Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 36 prej 36
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  DRONI al Varferia ne familjen Ndoj Mirdite

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  BURREL FAMILJA E VARFER .mpg


 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Familja n fshatin Gurr e Vogl n Burrel, n skajet e varfris


 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  TV BULQIZA Familja Xholeshi , jetese e dhimbshme 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Rikthehet historia e gruas shtetzn q mblidhte krom n Bulqiz


 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Libonik mes varferise dhe papunesise


 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  JETA N SHTPI T MBULUAR ME TENEQE

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  NENA E DY FEMIJEVE DEL NE RRUGE


 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri


 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  9-vjeari pa fmijri, mbledh lule n mal pr t jetuar...
  29 aug. 2018

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Published on Aug 31, 2018
  Copyrighted by News24 Albania

  Dje Rama udhtoi drejt Shijakut dhe vizitoi banesn e Hysen Zhupanit, aty ku u prball me nj mjerim dhe varfri ekstreme ku jetonte familja.

  Se prisja t ishte kaq e frikshme, sht e frikshme shprehet Rama kur prballet me kushtet ku jeton kjo familje e varfr, ndrsa u premton se do t kthehet srish para dimrit dhe u ofron atyre ndihmn pr t ndrtuar nj shtpi t re. 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Report TV
  Publikimi 8 sep. 2018


  Kryeministri Edi Rama ka publikuar nj video n Facebook nga vizita q ka zhvilluar n nj familje n Vlor. Familja e Niko Ahmetit n fshatin Vajz n Vlor jeton mes mjerimit, e rrnuar, dhe n skamje.

  N bisedn q Rama zhvillon me kryefamiljarin, ky i fundit zbulon se n munges t shtretrve familja fle prtok.

  Biseda e Rams me kryefamiljarin Niko Ahmeti

  Niko Ahmeti: Kjo sht banesa ku jetoj me 5 fmijt, pa uj, pa drita, pa rrug, marr vetm nj ndihm ekonomike. Ja kjo sht familja ime, fmijt kan mbaruar tetvjecaren, vajzat e vogla vazhdojn shkolln.

  Rama: Ku flini?

  Niko Ahmeti: Sheshit, ja si shikon, me mundsit e mia, kaq mundsi kam.

  Rama: Do t shikojm t’ju gjejm nj mnyr t’ju ndihmoj edhe pr shtpin, edhe pr fmijt edhe pr mundsi pr ndonj blegtori t vogl.
 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Kruj/ Familja e Suzan Pashs n mjerim: Flem pa ngrn q t han 2 fmijt e vegjl
  Report TV
  Published on Sep 15, 2018

  Jeta pr 70-vjearin Suzan Pasha nga fshati Nikl i Krujs nuk ka qen aspak e leht. Varfria e ka shoqruar gjat gjith jets s tij. Familja e Suzanit prbhet nga 4 pjestar, ai, e shoqja dhe 2 fmijt. Ndrsa t ardhurat e vetme q ata kan jan vetm 48 mij lek t vjetra n muaj .Pavarsisht moshs s thyer, Suzani nuk prfiton as pension sepse nuk ka plotsuar vitet e nevojshme t puns.

  Un aktualisht jetoj n nj gjendje shum kritike pr arsye ekonomike. Jam papun, gruan e kam t smur nga spondiliartroza, kam dy fmij t vegjl. Vet jetoj duke mbledhur kanoe n rrug, sepse kam nj mosh madhore e nuk m merr njeri n pun. Un dhe gruaja ime ka raste q flem pa buk, se na vjen keq pr fmijt. Po t ham ne, t nesrmen do ngelen prap fmijt pa buk. Detyrimisht rrim ne pa buk, sepse jemi m t mdhenj dhe fmijt i mbajm me ato mundsi q kemi.

  Suzan Pasha, Nikl
  Sipas Suzanit, mosha e tij e ka penalizuar, pasi nuk e merr asnj njeri n pun. Por, sikur t mos mjaftonte kjo as e shoqja nuk mund t punoje pasi sht e smur.

  Tok nuk kan, ndrsa si mundsi t vetme pr t nxjerr ca t holla m tepr Suzani mbledh her pas here shishe plastike apo kanae n kazant e plehrave.

  Edhe kushtet e banimit n t cilat kjo familje jeton nuk jan normale pasi shtpia sht shum e amortizuar. Prve ksaj n familjen Pasha mungon edhe uji. Ata e kan t pamundur t vendosin tubacione apo t blejn nj depozit. Kryefamiljari Suzan Pasha bn apel pr ndihm pasi nuk kan asnj mundsi tjetr vetm se t shpresojn q thirrjet dhe lutjet e tij pr ndihm do t bien n veshin e njerzve me zemr t mir.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Eraldi krkon ndihm - Top Channel Albania - News - Lajme
  Top Channel Albania
  Published on Sep 24, 2018
  Jeta sht br m e vshtir pr nj t ri nga nj fshat i Kuovs. Eraldit i vdiq i ati dhe vuajtjet q kan nisur q n moshn 14-vjeare tani i jan shtuar. Ai krkon ndihm pr t motrn q sht e smur.


 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Drama e 3 fmijve t Rrajcs - Top Channel Albania - News - Lajme


  Top Channel Albania
  Publicerades den 27 sep. 2018
  Igli, Ersa dhe Urimi jan tre fmij t familjes uku, nga Rrajca e Prrenjasit, t cilve u ka rn barra e rnd e kujdesit pr nnn e tyre dhe pr njri-tjetrin.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,309
  Faleminderit
  34
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Rama mban premtimin q i bri familjes n varfri n Shijak, ju ndrton shtpin e re, pamjet
  Report TV
  Published on Oct 28, 2018
  Kryeministri Edi Rama bri publik pak jav m par gjendjen e familjes s Hysen Zhupanit n Shijak. N pamjet q shefi i qeveris publikoi n Facebook, shihej situata e rnd ku jetonte Zhupani bashk me fmijt e tij.

  Rama iu premtoi se shtpia do t rindrtohej para se t vinte dimri, dhe kshtu ka ndodhur.

  Ditn e sotme, n rubrikn e prditshme n Facebook Mirmngjes, kryeministri ka ndar me ndjeksit e tij pamje nga banesa e rindrtuar dhe me kushte t mira jetese. Ai ka mirpritur Zhupanin bashk me fmijt e tij.

  Bukur ? Ja dhe televizori. T jemi t qart, ju ktu, vetm 10-ta n shkoll. Shtpin e keni, ja librat dhe Tv, televizor kur t ken mbaruar msimet.-iu ka thn Rama-fmijve.

  Kryeministri ka mbajtur nj tjetr premtim q kishte br n kt familje, pasi i ka dhuruar nj kravat Hysenit.


Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •