Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-06-2002
  Vendndodhja
  SHBA
  Mosha
  34
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Kng partizane/patriotike

  Tungjatjeta t gjithve!

  Kjo tem mund t ngjall paknaqsi tek shum prej jush, por do t dshiroja t'ju kujtoj se vitet e luftrave dhe prpjekjeve tona kombtare prbjn periudhat m t lavdishme t popullit shqiptar, ku i madh e i vogl, mysliman e i krishter, qytetar e fshatar, burr e grua, u ngritn sbashku pr t goditur rnd dhe pr t'i dhn goditjen e fundit pushtuesve t ndryshm.

  Me kt besim dhe me shpresn se do t m mirkuptoni, po hap nj tem t re ku do antar sht i ftuar t vendos kng partizane dhe/ose patriotike q ai/ajo ka msuar n shkoll, familje, apo kudo.

  Krkoj q ju t gjith t viheni n kontroll t parimeve tuaja politike dhe t mbani pr vehte fjalt fyese q mund t shprehni qoft pr Partin Komuniste, qoft pr Ballin Kombtar, monarkist e revolucionar, etj., etj.... Kjo tem nuk do t ket aspak ndikime politike, por thjesht artistike.

  Ju faleminderit!

  Shnim: Nqoftse njihni autorin/autoren e kngve me bindje t plot, ju lutem ta bni t ditur.


  *****
  BETIMI MI FLAMUR
  Hymn patriotik

  Rreth flamurit t prbashkuar
  Me nj dshir'e nj qllim,
  T gjith' atij duk' iu betuar
  T lidhim besn pr shptim.
  Prej lufte ve ay largohet
  Q sht lindur tradhtor,
  Kush sht burr nuk frikohet,
  Po vdes, po vdes si nj dshmor!

  N dor armt do t'i mbajm
  T mprojm atdhen m do knt,
  T drejtat tona ne s'i ndajm;
  Ktu armiqt s'kan vnt.
  Se Zoti vet e tha me goj
  Q kombe shuhen prmi dhe,
  Po Shqipria do t rroj;
  Pr t, pr t luftojm ne!

  O flamur, flamur, shenj' e shenjt,
  Te ty betohemi ktu,
  Pr Shqiprin' atdhen' e shtrenjt,
  Pr nder' edhe lavdimn' e tu.
  Trim, burr quhet dhe nderohet
  Atdheut kush iu b therror;
  Pr jet' ay do t kujtohet
  Mi dhet, mi dhet si nj shenjtor!

  - ASDRENI,
  vllimi "ndrra e lot"


  *****
  NNAVE SHQIPTARE

  Nnave shqiptare
  dua tiu kndoj
  nj kng plot dashuri,
  q snjeh kufi.

  Nna bujare,
  jetn, gzimin
  ne tek ju e gjejm,
  pran jush e ndiejm.

  Ju jeni si nj fllad
  kur puthni leht femijn,
  por ktheheni n tallaz
  kur dikush ju prek lirin.

  Ju jeni si nj fllad
  kur puthni leht femijn,
  ju i jepni vendit ton krenarin.

  Nna shqiptare,
  ju n do stuhi
  e mbajtt kokn larg
  plot krenari.

  Kur dikush nga ju
  prej tvetmit bir u nda
  askush n kt bot
  lott sju thau.

  Ju jeni si nj fllad
  kur puthni leht femijn,
  por ktheheni n tallaz
  kur dikush ju prek lirin.

  Ju jeni si nj fllad
  kur puthni leht fmijn.
  Ju i jepni vendit ton krenari.

  Zemrat tona qeshin,
  qeshin pa pushim.
  Krenare ato jan
  pr ju gjithmon.

  Ju jeni si nj fllad
  kur puthni leht femijn,
  por ktheheni n tallaz
  kur dikush ju prek lirin.

  Ju jeni si nj fllad
  kur puthni leht fmijn.
  Le t ziej kjo kng pa mbarim.

  (knduar nga Vae Zela)

  *****
  KUJTIMET E NJ VETERANI

  Kjo kng, ja m zgjoi sonte nj kujtim,
  zgjoi nj ndjenj n shpirtin tim,
  nj mall q sshuhet kurr.

  Pr vitet kur luftonim mbi shkmb e gur,
  kur me gjak mbrojtm nj flamur,
  e jetn falnim ne.

  Mbi grxhe e maja u ngjitm,
  me zjarr porsi shqipe luftuam.
  Varur krahut nj dyfek,
  ngjeshur brezit nj gjerdan,
  pr kt vend, pr liri, kt vatan.

  Kujtoj trimrit partizane.
  Kam mall dhe pr shokt q ran.
  Atje mbetn nj nga nj
  dhe su ngritn kurr m;
  i kujtoj, i kujtoj me kaq mall.

  U nism, mbeti nna dhe nj shtpi,
  pun e foshnjn e lam n gji,
  ****** lshoi kushtrim.

  U thinjm, ja po shkojn vitet nj nga nj,
  por kujtimet nuk shuhen dot,
  Atdheu na thrret nj z.

  Kujtoni, o shok, amanetin,
  dhe ju brez pas brezi tregoni
  se ne sdeshm robri,
  nuk duruam skllavri,
  pr kt vend, pr liri, pr vatan.

  I shtrenjte ish pr ne ideali,
  e shtrenjte ish pr ne Shqipria.
  Ne dham jetn pr nj shok,
  ne kafshatn e ndam tok,
  pr Atdhe, pr liri... ideal.

  (knduar nga Anita Take; ****** Kjo fjal sht "Partia". Shum mund t thon q mund ta kisha ln fare kt kng, por m duket shum e fuqishme dhe nuk desha ta sakrifikoja pr nj fjal. M falni.)


  *****
  HAKMARRJE

  Po ngrihet nj z nga fundi i varrit,
  si dielli kur shkrep e hapet mbi dhe.
  Hakmarrje! Hakmarrje, n gryk t barbarit!
  Prpara, o Popull, mbi t si rrufe!

  Hakmarrje, Rini! dshmori thrret,
  se ra pr liri mbi truallin e vet.
  Hakmarje! thrrasin martirt nga varri,
  se gjaku i derdhur sot gjak po krkon!
  sht popull i tr me bes shqiptari,
  me arm n dor fashizmin lufton!


  *****
  ATO MAJA RRIPA-RRIPA

  Ato maja rripa-rripa se gjmojn.
  Ndizet lufta pr liri e derdhet gjak.
  Jan trimat partizan q luftojn,
  jan bijt e Shqiprise q marrin hak!

  [Ref.]
  Sot po dridhet tirania anemban!
  Sot po digjet e po bhet shkrumb e hi,
  se u mbushn malet plot me partizan,
  se u ngrit sot gjith rinia pr liri!

  Me prpara nj flamur t kuq n dor!
  Me nj torb me fishek e nj dyfek!
  T cfilitur prej fashizmit t coptuar
  turren trimat dhe luftojn shteg m shteg.

  [Ref.]


  *****
  (nuk e njoh titullin)

  Kapiten i ri,
  m thuaj nga po vjen.
  Un vij prej ushtrie,
  n luft pr Atdhe.

  Po ti pse m pyet,
  moj e bukur vejush,
  se ty dika tka tretur,
  q ke dal n kt fush.

  Kapiten i ri,
  po vejush un jam.
  E kam pas n ushtri,
  emrin ia thon Jovan.

  Me mua ka luftuar,
  por ka shkuar nat jet.
  Tani ti m merr mua,
  Jovani yt ka vdek.

  Kapiten i ri,
  porsi dbora n mal,
  se ndrroj un dashurin
  as me nj gjeneral.

  T kam, moj vejush,
  mbi ty kurgj nuk kam.
  T puth faqe dhe gush,
  Jovani yt un jam.


  *****
  RRJEDH N KNG E LIGJRIME

  E i fort po shndrit ai qiell
  dhe burimi kngt lugjeve i prcjell.
  E i fort po ngroh ky diell
  edhe trimat npr mend mi sjell,
  mi prkdhel.

  Nga ky diell i kohs sime
  shndrisin shekujt n agime
  dhe naganti i shqiptarit zjarr flakron!

  Po ku ka si ti, o Shqipria ime,
  o fisnikja prmbi gur?
  Rrjedh n kng e ligjrime,
  balllarta me flamur!

  E i fort po bie ai tel
  dhe lahuta tingujt mi on larg,
  i prcjell.
  E nj flak po nxjerr ai tel,
  partizant npr mend mi sjell,
  po mi sjell.

  Nga ky z i toks sime
  flasin shekujt me gjmime,
  edhe krisma e shqiptarit rrjedh
  brez m brez.

  Po ku ka si ti, o Shqipria ime,
  o fisnikja prmbi gur?
  Rrjedh n kng e ligjrime,
  balllarta me flamur!

  (knduar nga Vae Zela)

  *****
  NGA FILMI UDHTIM N PRANVER˻

  Po ecja q me nat
  mes shkrepave pa udh,
  takova tek burimi
  nj vajz duke mbush uj.

  I thash se mu dogj xhani,
  moj vajz me kaurrela,
  pak uj i jep partizanit,
  t lutem, nga bucela!

  Ajo nuk tha nj fjal
  dhe uji i freskt rrodhi;
  shikimin val-val
  mu duk se vajza mhodhi.

  N syt e mi, n faqe
  kur ngriti dy bucelat,
  mra nj tuf manushaqe
  dhe t verdhat kaurrela.

  Kmbyem buzqeshje
  dhe djersa krejt mu ter;
  u shkrin tr malet
  dhe udha mu b det!

  Dhe ika npr pyje
  e pritave me tela,
  sm hiqeshin prej syve
  t verdhat kaurrela.

  (knduar nga Avni Mula)


  *****
  POET I MALEVE

  Kish poeti ndrra shum,
  thurrte kng mbas betejash,
  kng pr lirin, pr shokt e tij.

  Hej, erdhi lajmi q nga mali:
  "ra poeti, partizani,
  knga fluturoi nga buzt e tij".

  Ti re poet i maleve!
  Me pushk e kng luftove ti!
  Kngn tnde kurr s'do ta harrojm,
  at kng do ta kndojm
  gjithmon me dashuri!

  Nisen shokt ndr marshime,
  prmes kngs dhe mes bors;
  bashk me ta n kng poeti partizan.

  Hej, nisen kngt npr eta,
  nisen etat npr male,
  malet kto kng i kndojn!

  Ti re poet i maleve!
  Me pushk e kng luftove ti!
  E fuqishme knga jote kthen,
  ajo ka ndrra shum pr liri!

  Ti re poet i maleve!
  Me pushk e kng luftove ti!
  Kngn tnde kurr sdo ta harrojm,
  at kng do ta kndojm
  gjithmon me dashuri!

  (knduar nga Gaqo ako)

  ********************************

  Me kaq po e prfundoj. Ndoshta di dhe t tjera, por s'po m kujtohen. Tekstet e disa prej ktyre kngve i kam shkruajtur me t dgjuar kngn, prandaj nqoftse e kam dgjuar nj ose dy fjal gabim, m thoni.

  Ju faleminderit!

  Gjith t mirat!
  Qeshu, rini! Qeshu! Bota asht e jote!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-09-2002
  Vendndodhja
  kepi rodonit
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Disa nga kenget qe ke postuar jane kenge Partizane, pra qe jane kompozuar dhe kenduar ne vitet 1942-44.
  Kenget e tjera jane te viteve 1960-1970.
  Pra nuk jane kenge partizane por kenge qe i kendojne luftes ose deshmoreve.

  Kenget partizane jane disa llojesh.

  -Kenge ku teksti ose muzika jane huazuar nga popuj te tjere dhe jane pershtatur ne shqip ose..
  -Kenge ku teksti dhe muzika jane shkruar e kompozuar nga autore Shqiptare.

  Meqense ne vitet e PPSH-se ka pasur nje lufte te brendeshme dirigjuar direkt nga Enver Hoxha shume ish partizane perfunduan burgjeve ose gerxheve te pushkatuar.

  Ne masen e madhe te ish-partizaneve te denuar nga Enveri bejne pjese ajka e Luftes nacional -Clirimtare.

  Te gjithe kuadrot organizatore te Luftes pa perjashtim bile me liste u eleminuan gjate sundimit te Enver Hoxhes.

  Ne mesin e te eleminuarve jane dhe vet ata qe krijuan kenget Partizane.
  Me perjashtime te rralla gati gjithe autoret e atyre kengeve te bukura partizane vuajten ne burgje ose internimet e regjimit Enver-Manush-Ramiz-Nexhmije-ist.

  Shembull kuptimplote eshte vet Kompozitorja Dardharo-Korcare DHORA LEKA.

  Dhora Leka e cila ne vitet 1935-40 kishte mesuar muzike dhe luante bukur ne Piano, si vajze e re e emancipuar Korcare u lidh me grupet anti fashiste dhe u angazhua familjarisht ne luften nacional Clirimtare.

  Pikerisht ne keto vite, pra vitet 1942-44, Dhora Leka kompozon kenget e bukura Partizane.
  Asaj i perkasin gati 50 % e krejt kengeve Partizane.
  Pra Dhora eshte autorja e gati gjysmes se kengeve partizane Shqiptare.

  Ne vitet e Partise se Punes Dhora Leka nuk i gezoje dot ato Kenge sepse asaj per 40 vjet rresht nuk ju ndane burgu dhe Internimi.

  Pikerisht mbas viteve 1990, pra Koha e demokracise, pra koha kur por-dhi sundimi i PPSH-se i buzeqeshi fati dhe Dhora Lekes.
  Mbas Dhjetorit Historik edhe Dhora Leka megjithse e moshuar ndjeu per her te pare respektin per vepren e saje ne vitet e Luftes.


  Dhora Leka eshte shembull kuptimplot se si i vleresonte Enver Hoxha njerzit qe luftuan kunder okupatorit.


  Per hollesi te metejshme ju sqaron Agim Doci.
  shtriji kembet sa ke jorganin ..se te ha bubi.

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-04-2003
  Postime
  1,348
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Jane kenget me te bukura dhe me shqiptare se te cdo periudhe tjeter. Kenge qe bene nje evolucion thelbesor ne muziken e lehte shqiptare. Pa asnje nuance dhe pa asnje influence te huaj, jane kenget me te pastra dhe me te kulluara shqip.

  Fatkeqesisht me frymen e mohimit te gjithckaje dhe nen parruen "ta shkaterrojme se e ka bere komunizmi" keto kenge u harruan dhe u konsideruan qesharake nga morali i skllavit qe pllakosi shoqerine shqiptare mbas 92. Dhe ne pame se si per ne kenga numer nje u kthye ajo me motive evgjite "Shiki shiki java".

  Padyshim muzika e paster dhe e vertet shqiptare kulmoi dhe u perfeksionua ne kete kohe.

  Docet ne kete ceshtje jo vetem jane te tepert por jane edhe pa lidhje.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Kenge partizane! Plotesojini j'u lutem!

  Me ka marre malli shume per to. Nese mbani mend ndo nje (jam i sigurte se te githe i dime pak a shume) atehere mos pertoni t'i shkruani, qofshin edhe gjysma gjysma pasi gjysmen qe nuk dini ju e di une.

  Ka raste kur dehemi me shoke ktej ne kurbet dhe mundohemi t'i kendojme. Efekti i tyre frymezues dhe inkurajues tek ne, (shqiptaret) nuk ka ndryshuar shume qe ne ditet e partizaneve.


  (nuk ja mbaj mend titullin)
  Ejani o shoke bese edhe bese
  malit te larte t'i shkojme perpjete
  se atje o shoke kemi folete...


  Partizani i vogel Velo
  Neper fusha e neper shkrepa
  ne c'do lufte qe bente ceta
  partizanet vinin nga mali
  lule Velo partizani...

  E shume te tjera qe nuk me kujtohen...

  Thanx in advance!
  be good

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kush e vra Esat Toptan

  Kush e vra, kush e vra
  kush e vrau Esat Toptane ohooo

  Une e vra, une e vra,
  une e vrava maskarane ohooo

  Pse e vra, pse e vra...
  be good

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Qemal Stafa
  Brenda ne Tirane,
  afer nje spitali
  u vra Qemal Stafa
  partizan nga mali...
  be good

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Antarsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Kor
  Mosha
  36
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Une di kete tjetren:
  Ne ato maja rripa-rripa,
  Njehere ta hipa, prap ta hipa...
  MtrX ubicumque felix

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mos dil nga tema dhe mos e banalizo ate se i thashe moderatorit e t'i shkuli veshet!
  be good

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Bashkohuni Shoke

  Bashkohuni shoke me ne ne cete,
  malit te larte t'i shkojme perpjete,
  se atje o shoke kemi folete,
  ne shqiponjat partizane.
  ...
  se atje o shoke kemi folete,
  ne shqiponjat partizane.


  ...
  ...
  ...
  ...(Nje strofe mungon)  Revolucioni paska nise,
  tym edhe flake qielli Shqip'rise,
  po i vjen vdekja roberise,
  nga shqiponjat partizane,
  ...
  po i vjen vdekja roberise,
  nga shqiponjat partizane


  ...
  ...
  ...
  ... (vazhdon)
  be good

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Se mjafte ne rroberi
  o e mjera moj Shqiperi
  o djeme rrembeni pushket
  Ja Vdekje ja Liri...
  be good

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Malet me blerim mbuluar
  Malet me blerim mbuluar
  plot me bukuri, bum!

  Malet me blerim mbuluar
  plooooot me bukuuuurii
  Dhe shqiptaret te bashkuar
  dalin per liriiiii....
  be good

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te rrapi ne Mashkullore

  Te rrapi ne Mashkullore
  foli Cercizi me goje
  Mylazim hiqe tabore
  leri djemt e mi te shkojne...
  be good

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Antarsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Kor
  Mosha
  36
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Postuar m par nga Akrobati
  Te rrapi ne Mashkullore

  Te rrapi ne Mashkullore
  foli Cercizi me goje
  Mylazim hiqe tabore
  leri djemt e mi te shkojne...
  ... se iu kuq iu bej me boje...

  ky eshte vazhdimi... pa tallje...
  MtrX ubicumque felix

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po, m'u kujtua!
  be good

 15. #15
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime n 43 postime
  Duke kerkuar ne google lidhja e pare ishte kjo teme dhe mu kujtuan disa

  Shkrep me zjarr porsi rrufeja

  Shkrep me zjarr porsi rrufeja
  mbi armikun gjakatar
  dhe perleshet nder beteja
  partizani legjendar.

  Ne sulm perpara
  brigade kreshnike
  derrmo; shkaterro
  armikun barbar
  dhe ngrihet kudo flamuri fitimtar.

  Qe nga shkrepat e Shqiperise
  mbi qytete ndrit si zjarr
  ylli i kuq i vegjelise
  ylli jone fitimtar.

  **********************

  Kenge per Mujo Ulqinakun

  Permbi tradhetine
  me nje grusht fishekesh
  flamurin si gjaku
  e ngrite perpjete.

  Neper dallget e detit
  degjoj zen-e tija
  si keshtjelle qendron ne shekuj
  s'bie Shqiperia.

  REf:
  S'tu tremb syri
  kur nxiu deti
  vapor e avion-e
  se ja bere
  Mujo fora
  mbi 40 milion-e.

  Mujua nuk njeh vdekje
  do te rroj perjete
  Mujua dhe liria
  populli i tij-a.

  Do lulezoj kjo toke
  do kete ve pranvere
  se shqiptari nder bedena
  do qendroj perhere.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 16. #16
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  Duke kerkuar ne google lidhja e pare ishte kjo teme dhe mu kujtuan disa

  Do lulezoj kjo toke
  do kete ve pranvere
  se shqiptari nder bedena
  do qendroj perhere.
  Me kt strofn e fundit e ka dhj*r fare autori se nuk e dinte 'do vinte nga 90_ta e ktej.

 17. #17
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime n 43 postime
  Kenge per Qemal Stafen

  Brenda ne Tirane
  afer nje spitali
  'u vra Qemal Stafa
  nje trim nga te malit.

  Ce ndoqen nga mbrapa
  spiunet e djallit
  luftoi me patllake
  gjersa i doli xhani.

  Nena e tij plake
  shkon e qan tek varri
  ngrehu Qemal i thote
  'ben tek varri Bamit.

  Dje me erdhi karta
  nga trimat e malit
  ngrehu te keqen nena
  te duan partizanet.

  Kam marr tre plage
  plumba italiani
  te me merret haka
  gjakun mos ma falni.

  Popullit shendene
  u vra si luani
  nene lamtumire
  i thote Qemali.

  **************************

  Deshmoret e Shkodres

  Drita dal ka here
  po trekot nje dere
  ilni mor te mjere
  se nuk dilni dot.

  C'ka po thote Perlati
  burra behuni gati
  se ka ardh sahati
  t'hujt me i dhane barot.

  C'ka po thote Kadia
  flake le te kallet shpia
  ta marr vesh Shqipnia
  se na i dalim zot.

  C'ka po thote Jordani
  punet i ndan vatani
  ta marr vesh talani
  si luftojne na sot.

  Hajde toska i vogel
  dridhe mal e koder
  binde mbar nje Shkoder
  Oso Kuk tamam.

  Perlat toske vlonjaku
  atje ku t'ra gjaku
  lulezoi zambaku
  lule per mejdan.

  Perlat fol nje fjale
  fryma sa t'padal
  shokeve me m'ju fale
  qe po qajne me lot.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Kurtis
  Antarsuar
  15-07-2010
  Vendndodhja
  Ohio, USA
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  I only have the French name for this Albanian song, "Marche de la 4e Brigade de Partisans"; and it is the song at the beginning of the movie "Komisari i Drites". Any help with the Albanian words would be appreciated. Thanks.
  Kam vetm emrin francez pr kt kng shqiptare, "Marche de la 4e Brigade de Partisans", dhe ajo sht kng n fillim t filmit "Komisari i drites". do ndihm me fjal shqipe. Faleminderit

 19. #19
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  ver filmin " komisari i drites" ketu, qe te te shkruajme kengen qe kerkon.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
  Antarsuar
  01-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  880
  Faleminderit
  14
  7 falenderime n 7 postime
  http://filma.kengaime.com/filmi/166/...i-i-drites.htm


  Kng shum e bukur!!! Tepr burrnore, tingllon ne veshin tim.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sami Hyseni : 17-12-2010 m 01:55

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •