Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 59 prej 59
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-12-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hej pershendetje si mund te emigroj ne kanada ? nese dokush mund te me ndihmoj do ishte nj e nder flm me rrespekt eri

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-12-2010
  Vendndodhja
  Rennes- France
  Mosha
  33
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga shaqiri79 Lexo Postimin
  shum fjale po i perdorim te huaja e nderuara mia por shpresoj se kur ti vije koha do ti ndryshojme te gjitha fjalet e huaja ti themi ne gjuhen tone

  si ne australi po ashtu edhe ne shtetet e tjera te evropes skan vende te punes per banoret e vet e mos te flasim per tjere banor te huaj

  leja e qendrimit besoj se fitohet kur ti kesh kompletuar te gjitha dokumentet si psh duhesh ti kesh se paku 10 vite te jesh i regjistruar banor i ati shteti apo te gjitha dokumentet qe je banor i ati vendi

  Po qka eshte ma kryesorja qe ku te jetojsh qashty mesohesh te folesh dhe i perdor te gjitha shprehjet, pse gja normale eshte ajo me perdor fjal te huaja, ose shprehje te huaja, dhe sa per informat nuk eshte ne te gjitha shtetet me ndejt 10vjete per me fituu nenshtetsin, ose leje qendrimin, ok, dhe qka po lodhni kaq shum jo bane ktahen jo shko ne ambasad jo pyt atje jo pyt kty, jepi vlla ne te zezen, shko lajmrov azil ska qare pa te pranu bile sidomos Kanada dhe Australia ato kurr **JO** azilit sti thojn, dhe per ni koh shum te shkurt eh ki drejten me punu dhe mbas disa vitev mundesh dhe me nenshtetsi me u pajis,eh lenii kta ambsada e konsultime naper ambasda se per neve shqiptarve gjithmon u kan dhe ka me kan malit me i hi !!!

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Elonaa
  Anėtarėsuar
  17-09-2005
  Postime
  1,679
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ne Australi po pate pashaport Amerikane shkon pa problem.Po atje eshte e pa mundur te besh dokumentat.Vetem po u martove.Diten qe te mbaron viza te vijne ke dera dhe pyesin te zotin e shtepise qe te strehon.Pse s'te ka ikur miku???Australia s'ka ndonje mireqenie kushedi.Kot e ka enderr ky shoku....
  Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e gt2xf
  Anėtarėsuar
  02-02-2007
  Vendndodhja
  Northern Europe
  Mosha
  42
  Postime
  273
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pasaporta amerikane sot ne vend te 7.
  Para 4-5 vitesh ishte Swedish dhe US ne vend te pare te dyja.
  US passport sa kam pare po i bie vlera, ne disa vende nuk i kane qef fare ne customs, si psh pothuajse te gjithe vendet e Amerikes Latine etj.  Henley & Partners Visa Restrictions Index Global Ranking 2010


  Henley & Partners Visa Restrictions Index Global Ranking 2010 PDF


  Shtetet qe kualifikohen te shkosh "pa viza" apo viza ne kufi ne Australi ku mund te aplikosh on-line.


  eVisitor Eligible passports to Australia

  Ne USA quhet ESTA tashti duhet te aplikosh on-line gjithashtu.


  Per me tej Visa and Health STAR ALLIANCE


  Citim Postuar mė parė nga Elonaa Lexo Postimin
  Ne Australi po pate pashaport Amerikane shkon pa problem.Po atje eshte e pa mundur te besh dokumentat.Vetem po u martove.Diten qe te mbaron viza te vijne ke dera dhe pyesin te zotin e shtepise qe te strehon.Pse s'te ka ikur miku???Australia s'ka ndonje mireqenie kushedi.Kot e ka enderr ky shoku....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gt2xf : 25-01-2011 mė 09:51

 5. #45
  Zoti i di te gjitha Maska e shoferi
  Anėtarėsuar
  15-01-2008
  Vendndodhja
  Malishev
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po si me shku ne te zez ne australi se me gomone pak si larg me bus prap larg aeroplani neve disave sna merr sepse smundemi me hip e si me ja ba ne te zez me ik
  Zoti i di te gjitha

 6. #46
  DIDO_RDH
  Anėtarėsuar
  07-03-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  36
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zanė Kosove Lexo Postimin
  Lena Settlement Services, eshte Agency Non for Profit apo ...?
  hmmm...
  Superstar 1, dhashte zoti e s'je nga ata qe vetem per ngritjen e degjueses se telefonit kerkon &20-shen nga te porsaardhurit ...!
  Zoti Lena eshte mashtrues. Ka sjelle emigrant nga shqiperia me perpara duke u hequr si avokat po ne fakt nuk kismet kredenciale. Perfitoi nga injoranca e shqiptareve per te hyr ne Internet. Te gjitha behen online Jane te shpjeguara nje per nje.

  Sigurisht qe kerkojet vize per te byte ne Canada me green card americans. Duhet te aplikosh ne amassed ne Rome nga kosova. E mer pa problem
  DentalCategories

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Intervistat per Kanade

  Desha te di kur te therasin per interviste ne kanade ku mbahet intervista ne tirane nuk ka ambasade te kanadase gjithashtu edhe ketu ne maqedoni nuk ka.
  Ne e kemi bazen ne Viene ose edhe ne Beograd une dua te di ku mund te mbahet intervista Shkup ne konzullate Viene apo Beograd
  Flm

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-12-2010
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Para katėr vitesh e kam pėrcjellur njė tė afėrm timin pėr nė kanada ambasada korresponduese ka qenė nė Vjenė mbase atje mbahet pasi qė nuk keni pėrcaktuar se pėr ēfarė llojė udhėtimi bėhet fjalė.

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  per skilled worker

 10. #50
  Perjashtuar Maska e landi45
  Anėtarėsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  viene mbahet ,,,,mvaret mos ka ndryshu

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2011
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dua te iki ne Kanada

  Pershendetje te anetareve te forumit!
  Une dua qe te iki ne Kanada, ne Quebec per te studiuar, por dua te bej nje kurs profesional. Si fillim dua te bej kursin e gjuhes dhe pastaj te filloj kursin profesional. A pranohet kursi profesional atje per te filluar pune pas mbarimit te tij? Aplikimin duhet ta bej qe te qendroj atje deri ne perfundim te te dyja kurseve apo te kthehem pas mbarimit te kursit te gjuhes dhe pastaj te bej aplikimin perseri? Si tja bej pastaj per te ikur qe filloj pune? Me ndihmoni ju lutem se ketu ngela pa gje fare, po rri kot gjithe diten.

 12. #52
  100% DIBRAN Maska e barce
  Anėtarėsuar
  23-02-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  cfar procedurash duhen ne shku ne kanada me azil

  ju lutem nqs di ndonjeri te me shkruaje ,,cfar procedurash duhet te ndjek qe te shkoj ne kanada me azil dhe a me japin leje qendrimi per mua dhe familjen dhe cfar bejn me mua , me cojn ne shkoll per gjuhen me japin pun ,etj etj ju lutem shum me shkruani

 13. #53
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  vetem azil kerkoni ju...se skeni ndoi pune tjeter

 14. #54
  100% DIBRAN Maska e barce
  Anėtarėsuar
  23-02-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ju lutem ne qoftese keni mundesi me shkruani dicka per kete tem se e kam te detyrueshme qe te iki ne kanada sa me shpejt

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  me dat 3 maj dhendrri im dote ik ne canada ne mnyr te rregullt me familje proceduara qe e ka ndjek ka qen 2 vite per te ik ne canada duhet te sponzoroj dikush qe jeton ne canada

 16. #56
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Ishte hap nje rruge tjeter mora vesh ne menyre transoqeanike

 17. #57
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  me dat 3 maj dhendrri im dote ik ne canada ne mnyr te rregullt me familje proceduara qe e ka ndjek ka qen 2 vite per te ik ne canada duhet te sponzoroj dikush qe jeton ne canada
  Beni33!

  E Naim Miftari kur te do ike ne Kanada?!

 18. #58
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Emigracioni ne Kanada

  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Ishte hap nje rruge tjeter mora vesh ne menyre transoqeanike
  hahah mos te zente ty !!!
  What goes around---comes around

 19. #59
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Emigracioni ne Kanada

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  hahah mos te zente ty !!!


  Jo jo se eshte i cik ftohte tani .. kismet nga vera !

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Studente ne Kanada
  Nga skerdi nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 22-12-2014, 09:32
 2. Tahir Veliu interviste per gazeten Intervista e Emigrantit
  Nga Tahir_Veliu nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-06-2011, 03:59
 3. Lufta Kunder Terrorizmit: arrestime ne Kanada
  Nga Darius nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 10-06-2006, 18:54
 4. Eksperiencat e jetės sė emigrantėve nė Kanada
  Nga OltiNushaj nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2005, 10:20
 5. Ulet numri i pikėve tė pranimit pėr nė Kanada
  Nga Henri nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 22-10-2003, 01:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •