Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 45
 1. #21
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Amerikane e shef ti kur eshte hape ndopak...3 vjet me pare...lol.

  Tani jam me e lumtur se kurre, ne ate periudhe kam kaluar humbjen e nje personi ne familje plus tradhetine e nje shoqes. Dhe normalisht
  perballimi me nje bote te huaj pa asnjeri te familjes afer ndikon
  deri sa mesohesh dhe s'te ben me pershtypje.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga AMERIKANJA06
  Tani,-duhen vecuar personat qe te japin sadisfaksion ne te biseduar
  dhe personat e merzitshem.
  Personalisht jam tip shume allegro.Besedoj lirshmerisht me pjesetaret e familjes sime
  dhe s`jam ndier kurre e diskriminuar nga "semundja e heshtjes totale
  ".
  Thone qe "kur sta mbajne 24, s`ta mban nje per hater"-behet fjale per secretet e tua psh....Nejse.
  sa zbuluse e fort qe je moj Merikone, ke gjet tema 3 vjecare...

  Mos ke mbaru gje per Nafte siper tek Liqeni ???

  Lonce, po paske pas boll telashe...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 3. #23
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
  Nuk e di a ju qellon te gjitheve qe te mbylleni ne vetvete,por une cdo dite qe kalon me shume...mblidhem me veten time...dhe ndjehem shume me mire se ti hapem njerezve qe pretendojne se me kuptojne...apo bejne sikur dojne te me degjojne.A mund te ju duket nje refuzim i gjerave reale qe jetojme apo thjesht nje vetvrasje shpirterore....
  Une e ve re dicka te vetja ime..sepse jam bere shume me paqesore nga qe jam gjithe diten vec me veten time...skam nerva apo deshire te debatoj me nje njeri..edhe nqs ai person e meriton ti them dicka.
  Pres mendime nga ju...dhe si e gjykoni ju ate...
  Shenja pjekerie oj mike! Kalojne vitet e me vete marrin shume...biles kjo qe ke shkruar ti eshte pak!

 4. #24
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Deus , tani eshte hapur ajo , nuk eshte me e mbyllur si dikur para 3 vjetesh . lol

  E ka fajin amerrikanja qe nxorri temat nga "varri" ... lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #25
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  U gjet dicka e perbashket me shkodranen qe na shtyu te shkruajme PINK!
  Ty si t'kam iher?

 6. #26
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Deus si te kam..?? Mora te te shkruaj MP po si gjithmone ti shume i xanun
  kutine e mesazhe full... Gjithsesi gjithe te mirat.

  Sa per temen na pjeku vendi i huaj para kohe, se ne Shqiperi moshataret e
  mi..gjysma me jane tralalala.

  Xhuxhu Merikonja don me na tregu ( me na mbush mendjen ) ne cdo teme
  se eshte e lumtun ne familjen e vet..like we care...lol.
  Ja kam then dhe njehere ooo gjithkush mbyll celsin e vet dhe aq kane
  rendesi...len lavdt e p*rdhe poshte e lart neper forum.. jk..

 7. #27
  Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
  Anėtarėsuar
  03-06-2006
  Vendndodhja
  shba
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Question

  Citim Postuar mė parė nga shkodrane82

  Xhuxhu Merikonja don me na tregu ( me na mbush mendjen ) ne cdo teme
  se eshte e lumtun ne familjen e vet..like we care...lol.
  Ja kam then dhe njehere ooo gjithkush mbyll celsin e vet dhe aq kane
  rendesi...len lavdt e p*rdhe poshte e lart neper forum.. jk..
  Hmmmmm kunate.Ma prishe qejfin pak.
  E vetmja gje e keqe imja eshte se :JAM REALISTE GJITHMONE.
  Mbase sju prish pune LUMTURIA IME FAMILJARE.Sepaku me beni te ditur nese shkrimet e mia ju shqetesojne.Ju falemnderit!
  -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

 8. #28
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ncuk nuk na shqetesojne aspak vazhdo ti se gjithkush i bie fyellit ne ate
  bire qe pelqen....une shaka po beja..

 9. #29
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Pse maj kunata qenkeni ju ? Shkodrane ma respekt per kunaten e madhe .

  Amerrikane jo Realiste por Virtualiste. (lol)

  ps: Deus Hi )
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  burrat vllara, i kane kto te dyja Pinku...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 11. #31
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  41
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
  Nuk e di a ju qellon te gjitheve qe te mbylleni ne vetvete,por une cdo dite qe kalon me shume...mblidhem me veten time...dhe ndjehem shume me mire se ti hapem njerezve qe pretendojne se me kuptojne...apo bejne sikur dojne te me degjojne.A mund te ju duket nje refuzim i gjerave reale qe jetojme apo thjesht nje vetvrasje shpirterore....
  Une e ve re dicka te vetja ime..sepse jam bere shume me paqesore nga qe jam gjithe diten vec me veten time...skam nerva apo deshire te debatoj me nje njeri..edhe nqs ai person e meriton ti them dicka.
  Pres mendime nga ju...dhe si e gjykoni ju ate...

  Mua me duket shume e njohur kjo situate qe pershkruan ti ketu. Un nuk e quaj "Mbyllje ne vetvete", por "Njohja e vetvetes". Nuk ka gje me te bukur se sa te arrish deri ne kete faze shpirterore qe pershkruan ti, shkodrane82, sepse vetvetja nuk te tradheton kurre, eshte shoku/shoqja me e ngushte ne jete dhe sepse ashtu sikur shkruajte edhe ti njohja e vetevetes te sjell paqe dhe dashuri per jeten.

  Nuk eshte gjithmone e thene qe duhet qe te flasim patjeter. Ne raste kur 'duhet' patjeter per te folur eshte me mire qe te heshtesh. Koha dhe durimi jane aftesi shume me inteligjente nga ana mendore dhe shpirterore se sa e folura.

  Ka shume prister, monike dhe budiste qe nuk flasin shume, por qe rrine gjithe e falen dhe heshtin, ose meditojne.

  Un mendoj qe heshtja eshte nje gje shume e mire qe njeriu e kupton dhe e pervetson me kalimin e kohes. Njeriu hesht per shume arsyje. Nje nga keto arsyje eshte edhe dicka dramatike/tragjedike qe mund te kete ndodhur ne jeten e atij njeriu. Gjerat dramatike/tragjedike mund qe ta cojne njeriun prane vetes se tij.

  Njeriu qe hesht edhe ne momenten kur ai/ajo duhet qe te flasi, eshte per mua nje njeri i rritur nga ana mendore dhe shpirterore dhe ai njeri njeh, apo eshte duke njohur veteveten e tij/te saj.

  Te njohesh veteveten do te thote qe te njohesh njeriun tjeter dhe ta kuptosh ate.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 12. #32
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Do te thoja se Shkodrane une pak a shume si ty veproj.. Nuk para hapem me njeri per gjerat e mia personale.. madje me acaron shume fakti qe te tjeret duan te dine ca kam une ne shpirt apo cfare duhet te kem.. etj etj.. Nuk me pelqen kur te tjeret futin hundet ne punet e mia.. dhe per me teper... Me pelqen te jem e lire.. dhe te shfrytezoj lirine time te mendimit deri sa mendon shpirti im eshte limiti i te vepruarit

  Te pergezoj per temen e hapur..

  Zemrushja
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 13. #33
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
  Xhuxhu Merikonja don me na tregu ( me na mbush mendjen ) ne cdo teme
  se eshte e lumtun ne familjen e vet..like we care...lol.
  Ja kam then dhe njehere ooo gjithkush mbyll celsin e vet dhe aq kane
  rendesi...len lavdt e p*rdhe poshte e lart neper forum. jk..
  T'hangsha shakane maj shkodrane ( per ate j/k ne fund te fjalise e kisha fjalen )

  Per te mos dale nga tema, cdo periudhe tranzicioni qe kalon njeriu ka bukurine e vet. Femijeria, adoleshenca , rinia, pjekuria etj.Dhe duket qe lumturia eshte ne perpjestim te zhdrejte me pjekurine (pervec rastit te shkodranes), sa me i papjekur, aq me i lumtur lol.( jeni te lire te kundershtoni ( sic do bejne disa ) por mos me thoni qe tani jeni me te lumtur se kur ishit adoleshent fjala vjen) fjala vjen termi femije i lumtur i perafersohet me shume vlerave te lumturise se sa termi plak i lumtur, (ne fakt s'kam degjuar ndonjeher Plak i lumtur ).Personalisht ,mund te qesh me budallalliqet e te kaluares por s'ndjehem i turperuar, gjithcka me moshe.
  PINK duket qe ka lindur aq sa eshte prandaj do isha kurioz te dija per periudhat tranzicionale te ndodhura ne personin e saj ( brenda nje nate i guess lol)
  ...

 14. #34
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  PINK duket qe ka lindur aq sa eshte prandaj do isha kurioz te dija per periudhat tranzicionale te ndodhura ne personin e saj ( brenda nje nate i guess lol)

  Shume e thelle kjo..na e shkruaj me shkoqitur pak..

  P.S Shakane haje e te bafte mire.

  Pink po maj kunata jena i kena burrat prej Shkodret te dyja, e tane Shkodrant
  nder vedi jane vllazen e motra..lol.

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime nė 103 postime
  Citim Postuar mė parė nga shkodrane82
  Nuk e di a ju qellon te gjitheve qe te mbylleni ne vetvete,por une cdo dite qe kalon me shume...mblidhem me veten time...dhe ndjehem shume me mire se ti hapem njerezve qe pretendojne se me kuptojne...apo bejne sikur dojne te me degjojne.A mund te ju duket nje refuzim i gjerave reale qe jetojme apo thjesht nje vetvrasje shpirterore....
  Une e ve re dicka te vetja ime..sepse jam bere shume me paqesore nga qe jam gjithe diten vec me veten time...skam nerva apo deshire te debatoj me nje njeri..edhe nqs ai person e meriton ti them dicka.
  Pres mendime nga ju...dhe si e gjykoni ju ate...

  Vete qenia jote shkodrane te jep prioritetin e te qenit alegro, e shoqerueshme , e qejfit. Keto jane karakteristika te qytetit tuaj te nderuar.Nje shkodrane e mbyllur ne vetvete do te dukej si nje kanarine qe deshiron te rrije ne kafaz. Dhe te tilla nuk e di nese ekzistojne.
  Dil shkodrane, dil ajrosu. Perpara teje nje bote e tere te pret. Dil dhe haroji problemet e streset qe nuk i ke vetem ti. Nuk eshte e rendesishme t`i bisedosh me te tjeret problemet e tua. Me e rendesishme eshte qe te mos mbyllesh ne vetvete, pasi kjo mund te te sjelle deme te pariparueshme ne karakterin tend. Nuk te vjen e keqja nga shoqeria e mire dhe besoj se kjo nuk te mungon.
  Pershendetje.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Mbyllja nė vetėvete! Vetmia! Asgjė e jashtėzakonshme, do tė thoja! Tė gjithė njerzitė mbyllėn nė vetvete, tė gjithė njerėzve ndonjėherė u pėlqen vetmia, ndoshta atyre edhe u duhet vetmia dhe mbyllja nė vetvete!
  Njeriu mė lehtė, mendoj unė, e ka ta festoj gėzimin ose ta pėrballoj hidhėrimin ashtu i mbyllur nė vetvete, i vetmuar, se sa ta ndajė gėzimin dhe hidhėrimin me tė tjerėt! Kur themė kėshtu, bazohem tė pėrvoja e ime. Hidhėrimin e kam pėrballuar vetė, pa ngushėllimet apo ndihmėn e tė tjerėve, ndėrsa kur isha i gėzuar pėr dicka, kėnaqėsha sė gėzuari i vetmuar. Edhe hidhėrimi edhe gėzimi janė dicka pėrsonale, janė dicka, fundja edhe intime, pasi qė vetėm njė pėrson e pėrjeton atė mė shumė se tė tjerėt, ndaj ai pėrson do ta pėrballojė mė lehtė dicka shpirtėrore i vetmuar, do ta bluaj atė mė lehtė vetė pa ndihmėn e tė tjerėve. Ka shumė gjėra nė jetė, gėzime dhe hidhėrime, kujtime tė hidhura, apo edhe mallėngjyese, tė cilat i kam pėrjetuar nė mėnyrėn time, pa dijen e njė pėrsoni tė dytė, sado i afėr tė jetė ai, dhe nuk pendohem, sepse edhe kėto janė pjesė e jetės sime, qė nuk kanė tė bėjnė aspak me dikė tjetėr. Ndaj, shpeshėherė e dua vetminė, e kėrkojė vetminė, me pengon prania qoftė edhe fizike e njė pėrsoni tjetėr(asesi pse e urrje atė pėrson tjetėr).
  Fundja nuk thonė kot:"Sinqeriteti i vogėl ėshtė i rrezikshėm, i madhi ėshtė i kobshėm!"Vetėdeshira pėr tė qenė i vetmuar, pėr mos u hapur ndaj tė tjerėve, ka pikėrisht kėtė qėllim, pėr tė qenė i sinqertė ndaj vetės dhe jo ndaj tė tjerėve! Vetja i mjafton secilit, sidomos bota shpirtėrore e secilit fundja sėshtė botė shpirtėrore e gjithėsecilit!
  Mos keni frikė nga vetmia dhe nga mbyllja nė vetėvete! Natyrisht kur tė jeni tė qetė dhe mund ta pėrballoni vetminė, apo edhe kur tė kėnaqeni me vetminė! Sidomos kur kėnaqeni me vetminė!

 17. #37
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime
  Nganjehere shkruaja ditar kur i lexoja qeshja me vete....
  Pfff bote kot thoja..me mire hic..
  Te rrine ato mendime ne thellesine e zemres sime si te erresuara..
  Sinqerisht kam frike tja hapi dikujt..
  Flm per keshillen tende!!!
  Nuk eshte noj gja e jasht zakonshme ka sa te duash si tipi yt nuk je vetem ne ket bote

  Zduhet te friksohesh, merre jeten ashtu si te vij shtroju mir asaj dhe merre errshan naqe mos ta nij hiē apappapapapapappa

  Rrespekte nga une

 18. #38
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
  T'hangsha shakane maj shkodrane ( per ate j/k ne fund te fjalise e kisha fjalen )

  Per te mos dale nga tema, cdo periudhe tranzicioni qe kalon njeriu ka bukurine e vet. Femijeria, adoleshenca , rinia, pjekuria etj.Dhe duket qe lumturia eshte ne perpjestim te zhdrejte me pjekurine (pervec rastit te shkodranes), sa me i papjekur, aq me i lumtur lol.( jeni te lire te kundershtoni ( sic do bejne disa ) por mos me thoni qe tani jeni me te lumtur se kur ishit adoleshent fjala vjen) fjala vjen termi femije i lumtur i perafersohet me shume vlerave te lumturise se sa termi plak i lumtur, (ne fakt s'kam degjuar ndonjeher Plak i lumtur ).Personalisht ,mund te qesh me budallalliqet e te kaluares por s'ndjehem i turperuar, gjithcka me moshe.
  PINK duket qe ka lindur aq sa eshte prandaj do isha kurioz te dija per periudhat tranzicionale te ndodhura ne personin e saj ( brenda nje nate i guess lol)

  Pinochio , ta nxorren identitetin e vertete he ? lol

  Ket pietjen tende dhe une si shkodranja spo e kuptoj , kshuqe perpunoje dhe njehere dhe hajde beje prape. Se jo per gje na habise tani , se une nuk dhashe as opinion/mendim ne kete teme .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #39
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ncncnc Pink maj e perjashtuan dhe Pinokun...se ju rrit hunda shume
  tuj rrejte jo per gje....

 20. #40
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga erjola
  Ne radhe te pare , nji shoqja ime ma dha ket nick borxh sa me shkru dy fjale sepse mu me kane shpalle si Persona Non Grata dhe me bajne BAN pa u rregjistru mire. Duket pak funny me nick femre porprej hallit e kam..lol
  Jam AAO- ja meqe ra fjala..

  Ne radhe te dyte ti Pinko , s'kam nevoje te te fsheh identitetin ty dhe askujt tjeter pasi s'me plas shume qe t'ja them tjetrit ate qe mendoj , me kupton rrusho ..?

  Ne radhe te trete , dikush nga Stafi po tall be'then me nickun tim duke ja bashkangjit postimet e ktij Pinochios...nickut tim.
  Pinochio nuk jam un , kjo sa per te sqaru ato qe jane confuse si puna e zotnise tande pinko...
  Lioness-es ja kam nji kafe pa sheqer borxh ! Ca paske kene mor zot.. ( kaq mjafton se e kupton vet )
  Ne fund...hajdeni tek forumishqiptar.net se jane mbledhe ato qe e kane mbajt gjalle ket forum me ket staf Pusht.

  AAO pra , une konfjuze nuk behem hic .Une lexoj cka kam perpara . Pastaj pak rendesi ka. Nese ti thua qe nuk je ti , dhe atehere shume mire .Une spo te akuzoj gje.
  Kshu .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kadare: Mbyllja e arkivave tė fshehta, ndotje e rėndė morale
  Nga Orku nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 18:15
 2. Besimi nė vetvete
  Nga korcaprincess nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 08-02-2010, 09:00
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-10-2005, 08:43
 4. Immanuel Kant
  Nga fisnik nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-09-2005, 04:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •