Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime

  Test Personaliteti nga Dalai Lama

  Emri i Dalait mund te jete futur kot aty per te ndjelle njerezit, mgjte thone qe rezultatet jane te goditura. Nese besoni ne keto gjera provojeni njehere Por mos mashtroni duke pare pergjigjet me poshte.

  Rendisni sipas preferences suaj personale nga 1 deri ne 5 kafshet e meposhteme:

  a. Lopa
  b. Tigri
  c. Delja
  d. Kali
  e. Derri

  Vendosni nje fjale qe pershkruan secilen nga emrat me poshte:

  a. Qeni
  b. Macja
  c. Miu
  d. Kafeja
  e. Oqeani

  Lidhni ngjyrat e meposhteme me dike qe ju njeh dhe eshte i rendesishem per ju (nje emer te perkoje vetem me nje ngjyre)

  a. E verdhe
  b. Portokalli
  c. E kuqe
  d. E bardhe
  e. Jeshile

  Lexoni pergjigjen vetem pasi te keni perfunduar testin.

  PERGJIGJA:

  Pyetja 1: Prioritetet e tua ne jete

  Lopa perfaqeson Karrieren.
  Tigri: Krenarine
  Delja: Dashurine
  Kali: Familjen
  Derri: Parate


  Pyetja 2:

  Pershkrimi juaj i qenit perfaqeson personalitetin tuaj.
  Macja perfaqeson personalitetin e partnerit tuaj.
  Miu perfaqeson personalitetin e armiqve tuaj.
  Kafeja perfaqeson menyren se si e interpretoni/kuptoni seksin.
  Oqeani perfaqeson perceptimin tuaj te jetes.

  Pyetja 3:

  E verdha: Dikush qe nuk do ta harroni kurre.
  Portokalli: Dikush qe konsideroni si mik te vertete.
  E kuqe: Dikush qe e dashuroni me zemer.
  E bardhe: Shpirti juaj binjak.
  Jeshile: Dikush qe do kujtoni dhe do i jeni mirenjohes perjete.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e forever
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  396
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  une e kam provu per here te pare para 2 vitesh , me ka kenaqur dhe cuditur saktesia e pergjigjes ......
  megjthse personalisht menoj se varet edhe si ndodhesh per momentin mund te jete edhe ambivalent....
  po probvojeni se nuk u ben dem jo..
  Liebe! liebe, lass mich los!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime

  Re: Test Personaliteti nga Dalai Lama

  Rendisni sipas preferences
  1. Tigri
  2. Kali
  3. Delja
  4. Lopa
  5. Derri (e kush do e vinte derrin ne vend te pare aman)


  Vendosni nje fjale qe pershkruan secilen nga emrat me poshte:
  a. Qeni - Besnik
  b. Macja - Dredharake
  c. Miu - I peshtire
  d. Kafeja - Stimuluese
  e. Oqeani - I qete


  Lidhni ngjyrat e meposhteme me dike qe ju njeh dhe eshte i rendesishem per ju
  a. E verdhe - Ime shoqe, G
  b. Portokalli - Ime me
  c. E kuqe - Ime dashuror
  d. E bardhe - Ime teze
  e. Jeshile - Ime shok, D  --------------------
  forever hi tija. dua nje nr tel se une dhe emailat s'jemi kombinim aq i mire.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ChuChu : 06-05-2003 mė 15:38

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Dy pyetjet e para mu duken me te pershtatshme, dhe dolen te sakta, pyetja e trete nuk mu duk dhe aq e lehte per tu pergjigjur, keshtu qe ja futa kot pra dhe pergjigjet qe mora ishin kot.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  E beni gabim ju pa eh. Mua me dolen tepke!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Kuqe mire ke bere qe e ke sjelle kete ketu. Para 3 vjetesh kur e kam bere une edhe mua me kane dale taman. Perdhkruajne shume personalitetin tim. Nejse mo ju te tjeret ju them se heres tjeter merini me seriozisht testet psikologjike sepse ne te vertete ato ju pershkruajne juve.

  P. S me ate fjalen tepke me ke shkrire fare se qeshuri. Hahahahaha

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Postuar mė parė nga Kuqalashja
  E beni gabim ju pa eh. Mua me dolen tepke!
  ...tepke thote...epo kjo pike e zeze, e c'te bej une kur ngjyra portokalli s'me kujton asnje nga personat qe njoh qe ta lidh tamam, e jo t'ja fus kot, apo ngjyra kuqe...ngjyra kuqe me ben te coj mendjen tek komunistet dhe tek kuqalashja ...si t'ia bej hallit une? Te shpik lidhje imagjinare qe te me dali testi tamam?

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Postuar m?par?nga Di68
  ...tepke thote...epo kjo pike e zeze, e c'te bej une kur ngjyra portokalli s'me kujton asnje nga personat qe njoh qe ta lidh tamam, e jo t'ja fus kot, apo ngjyra kuqe...ngjyra kuqe me ben te coj mendjen tek komunistet dhe tek kuqalashja ...si t'ia bej hallit une? Te shpik lidhje imagjinare qe te me dali testi tamam?
  une per vete sa kujtova ngjyren portokalli, mu ndricuan syte nga gezimi. E njejta gje me ndodh sa here jam ose flas me time mė. E pra, keshtu behet assosacioni

  sa per ngjyren e kuqe dhe qe te vajti mendja automatikisht te mua...vallaj, me duket se ka ardh koha ta pranosh ke dashuron me gjithe zemer (lool). Beje kshu publike se s'me ngelet qejfi mua jo.

  mora vesh qe Nick kishte komunikuar me Brandon dje (komshiun tim). Kam qeshur me lotttttttttt kur mu pershkrua skena, oh c'paskam humbur, c'paskam humbur.

  ēao se jam e myt me pune sot.

 9. #9
  Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
  Anėtarėsuar
  03-06-2006
  Vendndodhja
  shba
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Emri i Dalait mund te jete futur kot aty per te ndjelle njerezit, mgjte thone qe rezultatet jane te goditura. Nese besoni ne keto gjera provojeni njehere Por mos mashtroni duke pare pergjigjet me poshte.

  Rendisni sipas preferences suaj personale nga 1 deri ne 5 kafshet e meposhteme:

  a. Lopa
  b. Tigri
  c. Delja
  d. Kali
  e. Derri

  Vendosni nje fjale qe pershkruan secilen nga emrat me poshte:

  a. Qeni
  b. Macja
  c. Miu
  d. Kafeja
  e. Oqeani

  Lidhni ngjyrat e meposhteme me dike qe ju njeh dhe eshte i rendesishem per ju (nje emer te perkoje vetem me nje ngjyre)

  a. E verdhe
  b. Portokalli
  c. E kuqe
  d. E bardhe
  e. Jeshile

  Lexoni pergjigjen vetem pasi te keni perfunduar testin.

  PERGJIGJA:

  Pyetja 1: Prioritetet e tua ne jete

  Lopa perfaqeson Karrieren.
  Tigri: Krenarine
  Delja: Dashurine
  Kali: Familjen
  Derri: Parate


  Pyetja 2:

  Pershkrimi juaj i qenit perfaqeson personalitetin tuaj.
  Macja perfaqeson personalitetin e partnerit tuaj.
  Miu perfaqeson personalitetin e armiqve tuaj.
  Kafeja perfaqeson menyren se si e interpretoni/kuptoni seksin.
  Oqeani perfaqeson perceptimin tuaj te jetes.

  Pyetja 3:

  E verdha: Dikush qe nuk do ta harroni kurre.
  Portokalli: Dikush qe konsideroni si mik te vertete.
  E kuqe: Dikush qe e dashuroni me zemer.
  E bardhe: Shpirti juaj binjak.
  Jeshile: Dikush qe do kujtoni dhe do i jeni mirenjohes perjete.

  1-Tigri.
  2-Oqeani
  3-E bardhe


  Shume loje psikologjike e goditur, dhe pse ne fillim e mora si loje te zakonshme
  per te kaluar pak sekonda kohe.
  -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

 10. #10
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Anėtarėsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  12
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume Interesante!!!!!!!!!!!
  “Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever.”

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •