Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 113
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-06-2003
    Postime
    13

    Pse BJONDET bejne me qef?

    OK here's the story,

    Une i kam floket light brown. Dhe e kam vene re qe shoket e shoqet me konsiderojne si te zgjuar dhe serioze. Une jam ajo qe te gjithe me vine per keshille ose ndihme. Bile disa dhe me kan thene - Cfare, ti ke shkuar ne ate club - e te tjera si keto. Nje dite vendosa te ndryshoji. Shkova tek hair salon dhe i thashe my hairstylist se kisha vendosur te behesha bjonde. Po pse tha ai a di ti qe Britney i ngjyrosi floket pikerisht ngjyren tende. E i thashe une por si mbajti me shume se 10 dite. Anyway, Keshtu filloi procesi i transformimit por kjo nuk ishte e gjitha. Pasi i ngjyrosa floket my hairstylist and I ram dakort qe te dukesha sa me origjinale duhej te beja tan treatment. Mos harro qe a tan body duhet te shkoji me nje fytytr te relaksuar. Pra kjo do te thoshte nje dite ne SPA. Pas nje massage, nje facial dhe body taning dicka mungonte. A e gjeni dot? SYTE BLU. Pra duhej dhe nje vrap tek doctori i syve per contact lenses. Duket qe i kish hyre nje rruge pa fund. Per kete ja vura faji bjondes qe shikoja ne pasqyre. Pas nje jave pune dhe $400 mangut isha gati ta vija ne prove bjonden. Ne club njerzit me flisnin me lirshem dhe pa reserva. Une nuk isha me the serious one. Njerzit prisnin qe une te mos i kuptoja se cfare flisnin por vetem tu qeshja dhe te aprovoja ate qe ata thoshin. Por vura re qe pikerisht kjo ishte arsyja qe ata me flisnin lirshem. Megjithate my brunet spirit felt traped in my blond body and I had to let it free. Now I'm back to my brunet self and loving it. Por kjo eksperience me ngriti pytjen PSE BJONDET BEJNE ME QEF?

  2. #2
    Moderatore
    Anëtarësuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Se pari: Perkthei fjalite anglisht ne shqip.
    Se dyti: te keshilloj te largohesh nga mania e bjondllekut sepse per te realizuar ngjyrat e flokeve bjonde perdoret gjithmone oksigjenant 40 volum dhe floket e tu do te behen te ashper dhe pa jete.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  3. #3
    *Forever* Maska e malli
    Anëtarësuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    Une sjam bjonde , dhe nuk i pergjigjem dot kesaj pyetje, dhe sa per qef sjane ato vetem bjondet mendoj une .
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  4. #4
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Vajza me pseudo te ngaterruar, mua si bjonde me dukesh ti se kinezçe si ajo me lart vetem ato mendoj se dine te shkruajne dhe te lexojne.

    Une kam provuar ti kem floket me ngjyra te ndryshme (jam brune natyrale dhe kam shkuar dhe pak me erret dhe bjonde) nje gje eshte e sigurt, ngjyra e flokeve nuk ndryshon personalitetin e njeriut, aq me teper kur kjo ngjyre eshte siperfaqsore (pra e lyer) jo origjinale. Po te jete origjinale edhe mund te kete ndonje lidhje me gjenet e "sjelljes".

    Pershendetje

  5. #5
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Une i kam lyer floket, bjonde, blu te erret me te zeze, te zeze, te zeze me tone te kuqe, ngjyre bakri, etj. etj. (nje here i bera me 2 ngjyra qe kur bashkoheshin benin nje te 3-te), dhe lekuren e kam lene te bardhe apo te nxire. Tani jam ne mes (as e nxire, as e bardhe fare sa isha). Dhe kurre nuk vura re qe te trajtohesha ndryshe... keshtu vi te konkluzioni im qe s'eshte ngjyra e flokeve ajo qe te ben me "fun" (me te qeshur, me te lirshme, etj.).

    Me duket se ndryshimi i njgyres se flokeve ju ka bere JU te silleni ndryshe... dhe ne te njejten kohe, ke dhene nje tjeter mesazh njerezve (tjeter nga ai qe u jepje me perpara kur kishe flokun natyral) qe i ka bere ata te te flasin me shume. Disa njerez ndihen me mire ashtu, dhe bejne ndryshime ne trup sepse i duket sikur maskojne veten e tyre. Keshtu, lindin personalitetet qe duan ata te kene.

    Natyrisht, po u sollet ndryshe, do i beje njerezit te sillen ndryshe me ju.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-02-2003
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    2
    them se e jotja eshte teresisht eksperience individuale pra s'ja vlen te pergjithesohet. sa per dijeni une jam shume bionde (madje origjinale) dhe kjo s'me ka penguar te jem e konsideruar si serioze, e afte per te kuptuar dhe keshilluar, shume e pergjegjshme. pra me pak fjale mua me ndjek i njejti opinion (i te treteve) ashtu si edhe ty, pavaresisht se floket e mia do te jene gjithmone bionde. keshtuqe te keshilloj te mos fshihesh kurre pas nje ngjyre flokesh. bota e brendshme e njeriut mund te evidentohet me me shume se nje ngjyre flokesh (te siguroj per kete). megjithate edhe ky eshte nje mendim teresisht personal dhe si i tille eshte eshe relativ natyrisht. pershendetje.
    :^engjell1

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    60
    Une jam brune dhe me tipare te theksuara. Falenderoj Londren qe me ka dhene diellin me pakice dhe si e tille me duket vetja me bardhoshe qe me ben te ndjehem me simpatike me tiparet e mia brune.
    Nuk mendoj se do ndryshoja tipin dhe stilin e jetes sime po te isha bjonde.
    FALENDEROJ ZOTIN DHE PRINDERIT QE JAM BRUNE ORIGJINALE.
    Pa ofenduar bjondet , por mendoj se origjinaliteti eshte baze e femrave te bukura.
    E sotmja, mesim i se djeshmes:
    E nesermja, mesimi tjeter

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e BaMb0LiNa324
    Anëtarësuar
    10-05-2003
    Vendndodhja
    BoStON
    Postime
    24
    ca thot kjo ere? clidhje kane floket me personalitetin....bjeri goce se i bike mire.. e locka....hajde bye
    I love him!

  9. #9
    Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
    Anëtarësuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    Belgium
    Postime
    390
    po clidhje paskan floket me personalitetin e njeriut
    une natyrale jam si geshtenje pak sa e hapur . po i kam i kam pas edhe bjonde, edhe bjnde et erret me fije, edhe brune , po kjo sme na ndryshuar mua si njeri as ne mardhenie me shoqerine dhe me njerezit edhe sido qe te jete ngjyra e flokut tim une do mbetem e njejte gjithmone.
    Une jam Puro shqipetare
    me mua nuk te ecen fare!!

  10. #10
    Happy to be a woman Maska e Egla-tina
    Anëtarësuar
    06-06-2003
    Postime
    244
    BJONDET KUJTOJNE SE VEJNE ME SHUME QEF. POR NE TE VERTET ESHTE ME KOLLAJ TI FUSESH NE GRACK.KESHTU QE KALOJNE NE CETE ME PARTIZANET.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-06-2003
    Postime
    13
    Para se gjithash iu falenderoi per shkrimet, ishin interesante.

    Nje gje me beri pershtypje nga shkrimet tuaja, ju thoni qe floket nuk te ndryshojne sjelljen. Une nuk thashe qe une ndryshova sjelljen, por te tjeret qe nuk me kishin pare brunet kishin sjellje tjeter ndaj meje.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-12-2002
    Vendndodhja
    ITALI
    Postime
    14
    NJE FEMER I BEN FLOKET BJONDE SEPSE MENDON SE KESHTU MUND TE BEJ SHUM DJEM PER VETE, POR HARON SE DUKE KALUAR DORE PAS DORE BEHET SI PUNA E POLIGONIT.
    Vivo oggi x conoscerti domani............

  13. #13
    ...........
    Anëtarësuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    hahahah kerkollogai0000 vallai e ke ber te forte.......
    Rrusho qefin se ben bjondja me sh se brunja e ben ajo qe din ta beje...
    edhe sbesoj se brunet jan me te zgjuara se bjondet dhe bjondet me te bukura se brunet...bukurin e ka cdo pal dhe seshte bukuria perjasht por njeriu nga brenda edhe marr per ofendim kur shajn bjondet sepse kam shm shoqe bjonde dhe njof goca shum intelektuale dhe jan bjonde sooo ec thjesht dicka qe thojn njerzit...
    ska te bej nga ngjyra flokve por nga njeriu
    Un per vete jam brune dhe kam shoqe bjonde qefin e te tj i bejme njesoj sic thash duhet te dish si ta besh.....
    ciao xxxxxxxxx
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  14. #14

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    ska rendesi brune bjonde
    te gjithe bejne qef

  15. #15
    e panjohura Maska e *Ema*
    Anëtarësuar
    17-08-2003
    Vendndodhja
    rruga e pyllit
    Postime
    111
    une jam ne ate gjendie qe nuk e mbaj mend se cfare ngjyre i kam origjinalisht floket. Dhe sa here qe kam nryshuar ngjyre nuk kam vene re asnje ndryshim ne vete. Jam aq serioze sa gjithemone dhe bej aq qejf sa gjithemone.

    Klishe si kjo per bjondet jane verte te dala mode...
    Encompassed in a love so profound,
    incomparable to all he has known.
    Propelled into this wondrous whirlwind,
    his heart understands she is his alone.

  16. #16
    BeAuTiFuL Maska e roza
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    londer
    Postime
    263
    un nuk do te mund ti pergjigjesha kesaj pyetje me saktesi sepse jam brune dhe nuk i kom ly floket asnjeher (sepse me pelqen ngjyra ime) por per mendimin tim esht e pranueshme qe ndryshimet fizike te bejn te ndihesh dhe sillesh ndryshe perkohesisht...... por jo pergjithmone.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anëtarësuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    Une jam bjonde natyrale dhe nuk mund te them se vetem per kete argetohem, nuk mvaret karakteri i njeriut nga ngjyra e flokeve , eshte e vertet qe me pelqen te bej gjera qe ndoshta dhe nuk me kan hije per moshen, por une akoma ndjehem adoleshente dhe kjo nuk eshte per ate se jam bjonde, edhe brune po te isha une perseri kjo do te isha.
    E vetmja gje e mire qe me kan sjelle floket eshte se tani dij shume me shume humore, edhe ate te gjitha per bjondet, por une do ua tregoj ate qe me shume me pelqen: PSE KA KAQ SHUME HUMORE PER BJONDET..... QE TE QESHIN ZESHKANET.
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  18. #18
    Happy to be a woman Maska e Egla-tina
    Anëtarësuar
    06-06-2003
    Postime
    244
    SEPSE BJONDET JANE MENDJE LEHTA.

  19. #19
    Perjashtuar Maska e Mona
    Anëtarësuar
    03-07-2002
    Vendndodhja
    Away from you....
    Postime
    134
    kerkollogai....dhe une jam brune origjinale dhe tani qe i kam kthyer floket ne pak me bjonde sikur thua dhe ti sidomos cunat sikur e vejne re me shume kete ngjyre te flokeve tek femrat....dhe tani me therrasin ajo bjondja....

  20. #20
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805

    cja ke fut kot me duket mua

    Postuar më parë nga Egla-tina
    BJONDET KUJTOJNE SE VEJNE ME SHUME QEF. POR NE TE VERTET ESHTE ME KOLLAJ TI FUSESH NE GRACK.KESHTU QE KALOJNE NE CETE ME PARTIZANET.
    Per mendimin tim nuk eshte ngjyra e flokeve ajo qe cileson personalitetin e njeriut qofte kjo femer ose mashkull, une jam brune natyrale dhe mund te them se kam perdorur disa ngjyra per floket e mij dhe me ne fund u ndala tek ngjyra (bjonde) preferoj kete ngjyre sepse mendoj se dukem bukur, por kursesi nuk mund te mendoj per ta vlersuar apo percmuar dike nga ngjyra e flokut. ( Biles te them te drejten me duket Budallallek)...........
    ****************************************

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. biondet....
    Nga Klaudia_20 në forumin Humor shqiptar
    Përgjigje: 392
    Postimi i Fundit: 24-01-2010, 16:36
  2. Bjondet
    Nga Cun_Mistrec në forumin Humor shqiptar
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 01-12-2008, 03:02
  3. Si ju duken këto?
    Nga Deejay në forumin Humor shqiptar
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 11-07-2008, 13:11
  4. Humor nga Davius
    Nga Davius në forumin Humor shqiptar
    Përgjigje: 247
    Postimi i Fundit: 27-12-2006, 13:26
  5. Fiks Fare I
    Nga Ferdinandi në forumin Humor shqiptar
    Përgjigje: 351
    Postimi i Fundit: 26-08-2003, 05:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •