Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,596
  Faleminderit
  333
  42 falenderime n 41 postime

  Pr: Agron Dalipaj Gjuha Kozmike

  Ne e kemi zakon/tradit/heritaž/trashegim instinto. ...nuk duhet ta hedhim ne berllog/mbeturina....'' e njohStandarten me mire se ata qe e kane krijuar /shpikur.....!
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,596
  Faleminderit
  333
  42 falenderime n 41 postime

  Pr: Agron Dalipaj Gjuha Kozmike

  Pra, kam nj kerkes tek arifo -angjelo -kocaqet qe e kane ''infektua '' rrjetin e internetit. ..qe se njohin aspake alfabetin dalmatine -Raguziane. ..mos te mirren me genjrshtrat e shqipes!
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,596
  Faleminderit
  333
  42 falenderime n 41 postime

  Pr: Agron Dalipaj Gjuha Kozmike

  Tek ata adhurues te gjuhes ship qe se kane shfletuar kurre as Mesharin e as Bardhin / Blanshikus /zbardhjen e Propaganda Fid. ..ku permendet emri ''Tarbanasi'' e jo ..;《arbanasi》ku permendet emri i Skenderbeut si ''Gek''/Đek e jo Gjergj. ..pr ata qe se kane hapur kurre librin e De La Piana. ...pr ata qe se kane hapur kurre librin e Pukevillit. .as te marrin njohuri pr Lejbnicin se ishte ai gjeometer e mathmaticien apo gjuhetare. ...si ka mundesi qe keta admirues te mirren sot ne shekullin XXI pa i shfletua keta tituj ?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kreksi : 14-10-2018 m 06:13
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Agron Dalipaj Gjuha Kozmike

  Bardhi o flori e kaluar floririt ka perdorur Culcedra e Arbenit,Culcedra eshte per Kuleder.Dhe latinisht te ka dhene dhe shpegimin "Draco Epiri" qe eshte "Culcedra e Arbenit". Keshtu shkruan Bardhi :" Dhe vazhdimisht gjer ne ditet e sotme bashkekombasit tane flasin per te dhe kendojne me ze te larte trimerite e tij neper gostite,si thame dhe e quajne Skenderbeun tone...me emrin e shquar Kuledra e Arbenit".  Natyrisht teksti nuk eshte origjinal ka gerrvishje frenge dhe dalmatike dhe gjeometrike,kush ka gervishur Buzukun ka gervishur dhe Bardhin....Si te kan gervishur trut dhe ty qe kerkon qe Gjergji te shkruhej "pes" shekuj para me shkronjen gj....
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 14-10-2018 m 11:59

 5. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Kreksi (14-10-2018)

 6. #45
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,596
  Faleminderit
  333
  42 falenderime n 41 postime

  Pr: Agron Dalipaj Gjuha Kozmike

  Bukur flas si Tarbanas. ...jo si Terbe'šip'ak !
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 7. #46
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,596
  Faleminderit
  333
  42 falenderime n 41 postime

  Pr: Agron Dalipaj Gjuha Kozmike

  Serafim, prit se, ska perfunduar teora e gerrvishjes ne tru. ..!

  E kemi vrejtur aty tek gjoja se ''Buzuki'' se ka do me than kjo ''LL''..?
  Ne fakt kjo eshte perberja e Numrit ''MILL'' ( 1000) qe ka tri/tre zerot ;000, e barabart me ''3'' qe kur kthehet mbrapshte duket ne pasqyre si shkronja e Buzukut (3) =Z. ...(tre zerot) del Zot !
  Numri ''20''=''ve'' vingt !
  ''V'' mi (mbi) / thyesen. ..''3'' ''0'' ''t'' si ''temps '' koha e ''v ''si (vites )shpejtesija. ...ka del ne matematiken e Lejbnicit e Njutnit ?
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 8. #47
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Agron Dalipaj Gjuha Kozmike

  Gjuha Kozmike Emisioni i 4
  Perse ne nje fare menyre Atedheu eshte vete gjuha ?
  Ne kete cikel do te gjeni nje perpjekje per t'i dhene nje pergjigje sa me te drejte kesaj pyetje...

  Nje emision nga Prof. Perparim Kabo dhe Agron Dalipaj.

  Kamera: Ilir Toska
  Montazhi: Dorian Petrela
  Regjia: Edmond Cela
  Copyright: TeleSport, janar 2016


Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •