Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  Perjashtuar nga Mod. Maska e Toni222us
  Anėtarėsuar
  16-12-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si Qarkullojne Shtetasit Shqiptare Ne Shtete Te Tjera?

  Kohet e fundit me ka bere pershtypje te madhe se si trajtohemi ne shtetasit shqiptare kur dua te shkojme ne nje vend jashte Shqiperise qofte edhe me pushime. Tortura qe merrni nga pergjigjet e ambasadoreve eshte skandaloze.


  Ja ku jane vendet e vetme qe ne nuk na duhet vize:
  Ų Pėr mbajtėsit e pasaportave tė zakonshme tė udhėtimit

  a) Vendet pėr tė cilat shtetasit shqiptarė nuk kanė nevojė tė aplikojnė paraprakisht pėr vizė ose e marrin atė nė kufi:

  - Malajzi -Maqedoni

  - Mali i Zi -Turqi


  Kjo eshte skandaloze por gjithsesi nje e vertete qe te gjithe ne e hasim. Cfare reagimehs knei ndaj kesaj? A ju bezdis ky fakt?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-07-2003
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kjo eshte skandaloze.....Te duash te marresh nje vize te regullt eshte ēmenduri ndersa ta blesh eshte llahtari....ben shtrenjte...ne me mire rrime ketu ku jemi sepse lek skemi.......

 3. #3
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Botuar: E hėnė , 14 korrik 2003 - 14:56 CET

  Thjeshtohet procedura e vizave
  Ambasada britanike ka thjeshtuar procedurėn e marrjes sė vizave pėr shtetasit shqiptarė


  Britania e Madhe ka vendosur tė thjeshtojė proēeduren pėr marrjen e vizave nė Tiranė.

  Qytetarėt e Shqipėrisė qė edhe mė parė kanė udhėtuar pėr nė Mbretėrinė e Bashkuar, prej tė hėnės do ta kenė mė tė lehtė marrjen e vizės britanike.

  Nė ambasadėn Britanike nė Tiranė tani mund ta dorėzosh formularin e plotėsuar pėr vizė, pa patur nevojė qė tė presėsh pėr tė folur me ndonjė person tė zyrės sė vizave.

  Ambasada e Mbretėrisė sė Bashkuar njofton se kjo proēedure e re nuk garanton domosdo marrjen e vizės, por nė qoftė se qytetari qė bėn kėrkesė, i ka plotėsuar tė gjitha kriteret, atėherė viza do tė jetė gati pėr t'u marrė brenda ditės.

  Sistemi i ri i dhėnies sė vizave nuk ėshtė i vlefshėm pėr tė gjithė qytetarėt. Pėrveē stafit diplomatik shqiptar dhe punonjėsve tė qeverisė nė vizita zyrtare, prej sistemit tė ri pėrfitojnė tė gjithė ata qė kanė udhėtuar mė parė nė UK ose nė SHBA, po ashtu studentėt qė ndjekin shkollat britanike si dhe tė moshuarit mbi 65 vjeē qė kanė familjarė nė Mbretėrinė e Bashkuar.

  Sistemi i ri megjithėse ėshtė krijuar pėr tė lehtėsuar dhe pėrshpejtuar marrjen e vizės britanike, ai nuk e pėrjashton tėrėsisht mundėsinė e intervistimit prej personelit tė ambasadės, nė rastet kur ata mund ta quajnė tė arsyeshme.

  Lajmi i ambasadės britanike mbėrrin vetėm dy javė pasi qeveria britanike ka vendosur qė Shqipėria tė bėjė pjesė nė njė listė me 16 vende tė botės, qytetarėt e tė cilėve janė tė detyruar tė pajisen me vizė edhe nėse vetėm kalojnė tranzit nė territorin britanik.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Joni_80
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  mbrapa diellit
  Mosha
  37
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  edhe ne Republiken Domenikane mund te shkosh pa vize.
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 5. #5
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  Edhe ne Sierra Leone mund te shkosh pa vize
  "Who is John Galt?"

 6. #6
  Perjashtuar nga Mod. Maska e Toni222us
  Anėtarėsuar
  16-12-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kjo eshte me te vertet nje diskreminim per popullin tone por mendoj se dhe qeveria shqiptare ka pergjegjesine saj qe nuk ka bere aq sa duhet ne politiken e saj te jashtme , dhe gjithashtu mendoj se dhe autoritetet konsullore neper ambasada ku ata jan te atashuar kan pergjegjesin etyre per korrupsionin e madh dhe fitimet kolosale qe nxjerrin nga shit-bleria e viza neper keto ambasada, ata jan pjes e ketij ingarnazhi te stermadh dhe fajtoret kryesor per kete korrupsion , ata shkojne me parimin * beni sic themi ne mos beni sic bejme ne * nga nje ane bertasin me te madhe dhe thone qe autoritetet shqipatre zyrtare jan te koruptuara dhe nga ana tjeter jan vete ata qe na cojne drejt ketyre veprimeve skadaloze , sa me shume te jen te koruptuara zyrat konsullore aq me shume do kete korrupsion per marie vizash .

 7. #7
  Mafia Negra Maska e gega
  Anėtarėsuar
  05-07-2003
  Vendndodhja
  canada
  Mosha
  31
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mundemi te shkojme edhe ne Equador.
  Eshte skandaloze, dhe per kete e ka fain shteti i jon(shtet i thenshin).
  Po mos u merzit se edhe keshtu, neve nuk po lejme vend pa shkuar.
  la tierra de las įguilas

 8. #8
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  e si mund te na japin europianet ose amerikanet viza,kur jane akoma te fresketa ngjarjet e 97-tes,armet,vrasjet,deshira per te ikur te gjithe,anijet mbushur plot per ne itali,etj.NE duhet te punojme per forcimin e shtetit tone,ne menyre qe kur te kerkojme nje vize,ta kuptoje dhe ai tjetri qe po e merr thjesht per pushime ose biznes etj,po jo te kerkosh vize per itali ,angli ,amerike e te ngelesh atje si emigrant.kjo per sa u perket atyre(europjaneve dhe amerikaneve),kurse ne duhet te gjejme menyra per te siguruar te holla,si ne shqiperi ashtu dhe ne vendet e tjera te zhvilluara me apo pa dokumenta,derisa te fitojme si shtet nje stabilitet ekonomik dhe politik.Dhe deri sa ta fitojme ate do te kalojme ne vrime te gjilperes,te ligjshem apo te paligjshem,ciao
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 9. #9
  Mafia Negra Maska e gega
  Anėtarėsuar
  05-07-2003
  Vendndodhja
  canada
  Mosha
  31
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Bani,
  po pse mo apo na kan rende eoropjanet?
  Nuk po i rrim ne shpind askerkujte, vec po punojme dhe po ja chojme ekonomin e vendit, sembulli me i forte greqia.
  la tierra de las įguilas

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  familja ime dhe une jemi me dokumenta e kete vit marrim pashaport amerikane po ama mbaj mend kur ishim ne greqi vuanin shume e sna vente mendja te venin ne shqiperi per nje kohe te gjat se sa ne vende te tjera, vendet e tjera ishin vecse enderra.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 11. #11
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  thx god kam pashaporten amerikane .. se te ishte per pashaporten shqiptare as deri ne WC nuk shkon ..( pardon my french ) lol ... por e verteta keshtu eshte .... kam degjuar biseda nga njerez te ndryshem se cfare padrejtesise behen ne ambasaden amerikane ne tirane ... futen pleqte e shkrete per te marre vizen ... qe dhe ajo pak jete qe i ka ngele te vizitojne femijet dhe niperit e mbesat e tyre .. dhe kur vjen fundi .. i lene me gisht ne goje .. nga arsyet me idjote " per mos qualifikimin e marrjes se vizes" pastaj lere per te rinjte as qe behet fjale fare .... eshte very sad ... po per mendimin tim gjithe fajin atje e ka qeveria ....


  Pink
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Joni_80
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  mbrapa diellit
  Mosha
  37
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  kjo teme nuk eshte hapur per ti shitur mend njeri tjetrit apo per te bere te tjeret xheloze,une kam kete e ti ke ate pashaporte,jepni thjesht mendimin per cka dini e kaq.
  respekt nga daniels
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 13. #13
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Postuar mė parė nga Eliona
  Botuar: E hėnė , 14 korrik 2003 - 14:56 CET

  Thjeshtohet procedura e vizave
  Ambasada britanike ka thjeshtuar procedurėn e marrjes sė vizave pėr shtetasit shqiptarė


  Britania e Madhe ka vendosur tė thjeshtojė proēeduren pėr marrjen e vizave nė Tiranė.

  Qytetarėt e Shqipėrisė qė edhe mė parė kanė udhėtuar pėr nė Mbretėrinė e Bashkuar, prej tė hėnės do ta kenė mė tė lehtė marrjen e vizės britanike.

  Nė ambasadėn Britanike nė Tiranė tani mund ta dorėzosh formularin e plotėsuar pėr vizė, pa patur nevojė qė tė presėsh pėr tė folur me ndonjė person tė zyrės sė vizave.

  Ambasada e Mbretėrisė sė Bashkuar njofton se kjo proēedure e re nuk garanton domosdo marrjen e vizės, por nė qoftė se qytetari qė bėn kėrkesė, i ka plotėsuar tė gjitha kriteret, atėherė viza do tė jetė gati pėr t'u marrė brenda ditės.

  Sistemi i ri i dhėnies sė vizave nuk ėshtė i vlefshėm pėr tė gjithė qytetarėt. Pėrveē stafit diplomatik shqiptar dhe punonjėsve tė qeverisė nė vizita zyrtare, prej sistemit tė ri pėrfitojnė tė gjithė ata qė kanė udhėtuar mė parė nė UK ose nė SHBA, po ashtu studentėt qė ndjekin shkollat britanike si dhe tė moshuarit mbi 65 vjeē qė kanė familjarė nė Mbretėrinė e Bashkuar.

  Sistemi i ri megjithėse ėshtė krijuar pėr tė lehtėsuar dhe pėrshpejtuar marrjen e vizės britanike, ai nuk e pėrjashton tėrėsisht mundėsinė e intervistimit prej personelit tė ambasadės, nė rastet kur ata mund ta quajnė tė arsyeshme.

  Lajmi i ambasadės britanike mbėrrin vetėm dy javė pasi qeveria britanike ka vendosur qė Shqipėria tė bėjė pjesė nė njė listė me 16 vende tė botės, qytetarėt e tė cilėve janė tė detyruar tė pajisen me vizė edhe nėse vetėm kalojnė tranzit nė territorin britanik.
  Gjithēka ka ndryshuar keta ditet e fundit ne lidhje me vizat, ne mjedisn Shqiptaro-Britanik.

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 31-10-2015, 17:28
 3. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 4. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
 5. Plavė e Guci
  Nga Davius nė forumin Shqipe nga Mali i Zi
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •