Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  Emri: pandeli-majko.jpg

Shikime: 228

Madhsia: 25.2 KB

  Ministri i Shtetit pr Diasporn, Pandeli Majko ishte i ftuar n emisionin “Prball” t gazetarit Lutfi Dervishi ku ka folur pr aktualitetin politik si dhe ka zbuluar arsyet q sipas tij pengojn lvizjen e lir t mallrave mes Shqipris dhe Kosovs.

  Majko tha se bizneset nuk lejojn q t hapet kufiri me Kosovn, pasi kan interesat e tyre.

  “Pas nesh qndrojn bizneset dhe bizneset na thon “prit, kujdes, mos hap kufirin, se m duhet mua koncesioni atje, mos ma hap kufirin se m ul mua mimin e mallrave, nuk m duhet mua politika, se m intereson m mir t hyj malli nga ky drejtim se sa nga ai drejtim.

  Pavarsisht se duket sikur po qeveris politika, gjithmon e m tepr rregullin po e vendos biznesi”- tha ministri Pandeli Majko.

  MAPO
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,970
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  Deklarate e forte qe akuzon gjithe sistemin ekonomik dhe politik shqiptar.

  Kemi arritur ne nje pike qe kemi me teper nevoje se uji dhe buka vetem per gjyqe e proese drejtesie.

 3. #3
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,899
  Faleminderit
  118
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  Rama flet sikur eshte ne opozite,harron se ka 5 vjet qe eshte kryeminister. Pandeliu ankohet a thu se do ti beje populli ligjet e shtetit.Po pse nuk e le fare politiken perderisa nuk je ne gjendje te rregullosh gjerat. Keta kujtojne se jane zgjedhur se jane te bukur e te mencur.E keqja eshte se kete vend e ka ngrene shejtani.uk ke nga t'ia nisesh,aq keq eshte katandisur.Vetem nje pushtim ose protektoriat mund ta sillte ne binare kete vend. Koha tregoi se nuk bejne dot shtet shqiptaret.Nuk e di se edhe sa shekuj u duhet shqiptareve,se nje shekull iku e shtet nuk po shohim. Nuk behet shtet me hajduter e kacake dhe me servile. Popull servil qe prodhon politikane monstra.Ky eshte realiteti.Keq me vjen ta them por nuk behet ky vend jo. Mjafton te degjosh kete pallen qe ka qene edhe kryeminister vete dhe kupton mjerimin tone

 4. Anetart m posht kan falenderuar murik pr postimin:

  SERAFIM DILO (10-01-2018)

 5. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  Majko do mbahet mend ne politike, per menaxhimin e suksesshem te krizes se refugjateve kosovare te luftes ne Shqiperi. Administrimin e ndihmave, adrave, ilaeve dhe batanijeve e kreu me se miri, nen cilesine e kryeministrit.
  Vazhdimesia e tij ne politike pastaj ka qene servilizem ndaj kryetareve te ndryshem te partise ku aderon, tundje kartoni me telekomande ne parlament dhe se fundmi minister i nje ministrie absurde qe s’ben asgje dhe s’ka asnje funksion! Per ndershmeri dhe besnikeri ndaj rilindasve Edi Rama me shume perzemersi (megjithese nuk shquhet per te tilla), i dhuroi nje post honorifik ku mund te tundi gjithe diten varesen e elsave.

  Megjithate duke lene menjane ironine dhe batutat, Majko per mua vlen me shume se treereku i ministrave rilindist te Rames. Here pas here ka kurajon t’i thote disa gjera ashtu si jane. Ndaj ne kete periudhe horrash e maskarenjsh nuk do isha dakort ta anatemojme Majkon sepse thote disa te verteta!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Trima prball amerikanve, t dhjer prball mullixhinjve!

  Nga Mero Baze

  Pandeli Majko ka artikuluar npr dhmb nj t vrtet t frikshme. Bizneset po bllokojn tregtin e lir mes Shqipris dhe Kosovs. Nuk e tha se cilt prej tyre, por historin e kupton po t ndjeksh dshtimin e radhs mes dy qeverive shqiptare.

  Marrveshja e cila do t firmosej n takimin e prbashkt t dy qeverive n Kor, nuk u firmos nga qeveria e Kosovs, pr shkak t ndikimit n kt vendim, t s paku dy-tre biznesmenve t mdhenj t Kosovs q importojn rreth 60 pr qind t mallrave t tyre nga Serbia.

  Ky sht denoncimi i par publik q nj zyrtar shqiptar i bn mosfunksionimit t tregut t prbashkt Shqipri-Kosov, por dhe nj e vrtet e hidhur, se kush ndikon mbi vendimmarrjen e qeveris n Kosov.

  Jo se Shqipria ka nj qeveri m t mire n kt aspekt, por me sa duket biznesment shqipar jan t vetmjaftueshm ta komandojn qeverin vetm pr halle brenda Shqipris. Kta t Kosovs kan m shum interes t ruajn tregun e tyre me Serbin, se sa t hapin garn me tregun shqiptar.

  Nuk dua ta shikoj si patriot kt shtje, pasi ashtu e di q do marrin zjarr kot shum njerz, por si qytetar i nj vendi t lir kam t drejt t krkoj qarkullim t lir mallrash mes dy vendeve. Edhe Ahmet Zogu e ka pas arritur n kohn e vet marrveshjen me Beogradin q t kishte tregti t lir n dy ant e kufirit, n fashn deri 15 km, ndrsa Ramush Haradinaj me Edi Ramn nuk ia dalin t merren dot vesh.

  Cila sht arsyeja?

  Aryseja e par sht se qeveria e Beogradit ka nj plan t qart si t ruaj tregun e saj n Kosov. Eksportuesit e mallrave ushqimor n Kosov subvencionohen nga qeveria n nj mas t till, q ato t jen konkurrues n tregun e Kosovs me mallrat e tjera. Kjo pr Beogradin sht politik tregtare, ndrsa pr biznesment e Kosovs, q jan importuesit kryesor, sht tregti politike. Ata nuk po fitojn si biznesmen, por si t drguar t politiks s Beogradit n biznes n Kosov.

  Por deri ktu, luajaliteti i tyre me politikn e Beogradit pr t br tregti po e quajm q sht shtje e tyre, por vasaliteti i qeverive t Kosovs ndaj tyre sht problem serioz. Kjo tregon se ata i komandon korrupsioni edhe prball interesit kombtar.

  Politikant e Kosovs q kan guximin t fusin Kosovn n geto t Bashkimit Evropian, duke refuzuar marrveshjen e pranuar ndrkombtarisht t kufirit me Malin e Zi dhe akoma m keq, duke futur Kosovn n nj rrug pa krye, drejt zhbrjes si shtet, me prpjekjen pr t refuzuar Gjykatn Speciale, edhe pse po i krcnojn pes shtete kryesore t Perndimit, por nuk kan guxim t refuzojn krkesat e dy tre biznesmenve, q prfaqsojn politikn tregtare t Beogradit n Kosov, pr ti hapur rrugn nj marrveshjeje t tregtis s lir me Shqiprin. Kjo tregon se armiku m i madh kombtar i shqiptarve n Kosov, ashtu si dhe n Shqipri mbetet korrupsioni. sht korrupsioni, ai q po i bn politikant n Kosov, trima prball amerikanve, dhe t dhjer prball mullixhinjve t Serbis, n Kosov.

  Korrupsioni po zhbn Kosovn, po zhburrron politikant, po i bn ata ushtar t bindur t nj politike e cila krkon deomos ta ruaj Kosovn politikisht si treg serb, dhe t zhbj gjith at q sht br kto 20 vjet luft pr ngritjen e nj shteti t ri.

  Sot Kosova ka nj kryeministr q SHBA i refuzon vizn, nj President q nuk e thot dot qart dhe prer, q nuk do ta zhbj Gjykatn Speciale, nj opozit si Vetvendosja q tani po vuan prballjen e ideologjis izolacioniste t saj, me realitetin e Kosovs dhe nj parti opozitare si LDK, e cila politikisht sht korrekte, por e pafuqishme pr t ngjallur besimin e njerzve.

  Gjith energjit e politiks s Kosovs, sot po harxhohen se si t shptojn nga izolimi I SHBA e Bashkimit Evropian nga nj an dhe si t ruajn tregun serb prball atij shqiptar nga ana tjetr.

  Fiks kt hall ka pasur dhe Miloshevii para 20 vitesh. Edhe ai kishte problem si t hiqte qafe presionin e SHBA dhe BE, q e krcnonin pr izolim dhe embargo pr Kosovn, dhe si t ruante ndikimin e tij n Kosov.

  Dhe kur mendon q kt hall sot e kan komandantt, ata q ishin betuar t vdisnin pr Kosovn, e kupton se mimi q i kishin vn jets s tyre, dikur pr t vdekur pr Kosovn, sht m i vogl se mimi q u kan ofruar pr t vdekur Kosovn.gazetatema
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,970
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  E paska qendisur Mero Baze.

  Kam pasur gjithmon shprese se keta komandantet e leshit ne Kosove do benin dika me mire se keta hajdutet ordinere te partive ne Shqiperi,sepse mendoja qe do te kishin njefare ideali me qenese kane luftuar dhe po krijonin nje shtet te ri... Perve zhgenjimit total po filloj te vej ne dyshim se keta komandant kane luftuar apo jo ?

 8. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  murik (11-01-2018)

 9. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  Serafimo nuk behet shteti me ushtarake e oficere. Kemi shembullin shqiptar te 1946-es. Fatkeqesia kosovare eshte se na kopjovi ne.

  Sa per Meron, me shume perversitet lexojme vetem gjysmen e se vertetes. Sepse po ta thellojme pak analizen edhe shteti mm i Kosoves qe eshte Shqiperia, ka qe ne vitin 2013 qe vetem i ka rritur eksportet me serbine e Vuiit. Le mos ta zbulojme arsyen..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  murik (11-01-2018)

 11. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,970
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  E vertete. Ka nje paralele te llahtarshme midis ardhjes ne pushtet te komunisteve ne Shqiperine e pasluftes me keto komandantet e Kosoves,ky perdorimi i luftes jo per te bere shtet por per te mbajtur pushtetin me do kusht.

  Dhe per pjesen e politikes shqiptare me Serbine qe Baze nuk ka prekur eshte e vertete...por prape mbetet nje artikull qe i ka "gozhduar ne mure" komandantet e "Kosoves".

  Ky komandanti i fundit sa erdhi ne pushtet dyfishoj rrogen,shpresoj qe kete mentalitet te mos e ket pasur dhe gjate luftes se i bije qe gjate luftes duhet te kete pare me shume qejfin se sa luften.

 12. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  murik (11-01-2018)

 13. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Shprthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon t hapim kufirin me Kosovn

  Komandantit te fundit mund ti gjesh me dhjetera mekate por ndryshe nga komandant Thaqi qe luften me serbine e bente nga Hotel Rogneri ne Tirane, Haradinaj luftonte me pushke ne dore kundra shkijeve. Per me teper qe kreu aktin per mua historik, duke u dorehequr 10 vite me pare nga detyra e kryeministrit per tu gjykuar ne Hage, me qellim kryesor lejimin e marrjes se pavaresise se Kosoves.

  Sa i perket artikullit reagova sepse eksporti i niveleve te larta me serbine eshte nje problem mbare-shqiptare. Ndaj edhe si i tille duhet analizuar.
  Klm
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •