Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 45
  1. #21
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Amerikane e shef ti kur eshte hape ndopak...3 vjet me pare...lol.

    Tani jam me e lumtur se kurre, ne ate periudhe kam kaluar humbjen e nje personi ne familje plus tradhetine e nje shoqes. Dhe normalisht
    perballimi me nje bote te huaj pa asnjeri te familjes afer ndikon
    deri sa mesohesh dhe s'te ben me pershtypje.

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga AMERIKANJA06
    Tani,-duhen vecuar personat qe te japin sadisfaksion ne te biseduar
    dhe personat e merzitshem.
    Personalisht jam tip shume allegro.Besedoj lirshmerisht me pjesetaret e familjes sime
    dhe s`jam ndier kurre e diskriminuar nga "semundja e heshtjes totale
    ".
    Thone qe "kur sta mbajne 24, s`ta mban nje per hater"-behet fjale per secretet e tua psh....Nejse.
    sa zbuluse e fort qe je moj Merikone, ke gjet tema 3 vjecare...

    Mos ke mbaru gje per Nafte siper tek Liqeni ???

    Lonce, po paske pas boll telashe...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  3. #23
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Nuk e di a ju qellon te gjitheve qe te mbylleni ne vetvete,por une cdo dite qe kalon me shume...mblidhem me veten time...dhe ndjehem shume me mire se ti hapem njerezve qe pretendojne se me kuptojne...apo bejne sikur dojne te me degjojne.A mund te ju duket nje refuzim i gjerave reale qe jetojme apo thjesht nje vetvrasje shpirterore....
    Une e ve re dicka te vetja ime..sepse jam bere shume me paqesore nga qe jam gjithe diten vec me veten time...skam nerva apo deshire te debatoj me nje njeri..edhe nqs ai person e meriton ti them dicka.
    Pres mendime nga ju...dhe si e gjykoni ju ate...
    Shenja pjekerie oj mike! Kalojne vitet e me vete marrin shume...biles kjo qe ke shkruar ti eshte pak!

  4. #24
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Deus , tani eshte hapur ajo , nuk eshte me e mbyllur si dikur para 3 vjetesh . lol

    E ka fajin amerrikanja qe nxorri temat nga "varri" ... lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #25
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    U gjet dicka e perbashket me shkodranen qe na shtyu te shkruajme PINK!
    Ty si t'kam iher?

  6. #26
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Deus si te kam..?? Mora te te shkruaj MP po si gjithmone ti shume i xanun
    kutine e mesazhe full... Gjithsesi gjithe te mirat.

    Sa per temen na pjeku vendi i huaj para kohe, se ne Shqiperi moshataret e
    mi..gjysma me jane tralalala.

    Xhuxhu Merikonja don me na tregu ( me na mbush mendjen ) ne cdo teme
    se eshte e lumtun ne familjen e vet..like we care...lol.
    Ja kam then dhe njehere ooo gjithkush mbyll celsin e vet dhe aq kane
    rendesi...len lavdt e p*rdhe poshte e lart neper forum.. jk..

  7. #27
    Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
    Anėtarėsuar
    03-06-2006
    Vendndodhja
    shba
    Postime
    168

    Question

    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82

    Xhuxhu Merikonja don me na tregu ( me na mbush mendjen ) ne cdo teme
    se eshte e lumtun ne familjen e vet..like we care...lol.
    Ja kam then dhe njehere ooo gjithkush mbyll celsin e vet dhe aq kane
    rendesi...len lavdt e p*rdhe poshte e lart neper forum.. jk..
    Hmmmmm kunate.Ma prishe qejfin pak.
    E vetmja gje e keqe imja eshte se :JAM REALISTE GJITHMONE.
    Mbase sju prish pune LUMTURIA IME FAMILJARE.Sepaku me beni te ditur nese shkrimet e mia ju shqetesojne.Ju falemnderit!
    -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

  8. #28
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Ncuk nuk na shqetesojne aspak vazhdo ti se gjithkush i bie fyellit ne ate
    bire qe pelqen....une shaka po beja..

  9. #29
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Pse maj kunata qenkeni ju ? Shkodrane ma respekt per kunaten e madhe .

    Amerrikane jo Realiste por Virtualiste. (lol)

    ps: Deus Hi )
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    burrat vllara, i kane kto te dyja Pinku...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  11. #31
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Nuk e di a ju qellon te gjitheve qe te mbylleni ne vetvete,por une cdo dite qe kalon me shume...mblidhem me veten time...dhe ndjehem shume me mire se ti hapem njerezve qe pretendojne se me kuptojne...apo bejne sikur dojne te me degjojne.A mund te ju duket nje refuzim i gjerave reale qe jetojme apo thjesht nje vetvrasje shpirterore....
    Une e ve re dicka te vetja ime..sepse jam bere shume me paqesore nga qe jam gjithe diten vec me veten time...skam nerva apo deshire te debatoj me nje njeri..edhe nqs ai person e meriton ti them dicka.
    Pres mendime nga ju...dhe si e gjykoni ju ate...

    Mua me duket shume e njohur kjo situate qe pershkruan ti ketu. Un nuk e quaj "Mbyllje ne vetvete", por "Njohja e vetvetes". Nuk ka gje me te bukur se sa te arrish deri ne kete faze shpirterore qe pershkruan ti, shkodrane82, sepse vetvetja nuk te tradheton kurre, eshte shoku/shoqja me e ngushte ne jete dhe sepse ashtu sikur shkruajte edhe ti njohja e vetevetes te sjell paqe dhe dashuri per jeten.

    Nuk eshte gjithmone e thene qe duhet qe te flasim patjeter. Ne raste kur 'duhet' patjeter per te folur eshte me mire qe te heshtesh. Koha dhe durimi jane aftesi shume me inteligjente nga ana mendore dhe shpirterore se sa e folura.

    Ka shume prister, monike dhe budiste qe nuk flasin shume, por qe rrine gjithe e falen dhe heshtin, ose meditojne.

    Un mendoj qe heshtja eshte nje gje shume e mire qe njeriu e kupton dhe e pervetson me kalimin e kohes. Njeriu hesht per shume arsyje. Nje nga keto arsyje eshte edhe dicka dramatike/tragjedike qe mund te kete ndodhur ne jeten e atij njeriu. Gjerat dramatike/tragjedike mund qe ta cojne njeriun prane vetes se tij.

    Njeriu qe hesht edhe ne momenten kur ai/ajo duhet qe te flasi, eshte per mua nje njeri i rritur nga ana mendore dhe shpirterore dhe ai njeri njeh, apo eshte duke njohur veteveten e tij/te saj.

    Te njohesh veteveten do te thote qe te njohesh njeriun tjeter dhe ta kuptosh ate.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  12. #32
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Do te thoja se Shkodrane une pak a shume si ty veproj.. Nuk para hapem me njeri per gjerat e mia personale.. madje me acaron shume fakti qe te tjeret duan te dine ca kam une ne shpirt apo cfare duhet te kem.. etj etj.. Nuk me pelqen kur te tjeret futin hundet ne punet e mia.. dhe per me teper... Me pelqen te jem e lire.. dhe te shfrytezoj lirine time te mendimit deri sa mendon shpirti im eshte limiti i te vepruarit

    Te pergezoj per temen e hapur..

    Zemrushja
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  13. #33
    <-----
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Xhuxhu Merikonja don me na tregu ( me na mbush mendjen ) ne cdo teme
    se eshte e lumtun ne familjen e vet..like we care...lol.
    Ja kam then dhe njehere ooo gjithkush mbyll celsin e vet dhe aq kane
    rendesi...len lavdt e p*rdhe poshte e lart neper forum. jk..
    T'hangsha shakane maj shkodrane ( per ate j/k ne fund te fjalise e kisha fjalen )

    Per te mos dale nga tema, cdo periudhe tranzicioni qe kalon njeriu ka bukurine e vet. Femijeria, adoleshenca , rinia, pjekuria etj.Dhe duket qe lumturia eshte ne perpjestim te zhdrejte me pjekurine (pervec rastit te shkodranes), sa me i papjekur, aq me i lumtur lol.( jeni te lire te kundershtoni ( sic do bejne disa ) por mos me thoni qe tani jeni me te lumtur se kur ishit adoleshent fjala vjen) fjala vjen termi femije i lumtur i perafersohet me shume vlerave te lumturise se sa termi plak i lumtur, (ne fakt s'kam degjuar ndonjeher Plak i lumtur ).Personalisht ,mund te qesh me budallalliqet e te kaluares por s'ndjehem i turperuar, gjithcka me moshe.
    PINK duket qe ka lindur aq sa eshte prandaj do isha kurioz te dija per periudhat tranzicionale te ndodhura ne personin e saj ( brenda nje nate i guess lol)
    ...

  14. #34
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    PINK duket qe ka lindur aq sa eshte prandaj do isha kurioz te dija per periudhat tranzicionale te ndodhura ne personin e saj ( brenda nje nate i guess lol)

    Shume e thelle kjo..na e shkruaj me shkoqitur pak..

    P.S Shakane haje e te bafte mire.

    Pink po maj kunata jena i kena burrat prej Shkodret te dyja, e tane Shkodrant
    nder vedi jane vllazen e motra..lol.

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
    Nuk e di a ju qellon te gjitheve qe te mbylleni ne vetvete,por une cdo dite qe kalon me shume...mblidhem me veten time...dhe ndjehem shume me mire se ti hapem njerezve qe pretendojne se me kuptojne...apo bejne sikur dojne te me degjojne.A mund te ju duket nje refuzim i gjerave reale qe jetojme apo thjesht nje vetvrasje shpirterore....
    Une e ve re dicka te vetja ime..sepse jam bere shume me paqesore nga qe jam gjithe diten vec me veten time...skam nerva apo deshire te debatoj me nje njeri..edhe nqs ai person e meriton ti them dicka.
    Pres mendime nga ju...dhe si e gjykoni ju ate...

    Vete qenia jote shkodrane te jep prioritetin e te qenit alegro, e shoqerueshme , e qejfit. Keto jane karakteristika te qytetit tuaj te nderuar.Nje shkodrane e mbyllur ne vetvete do te dukej si nje kanarine qe deshiron te rrije ne kafaz. Dhe te tilla nuk e di nese ekzistojne.
    Dil shkodrane, dil ajrosu. Perpara teje nje bote e tere te pret. Dil dhe haroji problemet e streset qe nuk i ke vetem ti. Nuk eshte e rendesishme t`i bisedosh me te tjeret problemet e tua. Me e rendesishme eshte qe te mos mbyllesh ne vetvete, pasi kjo mund te te sjelle deme te pariparueshme ne karakterin tend. Nuk te vjen e keqja nga shoqeria e mire dhe besoj se kjo nuk te mungon.
    Pershendetje.
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    Mbyllja nė vetėvete! Vetmia! Asgjė e jashtėzakonshme, do tė thoja! Tė gjithė njerzitė mbyllėn nė vetvete, tė gjithė njerėzve ndonjėherė u pėlqen vetmia, ndoshta atyre edhe u duhet vetmia dhe mbyllja nė vetvete!
    Njeriu mė lehtė, mendoj unė, e ka ta festoj gėzimin ose ta pėrballoj hidhėrimin ashtu i mbyllur nė vetvete, i vetmuar, se sa ta ndajė gėzimin dhe hidhėrimin me tė tjerėt! Kur themė kėshtu, bazohem tė pėrvoja e ime. Hidhėrimin e kam pėrballuar vetė, pa ngushėllimet apo ndihmėn e tė tjerėve, ndėrsa kur isha i gėzuar pėr dicka, kėnaqėsha sė gėzuari i vetmuar. Edhe hidhėrimi edhe gėzimi janė dicka pėrsonale, janė dicka, fundja edhe intime, pasi qė vetėm njė pėrson e pėrjeton atė mė shumė se tė tjerėt, ndaj ai pėrson do ta pėrballojė mė lehtė dicka shpirtėrore i vetmuar, do ta bluaj atė mė lehtė vetė pa ndihmėn e tė tjerėve. Ka shumė gjėra nė jetė, gėzime dhe hidhėrime, kujtime tė hidhura, apo edhe mallėngjyese, tė cilat i kam pėrjetuar nė mėnyrėn time, pa dijen e njė pėrsoni tė dytė, sado i afėr tė jetė ai, dhe nuk pendohem, sepse edhe kėto janė pjesė e jetės sime, qė nuk kanė tė bėjnė aspak me dikė tjetėr. Ndaj, shpeshėherė e dua vetminė, e kėrkojė vetminė, me pengon prania qoftė edhe fizike e njė pėrsoni tjetėr(asesi pse e urrje atė pėrson tjetėr).
    Fundja nuk thonė kot:"Sinqeriteti i vogėl ėshtė i rrezikshėm, i madhi ėshtė i kobshėm!"Vetėdeshira pėr tė qenė i vetmuar, pėr mos u hapur ndaj tė tjerėve, ka pikėrisht kėtė qėllim, pėr tė qenė i sinqertė ndaj vetės dhe jo ndaj tė tjerėve! Vetja i mjafton secilit, sidomos bota shpirtėrore e secilit fundja sėshtė botė shpirtėrore e gjithėsecilit!
    Mos keni frikė nga vetmia dhe nga mbyllja nė vetėvete! Natyrisht kur tė jeni tė qetė dhe mund ta pėrballoni vetminė, apo edhe kur tė kėnaqeni me vetminė! Sidomos kur kėnaqeni me vetminė!

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anėtarėsuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900
    Nganjehere shkruaja ditar kur i lexoja qeshja me vete....
    Pfff bote kot thoja..me mire hic..
    Te rrine ato mendime ne thellesine e zemres sime si te erresuara..
    Sinqerisht kam frike tja hapi dikujt..
    Flm per keshillen tende!!!
    Nuk eshte noj gja e jasht zakonshme ka sa te duash si tipi yt nuk je vetem ne ket bote

    Zduhet te friksohesh, merre jeten ashtu si te vij shtroju mir asaj dhe merre errshan naqe mos ta nij hiē apappapapapapappa

    Rrespekte nga une
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  18. #38
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
    T'hangsha shakane maj shkodrane ( per ate j/k ne fund te fjalise e kisha fjalen )

    Per te mos dale nga tema, cdo periudhe tranzicioni qe kalon njeriu ka bukurine e vet. Femijeria, adoleshenca , rinia, pjekuria etj.Dhe duket qe lumturia eshte ne perpjestim te zhdrejte me pjekurine (pervec rastit te shkodranes), sa me i papjekur, aq me i lumtur lol.( jeni te lire te kundershtoni ( sic do bejne disa ) por mos me thoni qe tani jeni me te lumtur se kur ishit adoleshent fjala vjen) fjala vjen termi femije i lumtur i perafersohet me shume vlerave te lumturise se sa termi plak i lumtur, (ne fakt s'kam degjuar ndonjeher Plak i lumtur ).Personalisht ,mund te qesh me budallalliqet e te kaluares por s'ndjehem i turperuar, gjithcka me moshe.
    PINK duket qe ka lindur aq sa eshte prandaj do isha kurioz te dija per periudhat tranzicionale te ndodhura ne personin e saj ( brenda nje nate i guess lol)

    Pinochio , ta nxorren identitetin e vertete he ? lol

    Ket pietjen tende dhe une si shkodranja spo e kuptoj , kshuqe perpunoje dhe njehere dhe hajde beje prape. Se jo per gje na habise tani , se une nuk dhashe as opinion/mendim ne kete teme .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #39
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Ncncnc Pink maj e perjashtuan dhe Pinokun...se ju rrit hunda shume
    tuj rrejte jo per gje....

  20. #40
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga erjola
    Ne radhe te pare , nji shoqja ime ma dha ket nick borxh sa me shkru dy fjale sepse mu me kane shpalle si Persona Non Grata dhe me bajne BAN pa u rregjistru mire. Duket pak funny me nick femre porprej hallit e kam..lol
    Jam AAO- ja meqe ra fjala..

    Ne radhe te dyte ti Pinko , s'kam nevoje te te fsheh identitetin ty dhe askujt tjeter pasi s'me plas shume qe t'ja them tjetrit ate qe mendoj , me kupton rrusho ..?

    Ne radhe te trete , dikush nga Stafi po tall be'then me nickun tim duke ja bashkangjit postimet e ktij Pinochios...nickut tim.
    Pinochio nuk jam un , kjo sa per te sqaru ato qe jane confuse si puna e zotnise tande pinko...
    Lioness-es ja kam nji kafe pa sheqer borxh ! Ca paske kene mor zot.. ( kaq mjafton se e kupton vet )
    Ne fund...hajdeni tek forumishqiptar.net se jane mbledhe ato qe e kane mbajt gjalle ket forum me ket staf Pusht.

    AAO pra , une konfjuze nuk behem hic .Une lexoj cka kam perpara . Pastaj pak rendesi ka. Nese ti thua qe nuk je ti , dhe atehere shume mire .Une spo te akuzoj gje.
    Kshu .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kadare: Mbyllja e arkivave tė fshehta, ndotje e rėndė morale
    Nga Orku nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 24-04-2012, 18:15
  2. Besimi nė vetvete
    Nga korcaprincess nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 08-02-2010, 10:00
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-10-2005, 08:43
  4. Immanuel Kant
    Nga fisnik nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-09-2005, 04:21

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •