Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Basha: Protestojm m 27 janar q t ojm n burg t korruptuarit

  Emri: basha-2-768x504.jpg

Shikime: 186

Madhsia: 34.3 KB

  Basha: Protestojm m 27 janar q t ojm n burg t korruptuarit

  Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha u bri apel shqiptarve t marrin pjes n protestn e 27 janarit pr t dhn mesazhin se jan kundr kapjes politike t drejtsis nga Edi Rama. N takimin me qytetart e Kurbinit, Basha tha se drejtsia e vrtet sht motiv kryesor i protests, por pr sa koh Edi Rama do t jet n krye t qeveris, ai do t mbroj pushtetin e tij kriminal dhe t korruptuar duke penguar reformn e vrtet n drejtsi dhe integrimin europian t vendit.

  Nuk ka Shqipri n Europ dhe nuk mund t ket nj Shqipri n Europ, pa nj drejtsi q nuk i mbron por i ndshkon peshqit e mdhenj t krimit dhe t korrupsionit, duke filluar me kokn e kupols mafioze Edi Ramn dhe shpurn e tij t ministrave t korruptuar. Pa arrestimin e peshqve t mdhenj t krimit dhe korrupsionit nuk ka Europ. Dhe se kjo parti ka lindur pr ta br Shqiprin si gjith Europa. u shpreh kryetari i Partis Demokratike.

  Basha tha se emrimi i nj prokurori politik n kundrshtim me kushtetutn dhe pa veting sht projekt i Edi Rams pr t mbrojtur Saimir Tahirin, me t cilin e bashkon pakti mafioz I heshtjes pr ruajtjen e pushtetit.

  I tmerruar nga drejtsia e pakapur politike, Edi Rama po bn gjithka ta abortoj projektin e drejtsis pr shqiptart. Kjo sht nj arsye kryesore dhe nj nga arsyet m t mdha prse do t mblidhemi m 27 janar n orn 12.00 t shtunn, pr ti thn Edi Rams, se Partia Demokratike, do drejtsi, se ne duam Sajmir Tahirin n burg, Vangjush Dakon n burg, Qazim Sejdinin n burg. Duam ministrat e tij t korruptuar prpara drejtsis.-tha Basha.

  Kreu i opozits u krkoi demokratve t sqarojn der m der shqiptart se pr shkak t Aleancs s Edi Rams me krimin shqiptart sot nuk zgjedhin dot nj qeveri n shrbim t tyre, ata jan m t varfr, paguajn m shum taksa, po u prkeqsohet shrbimi shndetsor dhe po bhen eksperimente me arsimin e fmijve t tyre.

  Ndaj objektivi politik i opozits sht i shprehur fare qart. Largimi i Edi Rams dhe i ksaj qeverie mafioze, sht kusht i panegociueshm i opozits, objektiv kryesor i aksionit ton opozitar, dhe i protests s 27 janarit dhe i do aksioni tjetr qytetar q do t pasoj. Nuk ka qeveri t korruptuar n bot, n Europ dhe as n Shqipri, ti rezistoj pjesmarrjes masive qytetare, tha Basha.

  (gazeta-Shqip.com)
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,575
  Faleminderit
  68
  185 falenderime n 171 postime

  Pr: Basha: Protestojm m 27 janar q t ojm n burg t korruptuarit

  Normalisht kur media ben publike
  fakte skandaloze qe nje minister
  eshte perfshire ne aktivitet droge
  prokuroria me policine duhet te nisin hetimet
  Eshte me e rendesishme te luftohet krimi si aktivitet sepse ka
  efekt me shtrirje te madhe territoriale
  dhe gjeografike dhe pasoja shume te renda ne aspektin
  politik
  social
  moral
  dhe ekonomik
  Nuk eshte thjesht problemi te arrestosh Tahirin por te mbash vendin e paster nga aktivitete kriminale qe jane kancer per shoqerine dhe moralin,
  Prokuroria ne Shqiperi ,ose eshte
  e bllokuar te nderhyje sepse ka lidhje interesash me te korruptuarit
  ,ose nuk do te beje punen sepse e konsideron me shume rrisk,
  Basha e ka si gjithmone te lehte
  te flase kritikoje dhe point the finger left and right
  Nga ato cfare thote ne mitingje
  nuk shof ndonje gje gabim,
  Pyetja eshte
  Pse Basha e ben kete?
  Cilat jane motivet/arsyet qe ai
  mban kete fjalim?

 3. #3
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,899
  Faleminderit
  118
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Basha: Protestojm m 27 janar q t ojm n burg t korruptuarit

  Nese me te vertete do behej vetingu te gjithe keta si majtas si djathtas e kane vendin ne burg. Nuk besoj se do ndodhi gje.Mund te denojne ndonje sa per te thene. 27 vjet vetem nje Spiro Ksera u denua e u harrua shpejt.Nje Nano qe u denua dikur doli si i bugosur politik fale vellait te vet Salushit

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Basha: Protestojm m 27 janar q t ojm n burg t korruptuarit

  Ka dy lloj njerezish qe mund te dalin ne keto lloj demostratash qe udhehehiqen nga ajo lloj Elite politike:
  Injorantet dhe Militantet (njerezit e paguar).

  Sa i paditur apo i shkeputur nga rrealiteti duhet te jesh kur degjon Bashen te flase per Korrupsion dhe Krim?!

  Ore, nuk ka nje politikan ne Shqiperi qe ka qene apo eshte ne pozite qe mos te kete ndyre duart.

  Politika eshte kthyer ne biznes, dhe eshte i vetmi biznes qe te jep:
  Pushtet te padiskutueshem (imunitet), Para dhe Amnesti ndaj ligjit.

  Shqiptaret e kane kuptuar kete jo nga Edi Rama, por qe me pushtetin e pare te Sali Berishes, ku ndodhen fajdet, ku iu shiten armet Shqiptare Lindjes se mesme e gjer ne Afganistan (Safet Zhulali, Minister Mbrojtje).
  Ky biznes armesh do te vazhdohej dhe me tej kur Sala perseri ishte ne pushtetin qe na dhuroi Gerdecin.

  Jane zhvatur me miliona euro ne Rrugen e kombit, atehere kur Basha ishte minister Transporti.
  Tani, ose eshte i paafte ose Hajdut, sidoqofte tregon se ai nuk duhet te jete pjese e politikes.


  Kohet romantike per nje politike qe shqetesohet per kombi dhe te ardhmen e tij kane marre fund qe nga 1911-1912ta.

  Perse Basha po ben keto demostata, a mos nuk e ze gjumi naten per gjendjen e Shqiptareve?!

  Mos i ka hyre lepuri ne bark nga Dosjet?!

  Majtas dhe Djathtas pasqyrojne njera tjetren.
  Te dyja anet jane te rrenjosura ne krim.

  E vetmja menyre qe te paguajne per krimet eshte nje gjykate nderkombetare, e huaj.

  Nese shtetet e huaja gjejne ndonje evidence se kane kryer akte kriminale ne vendet e tyre atehere te ekstradohen.

  Ne Shqiperi nuk u ndodh asgje, te na (e) rroje vettingu, se te ben te enderrosh me sy hapur!

 5. Anetart m posht kan falenderuar Ilir-Arber pr postimin:

  Lazo (18-01-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •