Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Luftetari Ilir
  Anėtarėsuar
  21-06-2013
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  39
  Faleminderit
  7
  5 falenderime nė 3 postime

  Deklaratat e Rames per qeverine e Kosoves - Hit apo Miss?

  Keto dite, Edi Rama dha nje deklarate ku i krahasoi 3 figurat me te larta publike ne Kosove (Ramush Haradinaj, Hashim Thaci edhe Kadri Veseli) me lopen.

  Edi Rama, zgjodhi lopėn, pėr ta shprehur atė qė, sipas tij, kanė dashur ta bėjnė Hashim Thaēi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj me tentimin pėr ta shfuqizuar Specialen. “Krijimi i njė problemi tė tillė ėshtė sikurse lopa kur e mbush kovėn e vet, pastaj ia fut shkelm dhe nuk dihet mė se ēka vjen mbrapa”, ka thėnė Rama nė “Real Story” tė Vizion Plus-it. (Burimi: Kėtu).

  Kjo ishte nje reference e qarte ndaj deklarates se mehershme te Haradinaj "Koshin, lop(ė)s me kon tuj honger, me ja hek, bon moooo".
  (Burimi: )

  Nderkohe, Halil Matoshi, keshilltari i Haradinaj, e ka keqkuptu krejtesisht deklaraten e Rames edhe ka reagu ne Facebook me "S’bān me e derdhė tamlin por as me mbjellė kanabis".

  Si po ju duket goditja e Rames? E mire, apo e gabuar? Per deklaraten e Matoshit s'po flasim, ai duket se nuk eshte as ne rrjedha...
  VETĖVENDOSJE!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,796
  Faleminderit
  388
  484 falenderime nė 406 postime

  Pėr: Deklaratat e Rames per qeverine e Kosoves - Hit apo Miss?

  Shprehja e Rames nuk ka te beje fare me Haradinaj,eshte thjeshte nje shprehje qe ka perdorim te gjere ne Shqiperi.

  Aq sa eshte edhe thjeshtesuar kur thuhet "e ben si lopa" nenkuptohet lopa i bie me shkelm kusis mbasi qe eshte mjelur qumshi.

  Deklarata e Matoshit eshte me e bukura dhe me e drejta ne kete rast.

 3. #3
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,866
  Faleminderit
  110
  63 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Deklaratat e Rames per qeverine e Kosoves - Hit apo Miss?

  Nuk e kuptoj se c'fare kryeministri mund te jesh,kur ke keshilltar nje **** kandari si Hamut Matufi

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  1,980
  Faleminderit
  19
  65 falenderime nė 60 postime

  Pėr: Deklaratat e Rames per qeverine e Kosoves - Hit apo Miss?

  Citim Postuar mė parė nga Luftetari Ilir Lexo Postimin
  Keto dite, Edi Rama dha nje deklarate ku i krahasoi 3 figurat me te larta publike ne Kosove (Ramush Haradinaj, Hashim Thaci edhe Kadri Veseli) me lopen.

  Edi Rama, zgjodhi lopėn, pėr ta shprehur atė qė, sipas tij, kanė dashur ta bėjnė Hashim Thaēi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj me tentimin pėr ta shfuqizuar Specialen. “Krijimi i njė problemi tė tillė ėshtė sikurse lopa kur e mbush kovėn e vet, pastaj ia fut shkelm dhe nuk dihet mė se ēka vjen mbrapa”, ka thėnė Rama nė “Real Story” tė Vizion Plus-it. (Burimi: Kėtu).

  Kjo ishte nje reference e qarte ndaj deklarates se mehershme te Haradinaj "Koshin, lop(ė)s me kon tuj honger, me ja hek, bon moooo".
  (Burimi: )

  Nderkohe, Halil Matoshi, keshilltari i Haradinaj, e ka keqkuptu krejtesisht deklaraten e Rames edhe ka reagu ne Facebook me "S’bān me e derdhė tamlin por as me mbjellė kanabis".

  Si po ju duket goditja e Rames? E mire, apo e gabuar? Per deklaraten e Matoshit s'po flasim, ai duket se nuk eshte as ne rrjedha...
  Ne pozita te ngjashme por ne kohe ndryshme.
  Ky RamKari perpara disa vitesh kur nje president i Amerikes e bente fakt te kryer pavaresine e Kosoves, e quante presidentin nepermjet Erion Veliajt nje te lodhur qe ekzaltonte me te tilla deklarata vetem disa fshatare musliman.
  Pastaj keta qe flisnin gegnisht sikur ishin ēeēen e shpellare, prape sipas Rames.
  Po dakort mer Rampall, Haradinaj mund ta kete tepruar me tendencen e shfuqizimit te gjykates speciale. Po ti qe flet ne emer te shqiptarise, perse e rrit vit per vit importin me Serbine?
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •