Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 188
  1. #21
    e poshter! Maska e Sheqerka
    Anėtarėsuar
    11-04-2003
    Vendndodhja
    Ne zemer te tokes!
    Postime
    66
    pershedetje o motra dhe vellezer shqipetar...;-)

    Mergimi(per arsye nga me te ndryshmet) na beri te kuptojme se e duam shume vendin tone,se na marr malli dhe se gjithcka e bukur lidhet me te,sepse ne vendin tend mund te jesh vetvetja,mund ta shfaqesh veten tende si je,ku kujtimet dhe shoqeria e vjeter te therrasin...
    Edhe pse ne shqipetaret kudo qe shkojme krijojme nje imazh jo fort te kendshem,kjo nuk me pengon kurrsesi te them se nga jam.Une e them me shume deshire qe jam nga Shqiperia dhe me kete kerkoj tu transmetoj nje mesazh shume te rendesishem :
    -se jam shqipetare dhe e tille do te mbetem perhere
    -se dua te me pranojne te tille sic jam,pa pasur nevoje te ndryshoj

    Hej ju dua shume te gjitheve,edhe pse nuk njoh asnje njeri prej jush,por mjafton qe jeni shqipetar...
    Nje zemer e madhe dashuron edhe nga keqardhja!

  2. #22
    e poshter! Maska e Sheqerka
    Anėtarėsuar
    11-04-2003
    Vendndodhja
    Ne zemer te tokes!
    Postime
    66
    Te mos deklarohesh shqipetar,do te thote te mohosh identitetin tend kombetar!!! Te fshehesh vetveten,"unin" .
    Nje zemer e madhe dashuron edhe nga keqardhja!

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    2

    100%SHQIPTARE

    UNE PER VETE JAM 100% SHQIPTARE...KURSE ATA QE E MBAJN VETEN PER TE TJERE JAN NGA ATA QE TREGOJNEE:))))

  4. #24
    man of honor Maska e trinity
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    europa.eu
    Postime
    88
    mire e ka code:

    ju vajzat e keni me te lehte pasi jeni seks i dobet .Per ju nuk eshte problem.Po te jeni t'bukura athere askush nuk ju refuzon.

    Por problemi qendron tek meshkujt. Femrat mund te te pelqejne dhe mund te konēedohen por sapo marrin vesh se je shqiptar ndikon negativisht. Kshuqe meshkujt Per arsye se Libidi nuk pret detyrohen te thone se jan nga italia apo greqia.

    Po edhe femrat shqiptare te pakten ne itali e kane dozen e tyre te turpit:deri ne proven e kundert jane prostituta.

    mos u merzisni se pasi te kalojne vitet te tjere pabuksa si puna jone tani do te thone se jemi shqiptare para femrave.


    Ne brezit tone tani na mbetet t'ju shpjegojme te tjereve ne toke apo ne pakete duhani se ku ndodhet shqipria sidhe te shpikim kombesi nga me te ndryshmet.

    eh..ē'fat

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e addam
    Anėtarėsuar
    28-06-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    118

    A jeni krenare qe jeni SHqipetare?

    shume shqipetare kane qene te detyruar per te mohuar te qenit shqiptare,per shume arsye,per ti marre te puna ,qe te mos e ndiejne veten te fyer, kete te fundit e theksoj sepse kjo ndodh ne vende shume raciste sic eshte greqia.une mendoj se ne asnje menyre per cfaredolloj arsyeje nuk duhet bere kjo.sepse duhet te jemi krenare per ate qe jemi,pavaresish se disa popuj duan te kunderten.
    cohuni shqiptare prej gjumi cohuni edhe te gjithe me nje bese shterngohuni, e mos shikoni kisha e xhamia feja e shqiptarit eshte shqiptaria.........

  6. #26
    s'du Maska e Lela01
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    ku m'do qefi
    Postime
    146
    Te jetosh ne vend te huaj nganjehere te ben qe te mohosh edhe kombesine per vete faktin qe ne shqiptaret na kane "shume qef" qofte ne Greqi, Itali apo vend tjeter, prandaj edhe nuk kane qene te paket ata shqiptare qe jane prezantuar si italiane, grek apo ku e di se cfare tjeter. Nuk dua t'i gjykoj aspak ata qe kane vepruar keshtu sepse te gjithe kane pasur nje hall qe kane mohuar kombesine por une vete prsonalisht nuk e kam mohuar kurr qe jam shqiptare dhe nuk do ta bej kurr nje gje te tille. Biles biles jam shume krenare qe jam shqiptare...
    Nqs je i lumtur mos bertit
    se trishtimi e ka gjumin e lehte....

  7. #27
    plaē te preft Maska e PLaku-i-Detit
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    175
    Pershendetje.

    %100 Jam Krenar Qe Jam Shqiptar.

    Ti Lela01 ti duhet te na kesh mohur Shqiperine perderisa tek ajo fotoja na ke kthyer kurrizin
    Ku mund te na ktheje Gjiksin.


    Me respekt [SHEJTANŻ]
    " not yet "

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e addam
    Anėtarėsuar
    28-06-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    118
    krenari eshte dicka qe duhet ta kemi dhe ne kohe shume te veshtira dhe ne cdo vend
    cohuni shqiptare prej gjumi cohuni edhe te gjithe me nje bese shterngohuni, e mos shikoni kisha e xhamia feja e shqiptarit eshte shqiptaria.........

  9. #29
    plaē te preft Maska e PLaku-i-Detit
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    175
    Jam Krenar dhe se nderroje Krenarine me vende apo Kohe.

    Jam Krenar dhe se luan topi jo me koha dhe vendi.




    Ke te drejte addam ka mundesi te na thyej ndonje dhemb apo sjane gati keta te mite bien direk dhe ajo me duhet te ngelem si ai ujku qe e la Kali pa dhemb))
    " not yet "

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Tani qe jame ne Canada POOO ma ka vene edhe vellai nje flamur me te math se vetja ketu ne mure Por kur isha ne Greqi hmmm ok nuk them jo (?) tani te them te verteten e kisha haruar fare qe isha Shqipetare (soooo bad)

    Kissessssssssssssssss

    Alda

  11. #31
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    E nderuara JOLA
    Pyetjes tende po i prgjigjem ,me vargjet e fundit te nje pozie te krijuar nga une

    Cikloni

    Ku ka ciklon ,ka dhembje shume
    Ka brenga,shpresa,pabesi
    Ku paste vdekje,qofsha une
    Ne mjalte e drite ti SHQIPERI
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  12. #32
    Ulerime Maska e Jola
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    aty
    Postime
    261
    Sh e bukur
    L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

  13. #33
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    [QUOTE]Postuar mė parė nga Jola
    Sh e bukur [/

    FLM Jola
    Fjalet e thjeshte dhe te bukura qe dalin nga goja jote ndoshta kane me shume vlere se gjithe vargjet e poeteve te kesaj bote.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  14. #34
    Larguar Maska e cunimartum
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    678
    Njje prezantim astronomie ketu ku jetoj me ra diten e pavaresise 28 nentorin. E shpalosa nje flamur sa cereku murit e vura para klases, e vesha nje bluze flake te kuqe qe kam ne shpi me shkaben e zemnes edhe jua tregova atyre te klases qe bijte e vendit tim e lane me gjakun e tyre SHQIPERINE TEME per ta shpallur te lire. E kur i pashe me fytyrat e habitura mu duk sikur Shkaba jeme po i kercenonte e u thoshte, Ja ketu jam, ketu kam qene dhe ketu do jem gjithmone.
    Ka qene ora me e bukur e mesimit qe kam perjetuar ndonjehere.

    Jemi Shqipo dhe emrin e kemi Shqipetare

    Kreshnike te SHQIPERISE tone
    Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

  15. #35
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Postuar mė parė nga ...just me
    Hajde Kolombi, me sa po e shoh qenke poet ti. :P
    Ne te vertete kam stjudiuar per aktor por me shpirt poeti jam
    thanx
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e babadimri
    Anėtarėsuar
    07-07-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    704
    a e dini se kemi edhe nje nobelist tjeter me te cilin duhet te mburemi e ky eshte Ferid Murati
    edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

  17. #37
    Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
    Anėtarėsuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    Belgium
    Postime
    390
    une jam 200% shqipetare
    dhe kete sdo e mohoj kurre perkundrazi jam krenare
    rrofte shqiperiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    ju puth te gjithve
    zonjusha
    Une jam Puro shqipetare
    me mua nuk te ecen fare!!

  18. #38
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Jola .. ke hapur nje teme me vlere dhe personalisht do thoja qe kurre deri sot s,kam hezituar te prezantohem me fisnikeri qe jam Shqiptar.
    Ndjej pak dhimbje kur veshtroj fytyra te ngrysura nga ligesia dhe miopia morale qe shprehin nje lloj percmimi kur i prezanton nacionalitetin por gjithmone mundohem ta burgos ne thellesine time dhimbjen dhe ndjesine e te masakruarit qe mund ti beja ne ato momente.
    Uroj qe te gjithe ta vleresojne dhe ta prezantojne vendin e tyre me aq respekt sa munden ne bote.
    Mos mohoni kombesine se nese e beni bota do ju mohoje ju.

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-12-2002
    Vendndodhja
    ITALI
    Postime
    14
    STUDIOJ NE ITALI DHE KAM VENE RE SE SHUM STUDENT KUR I PYESIN SE NGA JE I VJEN TURP TE THONE QE JAM SHQIPETARE,NUK E DI PSE E BEJNE KETE GJE,PO UNE FLAS PER VETE DHE JAM SHUMEEEEEEEEEEEEEE KRENAR QE JAM SHQIPETARE.
    Vivo oggi x conoscerti domani............

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    Brisbane Australi
    Postime
    32

    Smile afeida

    mendoj se po mohove nacianolitetin mohon veten. linda shqiptare jam shqiptare dhe do te vdes si nje shqiptare. sa do vite te kemi qe jetojme jashte atdheut besoj se te gjithe shqiptaret ndjejne nostalgji per vendin ku jane rritur. nganjehere kur hap deren e ballkonit, ose ne dite te ngrohte te veres, me duket sikur vjen era e detit dhe me mbyt nje nostalgji. kam 10 vjet qe nuk kam shkuar ne qytetin e lindjes DURRES dhe guret dhe gjethet e plepave sikur ti shihja dhe nje here nuk me ngelesh pishman te vdisja.
    me rrespek Durrsakja.
    AP

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
  2. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23
  3. Kadare - "Kombi shqiptar nė prag tė mijevjeēarit tė tretė"
    Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-01-2004, 04:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •