Hey, te gjithve...
Me duhet nje tregim i vertet juve ose ndonjerit qi E dini, gjendje e vertet qe ju ka ndodhe ne Lufte. Une jam duke Kerkuar, ndonjerve qi ka qene shume e dhimtur, dhe me ndjenja, dhe si me akcione, qi kane pa njerze duke u mbytur, jeten ne rrezik, s'kane pase ku me nejt, kane hecur shume, gjera qeshtu, por mundet me qene ndryshe, une deshiroj me pa, dhe e zghidhi me te miren dhe e shenoj, por une ndoshta do ti kumbinoj prej te gjithave, nuk tihet, por ju lutemi dergoma, se shume me duhet. Kete Do ta shenoj nje Drame, Dhe pastaj do ti a jape directores se teatrit ketu ne Cnada, ajo do ta kurigjoj, dhe pastaj, si te mundet, dhe si ta pelqejn kanadezet do ta bejne film. Mundet me qene edhe trigimi i ndonjerit qi e njef. Si mos deshironi te tjeret me pa tregimin tuaj, ju lutemi tregoni. Se shume me duket. E kam shenuar edhe drama tjeter, ja kame dhene directores. Ajo shte duke e kurigju. Ndoshta ju jeni duke mendu, hajde more c'ka di kjo, por une jam 16 vjecare. Shkoj ne mesime te aktimit dhe vallzime te ndryshme. Marre Drama ne shkolle, dhe aktoj ne drma. Dhe une do te deshiroj Tregimin tuaj, qi eshte e vertet, jane tu lype. dhe qi ka ndjenja, e dhimbshme, interesante, dhe qi kane peshtu, por si te mundeni, dhe si te kane, prane luftes si te kene dy dashnore qi jane da ose ju ka mbyte dashnori ose ata te dy ndahen dhe me ne fund bashkohen si te dykesh por bene edhe mos me pase. Falimderit.

Me Respect
Cutness


__________________