Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 98
  1. #21
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    "Nqs nje dite zgjohesh she nuk sheh diellin, ose dielli je ti vete ,ose ke vdekur" - Jim Morrison
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  2. #22
    Perjashtuar Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,831
    Faleminderit
    0
    5 falenderime nė 4 postime
    You know the day destroys the night night divides the day tried to run tried to hide break on through to the other side break on through to the other side we chased our pleasures here dug treasures there but can you still recall the time we cried break on through to the other side everybody loves my baby

    well,I just got into town about an hour ago,took a look around,see wich way the wind blow,where the litle girls in their hollywood bungalows,are you a lucky litle lady in the city of light,or just another lost angel in the city of night,L.A.woman L.A.woman sunday afternoon,drive thru yor suburbs,into your blues yeah,I see your hair is burnin',hills are filled with fire,if they say I never loved you,you know they are a liar,drivin' down your freeways,midnite alleys roam,cops in cars,the topless bars,never saw a woman,so alone so alone

    Don't you love her madly,don't you need her badly,don't you love her ways,don't you love her madly,wanna be her daddy,don't you love her face,don't you love her as she's walkin' out the door,like she did thousand times before,don't you love her ways,tell me what you say,don't you love her as she walkin' out the door,all your love,all your love is gone,so sing a lonely song of a deep blue dream,seven horses seem to be on the mark,well don't you love her madly,don't you love her madly
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 19-10-2007 mė 19:33

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Clizia
    Anėtarėsuar
    26-05-2007
    Vendndodhja
    somewhere...lost
    Postime
    38
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    My only friend, the end

    Of our elaborate plans, the end
    Of everything that stands, the end
    No safety or surprise, the end
    Ill never look into your eyes...again
    Can you picture what will be
    So limitless and free
    Desperately in need...of some...strangers hand
    In a...desperate land


  4. #24
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,455
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Theniet nga Morrisoni

    1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

    2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

    3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

    4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

    5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

    6. Me mire te humbasesh nje ēast te jetes sesa jeten ne nje ēast.

    7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

    8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

    9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

    10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes. -

    11. Prapa ēdo loje ekziston ideali i vdekjes.

    12.Te gjithe kerkojne nje mik, por asnje nuk provon te behet i tille.

    13. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.

    14. Perse nuk na lejojne te dashurojme ...X vjeē kur mund te vdesim ne ēdo moshe?!

    15. Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. -

    16. Dikush pret shiun per te mos qare vetem. -

    17. Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar, sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre. -

    18. Jeta eshte veē nje enderr ne rrugen e vdekjes

    19. Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova ketu. -

    20. Dashuria eshte gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -

    21. Nese juve ju mugon dikush ne bote, per mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!

    22. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende. - Shume e vertete edhe per mua ne fakt dhe e di qe kam nje person te tille.

  5. #25
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Nderime per nje nga poetet me te medhenj te te gjithe kohrave
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  6. #26
    Perjashtuar Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,831
    Faleminderit
    0
    5 falenderime nė 4 postime
    Aforizma nga Jimos u kenaq me horizontin kerko infinitin.Kur trupi im do te behet hi,emri im do behet legjende.Eshte frika e terrorit te shenjte te vdekjes,por vdekja eshte nje mike e njeriut sepse i jep fund ksaj dhimbje te madhe qe eshte jeta.Jetoje jeten ēast pas ēasti sepse ēdo ēast mund te jete i fundit.Nuk ishte zgjedhja ime qe une u linda keshtu qe me lini te jetoj siē dua.Do te desha te isha lindur mbrapsht per te kuptuar kte bote te shtrember.

  7. #27
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Mosha
    28
    Postime
    2,571
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 herė nė 1 postim

    Jim Morrison    PERVJETORI I 35-TE I VDEKJES SE JIM MORRISON-IT

    KENGETARI QE IKU PER TE MBETUR MIT

    Jim Morrison
    E kane quajtur: "Poeti i lirise" dhe "Njeri me zemer te madhe"; "Njeri me nje tru brilant qe me jeten e tij arriti te ndryshonte mentalitetin e njerezve";.
    Varri i tij ne Paris eshte vend pelegrinazhi per admiruesit, muzikantet, poetet , njerezit e ardhur nga e gjithe bota.
    Prej vitesh, gjithkush qe e njeh mire historine e muzikes se rock-ut dhe shkon ne Paris, ndalon ne banesen e perjetshme te Jim Morrison, ne kujtim te artistit brilant, por po aq edhe veteshkaterrues.

    Ne nje varr te vogel ne varrezen e Pere Lachaise, prehet lideri i "The Doors", nje nga grupet me te njohur amerikane te viteve '60 te shekullit te kaluar. Ai u gjet i vdekur me 3 korrik te vitit 1971, ne apartamentin e tij ne Paris, ku ishte vendosur per te pushuar dhe per te shkruar kater muaj me pare me te dashuren e tij, Pamela Courson.

    Disa agjenci lajmesh njoftuan se, ne kete pervjetor te 35-te vdekjes, se Jim Morrison, banesa e tij e perjetshme eshte vizituar nga qindra njerez. Shumekush e ka quajtur "njeri me zemer te madhe"; "njeri me nje tru brilant qe me jeten e tij arriti te ndryshonte mentalitetin e njerezve"; apo edhe "poeti i lirise".

    Shume lule, vizatime, foto, qirinj, mesazhe dhe partitura kane mbuluar vendin ku prehet idhulli i rok-ut, i dashuruari i blues-it, i lindur ne Melbourn-Florida me 8 dhjetor 1943, (37 vjet me vone ne te njejten date do te vritej John Lennon).

    "James Douglas Morrison (1943-1971)", shkruhet ne pllaken metalike te varrit shoqeruar me nje thenie klasike greke, "Ishte nje demon".
    Ne vitin 1990, u vodh nga varri busti i Morrison, ndoshta nga ndonje admirues, bust i cili nuk u gjet me kurre. Shkrime te te gjitha llojeve, mbulojne banesen e tij te perjetshme. Bile me pare ne hyrje te varrezes, disa shigjeta tregonin edhe rrugen qe te ēonte drejt “Morrison”-it .

    Edhe varret e te famshmeve, Oscar Wilde (i mbuluar nga tekste dhe te puthura), Maria Callas, Edith Piaf, Sarah Bernhardt, deri te Chopin, Moliere y La Fontaine, qe gjenden ne kete varreze, duket se nuk kane zgjuar kaq shume pasione se sa Morrison.

    Por nuk kane munguar asnjehere edhe kundershtare te jetes se Morrison-it, te cilet e percaktojne ate si nje njeri qe ka sjelle me shume fatkeqesi se sa kenaqesi.

    Pika me kulminante ne varrin e Morrison cilesohet viti 1991, kur ne 20-vjetorin e vdekjes se tij, policia u detyrua te perdore gaz-lotesjelles per te larguar admiruesit e zhurmshem qe i ‘kishin pushtuar’ varrin.
    E verteta eshte se Parisi me teper e mbajti Morrison, per detyrim - sipas burimeve anonime, familja nuk donte te merrte trupin e tij e turperuar nga jeta e tij "seks, droge dhe rock and roll".

    Ndonese shume e besojne vdekjen e tij per shkak te mbidozes se droges- mjeket u shprehen zyrtarisht se shkak per vdekjen e tij kishte qene nje atak kardiak.

    Por pavaresisht trajektores se karrieres se liderit te grupit “The doors,” (u ndalua dhe u gjykua kur doli i zhveshur ne nje koncert ne Majami), Morrison si poet la gjurme ne historine e rock-ut me tekstet e tij enigmatike mbi anen e erret e jetes. Eshte fakt qe, Ai, u konsiderua me shume se kengetar, poet dhe gjate jetes se tij publikoi librat ,"The lords", "The New Creatures" dhe "An American Prayer".

    Pas vdekjes, prinderit e se dashures se tij, Pamela Courson, e cila gezon te drejtat e vepres se tij, botuan dy libra me poezi mbi disa fletore me shenime te Morrison.

    Ne 1979, Jerry Hopkins dhe Daniel Sugerman publikuan nje biografi jo zyrtare te Morrison qe arriti nje rekord ne shitje. Ndersa ne 1991, regjisori Oliver Stone realizoi nje film mbi jeten e Morrison, film i cili u kritikua per mungese objektiviteti. Ne vitin 1997, anetaret e "The Doors" hodhen ne shitje kater disqe ku kishte edhe kenge te panjohura te grupit , kenge te njohura dhe incizime nga koncerte live.

    "Une nuk kendoj, une bertas", thoshte gjithnje Morrison, i njohur edhe si aktor gjenial, i cili ne jeten e tij kishte deklaruar se kishte pasur idhuj, legjendat , Elvis Presly, Frank Sinatra, Bob Dylan, The Kinks etj.
    Nje fletore me shenime qe Morrison i kishte hedhur gjate qendrimit te tij ne Paris, si dhe disa fotografi te fundit te muzikantit aktualisht ndodhen ne Londer. Ēmimi i fletores e cila hedh drite mbi gjendjen e tij mendore dhe shpirterore perpara vdekjes tragjike ka arritur deri me tani ne 150.000 Euro.

    Gjithsesi, sfida e Jim Morrison, eshte se kenget e grupit amerikan, "The Doors", si "L.A. Woman", "Riders on the storm", "The end", "Roadhouse blues", "Light my fire", "Hello i love you" o "Break on through (to the other side)" nuk kane per te munguar kurre ne asnje antologji te epokes se muzikes...
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  8. #28
    Deny Ignorance Maska e Darius
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Agartha
    Postime
    14,008
    Faleminderit
    0
    623 falenderime nė 436 postime

    Jim Morrison nuk eshte vetvrare

    Nje lajm fare i fresket i postuar nga Daily Mail ka rindezur misterin qe shoqeroi vdekjen e te famshmit Jim Morrion. Sipas kesaj gazete nje miku i tij, Sam Bernett, pronar i nje klubi nate ne Paris i quajtur Rock 'n' Roll Circus ka qene i pranishem kur Morrison ka vdekur si rezultat i overdozes nga heroina dhe dy trafikante droge e transportuan trupin e tij nga lokali ku vdiq per ne apartamentin ku jetone dhe aty e hodhen ne vaske qe te dukej si vetvrasje. Deklarata bombe ka bere qe policia te marri ne konsiderate rihapjen e hetimeve mbas 36 vjeteve.

    Per me shume lexoni lajmin ne origjinal ketu: The shocking truth about how my pal Jim Morrison REALLY died

  9. #29
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,953
    Faleminderit
    0
    7 falenderime nė 7 postime
    Po mire, ata qe paskan gjenyer e kane mbajtur sekretin per kaq vjet, pse e kane bere? Qe te mos i dilte se ka vdekur prej overdozes? T'i ruhej imazhi tek publiku? Pse a ka qene sekret qe ai drogohej?
    Nuk ia ul kjo gje vlerat nje njeriu, nje kengetari aq me pak. Me drogen qe merr robi rrenon veten drejt vdekjes dhe deshmon per nivel te larte mazokizmi, po tjetergje nuk besoj.
    Nga komentet qe jane bere per artikullin deri tani tek faqja qe ke sjelle Darius nuk eshte shprehur njeri me habi per sa ka lexuar.


    When the music's over...

    http://www.youtube.com/watch?v=slvPMU-7OyI

  10. #30
    Deny Ignorance Maska e Darius
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Agartha
    Postime
    14,008
    Faleminderit
    0
    623 falenderime nė 436 postime
    Dita kot po te pyes, e lexove artikullin?

  11. #31
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,400
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 herė nė 1 postim
    Ajo qe per mendimin tim,eshte me e rendesishme mbas daljes ne drite te ketyre fakteve te reja(vertet shokuese do te thosha),eshte se drejtesia,edhe pse mbas 36 viteve,duhet te vihet ne vend...gjithmone,vdekja e parakohshme e personaliteteve te rendesishme te artit,sportit apo politikes boterore,ka qene e mbeshtjelle me mister...mendoj se publiku ka te drejte te informohet pasi behet fjale per idhuj te cilet kane patur nje ndikim te rendesishem ne jeten e gjitheseicilit.
    Nese sot zbulohet qe legjenda Xhim Morrison,nuk eshte vetvrare por eshte vrare,dhimbja per fansat e tij behet dyfish me e madhe...e para,sepse zbuluan se miti i tyre eshte vrare nga disa keqberes ordinere dhe e dyta,sepse drejtesia nuk kreu detyren e saj duke lene qe mbi kete figure te hidhej balte duke u quajtur
    njeri i dobet,i cili shkoi drejt vetvrasjes..

  12. #32
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,953
    Faleminderit
    0
    7 falenderime nė 7 postime
    E kerkojne mesazhin me 10 germa, ndaj duhet zgjatur pergjigja:

    Po.

  13. #33
    Deny Ignorance Maska e Darius
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Agartha
    Postime
    14,008
    Faleminderit
    0
    623 falenderime nė 436 postime
    Ok, pasi kjo eshte e rendesishme. Fakti qe Morrison drogohej nuk diskutohet qe eshte i njohur dhe nuk perben suprize por mbidoza e heroines e dhene nga dy trafikante (qe konsiderohet krim) ndryshon eskpertizen mbi shkaqet e vdekjes. Klasifikimi i saj nga vetvrasje ne vrasje perben lajmin. Po ashtu transportimi i tij nga vendngjarja ne shtepi shton akoma dhe me shume peshen e fajit dhe implikimit ne krim. Mund te mos kete qene i vullnteshem por perseri mbetet krim.

  14. #34
    i regjistruar Maska e Morning star
    Anėtarėsuar
    10-07-2007
    Postime
    997
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Ska vdek nga vetvrasja, por nga overdoza...

    njelloj eshte.. paska vdek gabimisht.. ka marr me teper se cduhet..

    te pakten se paska vrare njeri, edhe ato trafikantet kot e paskan hedh ne vaske, te pakten me nje vdekje nga overdoza, mileti mund te zinin mend qe mos te perdornin droge.. por kur e ben te dukej si vetvrasje,, normale thone nje hall e ka pas, hajt ti shkojme nga prapa.. lol

    Nejse se nuk me zinte gjumi sikur mos ta kisha marr vesh edhe kte lajm.

  15. #35
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,648
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Pershendetje!!

    Deri tani isha ushqyer me faktin qe kishte vrare veten, forma dhe pozicioni i trupit qe e kishin vendosur Jim Morrinson ishte si vete vrasje. Kur eshte gjetur i vdekur ne apartament nga nje pastruese e tij jan lajmeruar me pare te afermit dhe u be publike si vete vrasje, policia kerkonte te bente autopsine po familja nuk pranoje dhe deshte qe ta conte Jim-in ne banesen e fundit te pa prekur nga bisturit e mjekeve ligjor. Une jam nje fans i Jim Morrinson, dhe akoma i degjoj me kenaqesi te madhe recitalet dhe notat qe nxirte nga kitarja e tij e magjishme. Me duket mjafte e ulet qe deri tani jemi ushqyer me faktin qe ka vrare veten, me vjen mire qe doli e verteta ne drite dhe ne vendin e vete.

    Darius: Flm per infon mjafte lehtesuese.

    Kalofshi Mire

    T-B
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e jimmy_dardanian
    Anėtarėsuar
    02-05-2007
    Postime
    6
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime

  17. #37
    The End Has No End!
    Anėtarėsuar
    12-12-2007
    Vendndodhja
    Hell!
    Postime
    14
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Teper Grup I mir Sidomos Vokalisti i ndjer Jim Morrison .. !!

    Kenget ma t'preferume t'mijat jon
    The End
    When the music is over
    L.A woman
    Break on through
    Five to one
    Etj etj

    I papershkrushem osht Jim Morrison
    The End is nearly

  18. #38
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Mosha
    36
    Postime
    1,967
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Jim Morrison ende gjalle!

    Ray Manzarek mendon se Jim Morrison mund te kete "simuluar" vdekjen ate ne nate ne Paris...
    Ne fakt po te shikosh rrethanat e vdekjes, popullaritetin e tij ne ate kohe dhe fuqine qe ai kishte per te mbajtur te fshehte nje gje te tille, mund te mendosh se eshte e mundur.

    Ja dhe materiali ne anglisht:

    JIM MORRISON - MANZAREK: 'MORRISON'S DEATH MAY BE A FAKE'

    Rock legend JIM MORRISON may be alive and living in the Seychelles, according to his former THE DOORS bandmate RAY MANZAREK.
    The Doors keyboardist admits he became suspicious after Morrison died as the enigmatic singer had discussed the possibility of faking his own death and going into hiding abroad.
    In 1971, a year after the alleged discussion, Morrison was found dead in his Paris, France apartment after reportedly suffering a heart attack after a drugs binge.
    And the bizarre circumstances of the tragic incident have led to continued speculation about whether the iconic rocker is still alive.
    Manzarek tells Britain's Daily Mail newspaper, "I often wonder if his death has been an elaborate charade.
    "Jim was a restless soul, always looking for something else in his life, and even six years of success - and excess - with The Doors hadn't been enough for him.
    "A year earlier, he had shown me a brochure for the Seychelles and said, 'Wouldn't this be the perfect place to escape to if everyone believed you were dead?'. At the time, I never thought anything of it."
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Bamba
    Anėtarėsuar
    22-12-2006
    Postime
    3,425
    Faleminderit
    0
    3 falenderime nė 3 postime
    Citim Postuar mė parė nga Gerrard Lexo Postimin
    Pershendetje!!

    Deri tani isha ushqyer me faktin qe kishte vrare veten, forma dhe pozicioni i trupit qe e kishin vendosur Jim Morrinson ishte si vete vrasje. Kur eshte gjetur i vdekur ne apartament nga nje pastruese e tij jan lajmeruar me pare te afermit dhe u be publike si vete vrasje, policia kerkonte te bente autopsine po familja nuk pranoje dhe deshte qe ta conte Jim-in ne banesen e fundit te pa prekur nga bisturit e mjekeve ligjor. Une jam nje fans i Jim Morrinson, dhe akoma i degjoj me kenaqesi te madhe recitalet dhe notat qe nxirte nga kitarja e tij e magjishme. Me duket mjafte e ulet qe deri tani jemi ushqyer me faktin qe ka vrare veten, me vjen mire qe doli e verteta ne drite dhe ne vendin e vete.

    Darius: Flm per infon mjafte lehtesuese.

    Kalofshi Mire

    T-B
    Qe kur eshte bo kitarist Jimi?

  20. #40
    elixirs
    Anėtarėsuar
    25-09-2007
    Postime
    1,448
    Faleminderit
    0
    2 falenderime nė 2 postime    Bamba, e kam pare vetem nje here Morrisonin edhe ne moshe te re, me gitar dhe duke kenduar, por se gjet dot sot...
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Jim Morrison
    Nga J@mes nė forumin Shkrimtarė tė huaj
    Pėrgjigje: 41
    Postimi i Fundit: 06-09-2010, 11:59
  2. Jim Morrison
    Nga flurans ilia nė forumin Shkrimtarė tė huaj
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-08-2006, 06:58
  3. Jim Morrison - An American Prayer
    Nga MtrX nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 17-10-2004, 03:14
  4. Pėrkthime (tė ndryshme)
    Nga ^VJOSA^ nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 11-05-2004, 11:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •