Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Dallendyshet mberriten:


  Dite e bukur ngrohte vere
  arome lulet kundermojne
  fllad i lehte,puhize pranvere
  eshte natyra qe gezon
  ..................
  Bora rrjedh ne lume
  kudo lule gjalleri
  dallendyshe pende bukura
  japin pamjes madheshti
  ..................
  Nga ballkoni s'ka qetesi
  cicerima s'do ndaloje
  feste ka dhe natyra
  bashke me to shtepia jone
  ..................
  Shume njerez nuk e dine
  fare nuk na njohin
  e perse emri ne dere?
  cicerima eshte ndere
  ...................
  Ato kryejne rite
  rreth oborrit te shtepise
  poshte ballkonit lart avllise
  ketu jane ketu ka nise.
  .................................

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Stinet tona:


  Cdo pranver gezimin sjell
  sa me gjate do te donim
  arome lulesh pa mbarim
  kenge bilbili te degjonim
  .........................
  Do te ike dhe bilbili
  nxehte t'pafund e te pamate
  do shpertheje dhe gjinkalla
  prej te nxehtit ne te thate
  ...........................
  Vende te bukura tani te shkreta
  gjithe gjelberim e bukuri
  Duhet muaj te kalojne
  e te ike kjo thatesi
  ...........................
  Zogjte gjithandej
  do te kthehen jete te nisin
  rrjedha ujit ne lumenj
  bubullimat qiejve krisin
  ............................
  Do na vije bardhesi hyjnore
  prej nga yjet atje lart
  ngjyra saje engjellore
  do zbardhoje shpirt e prag.
  .......................................

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Ne shtepine e vjeter:


  Shkendi,zjarri flakerinte
  kercet druri ne oxhak
  nusja re zonja shtepise
  veshtron te shoqin,shtri rreth
  votres,tani plak
  .................
  Ne gjume plaku ne mendime
  ne ate kohe djalosh i ri
  dhe sojnikja njikjo trime
  drurin hedh zjarr me fuqi
  ..................
  Trazon gacat hidhen lart
  burrin,sec ja ngacmojne
  thua zgjuar ishte
  ngrihen shpejt kuvendojne
  ....................
  Kur i vogel,isha femi
  gjysh e gjyshe asaj kohe
  merrnin cungun te dy bashke
  gjithe kujdes e perkushtim
  kur ne voter e vendosnin
  hidhnin gaca benin tym
  .....................
  Nganjeher me dilte gjumi
  ne erresire larg nga votra
  flisnin ulet si kuptoja
  s'do ja dija dhe me gjumin une
  vazhdoja.
  .................................

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Mbase mundet qe te flase:


  Jam bilbil zog kengetar
  sikur thjesht ta thote
  dhe urimi qe i japim
  te kendosh jete e mot
  .................
  Here te pare te veshtrova
  si besova syve te mi
  shpirtin tim jo se njoha
  kish jetuar ne vetmi
  ...................
  Fjale kane dale shpirtit njerezis
  jeton siper atje lart
  arome lulet te shijojne
  jeta eshte poshte ne prag
  ....................
  Hedhe veshtrimin,
  ne moshe je,mbase i ri
  kur kroin shijon dallon
  prane tije eshte krenari
  .....................
  Mali shkrin,bora s'qendron
  mbase eshte se kupton
  veshtro detin nuk ka dallge
  koken mbeshtet,mbi te pushon.
  ................................

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Larg:


  Pse gjate qendrove
  ne zemer,larg vendit tim
  na ndanin fusha e male te larte
  me ishe ti i vetmi enderrim
  ................
  C'fare ka ndolle atje
  me vashen time nuk di
  mbase lulja per tu shijuar
  fjale ,diku nen lise te ri
  ................
  Kur te shkoje ajo ne takim
  dhe kur rreth belit te saje
  mbase gishtat mes kacurelash
  ndjesine tjetri do marre
  ................
  Mbi gote te veres,i dehur s'jam
  akoma shije,dua te pi
  dalengadale te kam zevendesuar
  me nje biondin te mire sa ti
  ..................
  Mund te vazhdoja pa fund lengaten
  dhembja shtohet s'di ku mberrin
  se keshtu largoj vetmin
  udhe te re,ne kete rrugetim.
  .............................

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2018
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme kerkojme:

  Dua ta them,ka ndoll:


  Asnjeher s'kam menduar
  kurre ne jete te me ndolle
  kacurelat qe kam shijuar
  permbi gushta permbi dore
  ...............
  Kur te njoha,shpertheu gzimi
  tjeter shije s'kish askund
  mendje zemer asnje fije
  kjo parajse te ve perfund
  ...............
  Bashke ne e kemi nise
  ne kotec ku gjeli kendonte
  se te ishim brenda shtepise
  dhe ndeshkimi nuk vononte
  ...............
  Vashe ishe ti at'here
  kur e nisem e vazhduam
  erdhi dita kalojne vitet
  ate kohe kurre se harruam
  ...............
  Malle zgjon zeri gjelit
  dhe kotecit ketu perballe
  zeri tije zeri kendezit
  krenari e heres pare.
  ..............................

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •