Close
Faqja 11 prej 22 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 439
 1. #201
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Aulona, kngn tnde t fundit e kam sjell n postimin #124.


  Dale moj bandille, dale – Grupi i Gjirokastrs
  Marrs: Arian Shehu

  Atje posht te ura e madhe
  dale moj bandille, dale (prsritet pas do vargu)
  Ndnja ndeza nj cigare
  M shkon nj margaritare
  Me goj s'm foli fare
  Fol moj fol se m dhe vap
  Ktu nesr m ke prap

  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 16-04-2010 m 15:30

 2. #202
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin

  Korba, korba Sherifo – Grupi i Dukatit (Vlor)

  O Sherif Hasan bresvna
  korba, korba Sherifo (prsritet pas do vargu)
  'i bre zilat e rnda
  Lek kond' u bnej tnda
  Kanal po dgjon e mbla

  Qaj o vej, e qaj o bij
  Qaj o mor' i zi n gryk
  Qaj Qamil Namik Kasm'
  Se s'vjen m eua me Hn

  Qaj Vasil n Qesarate
  T bukur zot' q pate
  O Sherifi meskalore
  More k()rrabn dhe shkove

  N Tragjas vajte rnkove
  As pr nj kafe s'qndrove
  Qani o ju male, qani
  Se nuk vjen Sherif Hasani
  Pr t qen sa m t sakt me tekstet, po bj disa ndreqje pasi teksti i msiprm ka gabime. Kjo sht nj kng e veant q m plqen dhe e dgjoj shpesh. Ather, teksti i sakt i kngs sht ky:


  KNG LABE VAJTIMI

  Korba, korba Sherifo – Grupi i Dukatit (Vlor)

  O Sherif Hasan bresvna
  korba, korba Sherifo (prsritet pas do vargu)
  'i bre zilat e rnda
  Lek kond[e] u bnej tnda
  Kanal t dgjonej rnga

  Qaj o vej, e qaj o bij
  Qaj o mor' i zi n gryk
  Qaj Qamil Namik Kasm'
  Se s'vjen m eua me dhn'

  Qaj vathinn Qesarat'e
  T bukur zot' q pate
  O Sherifi meskalore
  More k()rrabn dhe shkove

  N Tragjas vajte rnkove
  As pr nj kafe s'qndrove
  Qani o ju male qani
  Se nuk vjen Sherif Hasani

  1) brezvna (q ka vn brezin e burrit)
  2) lek – maja e koks
  3) konde – kmish, veshje
  4) fjala “rng” ka dy kuptime, tringllim zileje dhe rnkim. N kt rast ka kuptimin e tringllims s ziles.
  5) dhen, dele
  5) vath – vend i rrethuar me gardh n nj shesh t hapur ku rri bagtia n ver.
  6) kalore – thupr pr t goditur kalin. Meskalore - mesholl (prdoret pr grat dhe vajzat me trup
  t holl)

  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 20-04-2010 m 13:23

 3. #203
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Vetm, vetm – Grupi i t Rinjve t Bns (Tepelen)

  Vetm, vetm, vetm o (tre her)
  vetm o, vetm o

  Mikes t dritares o
  them t'i vete
  (dy her)

  M shikon e s'm flet dot
  them t'i vete
  vetm, vetm, vetm o
  vetm o, vetm o

  Bhu zog edhe fluturo
  them, them, them do vete
  Vetm Hna mor' t t shoh
  them, them, si do vete
  Bhu er edhe m fresko
  them, them, kur t vete
  Bhu kng edhe m shro
  them, them, ah t vete

  Vetm, vetm, vetm o (dy her)
  vetm o, vetm o

  Them t'i vete
  n od brnda them t'i vete
  (dy her)

  T kndojm si na ka nda
  them do vete
  vetm, vetm, vetm o
  vetm o, vetm o
  Bhu yll edhe m krko
  them, them, them do vete
  Bhu zemr dhe m shro
  them, them, si do vete
  Bhu kng edhe m shro
  them, them, kur t vete
  Bhu ndrr dhe vallzo
  them, them, ah t vete

  Vetm, vetm, vetm o (dy her)
  vetm o, vetm o

  T mbla t'ia them dy fjal
  kur t vete
  (dy her)

  Sho-shoqit t'i shuajm' mall'
  them do vete,
  vetm, vetm, vetm o
  vetm o, vetm o
  Bhu ndrr dhe m zgjo
  them, them, them do vete
  Po mor' po edhe jo mor jo
  them, them, si do vete,
  Bhu er edhe m fresko
  them, them, kur t vete
  Bhu yll edhe m krko
  them, them, ah t vete
  Vetm, vetm, vetm o (katr her)  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 23-04-2010 m 13:10

 4. #204
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Bato, edhe pse n mosh t madhe, Paro ngelet zonj e madhe e kngs labe... ka nj timbr t veant.

 5. #205
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ashtu sht o Dalan, sidomos tek knga "Vetm, vetm" duket qart, por puna sht q t dalin edhe t rinj t aft si t vjetrit.

  N kng mir se vini - Grupi i Mavrovs (Vlor)

  N kng mir se vini
  vllezr e motra
  Ju pret me krah hapur
  fshati yn Mavrova

  T gjith t bashkuar
  si na krkon koha
  T rinj e t plakur
  me traditat tona

  Kshtu e kan pasur
  brezat npr kohra
  T urt e t matur
  kshtu do Mavrova

  Prshndet Olimpia
  majat me kurora
  Qoft e bardh dita
  dita dhe jehona

  Na ndrioft drita
  drit e past Mavrova
  Sa uj sjell Shushica
  past valle n oda
  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 25-04-2010 m 18:02

 6. #206
  i/e regjistruar Maska e _AuLoNa_
  Antarsuar
  04-04-2007
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Bato nuk e kisha pare! Duhet ti themi nje moderatori ketu, disa kenge ti fshijme edhe ato qe jane postuar qe jane me muzike!

  Nestor flm paterjot, por e paska sjell me perpara Bato e se kisha pare...  http://www.youtube.com/watch?v=mriwgIlJDnQ&eurl#


  Kjo sht Labria
  Labria e par
  vndi i jataganit
  vndi i palls lar

  obua i Golme
  divi i vndit ton
  Hodua i Nivics
  burr i lar n Hn

  elua i Picarit
  elua i opings
  krisma e rrufeve
  gjm e vettims

  Kur flit Idriz Sulli
  Idrizi i kuvndit
  nuri i kuvndit
  qe i dil zot vndit

  Ku sht Gjoleka
  kryetrimi i Kucit
  ku jan fustanellat
  prmbi gjujan turqit

  Kjo shte Labria
  me djemt azgan
  vend i jataganit
  vendi palls lar

  ---------------------------------------------------------------


  I than Ismail Qemalit
  kombi t krkon n Vlor
  pr flamurin dhe vatanin
  ja te vdesim ja te rrojm

  Hapi portat e Stambollit
  au dallgt e Egjeut
  dukeshin kreshtat e Jonit
  porsi shpata e Skenderbeut

  I nisi trimat Kosova
  ata bijt te saj te saj shquar
  per fushat e malet tona
  tdimr qe po lulzuan

  Plaku e puthi flamurin
  Shqiponja u drithrua
  Boletini uli gjurin
  pr flamurin u betua

  28 Nndori sht
  volusur n Vlor
  lidhn besn gjith Shqiptart,
  nga Preveza n Kosov

  ----------------------------------------------------------------------------

  Maja malesh Labria
  ku lindin dhe rriten trimat
  nje fole kan me shqiponjn
  me dhmb shqyejn vettimat

  Lumthi ti moj Labri
  moj shqiponj mali
  me keta djemt q ke
  me dete strrali

  Breza si harrojn t part
  q kur sht krijuar bota
  pr ti dhn shqipes lirin
  kan fjetur me pushk tek koka

  Lumthi ti moj Labri
  moj shqiponj mali
  me keta djemt q ke
  me dete strrali

  Bora nuk na shkrin nga supet
  se jan te larta si malet
  harna drit e vettims
  shqipes kur i binin hallet

  Lumthi ti moj Labri
  moj shqiponj mali
  me keta djemt q ke
  me dete strralli

  Q deti t lshoj flakn
  se ndryshe s'vinte liria
  Shqipja q te ngrihej lart
  krkon djem nga Labria

  Lumthi ti moj Labri
  moj shqiponj mali
  me kta djemt q ke
  me dete strralli
  Ndryshuar pr her t fundit nga _AuLoNa_ : 25-04-2010 m 21:59
  Actions speak louder than words, but in this case words are speaking volumes .

 7. #207
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga flory80 Lexo Postimin
  T dashur dashamirs t kngs Labe, un kam nj krkes pr tekstin e nj knge q e kam pas knduar dikur, npr gzimet familjare, por largsia dhe mungesa n kto festa familjare ka br q shum kng ti harroj.
  Krkoj nga ju tekstin e nj knge shum popullore n ant tona.
  Me mua Melio me mua

  Mbaj mnd ndonj fjal aty ktu, dhe po ju sajoj dika sa pr ta br pak m t qart pr ciln kng e kam fjaln

  Kur shkoje pr uj n krua
  Me mua Melio me mua....

  Sti gjej dot gjurmt e tua
  Me mua Melio me mua....

  Se shkelje thua m thua
  Me mua Melio me mua

  Kaq mbaj mnd
  Kush e di kt kng do ti lutesha ta shkruaj tekstin.
  Ju faleminderit.
  Nuk di nse e ke gjetur kngn q krkoje, por un rastsisht gjeta kt dhe po e sjell. Videoja tregon edhe kujt i kushtohet knga.

  Me mua Merio, me mua
  Marrs: Nazif ela

  Kur merrje uj n krua
  me mua Merio, me mua (prsritet pas do vargu)
  Un prpara ti mbas mua
  Flokverdha gjeri n thua
  Si gjahtari me langua
  Mu te fiku nn' krua
  Pla o djal, pse s'tu durua
  S'tu durua, pla o djal
  Maso t thosh ndonj fjal
  Maso nuk e keshe vrar


 8. #208
  i/e regjistruar Maska e arjan03
  Antarsuar
  02-02-2010
  Mosha
  24
  Postime
  969
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A kane uje ato burime
  Ti moj buzekarafilja ime
  Ti moj buzekarafilja ime
  eeeeeee aman amane
  o per belin e per koken tende
  aman amaneeee

  Nem cik uje me buze te buceles
  Ti moj vajza e Tepelenes
  Ti moj vajza e Tepelenes
  oooo aman amane o per belin e
  per koken tende aman amane

  Kujt ja ben moj ato naze
  ja ben djalit moj me shapraze
  ja ben djalit moj me shapraze eeeeeeeeee
  aman amane o per belin e per koken tende
  aman amane oooeeeeeeeeeee

 9. #209
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga arjan03 Lexo Postimin
  A kane uje ato burime
  Ti moj buzekarafilja ime
  Ti moj buzekarafilja ime
  eeeeeee aman amane
  o per belin e per koken tende
  aman amaneeee

  Nem cik uje me buze te buceles
  Ti moj vajza e Tepelenes
  Ti moj vajza e Tepelenes
  oooo aman amane o per belin e
  per koken tende aman amane

  Kujt ja ben moj ato naze
  ja ben djalit moj me shapraze
  ja ben djalit moj me shapraze eeeeeeeeee
  aman amane o per belin e per koken tende
  aman amane oooeeeeeeeeeee
  arjan03, ke ngatrruar frekuencn m duket.
  Gjithsesi kng e mir kjo pr raki...

 10. #210
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  ǒm ka marr malli rnd  ǒm ka marr malli rnd
  pr nj stan n korije,
  t shoh dhnt kur vijn n tnd
  t ulem dhe un n hije.

  Rrugn le ta bej n kmb
  t pij uj rrz nj lajthie,
  t krrit mallin n hn
  t m lag vesa q bie.

  T v kopen n shtrung
  nj nga nj ti shkoj tespije,
  t mbushen vedrat me shkum
  shkum e deles me aq shije.

  Me barinjt t marr nj kng
  dhe curls mbl ti bie,
  t vesh gunn pa mng
  t shkoj shpatit mushka ile.

  T ngjitem prmbi shkmbnj
  t mbledh ajin fije-fije,
  zogjt m mbushin me kng
  t dehem prej bukurije.

 11. #211
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  O Dukat, more Dukat – Grupi i Dukatit (Vlor)

  O Dukat, more Dukat
  midis maleve t lart'

  Lum si ti 'nxore nga gjiri
  trima si Hodo Zeqiri

  Hamitit ia kish' sevdan
  q drejtoi Barallan

  N Dukat pushka dhe pena
  komandant Maliq Koshena

  Dhe knga q t merr mndt
  o Selman, 'i bre dhnt

  S'merrej aq kollaj kopeja
  mbrapa bigs' ndr veja

  Dukati me trima shum
  si n luft edhe n pun


 12. #212
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Citim Postuar m par nga arjan03 Lexo Postimin
  A kane uje ato burime
  Ti moj buzekarafilja ime
  Ti moj buzekarafilja ime
  eeeeeee aman amane
  o per belin e per koken tende
  aman amaneeee

  Nem cik uje me buze te buceles
  Ti moj vajza e Tepelenes
  Ti moj vajza e Tepelenes
  oooo aman amane o per belin e
  per koken tende aman amane

  Kujt ja ben moj ato naze
  ja ben djalit moj me shapraze
  ja ben djalit moj me shapraze eeeeeeeeee
  aman amane o per belin e per koken tende
  aman amane oooeeeeeeeeeee
  Arjan faleminderit per sjelljen e ketij texti
  sa me pelqen,e kisha degjuar ketu ku jetoj ne nje dasem(familje Permetare)por sja dija titullin per ta kerkuar ne You Tube.
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 13. #213
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime n 162 postime
  Citim Postuar m par nga stern Lexo Postimin
  Arjan faleminderit per sjelljen e ketij texti
  sa me pelqen,e kisha degjuar ketu ku jetoj ne nje dasem(familje Permetare)por sja dija titullin per ta kerkuar ne You Tube.
  eshte art me vete,por ca kokbjeshke se kuptojne

  EPOKAL.

 14. #214
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime n 162 postime
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  O Dukat, more Dukat Grupi i Dukatit (Vlor)

  O Dukat, more Dukat
  midis maleve t lart'

  Lum si ti 'nxore nga gjiri
  trima si Hodo Zeqiri

  Hamitit ia kish' sevdan
  q drejtoi Barallan

  N Dukat pushka dhe pena
  komandant Maliq Koshena

  Dhe knga q t merr mndt
  o Selman, 'i bre dhnt

  S'merrej aq kollaj kopeja
  mbrapa bigs' ndr veja

  Dukati me trima shum
  si n luft edhe n pun

  http://www.youtube.com/watch?v=fXNgE...eature=related
  shkruaje tekstin te lutem

 15. #215
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Ermali80 Lexo Postimin
  shkruaje tekstin te lutem
  E kisha ndrmend ta sillja kt kng t bukur. Kjo sht nj kng labe vajtimi, q kndohet me mjeshtri nga Aurela Gae. Marrsja sht n lartsin e duhur, por ajo q nuk m plqen sht isoja, q nuk dgjohet shum. sht nj problem teknik me mikrofont, q nuk e kan zgjidhur si duhet.

  Kng pr Piro Koninin – Kng labe vajtimi
  Marrse: Aurela Gae

  M erdhe tek dera
  t prisja me nuse
  'pate, djal i vetm
  zemrn ma kpute

  'pate bir'o, 'pate
  'pate, djal i nns
  t rrita e mjera
  mu si drit e Hns
  (prsritet pas do strofs)

  T rrita e mjera
  mu si pik e piks
  t vran tek dera
  mu n mes t dits

  Si s'u kthye plumbi
  t m merrte mua
  'krkon nna jet
  pa fjalt e tua

  Cop e ik, zemra
  nj jet t tr
  sa t vij pran nna, djal
  buzn t t vr  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 09-05-2010 m 08:32

 16. #216
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  O Qemal, pr kt dit – Grupi i Dukatit (Vlor)

  O Qemal, pr kt dit
  t kishe ndodhur i gjall

  T t kishin parsit
  Osmni, njzet vje djal

  Kush beson t dil' komit'
  t ngri' n kmb kazan

  S'mendoi pr pasurit
  deshi t mbronte vatan'

  Veshi opingat llastik'
  bashk me Sali Mura'n

  1) Ismail Qemali vdiq n vitin 1919 dhe nuk e gzoi lirimin e Vlors, q ndodhi nj vit m von.
  2) Osman Haxhiu, komandant i prgjithshm i Lufts s Vlors n 1920.


 17. #217
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  'E CINGRISA VJEHRRN'O – KNG LABE

  Nusja
  :
  'e cingrisa vjehrrn'o,
  obobo, Shaniko!
  Tek kjo der s'kemi ler,
  apo jo? Mall i bler!

  Vjehrra:
  Zoglar e nns'o,
  sa t'i njoh lajkat'o!
  't bj nata se u plaka,
  sa t'i njoh, shoqe s'pata!

  Nusja:
  T kujtohen apo jo,
  nojmat'o, nazet'o?
  Kur kaloje moj nn' kroje,
  djemat'o i trboje?

  Vjehrra:
  Ishte tjetr ajo koh,
  sumbull'o, kumbull'o!
  Ato bejka, ajk mbi vedra,
  burrat'o, si Gjoleka!

  Nusja:
  Nuk t'i loz e qesh me to,
  m'i trego bmat'o!
  Kur ti jeshe moj njzet vjee,
  vetm'o vjehrrin deshe?

  Vjehrra
  :
  O moj zog e djalit'o,
  'ke me to, mos m'i zgjo!
  Naze qen e ndrra mbe'n,
  'ke me to, lej t flen!

  1) ngacmova
  2) Zenel Gjoleka


 18. #218
  Perjashtuar Maska e morrison
  Antarsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim


  Dallendyshe vogel o...


  Dallandyshe vogel o..
  dale dale...
  (perseritje e vargut te pare)
  me moj me ngadale...


  Do vesh ne dhen* apo jo...
  ......
  Da te vete pa te shoh...
  ......
  Prime* sa te rritem o...
  ......
  Te benem sa shoqet o...
  ......
  Sa gjirokastritet o....
  .....
  Te zeste cobanet o...
  .....
  Ku jane diremet* o...
  ......
  Te gorrica ne shullo*...


  1) Ne dhen = tek vatha e dhenve ne mal
  2) Prime = prit
  3) Diremet = e pa qart si fjale, ka mundesi "djerrur me to" (dire me to)
  4) shullo = faqja e malit apo e kodres qe rrihet gjith diten nga djelli (ki parasysh kur themi: shullohem ne diell)
  Ndryshuar pr her t fundit nga morrison : 13-05-2010 m 14:44

 19. #219
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga morrison
  Ku jane diremet* o...

  3) Diremet = e pa qart si fjale, ka mundesi "djerrur me to" (dire me to)
  Morrison, fjalia sht "ku jan dir me to", q ka kuptimin "ku jan gdhir me to" ose "ku kan fjetur me to"

  u di - u gdhi
  dihem - gdhihem

  Nse themi "do t dihem sonte tek xhaxhai", ka kuptimin "do t fle sonte nga shtpia e xhaxhait".

  N postimin 143 kam sjell nj kng, e cila n fund thot:

  N t znt nata n rrug
  kthehu t dihesh tek un


  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 13-05-2010 m 15:37

 20. #220
  Perjashtuar Maska e morrison
  Antarsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Morrison, fjalia sht "ku jan dir me to", q ka kuptimin "ku jan gdhir me to" ose "ku kan fjetur me to"

  u di - u gdhi
  dihem - gdhihem

  Nse themi "do t dihem sonte tek xhaxhai", ka kuptimin "do t fle sonte nga shtpia e xhaxhait".

  N postimin 143 kam sjell nj kng, e cila n fund thot:

  N t znt nata n rrug
  kthehu t dihesh tek un


  .
  Ishte gjeja e pare qe mendova Bato, por dicka nuk me shkon te fjala "dir", leberit nuk e hane kurre germen "G", prandaj dhe besova qe nuk do ish ajo. Megjithate kenga eshte himariote dhe ka mundesi te jete sic thua, andej nga bregu mbase e gelltisin "g", te pakten gjate kenges.

  N t znt nata n rrug
  kthehu t dihesh tek un

  Ne kte rast i bie qe te ket zevendesuar fjalen ngrysesh, por megjithate i kam degjuar shpesh tek thone eja dhe gdhiu kteja neser ne mengjes.

  "dihesh" mund te jete dhe ndihesh, ne toskerishten e vjeter (dhe kte e kam degjuar me teper nga arvanitas) thone Ndihu kteja = eja kteja (qe te ndihesh qe je kteja, te ndegjohesh kteja)
  Ndryshuar pr her t fundit nga morrison : 13-05-2010 m 16:41

Faqja 11 prej 22 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kng t veriut me tekste
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 23-02-2014, 12:41
 2. Tekste kngsh popullore kushtuar gurbetit/mrgimit
  Nga Nuh Musa n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 14-05-2010, 01:57
 3. Tekste kngsh popullore nga trevat e gjith Shqipris
  Nga Orion_DYRRAHU n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 11-08-2009, 10:32
 4. Ansambli i Kngve, mim t dyt n Gjermani
  Nga ArberXYZ n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-05-2005, 07:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •