Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e bursa33
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    64

    Si do e kaloni sezonin e veres?

    Ne kampionatet e tjere boterore, na duhej te "duronim' ulurimat e elementit mashkull ne familje qe nuk levizte nga vendi pa mbaruar ndeshja e kanalet ishin fiksuar ne futboll, futboll e me shume futboll. Nuk e kam idene dhe as nuk sua ta mesoj se sa ndeshje luhen ne nje kampionat boteror, por ne me pyesni mua jane 100.000 me shume se sa duhen.
    Sa zgjat?! Nje zot e din (si thone ne Shkoder) nje me thote tre jave,nje kater,tjetri me thote njemuaj, e dikush nje muaj e gjysme.

    Kete vit te pakten jemi me rehat, pasi ndeshjet jane ne mengjes, e jemi jashte pa degjuar vellezrit tane e shoket e tyre duke bere tifozllik. Menoj qe do ishte mire per te gjitha ne femrat qe gjendemi ne Europe, qe Japonia ta beje dhe heren tjeter Boterorin e keshtu do jemi jashte shtepise kur ka ndeshje.

    DR.George Carey, archibishopi protestant anglez hodhi idene qe meshat te behen pasdite, shume e kritikuan (halle halle kjo bote) pasi njerezit do shihnin ndeshjet ne moment.

    Tani qe shpia , e kontinenti jane tonat desha te pyes gocat e forumit cdo beni per kete boteror, e si do i kaloni pushimet e veres ne javet qe vijne.

    Une rer vete kam ne plan qe te shkoj familjarisht ne Shqiperi, per plazh ne Sarande, ndersa boterorin do e "ndjek" nga shkolla pa ja varur shume.

    Pershendes gjysmen qe nuk luan, qe nuk sheh boterorin e 'famshem" e gjysmen qe doesn`t give a damn about it, gjysmen tjeter nuk po e pershendes fare pasi ata jane 'te zene" me rezultatet e nuk degjojne nga ai vesh.LOL.

    PershendetJe
    bursa33

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Ndersa une per veten time jam ne dileme......ose te marr klasa ne vere ne menyre qe ta heq qafe shkollen sa me pare, ose te shkoj ne Shqiperi, Itali e Greqi per nja 2-3 muaj. Kuptohet qe e dyta eshte teper me joshese, por ajo shkolla e shkrete dhe ato loans s'me japin shume liri dreqi ta marre
    Sa per futbollin, s'kam qene asnjehere tifoze. Shoqeroj kujtime jo te mira me kampionatet boterore (ulerima, zenka, baste te perfunduara ne grushta, etj etj) edhe pse kam qene ne rolin e spektatores.

    Vere te kendshme te gjitheve,
    Kuqalshja.

  3. #3
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    me going to florida and having lots of fun

  4. #4
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anėtarėsuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923

    Cool Code-Cracker

    Une....ta dini ju .....do ja fus ....andej nga Durrsi,.......vLORA...
    ksaj vere....perqef ne djell ...

    (ku ka si veni jote mer...ose ..si femrat shqipetare) (QESHJE)
    E kam tė vėshtirė tė gjykoj tė tjerėt , por tė tjerėt e kan tė vėshtirė pėr mos mė gjykuar mua.....

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Eshte nje sezon i tere, do e gjejme kohen per te bere qef edhe pse ne kendej nga Amerika jemi mjaft te zene me pune. Andej nga shqiperia pak punohet.

    Do e filloj kete sezon vere duke shkuar ne nje Cruise ne Bahamas.
    Vizitat e shkurtra ne Las vegas, New York apo edhe Florida nuk i dihet ato jane teka te castit.

    N.q.s do te mund te kisha me shume kohe te lire do te vizitoja ndonje vend aziatik, ose French Riviera, ose Monte Carlo, ishujt e Hawait nuk tingellojne keq por uuuuuuuuuuummmmmmmmmmm, e leme e leme se nuk ka vend qe skam shkuar dhe sdo e vizitoja perseri.

  6. #6
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974

    Ciao

    Mua nuk po me durohet te shikoj bregdetin e Durresit nga trageti, dhe te lahem ne detin e pafund e te lej mejane problemet e te jetuarit student jashte atdheut.

    Pastaj ne plan kam te shkoj ne Sarande, pasi me pelqen si qytet, me pelqejne njerezit, me pelqen se aty nuk mungon defrimi, me pelqen ngaqe aty rrihet shume nga turistat etj.

    Por pushimet e veres do ti kaloj ne qytetin tim Durresi, me shoqerine, pushime deri ne fund te shtatorit, se ngela duke ikur para se te mbaronte stina e veres, se me fillonte shkolla.

    Ciao dhe ja kalofshi bukur e sa me kendshem.

    Ciao
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e bursa33
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    64

    Pushimet.

    Ndoshta Numer1 mund te takohemi ne Sarande se bashku, ku i dihet , Saranda nuk eshte aq e modhe. Pijme nga nje limonate e bejme ca thashetheme,lol.

    Kjo vere duket sikur do jete shume e nxehte, kush te mundet t`ja mbaje nga plazhet. Si kur kam qene ne Shqiperi e me vone kur me eshte dhene mundesia, pushimet i kam bere ne Durres, por nje here qe isha ne Sarande u mrekullova, uji i paster ambjenti i bukur e sebepi im qe kete rradhe zgjodhem Saranden, pa llogaritur njerezit, qe perjashto Shkodranet, nuk pashe me te afert, te ngrohte e te edukuar se ata.
    Besoj se do ja kaloj mire ne Sarande.

    Ju uroj te gjitheve pushime te kendshme.
    bursa33

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Beni qef edhe per mua ju qe do te shkoni ne shqiperi, kam besim tek ju djema.

  9. #9
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366

    :)

    Meqe kete behar pres njerez te me vine nga Italia,nja 10 dite mund ti kaloj ne tre gishtat e Selanikut, dhe pastaj ne Shqiperi nga fundi i korrikut,atije,ku te me nxjeri rruga,besoj ne Golem ose ne Vlore.

    Ju uroj te gjitheve pushime te kendeshme,dhe tja kaloni sa me mire.

    dhe kujdes me djellin,mos te beheni si puna e ketij nga djegja,dhe kosi nuk eshte i cilesise se mire qe tju qetesoj naten
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ari32 : 06-06-2002 mė 11:17
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    me ka shkuar mendja te vizitoj Kinen. Smarr dot pushime dreqi e mori.......

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826

    plazhi

    nga Shtypi.
    ---------
    Me gjithė problemet, shumica e dhomave janė tė prenotuara deri mė 15 gusht

    Plazhi stresues i Durrėsit, pa ujė dhe i tejndotur


    --------------------------------------------------------------------------------

    a.k

    DURRES

    Problemet pėr pushuesit nė plazhin e Durrėsit nuk kanė tė sosur. Mungesa e ujit tė pijshėm, e rrugėve tė brendshme, vendparkingjeve tė makinave dhe pisllėku, kanė bėrė qė bregdeti i Durrėsit tė "strehojė" vetėm turistė kosovarė. Ndėrsa tė tjerė janė ditorė nga ky qytet, Tirana e Kavaja.

    Kushdo qė ka shkuar dhe shkon nė kėtė bregdet pėr tė kaluar qoftė edhe njė ditė do tė haset me kėto probleme jo fort tė vogla pėr zonėn bregdetare mė tė populluar. Problemi i parė, ndoshta mė kryesori (pasi shumica e pushuesve janė ditorė dhe udhėtojnė me makina), ėshtė mungesa e rrugėve tė brendshme tė plazhit. Nė shumicėn e rasteve drejtuesit e automjeteve nuk gjejnė qoftė edhe njė vend pėr tė parkuar mjetin e tyre. Krahas kėsaj, edhe ato rrugica qė ekzistojnė, janė tė mbuluara nga pluhuri.

    Problemi i dytė, ėshtė papastėrtia e madhe qė mbulon bregun e detit, por nė shumė raste edhe e ujit pranė tij. Nė intervale tė shkurta gjenden pirgje tė mėdha me mbeturina inetre, tė mbetura aty qė nga prishja e ndonjė ndėrtimi, kioske, apo edhe e ndonjė bunkeri shumėvjeēar. Po ashtu, nga pronarėt e plazheve private, mbeturinat qė nxjerr deti janė grumbulluar vend e pa vend, duke krijuar njė shqetėsim tė madh pėr pushuesit. Njė tjetėr shqetėsim, ndoshta mė kryesori, ėshtė ai i mungesės sė ujit tė pijshėm. Janė me dhjetėra hotele, motele e lokale, tė cilat i gėzohen ardhjes sė ujit njė gjysėm ore nė ditė, ndėrkohė qė konsumi i tij ėshtė tejet i madh.

    Megjithė kėto probleme, bregdeti i Durrėsit vazhdon tė mbetet i mbipopulluar. Ndėrsa, nė tė shumtėn e rasteve, dhomat e hoteleve e moteleve, sipas pronarėve, janė tė prenotuara deri mė 15 gusht. Problemet nė fjalė ekzistojnė prej disa kohėsh nė bregdetin e Durrėsit. Ndėrkohė, pėr vitet e tjera, biznesmenėt qė aktivitetin e tyre e kanė pėrqendruar nė kėtė zonė, kanė kėrkuar qė puna pėr pėrmirėsimi i situatės pėr vitet e tjera tė fillojė qė nė dimėr.

  12. #12
    intechs.gr Maska e reinald
    Anėtarėsuar
    17-07-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    15

    Cool Per Pushime Ku Do Veni???

    Moret lejen nga puna , do merni lejen?
    Ku do veni Ku do kaloni pushimet?
    Une ne daten 1/8 ne mengjes ne oren 6:00 nisem per ne korfuz per nja 10 dite.
    Pastaj ne VLORE si gjithmone deri ne fund te gushtit.
    Plazh ne Dhermi dhe mish te pjekur ne Llogara.
    Ja kalofshi mire kudo qe te veni.
    (Hoteli Ne Korfuz)
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    WebHosting Provider

  13. #13
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Fatkeqesisht une nuk bej pushime kete vere sepse sapo kam filluar biznesin dhe nuk dua te rrezikoj. Te kisha mundesi do t`i kaloja ne bjeshke.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  14. #14
    SiMp^tIkJa Maska e Enkela B.
    Anėtarėsuar
    12-05-2002
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    550
    Hola
    SHQIPERI
    Cant wait
    Do shkoj ne velipoje
    Per 20 dite.
    ju pershendes
    kisss

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Alban
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Prishtne
    Postime
    143
    sa i perker pushim dje u ktheva prej turqis (antaya), me te veret shum bukur kalova.
    KJO ĖSHTĖ FOTO E HOTELIT KU KAM QENDRUAR 2 JAV
    belek (RIXOS)
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  16. #16
    intechs.gr Maska e reinald
    Anėtarėsuar
    17-07-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    15
    Bukur Shume Bukur.
    WebHosting Provider

  17. #17
    Virtualisht prane jush Maska e AlbanianQT
    Anėtarėsuar
    16-07-2002
    Vendndodhja
    $$town
    Postime
    99
    Ah, car pushimesh mer amon............ngelem ne pune gjith diten.
    Ket vere, vetem ne Cedar Point kam shku.
    Ja te shofim veren tjeter..

    Peace.
    Our greatest glory, is not in never failing but in rising in each time we fall!

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Sot vendosa te shkoj ne Niagara falls ne Canada per here te dyte po do shtyhet me mire kjo fundjave. Befshi qef djema e goca.

  19. #19
    WIND_OF_CHANGE Maska e matilda
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Midis atyre qe pelqej e admiroj nuk mund te gjej asgje te perbashket...............-
    Postime
    89
    Ikni mor aman,ca dreq pushimesh ,kjo vere na iku kot ,na duhet pune kete vit qe kur te filloje shkolla ta rrallojme pak punen e tu kusjtojme vemendje librave.Ik se na iku jeta tu punu o njerez,por ishalla na del perpara.HAjde ju qe keni shkuar ne Shqiperi ,e di qe keni kaluar mire,panvaresisht nga disa mangesira te vockla.por mire .
    Kur linde ti,qave te tjeret qeshen per ty.Perpiqu te jetosh ne nje menyre te tille qe kur te vdesesh ti,te qeshesh,e te tjeret te qajne per ty.............

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    niagara fall dhe Toronto ishte qef, me solli ndermend evropen pakez, jam kenaq.

Tema tė Ngjashme

  1. A Ju pelqen te Kaloni jeten vete?
    Nga Shakaxhesha_399 nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 21-12-2023, 14:59
  2. Ku do ti kaloni pushimet e veres?
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 208
    Postimi i Fundit: 14-08-2014, 13:41
  3. Kalendari i Formula 1, me 19 gara pėr sezonin 2005
    Nga VAZELOS nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 29-07-2005, 08:22
  4. Kaloni kohen e "lire" ...
    Nga AuGuSt_ nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 17-10-2004, 23:14
  5. Ku do e kaloni San Valentine
    Nga Englander nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 02-02-2004, 14:09

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •