Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 64
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Mosha
  39
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga Nika
  Shahu,
  Edhe bija ime sikur tė merrej me aktrim, dhe nėse e ka moshėn madhore, e kisha lėnė nė vullnetin e saj, tė vendosė a me aktruar nudo
  sdi si ti pergjigjem kesoj keshtu qe po hesht

  E di se nė vendet muslimane mbretėrit, sheikėt etj. kanė pasur hareme.
  nika po mundohem te ta sqaroj edhe nje here

  fakti qe nje sheik esht mysliman dhe ka harem sdo te thote qe haremi esht dicka islame
  Nuk i di shkaqet, ata nuk ekzistojnė, as nuk e besoj se Zoti e ka lejuar poligaminė!
  po nqs nuk i di shkaqet si flet me kaq siguri

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Anėtarėsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Gruaja jo vetem ne Shqiperi por edhe ne bote eshte shtypur me shekuj qe ne kohe te lashta e deri ne ditet e soteme.Ajo kuptohet qe nga theniet e disa njerezve me emer e shkrimtar te famshem te cilet e kan nenveftesu gruan me disa thenie,te cilat ato i quajne fjale te urta si psh.Shen Agostini thot se gruaja eshte mekat,Shen Pjetri thonte se kur degjoj nje grua duke folur largohej prej saj si prej nje neperke,dhe Menandri thote se toka dhe deti nxjerrin nje numer te madh bishash te egra por,gruaja eshte me e eger se keto ,e shume e shume thenie te tjera ku per mendimin tim keto lloj burrash nuk e di se cfare kadegorish grash kane njohur qe flasin ne kete menyre skandaloze per grate.Gruaja nuk respektohet jo vetem ne Shqiperi ,por ne cdo vend te botes,dhe eshte shume e veshtir per te kthyer ket opinjon ne bote per gruan e pafajshme .E gjithe pergjegjesia bie mbi burrat per kete shtypje ndaj grave.Pavaresisht nga perkatesia kombetare, kulturore, fetare apo pozita ne shoqeri, femrat diskriminohen, rrihen dhe perndiqen anembane botes. Ne raste ekstreme ato ekzekutohen nga baballaret, djemte, vellezerit apo bashkeshortet e tyre. Shkeljet e te drejtave te njeriut ndaj femrave jane universale Dhuna ndaj gruas nuk njeh kufij. Anembanė botes ato shfrytezohen si fuqi e lire punetore, nuse me katalog apo prostituta te detyruara. Per ēdo vit shiten si prostituta me tepėr se dy milionė vajza te moshės 5-15 vjeēare.Edhe ne Shqiperi respektimi i gruas eshte shume i paket nuk them se nuk ka permirsime,por len shume per tu deshiruar.
  Po jap disa satestika per femrat ne bote ku duket mos respektimi i tyre:

  Fakte dhe shifra

  Arsimimi dhe profesioni

  Rreth 100 milion fėmijė nuk kanė ēasje nė shkollim fillestar, sė paku 60% prej tyre janė femra.

  Mbi 2/3 e gjithsej 960 milion analfabetėve tė rritur janė tė gjinisė femrore.

  Mė shumė se gjysmėn e peshės sė pėrgjithshme tė punės e bartin femrat. Meshkujt e kalojnė 3/4 e kohės sė tyre tė punės nė punė tė paguar, derisa vetėm 1/3 e punės sė femrave paguhet.

  Tė ardhurat e femrave nga puna e paguar pėrbėjnė rreth 75% tė tė ardhurave tė meshkujve.

  Mbi 90% tė shėrbėtorėve shtėpiak (angazhimi mė i shpeshtė i fėmijėve qė punojnė) janė femra tė moshės 12-17 vjeēare.

  Shėndetėsia dhe diskriminimi

  60 deri 100 milion vajza u pėrzunė, u vranė, u ushqyen nė mėnyrė tė pamjaftueshme apo u mospėrfillėn nė mėnyrė tė tmerrshme pėr shkak tė pėrkatėsisė sė tyre gjinore.

  Vajzat kanė mė pak gjasa pėr ta arritur moshėn e rritur. Nė disa pjesė tė botės numri i meshkujve e tejkalon atė tė femrave pėr 5%.

  Si rezultat i diskriminimit tė qėllimtė tė vajzave nė ushqim dhe shėndetėsi, pėr shkak tė ushqimit tė pamjaftueshėm, kanė mbetur prapa nė aspektin e zhvillimit fizik 450 milionė femra tė rritura.

  Mbi 16,4 milion femra janė tė infektuara me virusin HIV/AIDS. Nė disa rajone tė Afrikės dhe Azisė me virusin HIV-pozitiv janė tė infektuara pesė herė mė shumė femra se sa meshkuj. Ēdo e treta femėr nė Botsuana e moshės 15-45 vjeēare ėshtė HIV-pozitive!

  Dhuna

  Ēdo e pesta femėr nė botė bie viktimė e dhunimit.

  Mes 40-60% tė tė gjitha veprave penale seksuale kryhen ndaj vajzave nėn moshėn 16 vjeēare.

  Shumica e personave klandestin janė femra. Shumė prej tyre shiten/ndėrmjetėsohen nė industrinė e seksit. Njė numėr jo i vogėl rrėmbehen apo shiten nga vetė familjet e tyre.

  Refugjatėt

  Rreth 50 milion njerėz janė nė ikje, 75-80% prej tyre janė gra dhe fėmijė.

  80% e viktimave tė armėve tė zjarrit nė luftė janė femra.

  Mbi 300.000 tė rinjė shėrbejnė nė tėrė globin si ushtarė fėmijė, shumė prej tyre janė refugjatė tė gjinisė femrore.

  Varfėria

  Nė botė supozohet se jetojnė 1,3 miliard njerėz nė varfėri absolute, me tė ardhura ditore prej mė pak se njė dollar amerikan. Rreth 70% e tyre janė femra.

  Qė nga viti 1970, numri i femrave qė jetojnė nė varfėri ėshtė rritur pėr 50%, ndėrsa ai i meshkujve pėr 30%.

  Me falni se ndoshta kam dal jashte teme po doja tu tregoja disave se femra nuk respektohet ne gjithe boten e jo me ne Shqiperi qe jemi shume mrapa me mentalitete te gabuara ndaj femres qe perfaqeson nenat motrat e grat e te gjithe burrave.

  Me respekt Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 3. #23

  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Alba D!
  Tė falėnderoj pėr shkrimin Tėnd! Janė tė vėrteta ato qė ke shkruar. Mashkujt shumica janė derra shovinistė ndaj femrave! Mashkujt i kanė shkruar edhe librat fetarė edhe ligjet, duke ua pėrshtatur interesave tė veta, dhe duke i zbatuar nė interese tė veta. Ata edhe Zotin e kanė shpallur mashkull, por mė e drejtė ėshtė me e shpallur femėr pasi ēdogjė nė kėtė botė vjenė nėpėrmjetė femrės!
  Ini, bėhuni, pėrhapni dhe jetoni dashuri!

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Postuar mė parė nga Ekstremist
  edhe mu me vjen keq per mendjen qe ke julian

  e pyten profetin a.s

  o profet kush njeriu qe ma se shumti meriton rrespektin tim

  eshte NENAi pergjigjet profeti a.s

  po pastaj kush vjenpyet ai perseri
  NENA i pergjigjet prap profeti

  po pastaj pyet per te treten here
  NENA thote profeti dhe pastaj vjen BABAI

  kjo mund te tregoje vendin e femres ne islam

  ai hadithi qe ke shkrujt ti do i cik koment dhe ti sje aq i zoti sa tja arrish nje komenti mbi ate hadith
  oops, po bashkeshortja nuk eshte femer? Sikur nuk e shoh ne listen e personave te respektuar....

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Iliri88
  Anėtarėsuar
  07-12-2002
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Postuar mė parė nga Di68
  oops, po bashkeshortja nuk eshte femer? Sikur nuk e shoh ne listen e personave te respektuar....

  Koncepti i dashurise, i renjes ne dashuri, ai eshte plotsisht i huaj ne boten arabe te islamit. Madje ka raste kur gurezohen njerezit pikerisht per renjen ne dashuri. Ka plot shembuj ku vellai terrorizon motren, babai bijen, burri gruan, se kjo e fundit ka rene ne dashuri. Ka plot raste ku terrorizimi dhe denimi me vdekje i femres bazohet vetem ne thashethemet e katundit pa asnje evidence. Duhet hapur nje teme e re vetem per kete subjekt. Per femren shqiptare, ajo eshte detyra e saj qe te mbrohet pikerisht nga rreziku qe paraqet islami me fondamentalizmin dhe ekstremizmin e tij.

  Duhet kuptuar qe 99% e abuzimit te femres ne shqiperi eshte produkt i ndikimit te feve semitike, e kryesisht fese islame. Nese keni parasysh historine e femres shqiptare, dhe shikoni drejt historise se lashte, pra historise para islamit, sigurisht qe ne kete histori kemi plot emra te femrave si figura te shkelqyera te saj. Mbreteresha te ilireve te lashte, udheheqese, sepse ne traditen tone te lashte, nuk e kemi shikuar femren si nje gjysemnjeri, kjo eshte tradite e feve semitike.

  Nuk mendoj se duhet shtrire percja arabe mbi trojet shqiptare.

  I
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Iliri88 : 15-07-2003 mė 18:50

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  31-01-2003
  Vendndodhja
  Vlore Al
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  4
  23 falenderime nė 23 postime
  Po Islamizmi c'pune ka tek kjo teme

  Ku jame komandantet e forumit qe nuk marin asnje mase dhe qendrojne kaq indiferent

  Na ngrihet nje Ilir dhe po na shane gjith fete e botes

  Turpe te na vij qe e leme kete djale te na sjelli satanizmin ne trojet tona

  Turp dhe faqe te zeze

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Iliri88
  Anėtarėsuar
  07-12-2002
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  O altino,

  Ajo ishte nje pergjigje ndaj atyre qe e sollen ketu mesiper. Nese shikon, ne shkrimin tim te pare asqe e kam permendur, por gjithnje ka tipa si ti qe nuk lene asnje teme pa i futur islamin brenda.

  I

 8. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  31-01-2003
  Vendndodhja
  Vlore Al
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  4
  23 falenderime nė 23 postime
  Po mire more djal ti fol per temen pse duhet tju pergjigjesh te tjerve pa te pjyetur tya

  Apo me qe ra fjala

  Te kame thene qerata i madhe je

 9. #29
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Postuar mė parė nga Ekstremist
  edhe mu me vjen keq per mendjen qe ke julian

  e pyten profetin a.s

  o profet kush njeriu qe ma se shumti meriton rrespektin tim

  eshte NENAi pergjigjet profeti a.s

  po pastaj kush vjenpyet ai perseri
  NENA i pergjigjet prap profeti

  po pastaj pyet per te treten here
  NENA thote profeti dhe pastaj vjen BABAI

  kjo mund te tregoje vendin e femres ne islam

  ai hadithi qe ke shkrujt ti do i cik koment dhe ti sje aq i zoti sa tja arrish nje komenti mbi ate hadith
  Jeni bere me keq se paganet para 2000 vjetesh! Ate fragment qe citon nga e ke marre, eshte shkruar gjekundi ne Kuran?Mund te mos ta komentoj dot fragmentin e kuranit por mund te gjykoj mbi talebanet qe hidhen nga shkembijte pertoke sikur te ishte det. Mund te komentoj vendimin e nje gjykate islamike ndaj nje gruaje te perdhunuar shtatzene qe e vrane me gure vetem sepse nuk kishte lidhur kurore! Do dhe hadhithe te tjera qe te mos te te ngelet qejfi? Ne kuran thuhet se burri e ndan gruan duke i thene tre here ike ike ike. Vete profeti ishte martuar me Aishen kur kjo ishte 9 vjec! Profetit juaj po te rronte ne ditet tona do t'i benit omazhe ne burg. Me thuaj pak deri sa gra lejohet te kete nje myslyman? Kjo te duket normale. Po te ecnim sipa Kuranit do te duhej te ktheheshim 500 prapa.(keni te drejte qe perdorni kalendar tjeter sepse vertet jeni prapa bote) Lal nuk dua te te mbush mendjen, por te pakten mos kerkoni te na hidhni hi syve. Me gjej nje jo myslyman qe tju jape te drejte ne menyren se si e trajtoni ju femren. Nejse se u zgjata pak si shume. Te uroj te shkosh ne xhenet vella e te hash pilaf sa te shqepesh. (me duket se ju lejohet dhe alkooli atje apo jo?)
  p.s Po do te shkosh sa me pare merr nje Mig nga ata tanet shko deri te 15 kateshi dhe...
  Ezekiel 25-17.

 10. #30
  great Maska e marela
  Anėtarėsuar
  23-01-2003
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  40
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Juli ke shume te drejte.

  Myslimanismi ne Shqiperi erdhi me ardhjen e turqve, qe do te thote asnje shqiptar nuk eshte mysliman i lindur.

  Mos na ktheni shekuj mbrapa, shqiperia po mundohet te ece perpara drejt perendimit, dhe jo drejt vendeve arabe, jetese te cilin asnje grua shqiptare do ta pranoje.

  Ata gra qe duan ti jepen Allahut le te jetojne ashtu siq e mendojne te shtypur dhe nen urdherat e burrave.

  Ju uroj gjithe te mirat.
  Ah moj Shqipni, e mjera Shqipni
  Kush te ka qit me krye ne hi
  Ti ke pas kene nje zonje e rene
  Burrat e dheut te thritshin nane

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Mosha
  39
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  marela uroj te behesh nje femer e emancipuar si tera patrick
  ilir uroj te marresh per grua nje femer te emancipuar si tera patrick
  edhe ty julian

  Jam Ekstremisti,ose Kashmiri,
  e dini kush eshte tera patrik?
  eshte nje femer e emancipuar

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-12-2002
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Myslimanismi ne Shqiperi erdhi me ardhjen e turqve, qe do te thote asnje shqiptar nuk eshte mysliman i lindur.

  Keshtu i bie qe asnje shqipetar te mos jete krishtere sepse krishterizmi eshte i adhur.Keshtu qe origjina eshte paganizmi.(sipas jush)Madje me keq se kjo i bie qe as pagane te mos jemi sepse paganizmi eshte futur me shfaqen e njerezve dhe qe feja jone eshte feja e stergjysherve tane majmune(sipas jush).Prandaj zonjushe e nderuar ju nuk keni rruge tjeter vetem se te terhiqni ate qe thate me siper ose te pranoni qe ju jeni nje e lindur ne fene e stergjysherve tuaj......  Mos na ktheni shekuj mbrapa, shqiperia po mundohet te ece perpara drejt perendimit, dhe jo drejt vendeve arabe, jetese te cilin asnje grua shqiptare do ta pranoje.

  Ju na kthyet me mijevjecare mrapa na kthyet ne epoken e gurit. Kjo sipas llogjikes suaj te verber.Pastaj na diskutoni per perparimin.Ne nese do hecim perpara kemi per te arritur ne itali.Aty ku kane arritur shume gra e goca shqipetare pa deshiren e tyre porse me inponim dhe shtypje jo prej bashkeshorteve te tyre (ashtu sic po e akuzoni islamin) porse prej tutoreve te tyre.
  Ja hecja e ketyre grave eshte nje hecje tipike drej europes dhe konkretisht drejt italise qe e kemi perpara.Nese kjo hecje eshte nje perparim i madh drej europes atehere o burra drejt europes..............  Ata gra qe duan ti jepen Allahut le te jetojne ashtu siq e mendojne te shtypur dhe nen urdherat e burrave.


  Shtypja ne islam nuk eshte e lejuar porse varet se cfare kuptoni ju me shtypje.Nese kuptoni me shtypje ndalimin e femrave prej kurverise me te gjitha format e saj ose kuptoni me shtypje qe femra duhet ta mbuloje trupin e saj dhe mos ta shese ate per cdo person atehere kjo nuk eshte shtypje.Perkundrazi nese gruaja do te dilte lakuriq ne mes te qytetit kjo per ju do te ishte perparim dhe shprehje e lirise.Edhe pse ajo me lakuriqesine e saj fton ne kurveri edhe pse me lakuriqesine e saj ajo nuk martohet vetem me nje burre porse me te gjithe burrat e botes pasi burri i saj nuk shikon prej saj me shume se sa shikojne prej saj burrat e tjere pervec nje siperfaqeje te vogel fare.Ja nje koncept i perparimit dhe lirise i cili propagandon te drejtat e gruas dhe qe ne fakt i ka nxjerrur te drejtrat e gruas ne ankand prej kohesh. Kjo eshte ajo qe ju zonjushe e dashur nuk arrini ta kuptoni.Nuk arrini ta kuptoni se si mund te ''shtypet'' nje femer vetem e vetem se ajo do te beje kurveri apo do ta shese trupin e saj per cdo kend.Dhe ne fun doja tju kujtoja qe ju mund te zgjidhni cilen rruge qe deshironi porse mos u mburrni shume duke permendur grate muslimane dhe jetesen e tyre pasi ato ne fund te fundit jane shume me te ndershme dhe me lart se disa te tjera qe zgjedhin ate rrugen e dyte dhe qe ....... e di vete ti pastaj.

 13. #33
  great Maska e marela
  Anėtarėsuar
  23-01-2003
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  40
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Atehere femra Shqiptare kudo qe jeni vishni petkun, mbuloni trupin (dhe syte) dhe jetoni si mbreteresha, mbyllur ne shtepi, dhe me e bukura eshte se burri juaj ka te drejte te beje c'ti doje qejfi dhe te martohet me sa gra te doje.

  Kam nje shoqen time qe eshte e martuar me nje mysliman Syrian dhe me ftoi nje dite ne nje party qe do e bente ne shtepine e saj. Kishte therritur te gjithe njerzit nga burri (kuptohet vetem grate).
  Filluan te vinin nje e nga nje ne shtepi te gjitha te mbuluara nga koka deri te kembet dhe pa u vonuar shkonin ne dhome dhe e hiqnin ate petkun. E imaxhinini dot si ishin te veshura (nuk kam nevoje ta shpjegoj fare) nderkohe qe ishim edhe tre goca shiptare me nje sjellje dhe veshje NORMALE.
  Do kisha shume deshire ta shpjegoja me detaje se cfare ndodhi ne ate party po shkurt po ju them se ne (shqiptaret) po shikonim show qe seshte nevoja te dilje dhe ti shikoje femrat e rrugeve.

  Pac fat mik i dashur dhe nqs je i pamartuar te uroj te gjesh nje nuse qe te pershtatet.
  Ah moj Shqipni, e mjera Shqipni
  Kush te ka qit me krye ne hi
  Ti ke pas kene nje zonje e rene
  Burrat e dheut te thritshin nane

 14. #34
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  [QUOTE]Postuar mė parė nga askalani
  [B]Ata gra qe duan ti jepen Allahut le te jetojne ashtu siq e mendojne te shtypur dhe nen urdherat e burrave.
  kane alternative tjeter keto gra? Kane dije, ne shkolle shkojne?
  Ezekiel 25-17.

 15. #35
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pershendetje,

  Femrat apo e keni fjalen per FEMRAT E MARTUARA ?
  Mos ngaterroni ISLAMIZMIN EKSTREM( tipi TALIBANEZ), me Islamizmin e vertete. Nuk dua ti futem kesaj teme pasi FETARET mezi presin te replikojne por dua te them ISLAMIZMI nuk eshte KAMP PERQENDRIMI per femrat.

  Persa i perket lirise se femrave ne pergjithesi duhen pare ne nje kend me te gjere. Nese mendojme qe jetojme ne nje shoqeri te civilizuar atehere duhet te pranojme divergjence mendimesh dhe veprimesh derisa keto nuk bien ndesh me lirine dhe mbarevatjen sociale te shoqerise.
  Keshtu edhe per femren. Femra eshte e lire te shkollohet dhe te kualifikohet ne cfaredolloj dege qe ajo ka deshire, dhe te luaje rolin e vet ne cfaredolloj fushe.
  Po flasim per shoqerine shqiptare. Femra shkon ne shkolle ku nuk ka dallim midis femrave dhe meshkujve. Por ne familje problemi ndryshon. Nena shikohet si GRUAJA E SHTEPISE ndersa babai shikohet si BURRI i shtepise. Familja eshte dhe ZANAFILLA e nenshtrimit te femres apo qenies se saj e lire.
  Eshte pare qe VAJZAT qe vijne nga familje ku BABAI ishte BUKE FITUESI dhe NENA ishte GRUAJA E SHTEPISE, kane po te njejta tendenca te perfundojne po ashtu sikurse nena e tyre. Ndersa VAJZAT qe vinin nga familje ku NENA dhe BABAI mbanin shtepine te dy sic i themi ne DORE ME DORE, u pa tendenca qe te ishte me e pavarur ne jete, dhe person qe kerkon me teper nga vetja e saj se sa nga te tjeret.

  Pra familja eshte baza kur cdo gje krijohet dhe ku cdo gje projektohet.

  Ne fakt po flas per FEMRAT ne pergjithesi, dhe jo duke e banalizuar problemin ne KRYERJEN SEX para apo pas marteses dhe veshjen.

  1- Femra duhet te jete e lire te shprehe ate qe mendon dhe te mos diskriminohet per faktin e te qenit femer
  2-Ne pune femres duhet ti jepet e njejta peparsi ashtu sikurse edhe meshkujve
  3- Ne shoqeri femra duhet respektuar ashtu sikurse respektohet mashkulli.
  4-Ne familje femra DUHET TE JETE pjese perberse e konstruktit te shtepise dhe jo FSHESE ME KORENT APO MAKINE LARESE.

  Persa i takon veshjes e ku e di une se cfare jane probleme shije , dhe mbi te gjitha ane ekonomike. Gjithsecili ka MORALIN e vet dhe ne baze te tij jeton.
  Te qenit IMORAL per dike eshte brenda normave te MORALIT per dike tjeter.

  PROBLEMI me i madh i shoqerise SHQIPTARE eshte :A jemi te pergatitur ne si meshkuj te pranojme nje FEMER me te njejtat te drejta ??!!

  Ja kalofshi sa me mire
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kundraRRYMES : 17-07-2003 mė 08:22

 16. #36
  @njoftime.com Maska e Benni
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  anes Elbes, anes Sprees
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pak kohe kemi jashte atdheut dhe i harruam te gjitha....

  O forumista romaticista, po lerini filozofinat dhe kqyrni realitetin...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 17. #37
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Keto jane bastartizime

  Pikerisht une per ate fola dhe u shpreha:
  A eshte i pergatitur ai MIKU JUAJ ne foto per te respektuar ate qe ne DARKE E FUT NE KREVAT dhe mundesisht i lepin djersen....??!!

 18. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  31-01-2003
  Vendndodhja
  Vlore Al
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  4
  23 falenderime nė 23 postime
  Ne emer te Allahut meshirusit dhe meshirberesit

  Falenderimi i takon Allahut

  Zotit te botrave

  Sunduesit te dites se gjykimit

  Ty te adhurojme dhe prej teje ndihme kerkojm

  Udhezona ne rruge te drejte ,ne rrugen e atyre ndaj te cileve ke bekim e jo ne ne atyre qe je hidheruar dhe kane humbur

  Ke udhezon Allahu s'ka kush e lajthit

  Dhe ke lajthit Allahu s'ka kush e udhezon

  Paqa dhe bekimi qofshin mbi Muhammedin.a.s.familjen shoket e tij dhe te gjith ata qe ecin ne rrugen e tij

  Deshmoj se s'ka te arrdhur tjeter pervec Allahut

  Dhe se profeti jone i dashur Muhammed a.s eshte i deruari i tij


  Te nderuar forumista me vjen cudi si kjo teme u kethye 80% fetare dhe 20% per thelbin qe ka tema

  Per mendimin time kjo eshte nje teme shume domethense
  Por do tu lutesha administratorve qe te shruajne ndalohen ciliminje e vegel ne tema te tilla

  Forumasi me pseudonimi Rezi mbase nje fjalimi si e keni lexuar me larte dha shembullin per femren myslimane

  Un duke menduar se ky forumas nuk e njeh poziten e femres ne Islame u mundova qe femra ne Islam "eshte e barabart me mashkulli bile po e theksoj qe eshte nje nga grate me te respektuara dhe me nje harmoni te perkryer ne jeten e saj"

  Nuk po ju sqaroj per Talibanin po "per myslimanet ne shqiperi"

  Ashtu si nuk kerkoj sqarime per ato femra ne boten moderne qe i marin nga 15-16-17 vjece dhe i mbyllin neper manastire

  Habitem c'hune Talibanezet tek femra shqiptare

  Nuk dua te zgjate me shume per kete mundohuni te jepni mendimin tyaj pa prekur boten shpirterore te tjerve

  Ne Teme nashti

  Ashtu sic e thash me larte kjo eshte nje teme shume e rendesishme

  Por do ti kujtoja nismetarit te kesaj teme qe here tjeter ta mbaj mende qe kalamaku nuk pjyetet ne tavolin me miq se te turpuron

  dhe kjo po ti vini re shkrimit te Rezit per ata qe kane dy fije tru kuptojn qe shkrimi i tij nuk ka lidhje me temen por me interesa persole

  ketu dehet fjale per barazin e femres shqiptare Rezi na tregon tufen e celsave qe kur te vej ne Tirane te kete vende ku te defrehet (Rezi inshalla u kethefsh ne shqiperi dhe befshe nja 4 vajza ti mbushesh me celsa)
  Tjeter pa dashje Rezi na c'faq nje racizem krahinor po ta keni lexuar shkrimin e tij qe ne klubet nuk degjohej Tironse kjo me le shijen e hidher te kuptoj se nuk i pelqekan jabanxhinje qe punoj ne Tirane qe Rezi e ka braktisur dhe si bje ndemend te vej (po me qe ra fjala) preferon te shpenzoj parat ne korfuz se sa ne atdheun e tij

  Pra per mendimin time mos te zgjatem Ky shkrim i ketij forumasi komlet jashte teme ose nje vryme ne uje(dhe me interesa persole)

  Un dhash mendimin time personale dhe i shjegova ketij forumasi (ashtu sic ju thash) per femren myslimane por boksat na erdhen me bresheri sikur jame nga Talibani

  Po e theksoj dhe njeher kjo eshte nje pune qe prindrit duhet te beje me vajzat qe te njofin veten femra shqiptare
  Nuk diskutojm per nje pjes te femres shqiptare por per "te gjitha femrat shqiptare"

  Kushe eshte femra shqiptare?????????

  Nenat vajzat motrat mbesat tezet hallat kusherirat tona

  Pra mereni temen njelloj sikur diskutoni per shembullin e lartepermendur dhe jo te mereni me Talibanezet

  Problemet jane te medha dhe duhet te filloj te rihen dhe te mendoni me ne thellesi se nuk dua tju permende prostitucionin e femres shqiptare

  Nje tjeter forums Nika na thote se mund te lere dhe vajzen e tij te shkoj per nudo
  Ojjjjjjjj Nike nuk e di ke vajze apo jo po do te ishte ndihmese ta edukoje me fryme atdhedashurie dhe me shkolle qe dhe ajo ti japi pak ndihme atij vendi e jo ti bihesh shkurt nudo Turp Nika

  Nje tjeter forumas(Juljan_tako) na ka bere per nje leke dikuton mbi Islamilet dhe apslolutish mbi temen
  duke ne treguar c'far bejne Islamiket dhe nuk i djeg te diskutoj mbi nenen apo motren e tij
  Me qe ra fjala na sill argumente ku paskan gurezuar nje femer shtazane ose qe hidhen me koke nga malet
  Te sygjeroj qe po ta ka thene pronari greke mos e beso

  Marela diskuto per vete dhe per nene tende leri ti zgjidhin Sirjat proglemet e tyre e vajze e mbare

  Kundra te le te kuptosh qe ke nje llogjik te shendosh djal i mbare po pastaj e flliq duke treguar se kush jemi
  Dhe na thua qe sdo te diskutosh mbi Islamin dhe nuk haron ta hedhesh helmin qe ke perbrenda

  OBeni i vogel po te ishte Nena ose Motra jote do ta kishe sjell kete foto???????

  Interesant ku jane femrat qe nuk reagojne !!!!!!!!!!!

  PO qe per ndonje teme si ajo e Kuqes "nje cifte beri sex ne mes te pazarit" jane te para per reaguar ose per te hapur temen

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Iliri88
  Anėtarėsuar
  07-12-2002
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  A mund te kemi ndonje here nje teme per diskutimin e ceshtjeve shqiptare, pa futur brenda saj propagande arabe?

  Ne jemi ne Europe o njerez.

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  31-01-2003
  Vendndodhja
  Vlore Al
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  4
  23 falenderime nė 23 postime
  O Ilir ku eshte propaganda ketu??????????

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 31-10-2015, 17:28
 3. Identiteti evropian i shqiptarėve
  Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 4. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
 5. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •