Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndihme kerkojme:

  Ne tik takun e nje ore,
  dhe sekondin tej e hedh
  oret,ditet, muajt,vitet
  ikin zhduken pa u ndier.
  ...................
  Femijeri e tille eshte
  gjithe kerkesa pa kuptim
  ikin vitet nuk i ndalim
  sikur qiellin muzgu nxin
  ...................
  Si te jemi pjell e tije
  hall te madh kur ankojme
  dhe per dhembjen dale nga
  shpirti
  koken lart atje veshtrojme
  .....................
  SI pergjigje,ndihme marrim
  ne fole token tone
  te gjunjezuar shenje respekti
  dheun e saje puthim bekojme
  .........................

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Enderr:

  Kanarinen shoh ne enderr
  befas gjumi sec me doli
  historia eshte e larget
  por kujtimi prane e solli
  ..............
  Jete te gjate ka kanarina
  s'ka mundesi te marre
  vendim
  qe nga uji e ushqimi
  dhe te femra per shumim
  ................
  Jo c'fare sheh a t'kerko
  syri
  eshte e jotja te takon
  jo n'kafaz s'qendron bilbili
  mbi nje dege zerin leshon
  ..................
  Dhe tani zogu bilbilit
  Pupelverdhen sheh ne kafaz
  zemerate e kanarine
  krahet rreh me maraz
  ....................
  Vitet duam pse te ikin
  s'ka ma bukur plote kuptim
  pse kjo jete shko si flutur
  kthehet n'dhe,mize a krimb.
  ..........................

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Adolishenca , kalimtare:


  Ne perballje jete c'fare te
  them
  vjen e iken s'ka cudi
  vitet rinore a tatepjeta
  sot i kujtojme nostalgji
  ................
  Le te perplasen valet dallg
  lart nga siper me madheshti
  lumi mbartet fuqishem
  se ti je deti plot lumturi
  ..................
  Me teje jeta do vazhdoje
  si loti vrere e kripesi
  vendi endrave paharruara
  gjithenje e para me shfaqesh ti
  ...................
  Kujtimin do mbaje dhe ne
  boten tjeter
  dheu i zi te na mbuloje
  krahasuar me ndonje tjeter
  emri yte do te ushtoje
  ...........................

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Nga buron:

  Gjithe krenari strukur te ti
  fuqishem therret dot se
  perball
  thirrja jote me te larte
  me buxhet nder veshe
  e s'ka te ndale
  ..................
  Ngado shkojme,kudo vemi
  ne enderrat mesnate a
  gjumit n'agim
  gezimi i ndjenjes paharrua
  -r,
  kujtim perher i shpirtir tim
  .................
  vitet kane ikur s'te kam
  harru
  relike e vyer,valle ku te gjesh
  eshte jete c'fare kemi kalu
  ishe frymezimi vazhdon
  te jesh.
  .....................
  Fuqine e jetes gjithandej
  pyes vehten s'te bej balle
  ne endrat ngacmimet ku
  s'di ku ishe
  kur isha femi thjesht djalo
  -shar.
  ............................


  ..

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Vendlindjes:


  Atje lart me bore mbuluar
  fryen fort me egersi
  dhe pelhura qe ka shtruar
  ne qytet e ne rrethin
  ................
  Ne pranvere kudo ka lule
  aroma tyre kundermon
  edhe pemet mbushe me
  gjethe
  ne mes tyre bilbil kendon
  .................
  Kujtojme veren me te nxeh
  -htin
  lule s'kishte si me pare
  fusha kish marre ngjyre
  jo te gjelber s'kish as bare
  ...................
  Gjethet gjitha ike e ra
  erera t'forta qe s'ndalojne
  peme e lule jane zhveshur
  diku larg tani kujtojme
  ....................
  Poshte bardhesi porsi
  shtroje
  mali n'balle gjithe ftohtesi
  por tek ti moj toke aterore
  ndihem mire e gjejme
  ngrohtesi.
  ..............................

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Perjetim ne detin e veriut:


  Prane detit veriut ne muaj
  te janarit
  kembezbath ne uje
  ti dalloj ngjyren,kripesin
  dhe ftohtesin e ajrit
  ........................
  E desha aq shume
  e s'bera dallim
  uji i ketij deti
  i njejte me detit tim.
  .........................
  Loti me rreshqiti
  me uje e kripesi
  loti u bashkua ne durt e mi
  .......................
  duart me ujin lart drejtova
  pikat rane posht te une
  kripesi e ujit
  dhe lotit pa fund
  .........................
  Mbase mund te ndolle
  kjo neper detera
  bashkohen e ndahen
  vijne e shkojne
  here ne ato brigje
  here ne ujrat tone.
  ................................

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  130
  Faleminderit
  5
  12 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  ik o ik
  une kujtova se kerkoje ndihme
  ky qenka titull poezie

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Larg:


  Vitet ikin ne si ndalim
  dhe kujtimi fle nder ne
  eshte femijeria,vendi te
  pareve
  vendelindja memedhe
  ..................
  Ikim vemi kudo shkojme
  jane enderat na bejne
  zgjim
  larg shume nga kjo toke
  eshte ai atdheu im
  ....................

  Hapa syte femijerin
  dhe kujtime te pafund
  dheut tend ti marr leje
  te me vere ai perfund
  .....................
  Dhe ne token ku jetoj
  endera te bukura me bejne
  zgjim
  por kuptoj dhe krahun
  ndroj
  larg vendlindjes vendit tim
  ...............................

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Gezimit te jetes:


  Ne mengjezin e pergjumur
  rrezja diellit s'ben leshim
  jete te re ka afruar
  i gezuar ky agim
  ...................
  Zogjte nisin muzik tyre
  aroma lulet kundermojne
  jemi ne, na dhimbset koha
  vecse iken e s'ndalon
  ....................
  Do vije dita t'na kujtohen
  ece,ece gjithe pandale
  do vije koha se pranojme
  do vije dita per te dale
  .....................
  Dhe agimi perseritet
  shkon e vjen shume here
  eshte dielli lulezon jeten
  si per ne dhe per te tjere
  ........................
  Shume jetes i gezohemi
  nga fillimi deri ne fund
  do te linde perseri dielli
  mbase ne s'jemi askund.
  ...........................

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Festes te pavarsise:


  Ane e mbane kudo stolis
  pervjetor do te festojme
  gjithe per festen e pavaresis
  prej Prekazi gjere ne Vlore
  .....................
  Ane mbane kudo cdo ane,
  dhe Prishtin, Shkup,Tirane
  feste ka plaku i riu e reja
  ku flet Shqip,shkrepetin
  rrufeja
  ........................
  Shpirti yne perher zjarr
  prej Vlore ne Prekaz
  se ne Vlore u ngrit flamuri
  ne Prekaz valvitet nuri
  .......................
  Ngjyra e tije eshte liri
  rrenje te forta
  ne perjetesi.
  .....................................

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Nje pike gjaku:

  Dhurat bani perendia
  kete te mire mos me harru
  faqe bardhe doli njerzia
  e robin e tije mos me faru
  .................
  E kam mesu nga historia
  vec degju edhe lexu
  por dyshimi qe kam pase
  ne Prekaz me eshte largu
  ...................
  Dhe ne gjume me vehten
  time
  qe te kemi sadopak
  gjake te tille neper deje
  je i qete e hasmin larg
  ......................
  Dhe ne kohe te Skenderbeut
  ndonese eshte diku larg
  nji ky vend e keto troje
  shpetim gjeten n'Skenderbe e te Jashart.
  ....................

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Kasollja:

  rrezen e diellit n'pranver
  gjaku vlon ne rini
  kalit i vendos nje mbules
  siper tije bredh ne vetmi
  .................
  Pranvera me heret mbase
  ardhur
  lule petalet ngado
  uji gurgullonte vallen
  poshte malit rrjedh e shko
  ....................
  Copen e bardh mbi shpind
  kalit
  bashke me te,shok ne
  udhetim
  troku i fuqishem mes ares
  livadhit
  i ketij mengjesi heret n'agim
  .....................
  Ndermjet fushash, ara ne kete rrugetim
  hapin ngadale tani ndalon,
  frerin mbase ia kisha terhqur
  sikur therret,fillon hingellon
  ........................
  E pershendeta,une e njihja
  diku pare ne shtegun tim
  mos ish ender zura buzeqesha
  por zemra rrihte me forc e
  gezim
  .....................
  Ne kasollen dhurate gjyshit
  heret fare ne vogeli
  rrinim luanim te gezuar
  tani ndryshe ne rini
  .......................
  Vitet ikin s'kane te ndalur
  shume here i kujtojme,
  kasollja ne ender
  por dhe zgjuar sa kujtime
  ne na zgjojne.
  ............................

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •