saldim ne prapanice, me uje te zier me sherer apo me qepe me kripe...do transformim gjenetik ne embrion.

  sigurisht qe problemin une e konceptoj mire sepse keto jane vetem ekstravaganca seksuale te njohura tashme boterisht , dhe nuk e teproj fare kur them se jane tendenca mendore seksuale te semura qe duhen kuruar jo duke i perndjekur keta persona por duke gjetur shkaqet dhe po u gjet shkaku eleminohen edhe pasojat ......................................

  Po e kuptove kete posto prape, ne mos, ngjitu prape nga Trebeshina, bej ndonje gjume letargjik dhe na hidh ndonje llaf kur te zgjohesh.
  sigurisht qe ky eshte mendimi im dhe ti nuk ke pse merzitesh sepse kjo eshte demokracia e forumit

 8. #208
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga cunimartum
  .....Personalisht mendoj se shkaterrimi i njerezimit fillon aty ku prishet familja.

  Keto jane fjalet me me vend dhe me te menura mbi kete teme. Nuk mund te kete percaktim me te fuqishem sesa i mesipermi.

  Pershendetje, dhe faleminderit
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 9. #209
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Anėtarėsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga darwin
  wowww, ku e ke gjetur ate avatar ?? Scanderbeg-21 WFSS ..., you know..

  per mua, mund ti japin dhe leje per tu martuar.. as me intereson fare se cfare bejne. por, NE ASNJE MENYRE, nuk duhet te adaptojne femije !!!
  Pershendetje darwin 14/88!

  Shyqyr qe doli nje qe e kupton simbolin, ka dhe 2-3 veta ne forum qe e kane kopjuar dhe e valvisin plot krenari pa e ditur se ca simbolizon. Nejse SS-21 eshte nga ato simbole qe na ben krenar qe jemi Shqiptare.

  Lavdi!

  Citim Postuar mė parė nga Patel-Jevgu

  Perse i referohesh Homoseksualitetit si semundje ti R2t?
  A kerkon te thuash qe homoseksualet jane ndryshe nga njerezit e tjere , dmth jane te semure gjenetikisht?
  Ate kerkon te thuash, kjo vihet re dhe tregon konceptin tend teper te varfer social.
  Gjithashtu, kafshet i bie nga analiza jote qe nuk e perceptojne si duhet sensin mendoro-psiqik.
  Pasi, nga konkludimi qe i behet asaj fjalie ku ti ke permendur kafshet , kerkon te thuash se nese kafshet jane homoseksuale qe nuk kane mend atehere medoemos edhe njerezit do jene te tille.
  Por, vertet mendon se kafshet nuk kane sens mendoro-psiqik?
  Neurologet mendojne ndryshe.
  U zgjua dhe nje Ainshtajn tjeter, doli nga gemusha me manaferra. Po si mer docent filozofie ti rreferohem ndryshe problemit gjenetik po nuk ju rreferova si semundje. Ti po perpiqesh te shpjegosh kuptimin e fjales semundje, apo ti pergjigjesh temes mbi pederastet.

  Edhe sigurisht qe pederastet jane ndryshe nga njerzit e tjere, po mos ishin do quheshin hetero-seksuale, i nderuari astrolog i qimeve te hundes. Jane ndyshe si jane ndryshe dhe antikapatet, si jane dhe memecet apo shurdhet, Nuk jane njesoj si te tjeret. Prandaj dhe jane klasifikuar ne nje grup tjeter shoqeror pasi JANE ndryshe.

  Konceptin tim te varfer social? Waw, si i nxore keto fjale? I perdore thjesht te tregoje se di te thurresh fjali me fjalen koncept brenda apo s'e di per ca po behet fjale, dhe the me vete:- Hec ta them nje here kete fjali se mbase hyn ne pune? Zoti Ciceron, fjalia alla pordhi -kali ne dere te hanit nuk ka lidhje fare me postimin tim. Nese them se Pederastet jane ndryshe nga njerzit e tjere nuk hyn fare me konceptimin tim social. Qe pederastet jane ndryshe e mendon gjithe bota (perfshi pederastet vete) se sic u sqarua dhe em lart nuk kane te njejtat shije me nejrzit e tjere, kjo i ben natyrisht te ndryshem.

  Per kafshet, kur lexon postimin nxire koken nga b*tha dhe perqendrohu, ose mos mer kot si pushka e jevgut e flet percart. kafshet nuk u permenden ketu qe ti te me sqarosh se neurologu Mehmet Zylybashi nga zona e Mamurasit zbuloi se nje lope eshte ne gjendje te arsyetoje se cili bar shijon me mire. Parafolsi im la te kuptonte se Homoseksualizmi eshte dicka qe viktima perzgjedh vete gjate jetes, e marin me kalimin e viteve. Kafshet u sollen ne kete ekuacion per te treguar se Homoseksualizmi nuk eshte dicka qe perzgjidhet se eshte e modes, qartesisht kafshet nuk zgjedhin dashnorin sipas modes apo preferences, por nga ajo qe u vjen dhe u duket natyrale. Pra nese ka kafshe homoseksuale do te thote se kjo eshte semundje gjenetike e lindur.

  Keto llapra-shupjet e tua per "senset mendoro-psiqik" jane perpjekje deshtake per te treguar pasurine e fjalorit tend (qe me thene te drejten nuk ja rrit njeriu trashesine e Bishes) pasi ato qe po me fjalos nuk kane lidhje fare me cka po them une.

  Citim Postuar mė parė nga arun
  Demokracia e forumit etj etj etj..
  Akoma ke kemba e ures ti, u diskutua cili eshte burimi i Homoseksualizmit dhe si mund te luftohet, ti akoma ne ate pike. Dhe forumi eshte demokraci, demokraci me te cilen disa abuzojne.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga R2T : 27-08-2004 mė 11:48
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 10. #210
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga arun
  mendimi im ne lidhje me kete teme eshte ky:


  pederastia dhe lesbizmi jane dy forma te dukshme devijimi seksual dhe si te tille duhen denuar , por pikerisht ketu lind edhe problemi sepse shoqeria ne vend qe te gjeje shkaqet e ketyre devijimeve seksuale dhe ajo qe eshte me e rendesishma ti kuroje si tendenca te semura mendore , rri dhe meret me debate se a duhet te martohen homot apo jo?


  me duket shume budallek qe disa njerez akoma mendojn se homoseksualet mund te kurohen...pfff, s'mund te forcosh nje person te doj seksin e ndryshme ...neqoftese je pedo. do mbetesh pedo...

  homot le te martohen por a e kuptoni se nga keto martesa nuk vijne femije ne jete , dhe perderisa nuk kemi jete atehere pse duhet te meret shoqeria me ligjerimin e homove , pse nje cift homoseksual mbasi martohet kerkon te adaptoje nje femije , sepse nuk e sjell dot ne jete apo jo? por edhe sikur ta adaptoje nje femije cfare edukate seksuale do ti japi nje femije te adoptuar nje cift homo???
  aq me mire qe ata te adoptojne femije, s'do te thote qe femija do behet homo gjithashtu...varet nga preferenca e njerzve, besoj se nje homoseksual eshte i tille qe ne femijeri, kan lindur homo

  mendimi i eshte se keto jane tendenca te semura mendore qe shkojne kunder seksit te vertete qe ka si qellim te vazhdoje jeten , homoseksualet nuk duhet te diskriminohen por duhet te kurohen sepse tendenca te tilla jane vetem devijime seksuale ose e thene shqip semundje mendore qe shkojne kunder seksit te vertete
  Neqoftese e konsideron si nje semundje mendore atehere s'mundesh ti kurosh, si nuk mundesh te kurosh njerzit qe jane menderisht te ritarduar, ashtu s'mundesh ti kurosh ata gjithashtu. Kete e them per pederastet apo lezbiket qe kurre s'kan ndjere ndonje gje per seksin e ndryshme. Por nga ata qe jan biseksual besoj se vete zgjedhin te behen te tille.

  Nejse mendimi im eshte qe neqoftese homoseksualet deshirojne te martohen atehere duhet ti lejojm. Pse jo? C'fare gje te keqe do ndodhi neqoftese ata martohen? Ngaqe eshte ndryshe se nga bibla qe vetem nje femer dhe nje burre duhen te martohen...jo! tani koha eshte ndryshuar dhe duhet ti japim liri dhe te drejt te martohen, dhe leje te adoptojne femije gjithashtu neqoftese duan.
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 11. #211
  Perjashtuar Maska e Tarbash_Patel
  Anėtarėsuar
  15-08-2004
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  I nderuar katnari me emrin R2t

  Ti the qe Homoseksualiteti eshte nje semundje gjenetike.
  Kjo eshte shume e gabuar.
  Homoseksualiteti nuk eshte semundje aspak.Nje homoseksual eshte shume i vetedijshem dhe nuk mund te klasifikohet ne asnje menyre me nje person me te meta mendore.
  Kupton ti zoti Katnar???
  Persa i perket asaj qe thashe rreth kafsheve , lexoje edhe nje here ca ke shkruajtur:

  Katnari R2t shkruan:

  dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike

  Kjo i nderuar katnar, po te analizohet dhe te zhbirilohet ashtu si e ke shkruar = Kafshet nuk kane sens mendoro-psiqik , pra nuk jane ne gjendje ti kontrollojne veprimet e tyre, prandaj nqs ata si kafshe mund te lindin te tilla medoemos edhe me njerezit do ndodhi e njejta gje.

  E kuptoj qe mundohesh te gjesh dhe te formulosh fjali nga me te sofistikuara me tendenca katnari , dhe ndoshta fjalori yt corovodian me arome jevgu te Brrakes , te shpenzon shume energji dhe ti si androidian qe je varesh nga keto energji ne padiskutim te plote.

  Jo vetem ti je i mencur, ka edhe njerez te tjere ne ket bote qe kane pak tru.
  Respektoji opinionet e te tjereve se ashtu tregon maturine dhe intelektin tend qe tani ndodhet ne fazen e nje baxhelle arixheske.

 12. #212
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje homoseksual esht i vetedijshem?
  Per kur e ke fjalen? Per kur zgjedh ngjyren e kondomit? Per kur e di se c'fare autobuzi te marri per te klubi i homove?
  Homoseksualiteti esht impuls o grup s'ka lidhje me vetedijen, ashtu si instinktet s'kane lidhje me vetedijen. Ti s'je i vetdijshem kur te ngrihet apo jo? Vec shef nej derro llape (ose Mister Universin ne rastin tend psh) dhe impulset shtazore pasojne.
  Dhe perderisa ky instinkt ose impuls del jashte natyres "normale" atehere e kupton ti se pse disa mund ta quajne si semundje ose te pakten devijim, perversion i kursit normal te riprodhimit.

  Ka shum rrethana psikologjike ne jete qe mund ta drejtojne nje njeri drejt homoseksualitetit, plus disa predispozita fizike qe i ka qe nga lindja...pra nuk esht aq e lehte sa te heqesh vizen e sakte per origjinen e ketyre impulseve.
  Komplikacionet ne fazat e zhvillimit te femijes, abuzimet qe mund te kete pesuar nga X apo Y, dobesia e karakterit, menyra e rritjes nga prinderit (bastardhimi ose mbi-mbrojtja), frika nga marredhenjet normale seksuale apo impotenca jane te gjithe faktore pro-homoseksualitetit.

  S'mendoj qe duhet ti hidhen femijet si qeni ne rrush homoseksualeve per adoptim perderisa nuk dihen hala pasojat qe mund te kete kjo te femija.
  Sa per martesat, s'kam nej iluzion per martesen si institucion "te shenjte"...martesa ka lindur si nevoje e dy njerezve per t'e bashkejetuar kshuqe s'shof nej te keqe ne lejimin e martesave per homoseksualet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ryder : 27-08-2004 mė 12:56

 13. #213
  Perjashtuar Maska e Tarbash_Patel
  Anėtarėsuar
  15-08-2004
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ryder tha:

  Homoseksualiteti esht impuls o grup s'ka lidhje me vetedijen
  Ku thashe une qe Homoseksualiteti ka lidhje me vetedijen?
  Une thashe qe homoseksualet jane te vetedijshem e nuk mund te klasifikohen ne te njejten shkalle me antikapatet.
  Ka dallim ketu.

  ose Mister Universin ne rastin tend psh

  Mos me ngaterro me veten tende tani


  Ka shum rrethana psikologjike ne jete qe mund ta drejtojne nje njeri drejt homoseksualitetit, plus disa predispozita fizike qe i ka qe nga lindja...pra nuk esht aq e lehte sa te heqesh vizen e sakte per origjinen e ketyre impulseve.
  Komplikacionet ne fazat e zhvillimit te femijes, abuzimet qe mund te kete pesuar nga X apo Y, dobesia e karakterit, menyra e rritjes nga prinderit (bastardhimi ose mbi-mbrojtja), frika nga marredhenjet normale seksuale apo impotenca jane te gjithe faktore pro-homoseksualitetit.
  Dmth ti nuk i bashkohesh plotesisht teorise se R2t
  Ti thua qe nuk jane vetem genet shkaku i lindjes apo krijimit te Homoseksualitetit
  Ndoshta ke te drejte por jo ne shembujt qe na solle te cilet i ke te nenvizuar me lart.
  Ti shkruan thjesht per te mbushur postin por analizoje mire ate qe shkruan.
  Impotenca nuk ka fare te bej me homoseksualitetin.

 14. #214
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  M'fal i sek plako...ta dhash gje postin ne dore si i jepen detyrat profesorit qe ma korigjove e? E gjete edhe arsyen pse e shkruva...dmth me mbush vend...edhe pret mos me ta rras n'shpull hundve tashi e? (varja grupo se me qesh e kam, meqe jemi mas ekranit) lol

  Reference per here tjeter: kur te thush se pse nuk e kam te drejte per dicka (per fjalet e nenvizuara), jep shpjegim se pse...se i kam fiksim robt qe dalin ne rruge me vula dhe kan qef te shtampojne gjera...perfundojn te shtamposur pervete heret a vone pranej.

  Sa per Mister Universin, un s'ofendohem kur me thu qe me ngrihet kur shof nej derro llape. Pse ofendohesh ti meqe je "i vetedijshem"? Ne fund te fundit pershtypja ime ishte...thjesht mund ta mohosh (ose pohosh) nqs ske paragjykime.

  Tashi qe ti shpjegoj icik fjalet e nenvizuara qe mos me trokasesh me ne dere per ket muhabet meqe s'e kam ndermend me postu me ktu:
  "Dobesia e karakterit" e shprehur psikologjikisht mund te jete gjithcka...mund te perfshije 1 milion komplekse, fiksime, devijime e represione qe e rezultojne si dobesi.
  Dhe njerezit me komplekse neurotike edhe pse nuk dmth qe jane homoseksuale mund te kene impulse te tilla ne momente te ndryshme. Pastaj predispozitat fizike etj etj determinojne drejtimin seksual qe ka ne jete.
  Nqs "Impotenca" nuk esht faktor pro-homoseksualizmit un s'di se ca esht. Ose mungesa e rrethanave per te kryer seks normal si ne burg ose ushtri.

 15. #215
  Perjashtuar Maska e Tarbash_Patel
  Anėtarėsuar
  15-08-2004
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sa per Mister Universin, un s'ofendohem kur me thu qe me ngrihet kur shof nej derro llape. Pse ofendohesh ti meqe je "i vetedijshem"?
  Perseri, mos me ngaterro me veten tende.
  Kur te them ate qe te them pres qe te me thuash ate qe te thashe e jo ate qe te pelqen te thuash.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tarbash_Patel : 27-08-2004 mė 13:41

 16. #216
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur me thu ate qe me thu prit te te them ate qe nxjerr konkluzion nga ajo qe me the, jo ate qe gjun ti te me thush e te injoroj ate qe e thu po sja ke iden se i the sepse si the direkt. Ke parasysh? Duhet me dit me lexu mes rreshtave kaiher.

  Edhe kur se ke zgjidhur hala konfliktin e brendshem me vetveten s'ke pse i del avokat te tjereve me ato qeshjet nervoze inkriminuese ne fund te fjalise.

 17. #217
  Perjashtuar Maska e Tarbash_Patel
  Anėtarėsuar
  15-08-2004
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Edhe kur se ke zgjidhur hala konfliktin e brendshem me vetveten s'ke pse i del avokat te tjereve me ato qeshjet nervoze inkriminuese ne fund te fjalise.
  Aruni me zgjodhi si avokat , ke te drejte.
  Paga eshte e mire , s'kam pse te qahem.
  Por , a nuk po behesh edhe ti avokat i R2t se fundja-fundit me replikove dhe me sarkazmen tende kanuniane me ofendove disi?
  Prandaj, nese ndjehesh i irrituar ka te bej me faktin se irritove dike tjeter.

  Hajt tung se eshte bere moderne kjo fjale megjithese nuk rezulton aspak ne fjalorin e gjuhes shqipe.

 18. #218
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  U irritova sepse me erdhi si bumerang sarkazma kanuniane qe perdora per ti dalur avokat R2T ? ( kjo e fundit ma dha i buzeqeshje n'fakt)
  E di qe te thash me lexu mes rreshtave plako po kjo sdmth me lexu gjera imagjinare nen influencen e asaj pipes qe po tymos Tarbashi.

  Hajt tung pra...se spo fillojm me diskutu absolutizmin e fjalorit.

 19. #219
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Anėtarėsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tarbash_Patel
  I nderuar katnari me emrin R2t

  Ti the qe Homoseksualiteti eshte nje semundje gjenetike.
  Kjo eshte shume e gabuar.
  Homoseksualiteti nuk eshte semundje aspak.Nje homoseksual eshte shume i vetedijshem dhe nuk mund te klasifikohet ne asnje menyre me nje person me te meta mendore.
  Kupton ti zoti Katnar???
  Persa i perket asaj qe thashe rreth kafsheve , lexoje edhe nje here ca ke shkruajtur:

  Katnari R2t shkruan:

  dhe kete e provon dhe fakti se homoseksuale ka cdo lloj kafshe, pra nuk eshte dicka psiqike

  Kjo i nderuar katnar, po te analizohet dhe te zhbirilohet ashtu si e ke shkruar = Kafshet nuk kane sens mendoro-psiqik , pra nuk jane ne gjendje ti kontrollojne veprimet e tyre, prandaj nqs ata si kafshe mund te lindin te tilla medoemos edhe me njerezit do ndodhi e njejta gje.

  E kuptoj qe mundohesh te gjesh dhe te formulosh fjali nga me te sofistikuara me tendenca katnari , dhe ndoshta fjalori yt corovodian me arome jevgu te Brrakes , te shpenzon shume energji dhe ti si androidian qe je varesh nga keto energji ne padiskutim te plote.

  Jo vetem ti je i mencur, ka edhe njerez te tjere ne ket bote qe kane pak tru.
  Respektoji opinionet e te tjereve se ashtu tregon maturine dhe intelektin tend qe tani ndodhet ne fazen e nje baxhelle arixheske.

  vari leshte.....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga R2T : 27-08-2004 mė 14:29
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 20. #220
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga R2T
  Pershendetje darwin 14/88!

  Shyqyr qe doli nje qe e kupton simbolin, ka dhe 2-3 veta ne forum qe e kane kopjuar dhe e valvisin plot krenari pa e ditur se ca simbolizon. Nejse SS-21 eshte nga ato simbole qe na ben krenar qe jemi Shqiptare.

  Lavdi!

  sa mire qe e paske vene per ate pune.. nejse, do flasim dhe per divizionin, po nuk e di a do na lejojne ketu

  besoj se duhet te jemi postuar diku tjeter (sf?)..
  Prektora

Faqja 11 prej 26 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 231
  Postimi i Fundit: 25-09-2016, 15:46
 2. Martesa Ne Islam!!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 131
  Postimi i Fundit: 08-06-2009, 13:30
 3. Thėnje tė bukura pėr dashurinė
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 483
  Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
 4. Nderto fort folene tende. Martesa
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
 5. Martesa
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 09:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •