Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Te kesh apo te jesh ???

  cfare eshte me erendesishme ne jete, te kesh apo te jesh? te kesh do te thote qe te te hapen te tera dyert ne jete dhe te mos kesh asnje problem (pak a shume) ndersa te jesh eshte te kesh pasurine shpirterore por pa pasur ate materialen. une per vete them qe eshte me mire te jesh !!
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 2. #2
  maniac AMORPHIS fan Maska e Jeans-boy
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  43
  Postime
  241
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po pse duhen pare kaq te shkeputura nga njera tjetra "te kesh" me "te jesh" ?
  Jane dy gjera qe s'e perjashtojne njera- tjetren,perkundrazi ecin perkrah.Kush mendon se "eshte" por "nuk ka", ndoshta nuk "eshte" tamam.
  Nuk mund te kesh dhe te mos jesh askush sepse akoma nuk kane filluar te bien pare nga qielli ne oborrin e shtepise se ndonjerit.,dhe., nuk mund te jesh dhe te mos kesh, sepse ne rast te tille kush dreqin je nese s'je per veten tende?
  Ndaj me duket se kush ka, edhe eshte.
  ...niente che amassi di piu'...

 3. #3
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  38
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une te dyja do ti zgjidhja
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 4. #4
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  10-12-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  40
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jam dakort per te dyja, t'i befte Zoti hallall, e rrugen te lehte pa.

 5. #5
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te dyja ne jete edhe eshte e veshtire ti kesh, mund te jkesh psh nje jevgjit shume i mire me shpirt te pasur por je jevgjit i varfer, ndaj te dyja ne jete nuk te vijne kaq thjeshte
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E mira do jete te dyja edhe te jesh edhe te kesh.
  Nje njeri i cili i kushton rendesine e duhur edhe te qenit edhe te pasurit besoj se arrin t'i beje te dyja.
  Qe te Kesh, ne rradhe te pare duhet te kesh edukaten , deshiren , vullnetin, zgjuarsine.Atehere duke studiuar e duke punuar per te arritur diku, arrin. Nese ky njeri i pati te tera keto dhe deshiron qe edhe te Jete, ia arrin edhe kesaj.
  Eshte tjeter pune nese e pasura te vjen llokum ne goje. Nese fiton nje llotari, apo nje pasuri nga dikush. Per keto raste fati eshte ai qe vendos.
  Personalisht do doja te KEM, sepse JAM !
  Laguna Blu

 7. #7
  olta
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  te kesh apo te jesh?
  qe jemi ate se luan as topi po puna eshte valle a jemi ata qe jemi ??????

  ndersa "te kesh" dy jane gjerat me te tmershme ne kete bote te kesh gjithcka dhe te mos kesh ate qe do.

  te kesh apo te jesh...ehuhaaaaa........ Pse me vogelsira do merrem une
  globi

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e leci
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  kjo eshte enigma ....ne jemi ata qe besojme qe jemi?
  te kesh apo te jesh?
  te jem dhe te dua te kem apo te kem dhe te dua te jem..
  jam ne rrugen e drejte per te qene ne te dyja kategorite..
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 9. #9
  ga ga Maska e bunny
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  une do zgjedh te jeshe....pasi cdo njeri ka riskun e vet..kshq edhe per mua qe do te jeme do te shohi Zoti.
  une besoj qe ato qe jane edhe ato kane...
  £ ose $ nuk eshte gjithcka asaj ibie vlera cdo minute te dites...kuse neve akoma jemi..paraja nuk eshte pasuri..por familja me ty edhe femite te lumtur..kjo eshte pasuri njerezore.
  edhepo te flasesh nga ana ekonomike paraja eshte vetem nje leter qe thote £1 ose $5..kurse cfare ka njeriu ajo eshte pasuri.pra vaet edhe tek njeriu vete qe duan te kene ose te jene.
  muahhh pucii all
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 10. #10
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Kur je.... ke gjithmone
  kur ke....s,je gjithmone
  Kuptoje se eshte e bukur !

 11. #11
  ga ga Maska e bunny
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  poate po mundoja te thonja edhe une ujkoooo vertet eshtee bukur edhe plotesisht e kuptoj!
  well said bro
  muahhh pucii all
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e leci
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Nje nga shkrimet me te bukura qe kam lexuar deri tani..
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  prishtinė
  Mosha
  34
  Postime
  100
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pėrsosmėria e qenies nuk varet nga ajo ēka ka por ēka ėshtė.
  prandaj tė jeshė ėshtė njė shkallė mė lart se tė keshė.
  mendoj prandaj jam egoist

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Po pate mund edhe te jesh, po s'pate as qe mund te jesh...qofte edhe perkohesisht...

  Me se miri do te ishte qe te dyja ti kesh ne nje mesatare te deshirueshme... Sepse te jesh dhe te mos kesh megjithate nuk eshte edhe aq gje e bukur ne jete, e cila shtron sfida qe s'i perballon dot vetem nese je...
  !...

 15. #15
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Ca njerez te mencur thone<sot ke neser ske>
  Pra une votoj me te dyja duart te jesh njeri i mire ne zemer ne shpirt,ato qe te dha diten e lindjes tende,ai qe bekoi ardhjen tende ne jete ZOTI.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hej, e ke problem sikur ta shtroj cik pyetjen me ndryshe se kshtu sic e ke shtruar ti, t'kesh, t'jesh, t'jesh,'tkesh, dihet se c'vjen mbrapa, presh me l***.

  Pyetja eshte kjo: Famen apo lekun?
  be good

 17. #17
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Kur je.... ke gjithmone
  kur ke....s,je gjithmone
  Kuptoje se eshte e bukur !
  Jam dakort!

  Cfare vlere ka "te kesh" ne qoftese "nuk je"?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Veshtrusja : 18-08-2003 mė 10:14

 18. #18
  Perjashtuar Maska e korcaprincess
  Anėtarėsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Detroit MI
  Mosha
  35
  Postime
  511
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  po ti kesh te dyja mire do ishte....por me mire eshte te JESH per mendimin tim.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-08-2003
  Vendndodhja
  Austri
  Mosha
  38
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Re: Te kesh apo te jesh ???

  Postuar mė parė nga Failed Rapper
  cfare eshte me erendesishme ne jete, te kesh apo te jesh?

  te kesh do te thote qe te te hapen te tera dyert ne jete dhe te mos kesh asnje problem (pak a shume)

  ndersa te jesh eshte te kesh pasurine shpirterore por pa pasur ate materialen. une per vete them qe eshte me mire te jesh !!
  Un mendoj se te kesh dhe te jesh jan te dyat nje, dhe padyshim se jan keshtu.
  NESE KAM, UN JAM, NESE JAM, UN KAM!
  Te them se i ke gjetur dy terma qe po te doja un ta ngaterroja temen me qellim, keta terma nuk mund ti gjeja si ti i nderuar.
  Un nuk mendoj si ju qe thuani: ndersa te jesh eshte te kesh pasurine shpirterore por pa pasur ate materialen.
  Un nese JAM un kam pasurin shpirtrore dhe ate materiale, duhet te kuptohet nese JAM NJERI I SUKSESIT un do i kam te dyjat. Aspak nuk qendron ashtu si thuani ju, nese JAM KAM PASURIN SHPIRTRORE KURSE MATERIALE JO.
  Un po ju tregoj juve te nderuar se nuk jam duke e kuptuar pytjen aspak. nese ke mundesi ti thurresh disa rreshta per te me treguar se qka deshiron te pyesesh me beso se nuk te kuptoj se shum i ke te pa kjarta pyetjet.
  EDHE NJEHER TE THEM; NESE UN JAM(njeri i suksesit) UN KAM (gjitheqka) NESE UN KAM (sukses p.sh:ne pasuri,ne dashri,lumturi,etj.) UN JAM. u mundova pak te tregoj ty i nderuar Failed Rapper se per qka un te thash te dyjat kan nje kuptim.
  I mirpres shenimet e juaja inderuar.
  Me te mira nga I_DREJTI.
  KUJTIM GEZIMI APO HIDHRIMI, E DUA SE ESHTE I IMI

 20. #20
  ~@~ROZ@F@~@~ Maska e DhArMa
  Anėtarėsuar
  01-06-2003
  Vendndodhja
  22031
  Mosha
  38
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga malli
  Une te dyja do ti zgjidhja

  hahhaahhahah ti me kenaq mua, gjithmone thu te dyja LOL

  Une mendoj sesi thote Malli nuk eshte keq, por meqenese na duhet te zgjedhim, mendoj me mire "te jesh". Arsyeja eshte se kur "te jesh" ke mundesi te besh dicka ne jete (punon, fiton lloton) dhe me kalimin e kohes "te kesh"

  Qofshi e Paci Gjithmone

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •