Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Marrzia e vitit 2018! Asgj nuk ndryshon

  Asgj e rndsishme nuk do t ndryshoj n 2018. Marrzia e gjelave t therrur dhe bakllavave, sht tashm shija orientale e thell e shqiptarve t varfr, fshatrave dhe qyteteve katunde shqiptare.
  Ca pak t pasur, ca si shum t pasur, kan marr aviont me koh dhe jan larguar nga ifligu Shqipri, ku vjelin dit pas dite dhe vit pas viti, parat e nevojshme pr t qen zotrinj, n Botn e Madhe, ku n t vrtet jan askushi.
  Ndrsa ata t paktt shqiptar, q jan dikushi edhe npr bot, sjellin kokn n Dheun e t Parve, nga edhe nisn aventurn e largimit dhe fillesn e nj jete t re, jasht fshatit shqiptar.
  Ekonomia?
  Sigurisht rroft nisma private e individit, q rregullon oborrin e vet dhe dika m shum n gardhin e jashtm, ku pasi vjedh pak tok e trotuar, rregullon ndonj pllak dhe mbjell ndonj pem, mbasi pylli sht prer.
  Shndeti?
  Sigurisht n dor t Zotit, sepse far sht n dor t njeriut, bhet mbrapsht e n mnyr grabitqare, epidemit e smundjeve t pashrueshme e vrtetojn prdit kt
  Politika?
  Eh, mir tanim e kemi Beun e madh! E kemi pra Ustain, q ka bler her shtrenjt dhe her lir, her me dredhi dhe her me forc, ka nnshtruar apo ka vendosur n skaj, shumicn e kundrshtarve, q kan spari ambicie paran, me t ciln kan kmbyer t ardhmen e tyre politike.
  Vettingu?
  Nj stuhi n got deri tani dhe deri nesr kur Horati pyet Hamletin, shkruan Shakespeare 500 vite m par, se: A thua si do t jet Imzot bota e posht detit?, Hamleti prgjigjet: Nuk e di por me siguri edhe nndet, ashtu si edhe mbi tok, peshku i madh e ha t voglin!
  Pra Peshqit e Mdhenj q flet Lu-ja yn kombtar, sfundmi edhe kngtar, do t han peshqit m t vegjl dhe do t brtasin me sa z kan n kok: Drejtsia u vendos! Peshqit e mdhenj t krimit dhe t abuzimit u kapn! Ejani t gzojm dhe t lodrojm! Sot fillojm nj jet t re, n nj Shqipri t re!
  Ej miq! Kush ja hodhi ja hodhi! Kush grabiti, grabiti!
  Kush i q**u rrobt, u b baba i pjells q vjen pas!
  T tjerat jan prralla elektorale!
  Gzuar 2018 dhe ju rekomandoj t shihni ve ndra personale dhe aspak shpresa t ndritshme kombtare, se rrezikoni t gdhiheni me dhimbje t forta koke!/360grade.al/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  murik (05-01-2018)

 3. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Pr: Marrzia e vitit 2018! Asgj nuk ndryshon

  Shpirti i optimizmit je ti Duke L o L

  Gjithmone keto pseudoanalistet qe jane bere si fallxhoret e fatit dhe nuk marin asnje pergjegjesi morale se cfare shkruajne po thjesht krijojne iluzione te toka..
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,970
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Marrzia e vitit 2018! Asgj nuk ndryshon

  Artikull brilant. Nuk e di se kush e ka shkruar por ka fotografuar gjendjen aktuale dhe pritshmerine ne menyre perfekte.

 5. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Marrzia e vitit 2018! Asgj nuk ndryshon

  Ne fakt Lazo, me vjen keq qe si ti edhe shume njerez te tjere ne kor nenmojne do lloj analize qe i behet situates aktuale qe po perjetojme.
  I pari i shtetit e ka zakon t’i versulet me fyerje banale gjithkujt qe i evidenton te zezen mbi te bardhe. Kazan i quan Naltgjatesia te gjithe keta mjerane qe sipas tij kane si synim te nxijne imazhin e vendit. Sepse keta qe nxjerrin video me kaatorr droge, me ministra qe hajne e pijne me kriminele, me drejtues policie qe kontrollojne parcela hashashi, jane anti-shqiptare. Kurse Naltgjatesia qe mbush vendin me droge, jep gjithe atdheun me konension, falimenton mijera biznese, eshte PATRIOT!!!
  Mesa duket kjo lloj propagande duhet te kete efekte haluinuese mbrenda, perderi sa ti Lazo edhe shume si ti i besojne! Se jo per gje por edhe realizmin tim e quan pesimizem. Nderkohe qe optimizmi yt nuk eshte gje tjeter vetem se iluzionizem..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  murik (05-01-2018)

 7. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Pr: Marrzia e vitit 2018! Asgj nuk ndryshon

  Ne fakt une kritikoj e do vazhdoj te kritikoj keta pseudoanalistet qe jane te kapur deri ne gryke nga politika, e ndryshe nga ty ose kushdo tjeter nuk me pelqen ta kritikoj kombin tim.

  Te besosh te vertat e njeres pale nuk do te thote se gjithe te verteten Duke..
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 8. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Marrzia e vitit 2018! Asgj nuk ndryshon

  Ku e pe ti kritiken time?
  Te evidentosh fenomenet e kesaj kohe nuk ka lidhje me nje-anesine as me urrejtjen e kombit!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  murik (05-01-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •