Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 130 prej 130
 1. #121
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV - Nisma ligjore/ Izolim total kokave t krimit n burg sipas modelit italian pr mafiozt
  Report TV
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Izolim t ri ekstrem pr kokat e krimit t organizuar q jan aktualisht n burg dhe goditje t t fortve q sfidojn ligjin npr qytetet e Shqipris, prmes dy nismave t posame ligjore. Hartimi i dy nismave sht sinjalizuar dje nga kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes s qeveris. Nisma e par parashikon ndryshime ligjore, pr nj izolim dhe monitorim shum t rrept t personave t dnuar apo t dyshuar si t prfshir n krim t organizuar. Nisma ligjore do t bazohet n modelin italian, e njohur me emrin 41-bis. T dnuarit apo t dyshuarit pr krim t organizuar. mafia apo terrorizm nuk do t ken m asnj kontakt me njerz t brendshm apo t jashtm.

  Kemi vendosur t ndrmarrim nj ndryshim ligjor pr t dyshuarit, apo pr t dnuarit pr prfshirje n krim t organizuar, apo dhe organizata terroriste, t cilt do ti nnshtrohen nj regjimi t ri, shum t rrept, izolimi dhe monitorimi, duke iu ndrprer do lloj komunikimi t brendshm dhe t jashtm pr t gjith kohn e paraburgimit dhe t vuajtjes s dnimit. sht nj model q mund ta shihni n detaje, duke iu referuar atij aspekti t legjislacionit peniteciar, q italiant e pagzojn me emrin 41-bis, q do t thot se kta lloj prfaqsuesish t bots s krimit do t ken kontakte shum t kufizuara me qeniet e tjera njerzore dhe shum rreptsisht t monitoruara pr t gjith kohn e vuajtjes s dnimit t tyre, tha Rama.

 2. #122
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  Ekskluzive/Marku ndihm nga FBI pr arrestime VIP, kambanat bien pr Metn, Berishn, Ramn, Bashn
  Pamfleti Net
  Publicerades den 10 okt. 2018

 3. #123
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - FNSH arreston Ilir Boriin, t fortin Fierit


  Ora News Lajme
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  FNSH dhe policia e Fierit kan arrestuar nj person, i cili konsiderohet si i forti i Fierit. Arrestimi i Ilir Boriit sht br n kuadr t operacionit "Forca e Ligjit" q sht zhvilluar n lokale dhe ambiente t ndryshme.

  "N vijim t zbatimit t planit t masave pr "Kontrollin e territorit, parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe kapjen e autorve t ndryshm t veprave penale" si edhe nga mbatja nn vzhgim e ambienteve q frekuentohen nga persona me precedent kriminal, u b i mundur arrestimi n flagranc i shtetasit Ilir Borii, 42 vje, banues n Fier. Nga kontrolli i ushtruar n lokalin n lagjen "8 Shkurti" Fier, shtetasit Ilir Borii iu gjetn 2 arm zjarri pistolet dhe nj shpat. Shtetasi Ilir Borii sht pjes e grupit t quajtur "Borit", grup me precedent kriminal kryesisht n fushn e krimeve kundr personit", thuhet n njoftimin e policis.

  Borii sht arrestuar nga Policia 5 her pr veprat penale "Tentativ vrasje", "Kanosje", "Shkatrrim prone" dhe "Armbajtje pa leje". Aktualisht ky shtetas ishte n masn "Detyrim paraqitje" pr veprn penale "Armbajtje pa leje", "Kanosje" dhe "Shkatrrim prone".

  Gjithashtu, po n kuadr t kontrolleve t ushtruara u b e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit t shpallur n krkim Said Dervishi, 25 vje, banues n Lushnje. Gjykata e Rrethit Gjyqsor Lushnje ka caktuar masn e sigurimit "Arrest me burg" pr veprat penale "Kanosje" dhe "Prodhimi dhe mbajtje pa leje e armve dhe municionit luftarak". Ky shtetas, 04.09.2018 n kodrat e fshatit Zham, gjat nj konflikti pr motive pronsie ka qlluar disa her me arm zjarri automotik drejt vllezrve N.M dhe H.M.
  Pr m shum lexoni n:
  http://oranews.tv/article/fnsh-arrest... 4. #124
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - Hapnin dyert pa dmtuar bravat, shikoni si jan vjedhur milionat n Tiran


  Ora News Lajme
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  Zbardhen dhe dokumentohen shtat raste vjedhjesh (kasafortash, vlerash t mdha monetare e sende t muara) t ndodhura n banesa.

  Identifikohen dy autort e vjedhjeve, shtetas kta me precedent t mparshm penal n fushn e vjedhjes.

  Njri prej autorve i kapur n flagranc duke kryer nj vjedhje n qytetin e Durrsit, ndrsa autori tjetr shpallet n krkim nga Policia.

  Komisariati i Policis Nr.3 pas nj pune t mirorganizuar hetimore disa mujore n bashkpunim me Prokurorin e Rrethit Gjyqsor Tiran dokumentoi dhe zbardhi shtat raste vjedhjesh (kasafortash, vlerash t mdha monetare e sende t muara) t ndodhura n banesa n periudha t ndryshme kohore duke identifikuar dhe autort e tyre, shtetasit :

  - Kastriot Xhixha, 42 vje, banues n Fush Kruj i arrestuar n flagranc duke kryer nj vjedhje n qytetin e Durrsit.

  - G. A., 33 vje, banues n Fush Kruj i shpallur n krkim nga Policia (t dy me precedent penal n fushn e vjedhjes).

  Keta shtetas n bashkpunim me njri tjetrin kryenin vjedhje kasafortash e sendesh me vler n banesa duke hapur dern kryesore me nj mekanizm t prshtatuar pr hapjen e do lloj dere pa shkaktuar dmtim t bravs .

  Nga puna hetiomore e kryer sht dokumentuar me prova ligjore se kta shtetas jan autor t vjedhjeve t mposhtme :

  - vjedhjes s shums prej 13 000 n euro dhe t nj kasaforte n banesn e shtetases Y. S., m dat 11.09.2018 n rrugn Shyqyri Berxolli.

  - vjedhjes s disa bizhuterive t muara n banesn e shtetasit P. C, m dat 13.08.2018 n rrugn Reshit ollaku.

  - vjedhjes s 15 milion lek t vjetra dhe disa bizhuterive floriri n banesn e shtetases Z. D., m dat 21.07.2018 n rrugn Bogdant.

  - vjedhjes s disa orave dore floriri dhe bizhuterive n banesn e shtetasit F. Sh., m dat 18.06.2017 n rrugn Maliq Muo.

  - vjedhjes s 6 milion e 600 mij lek t vjetra dhe 10 000 euro n banesn e shtetases E. Ll., m dat 08.04.2017, n rrugn e Barrikadave.

  - vjedhjes s 4 500 euro dhe 16 milion lek t vjetra n banesn e shtetasit L. Sh., m dat 09.09.2016 n rrugn Fortuzi.

  -vjedhjes s 50 milion lek t vjetra n banesn e shtetases N. V., m dat 25.11.2016, n rrugn Reshitollaku.

  Vijojn hetimet pr dokumentimin e plot t ksaj veprimtarie kriminale si dhe identifikimin e personave t tjer t prfshir.

  Materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran n ngarkim t shtetasve t lartprmendur pr veprn penale Vjedhje e kryer n bashkpunim t parashikuar nga nenet 134/3/25 t Kodit Penal.
  Pr m shum lexoni n:
  http://oranews.tv/article/zbardhen-7-...

 5. #125
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  E PLOT: Ja far u gjet n xhupin e Fabian Gaxhajt
  News Al
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Ju lutemi na ndiqni kanalin ton Youtube News.AL bni SUBSCIBE! Dhe klikoni ktu 👉🔔🔔. Bni Video share n profilet tuaja n rrjetet e tjera sociale. Faleminderit.


 6. #126
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Kthehet n masakr ngjarja n Mat, ndrron jet i plagosuri i tret, shkon n 3 numri i viktimave
  News24 Albania
  Publicerades den 11 okt. 2018
  Copyrighted by News24 Albania

  Nj masakr e vrtet n Mat. Tre persona jan vrar dhe nj tjetr ka mbetur i plagosur, t gjith punonjs t bashkis n krye t detyrs.

  Ngjarja e rnd ndodhi pas nj konflikti q dyshohet pr motive pronsie. Sipas t dhnave zyrtare punonjsit Mentor Hoxha, Erzen Alija, Astrit Hani dhe Hamit Bui kishin shkuar pr t hapur nj rrug n fshatin Shlli.


 7. #127
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus


  Masakr n Mat, 51-vjeari vret me automatik 3 punonjs t bashkis

 8. #128
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Humb jetn 13 vjearja n Babrru, dyshohet se sht vrar | ABC News Albania
  ABC News Albania
  Publicerades den 11 okt. 2018
  Nj ngjarje tragjike ka ndodhur n kryeqytet mbrmjen e sotme. Nj 13-vjeare ka ndrruar jet n spital, ku u drgua nga i ati i saj. Sipas burimeve, vajza kishte marr plag me arm zjarri, ka shton dyshimet se ajo mund t jet vrar.

  Por grupi hetimor po heton dhe n pistn e vetvrasjes. Vajza ishte e vetme n banes n Babrru n momentin kur ka ndodhur ngjarja. Grupi hetimor po prpiqet t zbardh motivet dhe shkaqet q uan n humbjen e jets s vajzs. Bhet e ditur se, prindrit e vajzs jan shoqruar n komisariatin nr. 4 n Tiran pr tu marr n pyetje, por komunkimi me ta sht i vshtir, pr shkak t aftsive t tyre t kufizuara. /abcnews.al


 9. #129
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Masakra ne Mat, autori: Me qelluan me shuplake | ABC News Albania
  ABC News Albania
  Published on Oct 12, 2018


  Tre viktimave nga masakra e djeshme n Shlli t Matit u sht dhn lamtumira e fundit dhe bashkia ka marr prsipr shpenzimet. Ndrkoh autori i masakrs, Kujtim Koxha, ka rrfyer versionin e tij t ngjarjes. Ai ka pranuar krimin dhe u tha hetuesve se e qlluan me shuplak dhe i thane pijanec.

  Njri nga viktimat m qlloi me shuplak dhe m tha je i pir.

  Kjo ka qen dshmia e autorit t masakrs me tre t vrar dhe nj t plagosur n Shlli t Matit. Autori i krimit t trefisht, Kujtim Koxha, u tha hetuesve q nuk mbante mend m se far ka ndodhur.

  Kujtonte vetm faktin q e fyen dhe e qlluan me shuplak. Ky ka qen momenti kur pas debattit pr rrugn me punonjsit e bashkis ai ka vrapuar n shtpi 500 metra larg lokalit ku po drekonin dhe mori automatikun. M pas e gjitha u kthye n masakr. Vllai i pronarit t lokalit tentoi tia hiqte armn nga dora, pasi Koxha qllonte pr ti vrar t gjith t pranishmit.

  Ndrkoh tre t vrarve u sht dhn lamtumira. N ceremonin e varrimit ishin t pranishm edhe stafi i bashkis s bashku me kshillin bashkiak, si dhe deputeti Prparim Spahiu. Bashkia Mat vendosi nj fond prej 1 milion lek pr shpenzimet e varrimeve pr tre viktimat q dje u shpalln Qytetar Nderi.

  Krimi ndodhi mesditen e t enjtes. Koxha u ka krkuar punonjsve t bashkis q t shtrojn rrugn deri afr shtpis s tij. Kjo ka sjell debat mes tij dhe punonjsve t bashkis dhe n nj moment shoferi i kamionins, Erzen Aliaj ka debatuar jasht lokalit me Kujtim Koxhn dhe e ka qlluar me shuplak.

  Nga ngjarja gjeti vdekjen n vend Mentor Hoxha, ndrsa Erzen Aliaj dhe Hamit Bui humbn jetn pak or pas ngjarjes. I plagosur mbeti dhe Astrit Hani, i cili po merr mjekim n spitalin e Burrelit dhe ndodhet jasht rrezikut pr jetn. Policia arrestoi 51-vjearin Koxha rreth nj or larg vendngjarjes, n nj ur n Burgajet. Pr kapjen e tij u vun n ndjekje 40 forca policie.

 10. #130
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,197
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ne banesen e te riut qe u grabit dhe me pas u vra ne Tirane | ABC News Albania
  ABC News Albania
  Published on Oct 12, 2018
  Grabitet n banes dhe qllohet pr vdekje me thike nj i riu brenda baness s tij n zon e Yzberishtit n Tiran. ABC Nes ishte brenda baness s 30-vjearit Holdi Hajadari, ku edhe provat e krimit jan ende t prezent n vendin ku ndodhi ngjarje.

  Holdi Hajdari u grabit dhe qllua pr vdekje n banesn e tij. Ngjarja e rnda u shnuan n kryeqytet mbrmjen e s enjtes n zonn e Yzberishtit. 30-vjeari u qllua me thik nga nj person i identifikuar nga policia, pasi dyshohet se babai i tij, emigrant n Greqi i kishte drguar para.

  Kto jan pamjet e regjistruara nga ABC News brenda baness s 30-vjecarit, i cili jetonte i vetm.

  N kt kulet t hedhur n mes t korridorit, dyshohet se i mbante parat viktima. Grabitsi i dyshuar me inicialet, M.S., u shpall n krkim nga policia, teksa mendohet se ai sht kontigjent dhe banor i zons.

  Ktu ka qen duke konsumuar lnd narkotike Holdi Hajdari dhe disa nga miqt e tij, dhe m pas u qllua pr vdekje me thik duke humbur jetn n spital, raportoi nga banesa e viktims, gazetari Andi Qosja.

  N kushte t vshtira, i riu ishte braktisur nga pjesa tjetr e familjes, ndrsa banesn e kishte kthyer n nj qendr pr prdorimin e drograve t forta. Kjo sht rruga q ka prshkruar viktima pr ti shptuar vdekjes. Njolla gjaku ka kudo edhe prgjat rrugs kruesore Babi Rui ku edhe ka mbrritur pothuasje pa ndjenja Holdi Hajdari.

  Njeri pa njeri. Nna i kishte vdekur, babai n Greqi, ja si e shikoni gjendjen katastrofike. Gjynah. Duhen marr masa. Njeri pozitiv n t gjitha ant, e them seriozisht, tha nj banor i zons.

  Vetm nj zhurm kam dgjuar un, po thash ndonj kalimtar q brtet rrugs, i pir dhe se vum r, tha nj tjetr.

  Pr ngjarjen e rnd shum persona jan shoqruar n komisariatin e policis nr.6 n Tiran, ndrsa personi i dyshuar i krimit sht n arrati./abcnews.al


Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •