Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  ALBSECURITY
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  33
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Si te shendoshemi!!

  Me bene pershtypje nji gje te gjithe vrasin mendjen si te dobesohen sidomos tani qe erdhei vera....Po ne qe jemi normal me shendetin dhe duam te shendoshemi si t'jate bejme...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Asteroid : 20-05-2003 mė 14:36

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ferdinand, problemi i madh sot eshte si te dobesoshesh dhe jo si te shendoshesh. Per tu shendoshur eshte shume e lehte . Futja te ngrenit me mish te pjekur, patate te skuqura, sufllaqe, paidhaqe, tre buke ne dite, mos ec shume, pi tre coca-cola ne dite dhe per 1 muaj arrin 100 kg.
  Reality is wrong, dream is for real

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per t'u shendoshur, normal, jo te arrish obez, ne rradhe te pare duhet te besh disa analiza nga te cilat del se cfare nuk eshte ne rregull me organizmin ne rast se merr kalori dhe perseri nuk shendoshet.(metabolismi, semundje, ose parazite)
  Duhet evituar stresi, lodhja e tepert, pagjumesia, abuzimi (alkol,duhan)
  Pastaj, duhen marre te gjitha grupet e ushqimeve, proteina , glucide, lipide, vitamine e keshtu me rradhe.
  Mund te merren vitamina per hapjen e oreksit(pastila)
  Mund te merren barera, medicinale, te cilat hapin oreksin(Jin seng)
  Energjizues.
  Duhet ngrene me regjim, pra me orare fikse.
  Mund te perdoret edhe ndryshimi i klimes, bregdetare-me shume jod, ose malore.
  Laguna Blu

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •