Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Luftetari Ilir
    Anėtarėsuar
    21-06-2013
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    41

    Si mundet nje shtetas i Kosoves ta marre nenshtetesine shqiptare?

    Pershendetje,

    Nga burime jo-zyrtare jam informuar qe nje shtetas i Kosoves mund ta marre shtetesine shqiptare nese jeton per 1 vit ne Shqiperi. A ka dikush informacione te tjera, ose ndonje informacion zyrtar nga institucionet e Shqiperise? A eshte i nevojshem dekreti presidencial per marrje te nenshtetesise?

    Tashme jam ne perfundim te studimeve ne Gjermani dhe nga Kosova thuajse kam hequr dore ne favor te perendimit, por rrenjet shqiptare nuk po me lejojne te shkoj tutje. Tashme mund te marr leje qendrimi te perhershme ne Gjermani, por rrenjet shqiptare i kam te forta per momentin. Perballe alternativave "jete pak mbi mesataren ne Gjermani" edhe "300 euro page ne Kosove ose servilitet ndaj PDK-se", kam vendosur ta provoj Shqiperine njehere. Prandaj do t'a cmoj cdo pergjigjie nga personat me te informuar se une.

    A ka dikush informacion se si mund t'a marr nenshtetesine shqiptare? A ka diksuh pervoje me heqje dore nga nenshtetesia e Kosoves?

    Faleminderit.
    VETĖVENDOSJE!

  2. #2
    Peace and love
    Anėtarėsuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897

    Pėr: Si mundet nje shtetas i Kosoves ta marre nenshtetesine shqiptare?

    Rri ne Gjermani se nuk ka gje ne terezi as Shqiperia.Me keq se Kosova eshte ne disa aspekte.Dhe nuk eshte 1 vit,por 5 vjet per te mare nenshtetesine shqiptare. Ti shqiptar je por kaq shume e duan Kosoven politikanet tane sa me shpejt e mer nenshtetesine nje turk apo iranian se sa nje shqiptar i lindur jashte kufijve te pergjysmuar te Shqiperise.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •