Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 64 prej 64
  1. #61
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    Nga e gjete mer shejtan

    Citim Postuar mė parė nga Benni
    Pak kohe kemi jashte atdheut dhe i harruam te gjitha....

    O forumista romaticista, po lerini filozofinat dhe kqyrni realitetin...
    Ty hallall ta befte zoti lal per ate foton dhe te premtoj qe do te sjell une ca foto ku jane grate qe rrahin burrat ose burra qe ndejne rrobat ne ballkon Se shpejti vlla.

  2. #62
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    514
    Afer kanunit afer njerzores. Afer "modernernes" larg te zotit. Une nuk do te pranoja qe jam afer kanunit pasi cfare shkruajta me lart ishin mendimet e mia dhe jo influence e Kanunit.
    Une nuk kam paragjykuar ato qe per nje apo tjeter aryeeje mjeksore apo fiziologjike nuk lindin por jam shprehur per ata te cilat e kalojne kete faze si zgjedhje te tyre apo si flijim per te qenit e "lire" "e pavarur", "karieriste". Nese lexon dicka mundohu mos te fluturosh fjale me fjale , por lexo se cfare shkruhet.

    Sa per faktin e te qenit NENE,,,, une nuk dua te harxhoj kohe te shpjegoj ndryshimet fiziologjike qe ndodhin tek nje femer kur ajo mbetet shtatezene, edhe lind( pasi kjo eshte natyrore) dhe nese kjo faze kalohet si zgjedhje e femres kjo nuk eshte natyrore, dhe kjo ka pasoja te tjera.

    Dite te mbare...

  3. #63
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 27-09-2004 mė 10:05

  4. #64
    gone Maska e helene
    Anėtarėsuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    Jeta me e mire per nje femer nuk eshte te mbyllet ne shtepi,ndaj myslymanizmi ti mbaje per te genjyer ato shembujt e grave te ndryshme qe mendojne se jeta eshte brenda 4 mureve,jane vetem disa shembuj ne miriaden e shembujve qe ekzistojne ne bote,te cilat myslymanizmi i shfrytezon pikerisht per te mos i lene te hapin syte akoma me shume dhe te pretendojne akoma me shume. Une njoh gra te tjera qe pergjerohen per burrat e tyre dhe e quajne te drejte qe burri te ngreje dore mbi to,sepse burri eshte burre,po kjo s'do te thote qe keshtu enderron ēdo grua,vetem sepse ketu i udheheq disa prej tyre injoranca.
    Besimi myslyman ne Shqiperi me pare s'ka qene kaq i perhapur, sa te gjitha fajet tani t'ia hedhim pikerisht atij,per me teper grate kudo ne bote jane te diskriminuara edhe atje ku ligjet i mbrojne,ndaj s'ka pse te merret vetem Shqiperia si shembull.
    Per t'ju pergjigjur temes dhe pyetjeve qe ne fillim shkruhen:
    Une mendoj se femrat ne Shqiperi jane shume te zonjat po shume pak te interesuara qe te ngrejne zerin,sepse askush s'i degjon,ndaj mjaftohen duke ecur perpara ne punen e tyre dhe duke u mbyllur brenda familjes.Ka shume familje ne Shqiperi qe mbahen vetem prej punes se gruas sepse vendet e punes per burrat jane me te pakta,ndaj ato s'kane kohe te rrine shume kafeneve me njera tjetren dhe te diskutojne per te ardhmen e vendit,apo te ndermarrin iniciativa te tjera.
    Ka disa breza ne Shqiperi femrat e te cileve jane te pashkolluara,sepse familjet nuk i kane derguar ne shkolle prej pasigurise,sidomos ne zonat rurale,apo jane martuar pa mbushur as moshen dhe s'kane pasur me mundesi te vazhdojne shkollen,duke mos mbaruar keshtu as 8-vjeēaren ndonjehere.Si mund keto breza te behen te afte per te dhene mendimet e tyre ne shkalle me te gjere,kur mundesia per kete u eshte prere qe ne femijeri?
    Une shpresoj qe femres ti jepet vendi qe me te drejte meriton,sepse femra eshte me e ndjeshme ndaj problemeve te njerezve.Ato pak femra qe jane ne poste me rendesi ne Shqiperi jane kthyer,per vete ambientin me te cilin kane te bejne ,pavaresisht se ky nuk eshte justifikim per to, ne njerez vulgare dhe pothuajse te parespektueshem,dhe krijojne nje imazh paaftesie dhe perulshmerie,servilizmi dhe korrupsioni,qe heq besueshmerine ne poziten qe femra mund te kete ne jeten 360° te nje vendi.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

  1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  2. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  3. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  4. Pasqyra e temave historike
    Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
  5. Ortodoksia dhe Shqipėria
    Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •