Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anėtarėsuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet nė Bllog
    7

    Eduard Halimi dorėzon mandatin e deputetit

    Emri:  Eduard-Halimi.jpg

Shikime: 303

Madhėsia:  29.4 KB

    Deputeti i Partisė Demokratike, Eduard Halimi pėrmes profilit tė tij nė Facebook ka njoftuar dorėzimin e mandatin tė deputetit.


    Siē bėn tė ditur edhe vetė nė postimin e tij nė Facebook, arsyeja se pėrse ish-ministri i Drejtėsisė ka dorėzuar mandatin e deputetit ėshtė sepse do t’i pėrkushtohet njė projekti tė sė drejtės ndėrkombėtare private nė njė network nė Ballkan.

    Statusi i plotė

    Te dashur miq

    Pėr mua ka qėnė njė privilegj tė zgjidhem pėr tė tretėn herė deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė. Gjatė kėtyre viteve kam kontribuar mė pėrkushtim tė plotė nė politikė si njeri i ēėshtjeve tė drejtėsisė.

    Sot kam dorėzuar mandatin e deputetit pasi nga nesėr i pėrkushtohem njė projekti tė sė drejtės ndėrkombėtare private nė njė network nė Ballkan, projekt qė ėshtė afatgjatė dhe kėrkon qė vendimin ta marr sot.

    Kam qėnė njė njeri me fat nė kėto vite sepse kam pasur nė krah bashkėpuntorė tė shkėlqyer, tė pėrkushtuar e tė ndershėm me kontributin e te cilėve arrita tė lija gjurmė, por mbi tė gjitha qė kam dalė faqebardhė nga tė gjithė detyrat qė kam pasur. Me punėn e tyre ata i hoqėn mundėsinė kundėrshtarėve politikė tė hidhnin ndaj meje dhe atyre, baltėn e kudogjendur nė politikė. Ndaj dua ti falenderoj ata tė gjithė sot publikisht.

    Dua tė falenderoj Sali Berishėn, qė mė dha mundėsinė tė kontriboj ne jetėn politike tė vendit nė kėto vite.

    Falenderoj Lulzim Bashėn, pėr besimin nė detyrat politike prej 2013, pėr bashkėpunimin e shkėlqyer nė kėto vite dhe pėr mirėkuptimin nė ēdo vendim prej ditės sė parė e deri mė sot.

    Falenderoj tė gjithė kolegėt e nderuar tė grupit parlamentar pėr gjithė bashkėpunimin nė kėto vite nė politikė.

    Sė bashku ne i bėmė njė shėrbim tė madh vendit me paketėn ligjore tė dekriminalizimit dhe paketėn kushtetuese tė drejtėsisė nė 22 korrik 2016.

    Falenderim dhe mirėnjohje pėr gjithė votuesit e PD nė qarkun e Durrėsit dhe Beratit qė mė zgjodhėn 3 herė deputet tė Kuvendit. Kontributi im nė Partinė Demokratike do tė vijojė pėr gjatė gjithė jetės sime si njė antar i thjeshtė dhe i pėrkushtuar.

    Falenderim mediave dhe gazetarėve tė palodhur pėr bashkėpunimin nė kėto vite.

    Shihemi sė shpejti nė njė hapėsirė tjetėr tė rrjeteve sociale.

    Ju faleminderit tė gjithėve, Eduard Halimi

    Top Channel

  2. #2
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anėtarėsuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet nė Bllog
    7

    Lulzim Basha falenderon Eduard Halimin

    Komenti i Lulzim Bashės pėr dorėzimin e mandatit tė deputetit nga Eduard Halimi ishte i shkurtėr dhe falenderues.


    Kryetari i Partisė Demokratike e komentoi kėtė vendim Halimit pėrmes tre paragrafeve nė rrjetet sociale.

    “Dėshira ime pėr ta pasur pjesė tė ekipit, tė grupit parlamentar tė PD ishte e madhe, por po kėshtu edhe respekti pėr lirinė e ēdokujt pėr tė marrė vendimet e veta pėr tė ardhmen e tij”, shkruan Basha.

    Basha shton se Halimi ka lėnė gjurmėt e veta gjatė kohės kur drejtonte Ministrinė e Drejtėsisė dhe nė opozitė.

    “Si njė bashkėpunėtor i shkėlqyer, njė jurist i mprehtė, Ed Halimi po largohet nga politika aktive pasi ka lėnė gjurmėt e veta nė qeverisje me suksese tė padiskutueshme nė Ministrinė e Drejtėsisė, dhe nė opozitė po ashtu me ekspertizė tė ēmuar nė tė gjitha betejat tona pėr ligjshmėri, kushtetueshmėri, pėr luftė ndaj krimit e korrupsionit dhe pėrpjekjeve pėr zgjedhje tė lira e tė ndershme”, vijon ai.

    Top Channel

  3. #3
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anėtarėsuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet nė Bllog
    7

    Pėr: Eduard Halimi dorėzon mandatin e deputetit

    Edhe vet Halimi e kuptoi situaten qe perjeton PD dhe po distancohet, nje pyetje kam une.

    Cfare shenje ka lene ky lepires te partia Demokratike?

  4. #4
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anėtarėsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Pėr: Eduard Halimi dorėzon mandatin e deputetit

    Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
    Edhe vet Halimi e kuptoi situaten qe perjeton PD dhe po distancohet, nje pyetje kam une.

    Cfare shenje ka lene ky lepires te partia Demokratike?
    Kotribuoj per nje ligj qe te mbante larg parlamentit kriminelet e hajdutet ordinere qe solli Edvini ne parlament. Kerkoi gjithashtu qe ēdo deputet, minister, president apo kryeminister, t’i nenshtrohej testit te droges. Te kjo e dyta nuk la asnje shenje, pasi shenjat e kokaines ne gjakun e Rames me apo pa testin e droges, do qendrojne aty pergjithmone..
    Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Pėr: Eduard Halimi dorėzon mandatin e deputetit

    Ky per mua do mbahet mend per "batuten" me te bukur te ketyre 25 viteve."Batute" qe mundet te shpegoje edhe keto 25 vjet post komunizem.

    I pyetur,ne ditet e para te qeverrise Rama,se duhen apo nuk duhen hapur dosjet e sistemit komunist pergjigja e tije qe lapidare : Ne fillim duhet te hapim dosjet e korrupsionit te gjate ketyre viteve.

    Fantastike,batute per nje ushtar kamikaz i mbetur i fundit ne nje ishull japonez. Gjynah qe nuk e pyeten ; po mbasi te hapim dosjet e korrupsionit ? Sepse mundej te pergjigjej qe ne fillim duhen hapur dosjet e alienve qe ka Cia.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •