Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    61

    Studentët për mjeksi në Angli

    A ka ndonje student qe studion per mjeksi ne UK ose qe po ben A-levels dhe deshiron te studioje ketu per mjeksi? Qfare A levels po beni? Ju lutem jepni medimet tuja si psh ne qfare universiteti/kolegji jeni, cfare entry requirements jane dashur/duhen si dhe si ka qene eksperienca juaj gjate zgjedhjes dhe interviuse. (per uni e kisha fjalen)

    Une per vete do te studioj per mjeksi dhe jam ne vit te fundit A levels. For all I know the entry reqyirements are ABB in most medical schools. Nje web sit i mire eshte ai i UCAS it...
    www.ucas.com
    Aty ka te gjitha shkollat e mjeksise ne UK dhe notat qe kerkojne.


    Ju lutem mos hezitoni te shkruani edhe nese nuk doni te studioni ne Angli por deshironi te studioni mjeksine ne vendet e tjera te botes.
    Sx to everyone will do good in their malnurished lives

  2. #2
    plaç te preft Maska e PLaku-i-Detit
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    175
    Une per Admimistarator mjeksie Studjoj por me vjen keq qe sjam ne london.

    Gjithsesi Fat dhe suksese.
    " not yet "

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    61
    urime plaku i detit....pac fat lal edhe ne kete fushe....
    Sx to everyone will do good in their malnurished lives

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-11-2005
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    3
    edhe une per mjeksi jam po vetem qe jam ne ankara (turkey).te fala plaku i detit nga ardi i marines (heybeliada))

  5. #5
    little runaway Maska e Elated
    Anëtarësuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    27
    Ucas-i eshte shume i mir. E perdor her pas here (por dhe ato qe njo, ndonjeher edhe kot te shoh the uk requirements, edhe pse e kam vendosur ku do shkoj. Nejse inshalla shkon to plan gjithcka dhe ja arrij deshires. Gjithashtu ju uroj dhe juve te gjithve, fat dhe ju realizofshin deshirat. Besoj se SyKalter, e ke jedh nje lend te veshtir por per mendimin tim me te bukuren there is (u will make a different to society and ull feel proud i guess) lol

    Good luck pra and fingers crossed,

    Alesram'

    P.S lool sapo pash daten kur eshet hap kjo tem (2003), kan kaluar 3 vjet besoj se je ne uni tashi?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Elated : 08-01-2006 më 16:20
    The ones who love us least we die to please!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2005
    Postime
    1
    Une jam student ne itali dhe studjoj per mjeksi , viti i 2.

    Kisha qejf qe me vone te vazhdoja ne Angli.

    Di ndonjeri se cfare kriteresh duhet te plotesoj si dhe ndonje info mbi unversitet me te mira per mjeksi dhe shume gjera te tjera si jetesa, ka apo jo konvikte, etj.

    Thnx in advance!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e shef
    Anëtarësuar
    18-08-2005
    Postime
    42
    Pershen Sykaltri.

    Une studjoj A-levels per mjeksi jam ne vit te pare, ne Cambrige ose memire te them eshte nje nder shkolla me te mira ku une studjoj A-levels, shkolla ime quhe Thomas Deacon's academy.

    Mua Cambridge edhe oxford me kane kerkuar AAA ne Biologji, Chemistry, edhe nje lende qe jo Scientific, une po studjoj advanced Mathas.


    Ne qofte se deshiron me shume informacion, une nga data 16 deri me 21 July do jem ne Cambridge University for sumer school. Mund te me shkruash ketu ne mp edhe do te interesohemkur te shkoj atje, ose pyes edhe shoqerine time qe kam atje.

    Me respect
    shef

    Citim Postuar më parë nga Sykaltri-GB-US
    A ka ndonje student qe studion per mjeksi ne UK ose qe po ben A-levels dhe deshiron te studioje ketu per mjeksi? Qfare A levels po beni? Ju lutem jepni medimet tuja si psh ne qfare universiteti/kolegji jeni, cfare entry requirements jane dashur/duhen si dhe si ka qene eksperienca juaj gjate zgjedhjes dhe interviuse. (per uni e kisha fjalen)

    Une per vete do te studioj per mjeksi dhe jam ne vit te fundit A levels. For all I know the entry reqyirements are ABB in most medical schools. Nje web sit i mire eshte ai i UCAS it...
    www.ucas.com
    Aty ka te gjitha shkollat e mjeksise ne UK dhe notat qe kerkojne.


    Ju lutem mos hezitoni te shkruani edhe nese nuk doni te studioni ne Angli por deshironi te studioni mjeksine ne vendet e tjera te botes.
    Gazeta The Albanian ne Britani te Madhe thealbanian.co.uk

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2006
    Postime
    3
    do te doja te dija me shume se si une mund te shkoj per studim ne angli.Faleminderit

  9. #9
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar më parë nga juba
    do te doja te dija me shume se si une mund te shkoj per studim ne angli.Faleminderit
    Nuk di ku jetoni JU.por do te thosha kete,se kur isha ne konsullaten britanike ne tirone,pash se aty disa maturante po mbushin ca forma per studimet ketu(london)
    Pra ne se je ne shqiperi shko atije te maresh nje info te detajuar per cdo lloj dekumenti qe nevoitet.Good luck
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    torino, itali
    Postime
    21

    Smile student mjeksie.

    une studioj ne itali ne vitin e 5 por do kisha deshire te dija per specializimet si jane aty, eshte me numer te hapur dmth hyn kush te doje apo duhet te besh konkurs edhe duhet te jesh djali i ndonje doktori ndonje shefi te njohur qe te zgjedhesh ate dege qe do? gjithashtu une jam edhe infermier dhe kam dhe 5 vjet eksperience pune ne itali por si do ishte me e lehte per te mbijetuar ne fillim?
    flm te gjithve.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    torino, itali
    Postime
    21
    nese dikush ka ndonje te aferm ne shqiperi si infermier apo si doktor dhe kane deshire te punesohen ne itali te me pyesi per cdo gje se e ndihmoj pa problem.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Maj e drites
    Anëtarësuar
    11-07-2007
    Postime
    12
    kam marre nje "laurea" 3 vjeçare ketu ne itali per Biologji. Deshiroj qe specializimin ta vazhdoj ne Angli, Mund te behet nje gje e till? dhe nqs po ke duhet te kontaktoje?

  13. #13
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354

    Edhe une jam ne degen e mjeksise

    Por ndodhem ne greqi, jam ne vitin e 5

    Kam deshit te vete per master ne it, por se kam idene sjam interesuar shum thelle
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-09-2007
    Postime
    3
    un studioj mjeksin ne kosov

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2006
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga bebushja Lexo Postimin
    Nuk di ku jetoni JU.por do te thosha kete,se kur isha ne konsullaten britanike ne tirone,pash se aty disa maturante po mbushin ca forma per studimet ketu(london)
    Pra ne se je ne shqiperi shko atije te maresh nje info te detajuar per cdo lloj dekumenti qe nevoitet.Good luck
    faleminderit shume per pergjigjen tuaj.Une jam nga Pogradeci dhe per momentin jam me shkoll ne El ku studjoj per Infiermieri pasi endra ime per te ikur jashte shtetit nuk u plotsua pasi keto kushte na krijon vendi jone i dashur qe ta heq trurin fare.ciao

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2006
    Postime
    3
    Pershendetje te gjithve pjestarve te forumit un jam nje goc nga pg dhe studjoj per Infiermieri ne el do te doja te njihesha me te gjithe studentete e mjeksis qe marin pjes ne forume kudo qe jane. ciao te gjithve shpresoj te njihemi se shpejti

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    torino, itali
    Postime
    21
    Citim Postuar më parë nga juba Lexo Postimin
    faleminderit shume per pergjigjen tuaj.Une jam nga Pogradeci dhe per momentin jam me shkoll ne El ku studjoj per Infiermieri pasi endra ime per te ikur jashte shtetit nuk u plotsua pasi keto kushte na krijon vendi jone i dashur qe ta heq trurin fare.ciao
    mos u merzit kot se te them te drejten jeni me fat ju qe studjoni ne shqiperi se i kepusni nje njohje diplome dhe nje kontrate pune me shtepi te paguar e rroge fikse dhe ca ore shtese dhe pak fare arrini 2000 euro ne muaj, se ketu ne itali sdo ta mbarronit kurre

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    torino, itali
    Postime
    21
    Citim Postuar më parë nga jesu Lexo Postimin
    Por ndodhem ne greqi, jam ne vitin e 5

    Kam deshit te vete per master ne it, por se kam idene sjam interesuar shum thelle
    une jam ne vitin e 6 ne torino, sa per specializim; o do gjesh nje menyre nga shqiperia dhe eshte me e mira se e ke te siguruar o me konkurs mes 150 italianve, ose ose me pagese 50000 euro, ose ose jane ca spezializime private si per kirurgji plastike, estetike, psikiatri etj qe jane me 3-4000 euro ne vit.

  19. #19
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga ediberati Lexo Postimin
    mos u merzit kot se te them te drejten jeni me fat ju qe studjoni ne shqiperi se i kepusni nje njohje diplome dhe nje kontrate pune me shtepi te paguar e rroge fikse dhe ca ore shtese dhe pak fare arrini 2000 euro ne muaj, se ketu ne itali sdo ta mbarronit kurre
    Ne EU s'fut kush mjek brenda me nje dipllome Shqiperie, as mbas njohjes te dipllomes. Zakonisht tipat e tille perfundojne ne ndonje qender pleqesh(sociale) e dores se 3te.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    torino, itali
    Postime
    21
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Ne EU s'fut kush mjek brenda me nje dipllome Shqiperie, as mbas njohjes te dipllomes. Zakonisht tipat e tille perfundojne ne ndonje qender pleqesh(sociale) e dores se 3te.
    po jo o shoku se te kane genjyer, ne pergjithsi punojne ne spitale se ne azile pleqsh
    eshte shume here me e veshtire te futesh, nejse ti kur te mbarosh do shohesh me syte e tu te gjitha mundesite, por me shume mundesi ke te punosh ne spital.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Greva e urise - 1991 - Shembja e komunizmit
    Nga BlueBaron në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-02-2012, 21:10
  2. Shinasi Rama: Ju rrëfej kujtimet e mia mbi lëvizjen e dhjetorit '90
    Nga Xhuxh Xhumaku në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 13-12-2009, 22:54
  3. Përurohet Universiteti Europian i Tiranës
    Nga Albo në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 06-10-2008, 17:19
  4. Ramiz Alia: Rrëfej gabimet e komunizmit
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 16-12-2006, 19:33
  5. Kur studentët detyrohen të blejnë libra nga profesorët e tyre
    Nga StormAngel në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 05-10-2004, 09:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •