Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,111
  Faleminderit
  136
  102 falenderime n 90 postime

  Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Sali Berisha dhe Ilir Meta me sa duket jan n prag t arrestit n fillim t vitit t ardhshm. Nj paralajmrim t till e ka br ministrja e re e Drejtsis Etilda Gjonaj, teksa sht shprehur se n muajin e par t vitit t ardhshm do dalin rezultatet e para t reforms n drejtsi. Rezultate q me kt reform kan formn e arresteve pr peshqit e mdhenj t politiks dhe t drejtsis shqiptare. I paralajmruar nga partnert tan ndrkombtar e veanrisht prfaqsuesi i DASH dhe Presidentit Trump n Shqipri, ambasadori i SHBA Donald Lu.

  N janar dalin rezultatet e para, sht shprehur ministrja e Drejtsis, Etilda Gjonaj lidhur me efektivitetin e reforms n drejtsi. Gjat nj takimi me gazetart, Gjonaj ka deklaruar se Ministria e Drejtsis ashtu si edhe Qeveria kan prioritet zbatimin e reforms n drejtsi. Ajo ka nnvizuar se Ministria e Drejtsis mbshtet organet e reja t drejtsis. Pra e thn e zeza mbi t bardh, n janar fillon dhe krasitja e emrave t mdhenj t politiks shqiptare, t cilt do t sistemohen n burgun e siguris s lart n Re t Shkodrs. Nj financim i Bashkimit Evropian pr t strehuar pas dnimit peshqit e mdhenj t politiks shqiptare. Msohet se FBI pasi ka dorzuar n zyrn e kryeprokurores Arta Marku dosjet e rnda n ngarkim t Berishs, Mets, Bashs, ish ministrave t PD, LSI dhe PS si dhe t ministrave aktual q kan abuzuar me pushtetin, t njejtn gj ka br dhe me Ministren e Drejtsis Etilda Gjoni. Duke respektuar detyrimin ligjor shqiptar q kto dosje t prkthehen nga ana e ekspertve t Ministris s Drejtsis shqiptare, ndonse i kan t prkthyera n shqip dhe vet FBI e ambasada amerikane, dosjet e Berishs dhe t Mets sidomos, prfshir dhe Monikn, kan filluar menjher t prkthehen. Sidomos rrfimi i Almir Rrapit ish sekretarit t Mets kur ishte ministr i Jashtm, ekspertiza e FBI pr prgjimin e t ndjerit Dritan Prifti. Msohet se do t prkthehet dhe dosja e drguar nga Prifti n ambasadn amerikane dhe pr pasoj dhe te FBI n lidhje me t gjitha abuzimet e Ilir Mets e Monika Kryemadhit, si dhe t Sali Berishs dhe familjes s tij. Ku dosja e 21 janarit dhe ekspertiza e FBI pr kt ngjarje pritet t jet pjes e dosjes pr ish kryeministrin. Msohet se sht zbardhur dhe hetimi pr trafikun e nafts virgin t Agron Kuliit mikut t Berishs si dhe trafikun e drograve t forta nga Kulii e Shkelzen Berisha. Njhersh lidhur me kt fakt do t zbardhet dhe dosja e ardhur nga FBI pr imlikimin e Kuliit dhe Shkelzen Berishs n trafikun e kokains, kapjes s 33 kilogramve kokain n Melpenza n Milano t Italis. Njhersh n dosje sht dhe lidhja e kapjes s ksaj droge me vrasjen e 4 agjentve t antidrogs nga Dritan Dajti, miku i Agron Kuliit q i oi n prit pr t humbur gjurmn e drogs s Shkelzenit.

  N tav sht dhe hetimi pr Eduart Belegun, i zhdukur vite m par, ku i ndjeri Dritan Prifti ish ministr akuzon se e kan zhdukur Berisha dhe Meta dhe pr kt ka drguar nj dosje n SHBA me t dhnat prkatse, q pritet t zbardhet dhe ajo.

  Njhersh dhe abuzimi me CEZ dhe me fatura t tjera tek kompanit off-shor, si dhe ndjekja e parave jasht vendit pr Berishn, Metn dhe gjith abuzuesit e tjer me parat e shtetit. T gjitha kto dosje FBI ia ka drguar zyrtarisht dhe Ministris s Drejtsis, ku sinjalin e dha kreu i ksaj ministrie Gjonaj teksa tha n t njejtn linj me Donald Lu se n janar vijn rezultatet e para t reforms n Drejtsi. Q do thot se peshqit e mdhenj Berisha dhe Meta do t jen ne qeli n fillim t vitit t ardhshm./Pamfleti.com
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,038
  Faleminderit
  429
  515 falenderime n 434 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Keto jane artikuj per budallenjte te bere nga batakinjte...per te ngritur "pak" tensionin ne popull,qe sherbejne per te krijuar krizen e rradhes.

  Meta nuk mundet te arrestohet,nuk egziston nje propabilitet i tille qe te arrestohet direkt. Meta mundet te arrestohet vetem : 1) Ne qendje lufte ose pushtimi kur ligji dhe shteti ka rene. 2) Berja e nje kushtete te re ku te lejohet arrestimi i presidentit. 3) Mbasi te shfuqisohet ose te bjere nga detyra.

  Meta mundet te shfuqizohet nuk mundet te arrestohet,shfuqizohet vetem nga parlamenti,dhe mbas kesaj gjykata kushtetuese verteton shkarkimin e tije nga detyra e presidentit... Atehere kur te jete nje qytetar i lire mundet te flitet per arrestim.

  Meta ka imunitet te plote qe do te thote qe eshte i paprekshem. ( Kujtuat se shoku Gramoz ishte budalla qe futi PD ne ader per te zgjedhur presidentin ).

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,328
  Faleminderit
  26
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Pamfleti, Tema, Rd, Zeri Popullit etj, jane media qe ekzaltojne vetem disa militante te zjarrte dhe vetem kaq..
  Nuk e dija qe paska akoma njerez qe i lexojne keto lloj palaolleqesh.
  Megjithese perderisa Ver Llapa arriti te behej kryeminister do gje mund te ndodhi..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,038
  Faleminderit
  429
  515 falenderime n 434 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Me kete qe po bejne me keto arrestimet me paralajmerim tip Nostradamus,do te arrestojm sot e do arrestojme neser,ne mos neser pasneser,ne mos pasneser ndonje vit tjeter.... do ta ojne ne kolaps ekonomik ate vend.
  Edhe ato pak kapitale finaciare qe mbase duhet te mbeteshin ne vend po marin dhe kane mare rruget e botes. Ne nje ekonomi informale si ajo e Shqiperise do bllokohet do gje.
  Dhe do ta ojne ne kolaps ekonomik pa arrestuar asnje politikan qe ja vlen,se ta onin ne kolaps duke i arrestuar mbase ja vlen edhe si justifikim.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,088
  Faleminderit
  64
  780 falenderime n 638 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  O Lazo,

  Dosjet e FBI jane mbushur me dokumentat e vete SHISH dhe prokurorise shqiptare, dhe me materiale shtese te pergjimeve te tyre. Pra ideja se "dosjet do vine nga FBI ne Tirane" eshte genjeshter e naftetareve te kthyer gazetare ne Tirane. Ne Tirane nuk gjejne njerez: prokurore e gjykates qe te hetojne, arrestojne, e nxjerrin para drejtesise njerezit e implikuar ne nje dhome plot me dosje qe Prokuroria ka mbushur ne vite. Nuk mungojne faktet e dosjet, mungon vullneti per ti nxjerre para drejtesise e denuar njerezit e implikuar. Dhe ne listen e gjate te te implikuarve, Berisha e Meta jane peshq te vegjel. Sic tha raporti i sherbimit sekret francez ne 2007, dale nga ambasada franceze e publikuar ne faqet e Koha Jone: "strumbullari i mafies se ndertimit ne Shqiperi eshte Zoti 10%, Kryetari i Bashkise Tirane, Edi Rama." Nese ne 2007 ishte vetem nje strumbullar i mafies se ndertimit, ku parate e droges pastroheshin ne beton e tulla qe blinin shqiptaret, sot Edi Rama eshte "strumbullari i gjithe trafiqeve te droges ne Shqiperise".

  - E kapen Eskobarin e Metes apo s'e kane kapur akoma?
  - Po Tahirin e Edi Rames, ia hodhen hekurat apo akoma?

  Do filloje te cicerroje Tahiri kur ta fusin ne qeli apo do t'i ndodhi ndonje aksident te shkretit para se t'i presin fleten e arrestit?

  Albo

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,111
  Faleminderit
  136
  102 falenderime n 90 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Perkrahje dhe vendosmeri te pakushtezuar per Reformen ne Drejtesi. Kjo eshte nje rruge qe tashme nuk tjetersohet me, le te druhen ata qe kan frike nga drejtesia .
  Silence is golden.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Sali Berisha dhe Ilir Meta me sa duket jan n prag t arrestit n fillim t vitit t ardhshm. Nj paralajmrim t till e ka br ministrja e re e Drejtsis Etilda Gjonaj, teksa sht shprehur se n muajin e par t vitit t ardhshm do dalin rezultatet e para t reforms n drejtsi. Rezultate q me kt reform kan formn e arresteve pr peshqit e mdhenj t politiks dhe t drejtsis shqiptare. I paralajmruar nga partnert tan ndrkombtar e veanrisht prfaqsuesi i DASH dhe Presidentit Trump n Shqipri, ambasadori i SHBA Donald Lu.

  N janar dalin rezultatet e para, sht shprehur ministrja e Drejtsis, Etilda Gjonaj lidhur me efektivitetin e reforms n drejtsi. Gjat nj takimi me gazetart, Gjonaj ka deklaruar se Ministria e Drejtsis ashtu si edhe Qeveria kan prioritet zbatimin e reforms n drejtsi. Ajo ka nnvizuar se Ministria e Drejtsis mbshtet organet e reja t drejtsis. Pra e thn e zeza mbi t bardh, n janar fillon dhe krasitja e emrave t mdhenj t politiks shqiptare, t cilt do t sistemohen n burgun e siguris s lart n Re t Shkodrs. Nj financim i Bashkimit Evropian pr t strehuar pas dnimit peshqit e mdhenj t politiks shqiptare. Msohet se FBI pasi ka dorzuar n zyrn e kryeprokurores Arta Marku dosjet e rnda n ngarkim t Berishs, Mets, Bashs, ish ministrave t PD, LSI dhe PS si dhe t ministrave aktual q kan abuzuar me pushtetin, t njejtn gj ka br dhe me Ministren e Drejtsis Etilda Gjoni. Duke respektuar detyrimin ligjor shqiptar q kto dosje t prkthehen nga ana e ekspertve t Ministris s Drejtsis shqiptare, ndonse i kan t prkthyera n shqip dhe vet FBI e ambasada amerikane, dosjet e Berishs dhe t Mets sidomos, prfshir dhe Monikn, kan filluar menjher t prkthehen. Sidomos rrfimi i Almir Rrapit ish sekretarit t Mets kur ishte ministr i Jashtm, ekspertiza e FBI pr prgjimin e t ndjerit Dritan Prifti. Msohet se do t prkthehet dhe dosja e drguar nga Prifti n ambasadn amerikane dhe pr pasoj dhe te FBI n lidhje me t gjitha abuzimet e Ilir Mets e Monika Kryemadhit, si dhe t Sali Berishs dhe familjes s tij. Ku dosja e 21 janarit dhe ekspertiza e FBI pr kt ngjarje pritet t jet pjes e dosjes pr ish kryeministrin. Msohet se sht zbardhur dhe hetimi pr trafikun e nafts virgin t Agron Kuliit mikut t Berishs si dhe trafikun e drograve t forta nga Kulii e Shkelzen Berisha. Njhersh lidhur me kt fakt do t zbardhet dhe dosja e ardhur nga FBI pr imlikimin e Kuliit dhe Shkelzen Berishs n trafikun e kokains, kapjes s 33 kilogramve kokain n Melpenza n Milano t Italis. Njhersh n dosje sht dhe lidhja e kapjes s ksaj droge me vrasjen e 4 agjentve t antidrogs nga Dritan Dajti, miku i Agron Kuliit q i oi n prit pr t humbur gjurmn e drogs s Shkelzenit.

  N tav sht dhe hetimi pr Eduart Belegun, i zhdukur vite m par, ku i ndjeri Dritan Prifti ish ministr akuzon se e kan zhdukur Berisha dhe Meta dhe pr kt ka drguar nj dosje n SHBA me t dhnat prkatse, q pritet t zbardhet dhe ajo.

  Njhersh dhe abuzimi me CEZ dhe me fatura t tjera tek kompanit off-shor, si dhe ndjekja e parave jasht vendit pr Berishn, Metn dhe gjith abuzuesit e tjer me parat e shtetit. T gjitha kto dosje FBI ia ka drguar zyrtarisht dhe Ministris s Drejtsis, ku sinjalin e dha kreu i ksaj ministrie Gjonaj teksa tha n t njejtn linj me Donald Lu se n janar vijn rezultatet e para t reforms n Drejtsi. Q do thot se peshqit e mdhenj Berisha dhe Meta do t jen ne qeli n fillim t vitit t ardhshm./Pamfleti.com


  Perseritet edhe njehere 97ta nese keta persona dhe te tjere arrestohen.

  Nuk eshte se s'ka fakte apo se jane te ndershem, por jane fuqizuar aq shume sa, kane bere servil dhe skllav nje komb te tere.

  Keta politikane kane aq pasuri sa mund te paguajne 10000 mercenare te dalin ne shesh e te bejne si ndodhi ne 98ten, ku u mor parlamenti peng me Tank.


  Keto lajme vetem jane vetem sa te na ledhatojne Egon tone, se praktikisht nuk do te ndodhe asgje.


  Shqiperine nuk e drejtojne Shqiptaret, kjo ndodh qe me vdekjen e Gjergj Kastriotit.


  Ne kemi vegla qe delegojne ate 'ka deshiron Bota mbare, si perendimi dhe lindja.

  FBIja apo CIA me mire, kane prova satelitore ku shteti Shqiptar ne kohen e luftes ne Kosove theu embargon e Naftes e vendosur nga NATOja .

  Fotot satelitore tregojne qarte kontenieret duke kaluar nga Shkodra/Liqeni per nga Mali i Zi dhe pastaj ne Serbi.
  Ishte Amerika ajo qe akuzoi Salen atehere.
  fare u be me pas?!

  Perse nuk u denua pushteti i atehershem nga Bota?!

  Po shitja e armeve Shqiptare Afganistanit dhe Lindjes se Mesme?!

  Safet Zhulali ishte Minister i Mbrojtjes ndersa Sala president.


  Keto fakte jane dhe do perdoren per shantazh kundrejt politikes Shqiptare, per nenshtrim dhe per interesat boterore, kushdoqofshin ato.


  As ne dhe an Kosova nuk kemi shtet sovran, kemi vetem nje komb te nenshtruar.

  Keshtuqe, bejm festa Atdhetare sa te duam dhe te gezojme "Liri e dhe Demokracine" sa te duam, por fatkeqesisht s'jane gje tjeter vese ideologji pa baza!

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,328
  Faleminderit
  26
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Perkrahje dhe vendosmeri te pakushtezuar per Reformen ne Drejtesi. Kjo eshte nje rruge qe tashme nuk tjetersohet me, le te druhen ata qe kan frike nga drejtesia .
  O Lazo, me kujtohet para disa muajsh, qe do gjeje qe nuk shkonte apo ngecte, ia linim me te drejte fajin Vettingut. Psh, permbytej Tirana, fajin e ka Vettingu. Zbulohej ndonje laborator kokaine, fajin e ka Vettingu. Iknin dritat ne Sukth, fajin e ka Vettingu. Emigrojne shqiptaret masivisht jashtvendit, fajin e ka Vettingu. Rriten mimet, fajin e ka Vettingu.
  Pastaj nje dite te bukur zgjedhim nje kryeprokurore pa i bere Vetting. Madje si per koiidence me te ardhur kjo zonja ne krye te drejtesise Orest Sota lirohet nga paraburgimi dhe Sajmir Tahirit i dorezohet pashaporta diplomatike qe te leviz i lire jashteshtetit.
  Mesa duket fajin edhe ne kete rast e ka patur prape Vettingu!!!

  PS: Jemi te gjithe ne mbeshtetje te plote mbi venien e padrejtesise mbi drejtesine! Kush ka frike nga drejtesia te mos fshihet mbrapa Vettingut...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,111
  Faleminderit
  136
  102 falenderime n 90 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Kushtetuta parashikon te behet me KLP, dhe ashtu do te behet, me KLP. Ligji shqiptar thote qe nuk ka rruge tjeter pervec kushtetues. Dhe deri sa te krijohet KLP, qe eshte bllokuar nga xhihadistet enveriste anti-perendimore te Sali Berishes, ligji shqiptar parashikon qe te vendoset nje prokuror i perkohshem deri sa te mundesohet zbatimi i kushtetutes.

  Arsyeja se pse KLP nuk eshte krijuar deri me sot, eshte sepse Vettingu eshte ankimuar nga PD dhe nga gjykatesit e korruptuar me qellim per ta vonuar sa me shume, dhe sepse shoqeria civile nuk ka anetare qe te plotesojne kriteret e pranimit. Deri sa te krijohen keto kushte te kushtetutes, ligji shqiptar kerkon qe Prokurorine ta drejtoje nje prokuror i perkohshem.

  Ngaqe militantet xhihadiste enveriste te Sales e kane per zakon te justifikojne edhe vrasjet e shqiptareve te pafajshem ne trotuar, shqiptaret kane qene te detyruar te kerkojne ndihme ligjore nga misione nderkombetare, misione perendimore, per te zgjidhur ngerce te tilla ligjore. Misione si EURALIUS nga BE dhe OPDAT nga SHBA nuk kane asnje interes te kapin prokurorine e pergjithshme, apo te mbrojne politikane te korruptuar. Ndaj misionet nderkombetare e shqyrtuan rastin, dhe thone qe deri sa te behet KLP dhe te respektohet kushtetuta, ligji shqiptar lejon qe te vendoset prokuror i perkohshem. Prokurori i perkohshem zgjidhet me gjysmen e gjysmes se parlamentit, me 36 vota. Dhe qe prokurori i perkohshem te mos jete i njeanshem, politik, si Adriatik Llalla, qe mbron te korruptuarit, perendimoret sugjerojne qe prokurori i perkohshem te zgjidhet me mirekuptim midis PD dhe PS.

  Edhe pse ligji ia lejon ta votoje vete, PS ishte gati ta beje kete leshim per hir te integrimit. Sic leshoi KQZ, policine, kater ministra dhe gjithe aparatin qe kontrollonte zgjedhjet apo blerjen e votave per hir te integrimit,. PD nuk eshte gati te beje asnje bashkepunim, por ka si synim qe te vazhdoje te bllokoje integrimin, me qellim qe as vitin qe vjen te mos hapen negociatat. Ti perderisa ke mbrojtur edhe masakrimin e shqiptareve te pafajshem ne trotuar, edhe gerdecin, sigurisht qe do te mbrosh cfaredo lloj gjeje vetem qe femijet e Sali anti-perendimorit te vazhdojne luksin me parate e shqiptareve neper Meksike. Por ja qe ekspertet perendimore e interpretojne ligjin dhe kushtetuten ndryshe nga xhihadistet.
  Silence is golden.

 10. #10
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,111
  Faleminderit
  136
  102 falenderime n 90 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Duke, keta te PD-istet tuaj mqse duan nje qeveri pa kriminalitet, trasparente, pse dalin kunder negociatave per te hyre ne BE ?
  Silence is golden.

 11. #11
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,328
  Faleminderit
  26
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Dosjet e FBI pr Berishn e Metn mbrrijn tek Drejtsia.

  Pd-istet sjane te mite. Duhet ti pyesesh ata personalisht se fare mendojne per Habilajt kushurinjte e dhjete te ministrit kampion (sipas kryeministrit). Mbase edhe ta do jene komod qe te hane shpulla e grushta ne parlement nga deputete me te shkuar kriminale qe Rama i ka perzgjedhur per te avancuar negociatat per anetaresimin ne BE.
  Pyeti njehere dhe me thuaj..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •