Close
Faqja 3 prej 24 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 478

Tema: Tatuazhet

  1. #41
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anėtarėsuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    Do kisha dashur nje tatoo nga ata qe i bejn ne gjith shpinen ne drejtim te boshtit kurizor ne form gjarpri ose dickaje te vecante, ja kam pare nje vajzes kete tatuazh dhe dukej teper mire.
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  2. #42
    4:20.com...pantera.com Maska e tom
    Anėtarėsuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    ke dyqoni ke selvia
    Postime
    206
    shum veta kon mendimin se me kalimin e kohes bohesh pishmon per tatoo qe ke..mendoj se osht gabim(mendimi im personal)...po z'gjodhe dicka qe vertet ty te pelqen(noi simbol ose ku e di un se car se njerzit jon menje menje) dhe po shkove tek nje njeri qe ka maru shkoll per tatoo, ajt ta gezosh e ta mash me shnet...shifeni sa ka per tju pelqy..(o kom per ato qe kan qejf ta ken 1 tatoo po qe ndruhen)..un pervete i kom nja 7 dhe te gjitha kon te bojne me muziken qe un digjoj ose qe me kujtojne dicka...

  3. #43
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Une per vete i urrej tatuazhet , mund te kisha vu ndonje fake ngnjehere po tatuazh te vertete bahhhhhh , tatuazhe dhe piercing nuk do kete ne trupin tim ....pasi mendoj qe eshte nje pelqim i castit qe me kohen iken dhe ai mbetet ne trup perjete .......

  4. #44
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Jo nuk me pelqejne.po nuk kam problem nese dikush ka nje tatuazh.
    Me beri pershtypje tatuazhi i nje shoku tim,ku poshte nje kryqi kish shkruar<ne kujtim te te shtrenjtes nenes time(humbi para disa muajve nenen e tij ne moshen 48 vjecare)
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Postuar mė parė nga kolombi
    Jo nuk me pelqejne.po nuk kam problem nese dikush ka nje tatuazh.
    Me beri pershtypje tatuazhi i nje shoku tim,ku poshte nje kryqi kish shkruar<ne kujtim te te shtrenjtes nenes time(humbi para disa muajve nenen e tij ne moshen 48 vjecare)
    shume bukur.. me beri dhe mua pershtypje kjo historia e tatuaxhit te shokut tende..me vertete me duket gje e bukur..

    babi ime ka nje tatuaxh ne dore.. spiranc... qe e kishte bere kur ishte djal. si tha Tom kur venin ne ushtri.. e pyeta si e vizatuan dhe ja beri lyenin gjelperen me boje dhe e fusnin dhe e nxirrnin nen lekure. me pelqen se eshte e thjesht.. nje ngjyreshe(gjelber e hapur).. eshte e vizuar jo tamam vizatim. po sme pelqejn kur djemt mbushin trupin me tatuaxhe.. besoj nje dy e shumta jan plot.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Reina : 04-09-2003 mė 21:46
    Be yourself and you will always be in fashion.

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726

    Re: a ju pelqen te keni tatoo ne trupin tuaj

    Postuar mė parė nga tom
    ideja per te pasur nje tatoo ka qen e hershme edhe ne shqiperi...shum veta kur shkonin ushtare vizatonin ne krah ndonje spirance,tank,piramiden ne kufi.ndonje zemer me shigjete te ngulur ose ndonje thike?!!!!!!!tatoo behej ne menyre primitive.1 gjilpere ku lidhej reth e rotull peri qe do te mbante bojen (tush).. edhe ata qe mernin persiper qe ti benin dikujt ndonje tatoo ishin jo profesionista....tatoo dilnin te shtrembta e pa kurfafe rregullsie.megjithate shum veta e deshironin qe te kishin nje te tille....shum me vone anej nga 96 ata qe punonin ne trupin e ndokujt kishim me teper cilesi dhe higjene...u krijuan edhe vende te posacme per te bere nje tatoo...1 ka qen ke 1MAJI,kurse tjetra ka qen ne mes te parkut RINIA..disa punonin edhe ne shtepi(LUCA),(E.PEMA).
    zemer me shigjet e kam pare tek dajua ime.. e ka tek dora midis gishtit te madh te dores dhe gishtit tjeter.. me eshte dukur e bukur kur e kam pare.. po me sa kam pare dhe me ka bere pershtypje eshte qe dhe babai ime dhe dajua e kan te njejten gjyre te vizuar tatuaxhin.. ma ha mendja vetem me ate ngjyre beheshin tatuaxhet atehere?
    Be yourself and you will always be in fashion.

  7. #47
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Tatoo ...si kam pelqyer kurre !

    Nuk me pelqen te vej dicka ne trup per te cilen behesh pishman pas tre muajsh. Jane gjera qe njeriu i provon nga kurioziteti etj.
    Por..nese do me ikte buburreci dhe do vendosja de beja nje tatoo; do beja vetem nje hene te madhe e cila te mbulonte te tere kurrizin dhe ne mes te kishte nje peme te thare me dege te egra dhe te ngaterruara dhe ne sfond diku me larg te dukej nje ujk i egersuar i cili uleret drejt henes se plote.
    Ose nje shqiponje te madhe e cila te mbulonte te tere kurrizin....ja kam pare nje shokut tim suedez dhe me ka pelqyer shume.
    Tatuazhe te tjera te vogla e budallalliqe neper duar , gishta e kembe me duken kot.
    Do te besh tatoo...bej nje te madh e te bukur qe te bej bum.

    Tek femrat me pelqejne disa tatuazhe te vogla te vendosur neper pjese terheqe te trupit...

    Tani per tani me kete mendje qe kam....zor se bej ate idiotesi , te shkoj e te bej nje tatoo....kur te me lejne mendte e pakta qe kam ...atehere vetem ato dy tatoo qe ju shpjegova me lart mund te bej..

  8. #48
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Un i kam pelqyer,por qe nuk kam asnje.Shikoja shoket qe benin dhe mbas nje jave fillonin...nuk ka dal mire...nuk eshte gje...shume i madh apo i vogel...e budallalliqe.
    Qef kam te bej por nuk e di...kam qef vetem dicka qe te simbolizoi dicka te shtrenjt per jeten time....jo bojra neper trup kot pa vlere.
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  9. #49
    Jam e fiksuar per tatuazhe dhe piercing po akoma nuk kam ndonje...
    Me pelqejne tatuazhet qe kane ndonje histori nga mbrapa, me shkronja kineze apo arabike that means something.

    Tatuazhet me lule etj. me duken gje pa vlere...
    Keep it REAL!!!

  10. #50
    E.....s Maska e mykonian_1
    Anėtarėsuar
    19-04-2003
    Vendndodhja
    gjithkund
    Postime
    33
    mua me pelqen sepse kam edhe tatoo dragon ne krah
    :-))
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    ® E...s1 ®

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e ersjada
    Anėtarėsuar
    16-10-2003
    Vendndodhja
    milano
    Postime
    48

    ..............a ju pelqejne tatuazhet.....?

    A ju pelqejne tatuazhet?Nese po ku do tju pelqente ta benit,dhe c'fare??
    Jete o tmerr
    nje enderr bosh
    njesoj perhere
    kudo qe te shkosh........

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2003
    Vendndodhja
    PADOVA(ITALIA)
    Postime
    12

    EJJJ!!!

    Mua me pelqejne tatuazhet dhe kam ber nje tek kembet.Kam 4 germa kineze tek kembet 2 tek njera e 2 tek tjetra.I kam ber 3 gishta lart themres.Me ka dhimb ne shpirt me te thene te drejten po hajt me,i bera.Se cfare kam shkruajtur?Hmmmm se them dot lol.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    Pershendetje dhe pergezime per kete temen tende te re Ersjada !


    Te them te drejten mua me pelqejne shume tatuazhet kur i shoh ne trupat e te tjereve, por s'me pelqejn t'i vendos ne trupin tim. Megjithate po qe se do te vendosesha, nje te tille do ta vizatoja, mu mbi zemer.

    Gjitha te mirat nga Zeri !

  14. #54
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    ..............a ju pelqejne tatuazhet.....?
    Nuk me pelqejn.

  15. #55
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    me pelqejne shume ... sidomos nje ta kem mbrapa ne shtyllen kurrizore ..all way down .. nje flutur or .. nuk e di ..

    tani per tani nuk kam ndonje..por do te me pelqente ta kisha vetem nje .. maybe soon ...

    Pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #56
    http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
    Anėtarėsuar
    30-09-2002
    Vendndodhja
    Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
    Postime
    1,869
    Budallik per mua te besh tatuazh,as vete se di pse.

  17. #57
    Shqipėria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anėtarėsuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Mė pėlqejn shumė tatuzhat. Une kam tri tatuzha: flamurin shqiptar dhe mbiemrin tim ner tė nė stilin e Anglishtės sė vjetėr dhe shqiponjėn me hartėn e Shqipėrisė sė Bashkuar nė mes.



    http://www.freewebs.com/veliu2003/albumi/tahir%5Fveliu2%2822Prill2003%29.jpg




    http://www.freewebs.com/veliu2003/albumi/tahir%5Fveliu%2822Prill2003%29.jpg
    "Akuza, shpifje, kėrcenime, rreziqe nuk mė kanė frikėsuar kurr deri mė sot, e kundėrshtarėt e mij le tė janė tė sigurtė se nuk do tė mė frikėsojnė as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e ēmoj, e tham me krenari, nuk e le tė pėrlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenė t'eme patriotike nuk ka muejtė as nuk do tė muej me mė shtrue ari i tė tanė botės, por as mėnia e tė tanė anmiqve. Ka me shtrue vetėn vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri nė vdekje, "Ora e Shqipnisė", nr. 7, Vjenė, 22.V.1928.

  18. #58
    Shqipėria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anėtarėsuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    vizitoni Galerine e Anetarve per te shikuar tatuzhat e mija!
    "Akuza, shpifje, kėrcenime, rreziqe nuk mė kanė frikėsuar kurr deri mė sot, e kundėrshtarėt e mij le tė janė tė sigurtė se nuk do tė mė frikėsojnė as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e ēmoj, e tham me krenari, nuk e le tė pėrlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenė t'eme patriotike nuk ka muejtė as nuk do tė muej me mė shtrue ari i tė tanė botės, por as mėnia e tė tanė anmiqve. Ka me shtrue vetėn vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri nė vdekje, "Ora e Shqipnisė", nr. 7, Vjenė, 22.V.1928.

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    Mua me shume me pelqejne kur vajzave ua shoh te vizatuara tatuazhet, sesa meshkujve.

  20. #60
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Nuk me bezdisin kur dikush ka nje tatuazh,sa per veten time nuk jam nga fshati i tyre.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

Faqja 3 prej 24 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tatuazhe te punuara nga une
    Nga EnRy nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 63
    Postimi i Fundit: 15-07-2011, 18:25
  2. Ēmenduria me tatuazhet te tė miturit
    Nga ALBA nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 06-12-2004, 16:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •