Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Rama: Tahiri na vendosi n pozit t vshtir. Nse bhen zgjedhje tani, fitojm 78 mandate Shtypi

  Kryeministri Edi Rama deklaroi n Top Story se shtja e Saimir Tahirit e ka vendosur n nj pozit t vshtir mazhorancn, por tha se duhet pritur deri n fund e vrteta.

  Duhet pritur nse sht fajtor apo jo, por sht hera e par q nj shumic nuk merr n mbrojtje nj nga figurat e veta kryesore t akuzuar dhe nn hetim. Prkundrazi, i drejtohet opinionit dhe i thot individit n fjal q deri kur t provoj para gjykats me fakte n dor se sht ai q thot, nuk sht me ne. Kjo sht dika q njerzit besoj e kuptojn shum mir se ktu kan qen. Nse ajo q ndodhi do t kishte ndodhur dje, u shpreh Rama.

  Kryeministri deklaroi gjithashtu se sipas sondazheve t kryera nga PS, nse zgjedhjet do t zhvilloheshin tani, socialistt jo vetm ruajn shumicn, por marrin katr mandate m shum nga sa kan aktualisht.

  Bazuar n anketimin e muajit tetor dhe nntor dhe sot PS merr 78 deputet. Kto i di Lulzimi, se edhe ai bn sondazhet e tij dhe kto i di edhe Ilir Meta, deklaroi ai.

  Sa i takon situats s kanabisit n vitin 2016, Kryeministri thot se ishte edhe si pasoj e reformimit t nisur qysh n 2013 t Policis s Shtetit, por edhe goditjes s kultivimit t tij n Lazarat.

  Kryeministri iu prgjigj i prer pyetjes nse shkarkimi i Saimir Tahirit kishte lidhje me kanabisin.

  Zero! I kam shpjeguar arsyet e vrteta. E kam thn qysh n janar se ky sht viti i fundit dhe i fitores prfundimtare t shtetit mbi kt fenomen dhe fjala doli dhe fjala doli po ashtu kur rezultatet n zgjedhje. Fal prfshirjes me koh t plot t atyre q largova nga kabineti pr tu marr vetm me zgjedhjet dhe do t kisha br ndryshime edhe m shum nse do t kisha pasur arsye, vijoi ai.

  Kryeministri Edi Rama mbrojti zgjedhjen e kryeprokurores s prkohshme, Arta Marku duke rikujtuar qndrimin e ndrkombtarve pr kt.

  Rama iu prgjigj akuzave t opozits se prmes kryeprokurores, Kryeministri krkon t mbyll dosjen e mdha t politiks.

  Ather si ka mundsi q kta i kundrvihen si SHBA, ashtu edhe BE nse do t ishte vrtet kaq flagrante zgjedhje e kryeprokurores duke shkelur Kushtetutn?!, tha Rama.

  Ai deklaroi gjithashtu se qeveria nuk ka ndrhyr n asnj moment tek Prokuroria kur ajo drejtohej nga Adriatik Llalla, megjthse shton se Llalla ishte nj zgjedhje 100 pr qind e njers pal dhe pa konsensusin e PS./topchannel
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Rama: Tahiri na vendosi n pozit t vshtir. Nse bhen zgjedhje tani, fitojm 78 mandate Sht

  Patjeter qe Tahiri e vuri Ramen ne veshtriresi.

  Mendimi qe do te sakrifikohej per partine dhe te shantazhohej me arrestimin nuk qe dhe aq e zgjuar. Mjaftoj vetem qe Tahiri te thoshte "qe nuk keni pare gje akoma" dhe ju keput llastiku i brekeve te gjitheve. Ideja qe t'ia fusim "trimit te mire pa asnje shok" nuk qe dhe aq brilante.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •