Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 79
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e joss
    Anėtarėsuar
    15-09-2005
    Postime
    311
    Citim Postuar mė parė nga Gjallica
    Eshte ajo shkuma qe ze qumshti pasi zihet

    Ajka e qumeshtit bre !

  2. #22
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga pllugu
    E merr pak qumėsht (tamėl) e vendos nė fėltere dhe i qet bylmete tjera, djathė tė grimcuar, mazė, tlyen apo margarinė, si dhe pak kripė dhe e lė qė tė ziejė pak dhe nė fėlteren tjetėr kavėrdis ca speca sipas dėshirės, djegės ose padjegės, njė ose dy ose sa tė duash, mė pas i hedh specat nė pėrzierjen me bylmete dhe i hedh gjithashtu ca miell gruri ose misri ose qė tė dy llojet e miellit sė bashku nė mėnyrė qė tė trashet langu. Nėse u duket langu i trashė mund t'i shtoni dhe ca qumėsht pėr t'a t'holluar.

    Langu ėshtė pėrdorė gjithėmonė nė kuzhinėn e Kosovės dhe ėshtė mjaft recetė arkaike mirėpo nėse pėrgatitet mirė ėshtė mjaft kalorik.
    Kjo pasi trashet , lihet te ftohet dhe hahet si turshi , apo jo ?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #23
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Kjo pasi trashet , lihet te ftohet dhe hahet si turshi , apo jo ?
    Ah jo.
    Haje ti qashtu te nxeht edhe mo dil hiq ne supermarketat e Gjermanis me ble ushqim tjetėr(nėse je dikun jasht)
    Qa pot vyn pica, gjuje MacDonaldsin nė shportė tė mbeturinave, e kqyre ēka ėshtė langu.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e bela70
    Anėtarėsuar
    23-05-2003
    Vendndodhja
    Pejė
    Postime
    812
    OO plugu sqaroju edhe tengjymen qa o bre e qysh pregatitet
    Duajeni njėri tjetrin.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e crudelia
    Anėtarėsuar
    02-11-2006
    Postime
    123
    Citim Postuar mė parė nga joss
    Ajka e qumeshtit bre !
    Kajmak i themi ne
    "bukuria perfekte eshte mjeti me i mire per te percmuar te miren perfekte" Konfuci

  6. #26
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Citim Postuar mė parė nga joss
    Ajka e qumeshtit bre !
    Avash bre se nuk jemi te gjith na Tirana

  7. #27
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga pllugu
    Ah jo.
    Haje ti qashtu te nxeht edhe mo dil hiq ne supermarketat e Gjermanis me ble ushqim tjetėr(nėse je dikun jasht)
    Qa pot vyn pica, gjuje MacDonaldsin nė shportė tė mbeturinave, e kqyre ēka ėshtė langu.
    Lol, ke te drejte pllugu, me plehrat qe shiten neper "fast-foods" pffffff ...

    Lengu me speca s'e bejne vetem ne Kosove, e bejne edhe ne Tropoje. Ma gatuante gjithmone gjyshja. Pastaj se mos shkonim larg, specat i merrnim nga bacja lol.
    Ehhhh, c'me shtive ne mall te marte e mira te marte.
    Lengu me speca dhe nje fli ne sac me duhet tani. Nuk e di ne vazhdojne akoma ne Tropoje te pjekin fli perjashta, kur mblidheshin grate e kalamajte e lagjes dhe prisnim gjithe naten sa mbaronin.
    Ndonjehere degjoje dhe ndonje "mallkim" neper dhemb kur te binte hiri nga saci ne fli . Atehere xhanem, cfare s'na mbante stomaku lol, e hanim me gjithe hi.

    Te marte e mira dhe njehere lol, se me fute ne te thella.

  8. #28
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Ah more pllugu.

    Me Buke te gryte e te nxeht ashtu menjehere pasi te pjeket me ngjye ne lang qe eshte pak i thart dhe pak i djegest nuk di te ngihem.

    E sa per Flijat qe i pjekin jashta Lioness, shuje se m'shtine gati me kajt o dreq.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 03-02-2007 mė 02:04

  9. #29
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga crudelia
    Kajmak i themi ne
    por kajmak nuk asht shqip

    thuje mazė more vlla se t'mer vesh krejt bota, hehehehhe

  10. #30
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s
    Ah more pllugu.

    Me Buke te gryte e te nxeht ashtu menjehere pasi te pjeket me ngjye ne lang qe eshte pak i thart dhe pak i djegest nuk di te ngihem.
    Sa po i thosha nje shoqes sime ne pune qe eshte shkodrane, per punen e lengut me speca. (Llafosemi per muhabetet e forumit edhe jashte forumit lol.) Ne Shkoder s'e bejne, por e hante ne Tropoje kur shkonte tek kunata. Dhe ne muhabet e siper m'u kujtua njehere, qe i kishte hedhur motra a kusherira spec djeges lengut (nga ata specat e kuq te vegjel) qe te mos haja une, probleme me stomakun. Nuk me mban stomaku nga keto djegeset.
    Kur e futa ne goje, me dolen syte lol, por nga inati, u ula dhe hengra gjithe pjaten, edhe pse me rridhnin lotet dhe isha skuq me keq se specat. S'e harroj, dhe sot qeshim per kete pune.

    E sa per Flijat qe i pjekin jashta Lioness, shuje se m'shtine gati kajt o dreq.
    S'e kam fajin une, e ka fajin pllugu, a flija lol qe ishte aq e mire.

    por kajmak nuk asht shqip
    Me thene te drejte sa here degjoja ate kengen "gishtat me kajmak" etj, kujtoja se kajmak ishte ndonje sherbet .
    Ne nga jugu i them "ajke" me duket. Por duhet te kete dhe fjale te tjera.

  11. #31
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Sa po i thosha nje shoqes sime ne pune qe eshte shkodrane, per punen e lengut me speca. (Llafosemi per muhabetet e forumit edhe jashte forumit lol.) Ne Shkoder s'e bejne, por e hante ne Tropoje kur shkonte tek kunata. Dhe ne muhabet e siper m'u kujtua njehere, qe i kishte hedhur motra a kusherira spec djeges lengut (nga ata specat e kuq te vegjel) qe te mos haja une, probleme me stomakun. Nuk me mban stomaku nga keto djegeset.
    Kur e futa ne goje, me dolen syte lol, por nga inati, u ula dhe hengra gjithe pjaten, edhe pse me rridhnin lotet dhe isha skuq me keq se specat. S'e harroj, dhe sot qeshim per kete pune.
    Po ku mos me hanger te gjith sahanin (pjaten), ani ma me ate ujin e eger te malsise, mmmmm

    Shqiptarin e mbyt inati, nga njehere edhe specat e djegst, hahhahahaha

    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    S'e kam fajin une, e ka fajin pllugu, a flija lol qe ishte aq e mire.
    Paj po m'doket nana ime i ka fajet qe e bante at atmosfere aq te mire kur pjekte flija jashta, pastaj neve thmive na pjekte nga nji shtalb, (ne kohen e shtalbave) ndonje patate apo ndonje molle aty ne prushin e zjarmit.

    Eh mori jete mori jete ...

    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Me thene te drejte sa here degjoja ate kengen "gishtat me kajmak" etj, kujtoja se kajmak ishte ndonje sherbet .
    Ne nga jugu i them "ajke" me duket. Por duhet te kete dhe fjale te tjera.
    hahahhahahaah

    edhe une mendoja qe i ka pase gishtat me diēka te embel

  12. #32
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Si duket paskam gabuar meqė kur jepet receta edhe tregohet mėnyra e servimit.

    Ashtu siē e thanė edhe Lioness e Zeusi kjo servohet e nxehtė nė pjatė, e pastaj ngjyhet me kafshata tė vogla derisa tė shpenzohet i tėrė langu

  13. #33
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s
    Po ku mos me hanger te gjith sahanin (pjaten), ani ma me ate ujin e eger te malsise, mmmmm
    Mos me shaj ujin e Valbones se do bejme sherr bashke . Dhe e kam sherrin te hidhur une, gjysem lab e gjysem malesor loool.

    Shqiptarin e mbyt inati, nga njehere edhe specat e djegst, hahhahahaha
    Inat me motren e me kusheriren, ama pas asaj s'ma ngacmonte njeri sahanin :P.

    Paj po m'doket nana ime i ka fajet qe e bante at atmosfere aq te mire kur pjekte flija jashta, pastaj neve thmive na pjekte nga nji shtalb, (ne kohen e shtalbave) ndonje patate apo ndonje molle aty ne prushin e zjarmit.

    Eh mori jete mori jete ...
    Prape them une e ka fajin pllugu qe na futi ne mallengjime. Sa me ka marre malli per gjyshen. S'i vajta dot as ne varrim .... Ehhh, emigrimi ...

    hahahhahahaah

    edhe une mendoja qe i ka pase gishtat me diēka te embel
    Shyqyr qe s'qenkam vetem une lool.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga Dj-GabrieL
    Na bej nje fershellim kur te jet gati se vduqa per te ngrene
    hahahahhahahhhaahhahahhh
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Njghymi turrshi
    Ngjymi me i miri asht kur specat picen cerohen dhe futen ne nji Tegull te kryposur rrin disa dit , tani u qitet qumshti i vluar dhe jo i vl por i vakt si per ta nxen kos qitet mbi speca dhe pas dy dite uji qe shifet , duhet mu derdh e keshtu me radh disa her e ky lang me speca asht fenomenal e aty nese ka nji spec te djegs asht me super por jo shum djegs ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  16. #36
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Tegull te kryposur
    Ujė ma krypė apo?

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    jo vetem speca te krypura, langun e leshojn specat vetź ,
    ky asht me teper lang turshi por asht genial (duhet me prit se paku dy jave tri me hanger ...i derdhet uji deri sa te shef se ka mjaft ne tegull ...(kos, maz,qumsht ) bahet nji e perzirje fantastike...se qumshti i nxet nxihet ne tegull dhe leshon uj qe duhet me ja derdh ...

    tjeter lang ky i shpejt...perzhiten shpecat e prera te vogla apo si te doni vet.
    ne nji tenxhere vendos djath,thlyn ose margarin,do maz dhe qumsht nese jeni 4 veta e me shum 1 liter qumsht e tani i vendos specat e perzhitura ne texhere dhe i vlon . Por si te vlon fill me ndal zjarin filll ...mos te bahet langu ujź . O mos hani buk te bardh me te se e hani nji buk per njeri
    ju baft mirź
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  18. #38
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina
    langun e leshojn specat vetź
    hej hej

    mos fol pisllak o dreq


  19. #39
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Mos me shaj ujin e Valbones se do bejme sherr bashke . Dhe e kam sherrin te hidhur une, gjysem lab e gjysem malesor loool.
    kurse une Malsorė i plot, s'nalet lufta ma hehehehe

    (tash me t'vertet ai uji i eger i malsise eshte fenomemnal, veq t'knaq, mua per vete po e tjert se di)

    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Inat me motren e me kusheriren, ama pas asaj s'ma ngacmonte njeri sahanin :P.
    Eh sahani me ląng ashte me rendesi se motrat e kusherirat vijne e shkojne. hahahahahhah

    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Prape them une e ka fajin pllugu qe na futi ne mallengjime. Sa me ka marre malli per gjyshen. S'i vajta dot as ne varrim .... Ehhh, emigrimi ....
    E more pllugu, ēka na bane ti neve, na fute sherrin me Lionessin per nje sahan me ląng, ah ēka je ti ēka je.

    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Shyqyr qe s'qenkam vetem une lool.
    hhahahahahahha
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 05-02-2007 mė 01:43

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488

    Langu me speca

    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s
    hej hej

    mos fol pisllak o dreq

    .... ....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. RECETA ( te provuara)
    Nga Lule Portokalli nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 18-02-2010, 15:32
  2. Pėrmbledhja e recetave
    Nga [Perla] nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:18
  3. ju lutem kush ka receta te embelsirave dhe gjellerave
    Nga gjuli nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 01-05-2009, 14:34
  4. Receta per gjelle/gatime per njerez me kolesterol te larte
    Nga nausika nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-10-2005, 14:20
  5. Receta nga kuzhiniere me fame boterore
    Nga Dita nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 20-06-2003, 02:37

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •