Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Jep dorheqje kryetari i lvizjes Vetvendosje, Visar Ymeri

  Emri: 23A2ED02-FB50-4D29-8CA2-F42D9AFE823F_w640_h360_s.jpg

Shikime: 144

Madhsia: 17.8 KB

  Kryetari i lvizjes Vetvendosje, Visar Ymeri, tha t martn se jep dorheqje nga t gjitha funksionet n kt parti politike.

  N nj konferenc me media n t ciln nuk pranoi t prgjigjet n pyetjet e gazetarve ai tha prmendi prarjet e vitit t fundit n kt lvizje dhe "pamundsin pr t ndikuar n ndaljen e tyre".

  Kohve t fundit kam par nj intensitet t shtuar t shprfilljes s plot t pozits sime si kryetar dhe t organeve drejtuese t Lvizjes sa her q kto kan marr vendime q nuk kan qen n prputhje me vullnetin e nj pjese t aktivistve. N kto rrethana sht e pamundshme t drejtosh... ", tha mes tjerash zoti Ymeri.

  Muajin e kaluar lvizja Vetvendosje shpalli zgjedhjet e brendshme pr kryetar t ardhshm t ksaj lvizjeje, pas prplasjeve q shprthyen brenda ksaj lvizjeje e cila po prballet me krizn m t rnd q nga formimi i saj. Prplasjet pasuan publikimin e bisedave private t disa deputetve t Vetvendosjes n t t cilat ishte prvijuar edhe nj shprehje fyese pr themeluesin e lvizjes, Albin Kurti.

  Lvizja Vetvendosje u themelua n vitin 2004 nga Albin Kurti. Deri n vitin 2010 kur u prfshi pr her t par n zgjedhje pr pushtetin qendror, kjo lvizje nprmjet protestave dhe aksioneve ka kundrshtuar misionet ndrkombtare n Kosov dhe qeverin e vendit.

  N zgjedhjet e prgjithshme t 11 qershorit t ktij viti Vetvendosje arriti t fitoj 32 vende n parlamentin e Kosovs duke u br subjekti i par n Kosov ndrsa n zgjedhjet pr pushtetin komunal fitoi tri komuna prfshir dy kryesoret Prishtinn dhe Prizrenin. Kjo lvizje tashm ndodhet n krizn m t thell q nga themelimi i saj dhe sipas vzhguesve nj ndarje brenda saj do t zbehte edhe forcn e saj n t ardhmen./zeriamerikes
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  55
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  453
  45 falenderime n 33 postime

  Pr: Jep dorheqje kryetari i lvizjes Vetvendosje, Visar Ymeri

  Mire ka be Bruti, mire eshte te largohet komplet nga LVV dhe te behet nje politikan profesional (qe punon vetem per rroge dhe jo per ceshtje dhe as ideale).
  Perderisa themeluesi i LVV gjindej ne burg ky Visari me ca bashkemendimtar fillimisht provuan t'ia mohojne rikandidimin Albin Kurtit .Nuk ka gje me te keqe se mohimi ,dhe kur te mohojne ata qe ti i solle aty ku jane sot e keqja s'ka fund...Jane vogelsi qe na shkojne me gjenin.
  Visari ishte nje kryetar ordiner dhe si i tille do te mbesi si me veprimet perderisa "shokun " e kishte ne burg, ashtu edhe tash me dorheqjen pasi e di se nuk mund ai ta fitoje Albin Kurtin.
  Albin Kurti nuk eshte i perkryer por ai nuk eshte diktatori mbrenda LVV,jane keta qe bene klanin dhe qe provuan mohimin dhe ndalesen ndaj tij . Eshte po ky Albini i pakorruptueshmi deri me sot, keta te klanit qe u perpoqen ta rrexojne , i shijuan privilegjet personale te pozites ( shohin se mund te jetojne mire, mund edhe te kene fuqi, edhe te vjedhin ,te shetisin boten falas, te pushojne me jahta etj....) ...Nuk duan ta kene mbi koke nje te pakorruptueshem qe le qe nuk do ti lejoje te sillen ashtu por nese s'mund ti kontrolloje do t'ia thote elektoratit boterisht se cka bejne... I sinqerti dhe i ligu jane si uji dhe vaji ...edhe ne qendrofshin ne nje shishe ,rrine ndamas...
  Bashkveprimtar dhe shok mund te quhet ai i cili kur je ne rrezik ,o ne burg , te vjen ne ndihme dhe ben maksimumin e mundshem dhe te pamundshem qe te te shpetoje, jo si keta ordinere qe deshen ta shkelin frymen,shpirtin dhe zemren e LVV ne ditet me te veshtira per te...Vetem i ligu te shkel kur je pertoke!
  Ndryshuar pr her t fundit nga bili99 : 04-01-2018 m 10:02 Arsyeja: fjala
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •