Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
 1. #21
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,086
  Faleminderit
  64
  775 falenderime n 634 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Ore zoteri, e di ti se fare shkruhet ne rrezoluten e OKBse?!


  Pastaj nuk votoi Shqiperia as kundra Amerikes dhe as kundra Izraelit.
  Trumpi thote se do zhvendose ambasaden ne Jeruzalem, pasi, ai thote eshte kryeqyteti.

  Ne rrezoluten e OKBse nuk njihet kjo qe thote ai, dhe nese behet ndryshim, athere behet permes paqes dhe pjesemarrjes ne bisedime te dy paleve, Izraelite - Palestineze.


  Shqiptaret dhe Amerikanet i kane partite si skuadra futbolli, votojme me emocione dhe jo tru..

  Amerika nuk ishte pro Enver Hoxhes, sipas teje, atehere ishte dhe kundra popullit Shqiptar?!


  Si eshte e mundur, qe ne kete epoke ku mund informacioni eshte i mundur, njerezit jane me injorante?@
  Ne vitin 1995, Kongresi Amerikan, qe perfaqeson gjithe popullin amerikan, nxorri nje rezolute ku njihte Jeruzalemin si kryeqytet te shtetit te Izraelit. Ideja jote se "ai nuk votoi kunder Amerikes por kunder Trump" eshte vetegenjim. Por edhe sikur Kongresi Amerikan te mos e kish bere kete gje 20 vjet me pare, Trump eshte president i Amerikes dhe si i tille ai flet e vepron ne emrin e gjithe popullit amerikan qe e zgjodhi president. Ashtu si Rama flet ne emrin e shqiptareve qe e zgjodhen kryeminister.

  Presidenti i vendit, Ilir Meta, qe eshte perfaqesuesi i shtetit shqiptar sipas Kushtetutes, i ka nisur nje leter presidences Amerikane ku i ben te qarte qe vendimi i marre nga Qeveria e Rames eshte nje vendim personal i tij dhe jo nje vendim i dale nga konsulenca me presidencen apo parlamentin e vendit, dy institucionet e tjera te shtetit shqiptar.

  Amerika nuk ka nevoje per mbeshtetjen e Shqiperise. Shqiperia ka nevoje per mbeshtetjen e Amerikes. Dhe jo vetem kaq, por kur vjen fjale tek ndihma e madhe qe Amerika i ka dhene popullit shqiptar vetem ne keto 3 dekadat e fundit, ky veprim eshte krejt i papergjegjshem dhe ve ne medyshje sinqeritetin e maredhenieve shqiptaro-amerikane. 20+ vjecaret ne Tirane e Prishtine nuk kane pare asnje dite diktature, asnje dite genocid e persekutim, por vetem paqe e liri ne keto 20 vjetet e fundit fale sigurise e mbeshtetjes amerikane.

  Kjo eshte krisja e pare e maredhenieve shqiptaro-amerikane ne 3 dekadat e fundit dhe eshte perpjekje e deshperuar e Edi Rames per te izoluar vendin sic beri Enver Hoxha ne 1945, si nje menyre per te shpetuar koken e tij nga drejtesia. Agjentet e FBI jane ne Tirane per te hetuar ministrat e tij te korruptuar e implikuar ne trafikun e droges. Ata ministra ato krime e korrupsion nuk e bene pa dijenine apo pjesen e Edi Rames. Dhe nese ministrat e tij e gjejne veten para akuzave te drejtesise, a mendon ti se do t'ia nxjerrin te palarat Kryeministrit te tyre?!

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 25-12-2017 m 00:59

 2. #22
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Serafimo, po te bejme nje historik te ambasadoreve amerikane ne shqiperi, do zbulojme se paraardhesit e Lu-se, kane qene diplomat thuajse anonim karriere dhe per me teper shumica e tyre sapo kane mbaruar mandatin jane shkarkuar nga do lloj funksioni qofte edhe si nenpunes te rendomte administrate ne ministrine e jashtme. Ky eshte fakt sikunder eshte gjithashtu fakt se nuk ka ndodhur e njejta gje me ambasadoret amerikane ne vendet fqinje ballkanike, lere pastaj ne ato perendimore.
  Pra une nuk besoj se Lu do mbaj ndonje qendrim kundra Rames edhe ne kete rast.

  Pastaj mos t’i bihem gjithmone nga Kina, sepse nuk eshte precedenti i pare ku Rama perplaset me republikanet ne amerike.
  Kur erdhi Bush ne Tirane me premtimet se Shqiperia do anetaresohej ne Nato dhe Kosova do merrte pavaresine, Rama beri gjithka per ta nxire kete vizite duke sajuar edhe barcaleta me vjedhje ore. Erion Veliaj shkoj dery aty sa deklaroi ne Huffington Post se vizita e nje presidenti ne ikje si Bush, ekzaltoi vetem disa fshatare te rendomte muslimane!

  Ne rastin e Trump, Rama e quajti turpin e njerezimit ne CNN! Biles fondacioni Soros ne Shqiperi sajoi genjeshtren se Trump ishte kundra bombardimeve te Natos gjate luftes ne Kosove. Nderkohe qe Trump ne deklaraten e tij, kishte qene me radikal duke kerkuar forca ushtarake kembesore qe te mbronin Kosoven nga pushtimi serb.

  Tani gjithe keto cic-micet te Rames deri me sot nuk kane marre asnje shkulje veshi nga ambasadoret amerikane ne Tirane.
  Pra i rikthehem asaj qe thashe disa here, qe Rama nuk ka kellqe te perplaset me ameriken pa patur nje mbeshtetje si kundra peshe nga ana tjeter.

  Personalisht uroj qe kjo arrogance e Rames me Trump, te mos kete efekte negative per vendin..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Ambasadoret kane kohe qe pothuajse ne te gjitha shtetet jane njerez anonim. Me rritjen e personelit te aparateve shteterore ambasadori luan vetem rolin e nderlidhesit.
  Jane kthyer ne aq anonim sa per te zgjithur krizat e krijuara qeverite dergojne njerez te posaem qe "shfuqizojne" edhe vet ambasadorin ne vendin e krizes. Kjo eshte dipllomacia e sotme.
  Per departamentin e shtetit amerikan qe do te thote per dipllomacine amerikane nuk ka asnje pike rendesie se nje i huaj eshte antirepublikan ose antidemokrat,per dipllomacine amerikane rendesi ka qe nje lider i huaj te mos jete kunder politikes amerikane ,dhe ma lejo ta them por shpresa tek zgjedhja e Trampit qe nje gabim "infantil" per te mos thenje nje idiotllik qe zgjedhja e Trampit do ndikonte ndonje gje. Dipllomacia ne shtetet e zhvilluara ka nje tradite trashgimerie qe eshte e veshtire ta ndryshoje udheheqesi i zgjedhur,jane aparate te kolauduara qe eshte pothuajse e pamundur te ndryshohen. Keshtu qe fare thote Rama ka shume pak rendesi. Rendesi ka se far ben Rama,fare politike ndjek Rama ne perputhje me interesat amerikane.
  Rama mundet te flasi prap keq per Trampin dhe te votonte pro rezolutes dhe asgje nuk do ndryshonte...Rama mundet te flasi mire per Trampin por kur voton kunder rezolutes dika ndryshon. Ne rastin e kesaj rezolute Rama,si minimum,vuri ne dyshim rolin e Amerikes si aleat strategjik....Dhe te jesh i bindur qe Lu-se nje pyetje na Departamenti i ka ardhur :" Pse qeveria Shqiptare votoj kundra kesaj rezulute ?" Tek pergjigja e Lu-se si dhe mbeshteja qe mundet ti jepet Lu-se nga Departamenti do kemi ngjarjet e ardhshme qe koha do ta tregoje...se fare dhe si do ndodhi... Megjithate sido qe te jete ky votim eshte nje minus per Lu-ne,per te mos thene nje tradheti personale.
  Duke ditur se interesi primar i do shteti te madh perendimor ne Shqiperi eshte "qetesia" cic-micet e Rames do vazhdojne deri sa Rama te mos kete nje alternative. Duam apo nuk duam per Ameriken dhe Europen Rama shikohet si e keqia me e vogel ne krahasim me Bashen-Berishen-Meten.
  Dhe eshte nje rast qe eshte anashkaluar ne Shqiperi,qe rasti i krijimin te Spakut a FBI ne Shqiperi qe ndodhi para afersisht nje viti,ku praktikisht PD u tall me LU-ne,i firmosi nje dokument qe vete e kishte kerkuar,ku Lu-ja u angazhua...dhe si perfundim nuk ja votoj ne parlament... Lu-ja nuk foli per muaj te tere...por kur erdhi koha e "adres" ja nxorri ate tallje nga hundet PD (dhe pa folur, e beri PD ku nuk dinte nga te shkonte ).

  Arroganca e Rames do ti kushtoje vet Rames,dhe nga kjo ane do kete efekte pozitive per vendin,kjo per faktin se mbase u "gjet" edhe nje shkak ndaj Tije. Rrufet e para te janarit do te nisen ne drejtim te tij.... Pastaj me mbrapa do gje varet nga redhanat dhe momentet..."sa do te perputhen interesat e Amerikes me ato te Europes ? Si do ta shesi apo nuk do ta shesi Rama ? Kush do jete alternativa e Rames (me shum propabilitet do kerkohet brenda PS) ? Dhe ajo qe eshte gjithmone me kryesorja eshte fare shkalle destabilizimi do pranojne te huajt,sepse nuk eshte vetem destabilizim politik por mbi te gjitha eshte nje destabilizim ekonomik...

 4. #24
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Teorikisht qendron pjesa e diplomacise.
  Mirepo praktikisht alon disi. Sepse sulmet verbale te Rames kane patur qellim goditjen e politikes amerikane te dites.
  Dhe nuk mbaj mend te kete patur ndonje reagim nga ambasada amerikane deri me sot.
  Sigurisht amerikes i intereson se kush bashkepunon me te, qofte ky zogist, ballist, komunist, demokrat etj. Por shkopinjte nen rrota te Rames nuk jane sanksionuar asnjehere.

  Rama ndryshe nga kundershtaret e tij, ka avantazhin se ka ditur te loboj me mire ne arenen nderkombetare, me ndihmen e Sorosit!
  Pergjate viteve te tij opozitare me Nanon dhe Berishen, ambasadat e huaja ne Tirane kane financuar OJQ-ra e shoqeri civile qe sulmonin qeverine!
  Ne parim eshte dika pozitive, sepse do lloj qeverie ne bote duhet nxitur qofte edhe nepermjet protestave e kritikave per te ecur ne rrugen e duhur.
  Por sot te njejtat OJQ-ra e shoqeri civile, financohen nga te njejtat ambasada me qellim kryesor moslejimin e kanalizimit te pakenaqesive apo protestave tek kundershtaret politik te Rames dhe Erion Veliajt!!!

  Sa per voten ne OKB, meqenese e perserita disa here, po e them edhe njehere te fundit: Rama do kishte votuar symbyllazi eshtjen e Izraelit apo fare do lloj eshtje tjeter ne bote ne favor te amerikes nese do tia kishte kerkuar administrata Obama-Clinton-Soros. Qe do thote vota jone ne OKB nuk eshte as parimore e as orientuese, por ne perputhshmeri te plote me axhenden e Sorosit!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 26-12-2017 m 07:00
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Lobimet jane para te hedhura kot qe nuk i japin asnje avantazh politikanit te radhes dhe sidomos kur kuptohet qe jane te tille jane edhe "kunder-prodhuese".

  Fati i Rames qe se Berisha kishte larguar FMN,Rama e futi perseri ne Shqiperi dhe qe ketu mbaroi filmi edhe per opoziten.

  Pergjate viteve opozitare Berisha shikohej si alternative kunder korrupsionit te qeverise Nano,Rama u pa si alternative kunder gomarllikut Berisha etj etj... Sot duam apo nuk duam Basha dhe PD e sotme nuk shikohen si alternative ndaj krimit dhe korrupsionit te qeverise Rama. Me duket se u pa qarte gjate protestes se "adres" ku te gjithe nderkombetaret kishin vetem ultimatume kundrejt PD-se....qe nga dita e pare e protestes deri ne diten e fundit.

  Organizatat e huaja kane nevoje qe te financojne projekte politike ku edhe parate qe hidhen kot te kene njefare llogjike,qe si po e themi njeqind here dhe po perseris po te njejtat gjera... e para eshte ruajtja e qetesise. Kur vendoset te financohet kundershtimi i kesaj qetesie natyrisht qe financohet nje ide a nje grup kundershtaresh qe kane nje ide te kundert politike.
  Ideja qe shpresat i kemi tek rotacioni se jemi ne opozite nuk eshte nje ide ose program politik qe mundet te financohet. I ka shpresat se si do zgjohet Trampi ne mengjes dhe sa drejtori do kapi a do ti hiqen Metes.


  Dhe ide politike per PD ka pasur me tonelata. Nje ide e thjeshte elementare qe do kishte nje llogjike "financimi" do ishte lufta kunder prokurorise. Si ka mundesi qe ne te gjithe kete korrupsion te Rames e Veliajt "e vetmja" force politike qe mbron prokurorin e sotme eshte PD !? Ku praktikisht duhet te ishte PD te kerkonte arrestimin e Llalles jo mbrojten e tije.... Sepse mbrojtia e Llalles eshte nje ide qe edhe organizata me e korruptuar e huaj nuk mundet ta financoje kurre.

  Nejse se dolem nga tema,por thelbi i suksesit te Rames qendron tek mos suksesi i opozites se tije.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 26-12-2017 m 08:29

 6. #26
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Pergjate viteve opozitare Berisha, Nano, Rama, Meta, jane pare si alternative qeverisese mbase i kane konsumuar nja 8 vite ne opozite.

  Sa per financimet e huaja prej afro 15 vitesh, ato i marin OJQ-te bashke me shoqerite civile prane Rames dhe Veliajt. Kjo gje ka ndodhur edhe kur kane rrezikuar stabilitetin ne opozite por edhe kur gjoja e kane ruajtur stabilitetin pergjate viteve ne pushtet. Megjithese Rama per hir te se vertetes eshte i vetmi politikan ne Shqiperi qe vitet opozitare i ka thuajse zero (1 vit e disa muaj).

  Megjithate qe mos shperndahemi ‘si voji neper lakra’, vota e Rames kundra amerikes ne OKB s’mund te behej pa mbeshtetjen e Sorosit, te cilen rilindja e ka pas te pakufijshme!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 26-12-2017 m 18:11
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Koha do ta tjegoje shume shpejt. Po te jete nje vote e Sorosit do jete nje histori qe opozita nuk do kerkoje ta mbylli ,do te detyroje Ramen ti pergjigjet kesaj akuze... Po kam frike se ishin te gjithe te informuar dhe si e tille do jete nje histori qe do kerkohet te mbyllet sa me shpejt.

 8. #28
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Fakti qe te gjithe analistet e njohur Sorosian, po rendin sa me nje televizor ne tjetrin per te na mbushur mendjen se vota e Rames ne OKB ishte drejte, tregon qartazi ndikimin sorosian (per mendimin tim)..

  Sigurisht koha do e tregoje, sikunder do doja qe koha te na tregoj se nuk do kemi pasoja nga ky votim i qeverise Rama..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Ta thashe, tani e ka ne dore opozita ti shkoje kesaj ngjarje deri ne fund ne parlament,jo vetem kaq por ti kerkoje llogari edhe Metes sepse ai nuk eshte informuar. Ne rast te kundert "po te jete e vertete qe e ka bere Sorosi" si llogjike duhet te kemi dhe opoziten e paguar nga Sorosi...sepse menyre tjeter nuk ka se perse nuk perdor nje eshtje qe eshte ne favor te saje.

  Pasoja do te kete,kjo eshte pothujse e sigurte,se do te jene "vogla o te medha" kjo do te shikohet. Nuk egziston qe nje dipllomaci e madhe te kercenoje dhe mos ta vere ne zbatim kete kercenim,sidomos me shtetet e vogela,sepse humbet besueshmeria ne arenen nderkombetare. Se si do jete dhe kur do ndodhi kjo eshte per tu pare por eshte pothuajse 100 % e sigurte qe pasoja do te kete ;sepse eshte nje kercenim-premtim, thjeshte per faktin qe ngjarje te tilla te mos ndodhin me. Keshtu ma ha mendja se funksionon nje dipllomaci e nje shteti. Pastaj, natyrisht qe kercenimi te zbatohet varet nga shteti ne shtet,nga radha e kohes,nga interesi i momentit dhe mbi te gjitha se ku ky kercenim eshte me i lehte per tu zbatuar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 26-12-2017 m 21:53

 10. #30
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Historikisht vendet qe jane perplasur me Ameriken kane marre reston mbrapa.
  Edhe ne rastin tone, si ta thashe ne disa postime me larte, sapo Amerikaneve t’ju dali Shqiperia perpara do bejne nje kundra-reagim.
  Shpresoj qe kjo mos kete pasoja te renda per vendin. Sepse kur shikon situaten e rende ekonomike ku ndodhemi, rrethuar nga disa shtete ujqerish sllavo-greke te gatshem per te na shqyer, edhe perplasjen me Ameriken kishim mangut...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 11. #31
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  A ishte e nevojshme letra e Metes pr Trump?

  Nga Dritan Hila

  Letra me an t s cils Ilir Meta i krkonte ndjes presidentit amerikan Donald Trump, pr votn shqiptare q prkrahte rezolutn me t ciln dnohej akti i SHBA pr njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit, shkaktoi nj val reagimesh n media. Natyrisht q sht nj akti i paprecedent, por jo i pakuptimt. Ilir Metn mund ta duash apo ta urresh, por vetm si injorant n fushn e mardhnieve ndrkombtare nuk mund ta quash. E ka nisur kt karrier q n kohn e FRESSH-it, kur sillte delegacione partish socialiste perndimore dhe sjell deri sot, n eksperiancat e rndsishme shtetrore. A kishte t drejt n aktin e tij? Nisur nga ana institucionale, n marrdhniet ndrkombtare dhe sidomos votimet e rndsishme n OKB, Presidenti i Republiks sht e nevojshme t konsultohet, madje mund t ver edhe veton n raste kur e shikon t arsyeshme. Dhe teorikisht ka t drejt. Ai prfaqson unitetin e popullit, ndrsa qeveria vetm at t mazhorancs. Edhe ambasadort jan prfaqsues t tij. Ndaj sht e domosdoshme konsulta. Si praktik, informacionet q vijn nga ambasadat, duhet t’i kalojn paralelisht edhe presidencs. Kjo sht nj praktik q nuk sht zbatuar n t shkuarn. Ambasadort shikonin humorin e ministrit dhe shefit t qeveris, dhe nuk e vrisnin shum mendjen pr Presidencn. Kjo, e stimuluar edhe nga fakti se presidentt shqiptar kan qen q t gjith politikisht t dobt. N rastin e Ilir Mets ndryshon puna. Jo vetm sepse ka mbshtetjen e partis q ka krijuar por edhe pr shkak t individualitetit t tij. Dhe tani vijm tek problemi i dyt: A ishte letra q i shkruajti nj akt karikaturial; i panevojshm dhe sfidues pr qevrin? A ishte i ekzagjeruar kritika e tij ndaj vots s qeveris shqiptare n OKB? Aspak. S pari duhet t kemi t qart q ajo vot ishte nj bast personal i Presidentit Trump. Mbase ai e ka ditur q rezoluta do t kalonte, por jo me at prkrahje t lart q pati. Jo m kot krcnoi se do t mbahej shnim do vot pro rezoluts dhe kundr vullnetit t SHBA. Dhe jo m kot shum shtete q kan interesa me SHBA u matn prpara votimit. As pretendimi se SHBA nuk e ka krkuar votn ton nuk qndron. Nuk dihet si ka vrepuar ambasada e tyre n Tiran, por ambasadorja pran OKB Nikki Haley mori pjes n nj tubim t diaspors shqiptare dhe premtoi rritjen e prpjekjeve t SHBA pr njohjen nga shtete t tjera pr Kosovn. Me siguri pavarsisht vjehrrs shqiptare, ambasadorja Haley nuk ka koh pr t humbur q t marr pjes n tubimet shqiptare, por ishte nj pakt i hapur pr shtetin shqiptar. T hysh pastaj t rrzosh argumentet se kshtu veproi BE, apo Gjermania, apo zrave se ishte antiTrump, nuk ia vlejn. Jan tepr infantile. Por le t kthehemi tek akti i Ilir Mets. A duhet ta bnte kt hap. Praktikisht sht nj hap i guximshm. Por n asnj rast qesharak. N nj vend t madh do t ishte dramatik, shenj e prplasjeve institucionale. Ndrsa n vendet e vogla sht shenj e mosfunksionimit t shtetit. Gjithsesi me hapin e ndrmarr Ilir Meta ka ndihmuar q Shqipria mos t futet n listn e zez t politiks amerikane. Pasi ata mund t falin aberracionet e kryeministrit, kur hap ekspozita n Ne York dhe tallet me nj kandidat presidencial. Por nuk mund ta falin poshtrimin publik nga nj vend pr t cilin kan investuar aq shum q nga Lufta e dyt Botrore e ktej./dritare.net
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Kryeministri Haxhi Qamil Rama: Mes SHBA dhe Turqis, Rama zgjedh Turqin n OKB

  Kjo historia e Metes dhe si e gjithe kesaj loje te perbashket shqiptare po kthehet ne barsalete.

  Presidenti,shkruhet ne kushtetute,ushtron edhe keto kompetenca... : Kerkon mendim dhe te dhena me shkrim nga drejtuesit e institucioneve shteterore per eshtje qe kane te bejne me detyrat e tyre.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •