Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Socialistt zgjedhin Arta Markun kryeprokurore, opozita braktis parlamentin n protest

  Arta Marku ka br n Kuvend betimin si Prokurore e Prgjithshme e Prkohshme.

  Pas leximit t formuls s betimit nga kreu i Kuvendit Gramoz Rui, Marku u shpreh Betohem!, mes tensionesh n sall me deputett e opozits.

  Mazhoranca votoi me 69 vota pro, dy kundr dhe dy abstenim Arta Markun kryeprokurore t prkohshme.

  Votimi sht realizuar nn protestn e deputetve t mazhorancs, q hodhn n seanc edhe tymuese.

  Menjher pas ksaj, kreu i grupit parlamentar t PS, Taulant Balla krkoi shtyrjen e seancs pr votimet e tjera t rendit t dits.

  Gramoz Rui ndrpreu seancn, e cila pritet t rifilloj me kryeprokuroren e re q duhet t kryej betimin.

  Ndrkoh, jasht Parlamentit protestuesit e opozits u prleshn me policin. Dy persona u lnduan si pasoj e prplasjeve.

  Top Channel
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Tensione para Kuvendit, protestuesit prplasen me policin  Pas fjals s deputetve t opozits para protestuesve, situata para Kuvendit sht tensionuar.


  Protestuesit tentojn t hyjn brenda oborrit t Kuvendit, duke u prplasur me policin.

  Ata kan hedhur tymuese n oborrin e Parlamentit dhe n nj moment sht ar kordonin e par t Policis.

  Menjher kan ndrhyr Forcat e Ndrhyrjes s Shpejt q kan rivendosur kordonin.

  Situata mbetet ende e tensionuar.

  Top Channel
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 18-12-2017 m 23:45
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Basha: Jo pasardhs t krimit. Berisha: Do t prmbysim narko-shtetin

  Emri: basha-80nXfKGHemm1mv6hqDUGbTdpkxIfGUslbXNPUg3u.jpg

Shikime: 143

Madhsia: 44.0 KB

  N oborrin e parlamentit kreu i PD-s Lulzim Basha dhe deputeti i PD-s Sali Berisha kan akuzuar mazhorancn pr kapje t drejtsis n vend.

  Ky sht reagimi i qytetarve kur shkelet Kushtetuta. Sot parlamenti ka konsumuar nj pu Kushtetues. Opozita ka mbajtur qndrimin bashk me qytetart. Sot i kemi treguar se ne nuk bhemi pasardhs t krimit tha Basha.

  Emri: BErisha-sot.jpg

Shikime: 131

Madhsia: 36.5 KB

  Sot Edi Rama organizoi nj prit n parlament ndaj meje, krkova fjaln pr procedur dhe u nisa drejt platforms pr t thn dy fjal. Por Edi Rama me mercenart e tij m bri nj prit. Nuk ka ndodhur kurr kjo q rojet t pengojn fjaln e nj deputeti nga kryeministri. Kjo opozit me kt parlament e dhunuar n kt shkall ekstreme, opozits i lind e drejta me kt q bri Edi Rama t marr do vendim pr t prmbysur regjimin e narko shteti tha Berisha./gazeta-shqip
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Le ti shprehim urimet me te perzemerta kryeprokurores se perkohshme

  Ta gezojme kryeprokuroren e perkohshme! I kerkojme gjithashtu te mbylli dosjet Bankers Petrolium te kinezit Llu sebashku me vilen lluksoze te Vllahutinkes ne menyre te perhershme...
  Keta dy miq te shtrenjte te atdheut meritojne tiu falet do lloj mekati qe kane bere ne sherbim te puushtetit te pakufijshem te Naltgjatesise se Surrelit, Hashashit e Shendetesise Falas, shokut Edvin Rama!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Opozita bllokon foltoren, Basha: Po bheni gati pr grusht shteti

  Emri: perplasja_ne_kuvend.jpg

Shikime: 127

Madhsia: 33.8 KB

  Ndrkoh q protesta ka vazhduar para parlamentit, Kryetari i parlamentit Gramoz Rui ka hapur seancn plenare. Basha i cili e mori fjaln i pari nga opozita i krkoi mazhorancs mos t votoj zgjedhjen e kryeprokurorit pasi sipas tij Kushtetuta e ndalon t zgjedh nj forc e vetme kryeprokurorin.

  Sot sht nj ndr ditt m dramatike dhe t rnda pr demokracin 27-vjeare, nj ndr ditt m t rnda pr shqiptart. N dhunim flagrant t Kushtetuts mazhoranca po tenton t kap prokurorin, tha Basha. N mnyr tinzare po bheni gati pr nj grusht shteti. Kushtetuta e Shqipris dhe reforma e drejtsis ja ndalon nj force politike emrimin e nj kryeprokurori. T hiqni duart nga pushteti i drejtsis. Por ju jeni t vendosur pr t shkelur Kushtetutn pr t mbrojtur pasurit tuaja, Ju krkoj n emr t Kushtetuts t trhiqeni, bindeni popullit ose mbani pasojat tha Basha.

  Ndrkoh q Lulzim Basha ka prfunduar fjaln n Kuvend pas tij ka krkuar fjaln edhe deputeti i PD-s Sali Berisha, por kjo gj nuk sht lejuar nga kryeparlamentari Rui. N foltoren e parlamentit ka pasur edhe konfrontime dhe prplasje fizike mes deputetve t opozits dhe gards.

  Ndrkoh, forca t shumta policie jan vendosur para Kuvendit pr t shmangur incidentet e mundshme.

  Mazhoranca ka paralajmruar hedhjen n votim t tre emrave pr postin e kryeprokurorit t prkohshm. Kandidaturat jan Ferdinand Elezi, Arta Marku dhe Ermira Tafani, t vetmit q sipas Komisionit t Ligjeve plotsonin kriteret nga 7 kandidatt fillestar.


  (gazeta-Shqip.com)
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Pr: Arta Marku betohet si Kryeprokurore e prkohshme

  Emri: rama-noka-3-1-905x450.jpg

Shikime: 119

Madhsia: 13.3 KB

  Populli shqiptar nuk duhet t habitet q politikant e tyre po luftojn njri-tjetrin. Kjo do t thot se reforma n drejtsi m n fund po zbatohet. Komisionet e Vetingut do t ken s shpejti rezultatet e tyre t para. Prokurori i Prgjithshm q refuzonte t ndiqte penalisht politikan sht i ikur. S shpejti do t shohim krijimin e SPAK-ut dhe BKH-s, t cilat do hetojn dhe ndjekin penalisht zyrtar t korruptuar t nivelit t lart. Qytetart shqiptar presin me padurim pr drejtsi. Dhe politikant kan frik”, thuhet n deklaratn e ambasads s SHBA.
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Arta Marku betohet si Kryeprokurore e prkohshme

  O shoku Lazo me ’te drejte i leviz keto temat sipas qejfit?
  Mos ke marr gje shkas nga kryeministri qe ben ’te doje me fatet e vendit?
  Une do sillja artikuj e analiza qe lidheshin me temen ne fjale, kurse t’i si pa gje te keqe e mbyll..

  PS: Me karar iik kete perzgjedhjen e temave shoku Lazo!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,086
  Faleminderit
  64
  775 falenderime n 634 postime

  Pr: Arta Marku betohet si Kryeprokurore e prkohshme

  Mes grushteve, tymit dhe prplasjes zgjidhet kryeprokurorja e re

  Emri: Betimi-Arta-Marku.jpg

Shikime: 113

Madhsia: 25.7 KB

  Kuvendi sot ka qen n tym dhe flak. Zgjedhja e Kryeprokurorit t ri t Prgjithshm ka sjell prplasje masive mes qytetarve dhe policis jasht Kuvendit. Ndrsa n salln e Kuvendit ka pasur sherre, tymuese dhe fishekzjarr.

  Deputett e opozits kan tentuar t bllokojn seancn, kan hedhur tymuese dhe jan prplasur me punonjsit e gards s republiks. Pavarsisht ksaj, Partia Socialiste ja vijuar seancn duke zgjedhur n mnyr t njanshme prokuroren e re t prgjithshme.

  Partia Demokratike u ka br thirrje qytetarve q t msojn n salln e sancave t Kuvendit. Deputetja e PD, Grida Duma tha se sot qytetart duhet t nxjerrin jasht salls djajt q po marrin jetn e shqiptarve.

  Ajo tha se sht e drejt e qytetarve t marr vendime. Salla sht e juaja,- tha Grida Duma.

  Ndrkoh edhe brenda Kuvendit situata nuk sht e qet. Deputett e opozits, pasi mazhoranca nuk ka ndryshuar vendim pr kryeprokurorin, kan hedhur n sall tymuese dhe fishekzjarre.

  Emri: tym-dhe-falke-kuvend.jpg

Shikime: 108

Madhsia: 27.6 KB

  Parlamenti ka miratuar n nj situata ekstreme kryeprokuroren e re t prgjithshme. Arta MArku mori shumicn e votave nga deputett e PS. Ndrkoh opozita e hedhur fishekzjarr dhe tumuese n seanc. Pavarsisht ksaj, PS ka vijuar seancn.

  Arta Marku ka br betimin disa minuta m pas n Kuvend, n nj situat t jashtzakonshme.

  Kush sht Arta Marku?

  41-vjearja Arta Marku u diplomua n shkolln e magjistraturs n vitin 2001. Nj vit m pas u emrua n Prokurorin e Shkodrs ku mbajti detyra t ndryshme, q nga shefe e njsis task forc n 2006 e deri zvends drejtuese deri n 2016. Zonja Marku e ka nisur karriern e saj n kohn kur kryeprokuror n Shkodr ishte Ulsi Manja, ndrkoh q prej 16 vitesh dosjet e hetuara prej saj dhe t prfaqsuara n Gjykat kan qen fare t pakta. Nj ndr to sht dosja ndaj pedagogut Fran Qafa, i cili m pas mori pafajsin n Gjykat.

  N fakt pr numrin e pakt t dosjeve t hetuara, zonja Marku u pyet edhe nga antart e Komisionit t Ligjeve, t cilve iu prgjigj se ajo kishte firmosur mjaft dosje t hetuara prej kolegve dhe t prcjella n Gjykat.

  Arta Marku posedon nj pasuri modeste pasi banon n nj apartament 55 metra katror, por me marrjen e nj kredie s bashku me bashkshortin kan bler edhe nj apartament tjetr n vitin 2007.

  Edi Rama humbet shumicn n Kuvend. Vetm 69 vota

  Kjo seanc konsiderohej jetike pr Edi Ramn pr t treguar forcn e tij si mazhoranc. Por sot gjat zgjedhjes s Kryeprokrores, mazhoranca e tij nuk bri dot shumicn e parlamentit.

  Nga 140 mandate q ka Kuvendi, Edi Rama ka arritur vetm 69 mandate. Mazhoranca zgjodhi kryeprokuroren e re me votat e saj.

  Ajo sht zgjedhur me 69 vota pro, 2 kundr e 2 abstenim. PDIU duket se nuk ka hyr fare n votim, duke konfirmuar se ishte kundr zgjedhjes antikushtetuese.

  Koha Jone
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 18-12-2017 m 23:50

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,086
  Faleminderit
  64
  775 falenderime n 634 postime

  Pr: Socialistt zgjedhin Arta Markun kryeprokurore, opozita braktis parlamentin n protest

  Gafa/ Kryeprokurorja e re nuk u betua mbi Kushtetut

  Emri: arta_marku_dhe_tymi-1024x536.jpg

Shikime: 114

Madhsia: 22.8 KB

  Jan par nga t gjith momentet e zgjedhjes dhe m pas t betimit t Prokurores s Prgjithshme t prkohshme Arta Marku n salln e Kuvendit kt t hn.

  Por nj moment u ka shptuar t gjithve.

  Si duket edhe nga pamjet, prokurorja e prgjithshme nuk sht betuar mbi Kushtetut. Ndryshe nga sa krkon ky moment ajo ka qndruar e liruar madje ka mbshtetur duart mbi tavolin ndrsa kryetari i Kuvendit Gramoz Rui lexonte formuln: “Betohem solemnisht se gjat kryerjes s detyrs do t’i qndroj kurdoher besnik Kushtetuts s Republiks s Shqipris, ligjeve n fuqi dhe do t respektoj rregullat e etiks profesionale”.

  Pas leximit t ksaj formule, Marku rrmbeu mikrofonin, prsriti fjaln “Betohem” dhe u largua.

  Emri: dfgdfgffff.jpg

Shikime: 107

Madhsia: 13.6 KB

  Lapsi

 10. #10
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Pr: Socialistt zgjedhin Arta Markun kryeprokurore, opozita braktis parlamentin n protest

  Votimi i djeshem..

  Emri: aa48f71bc29505e9f29f59bfca613e2399003e0e.jpg

Shikime: 104

Madhsia: 49.4 KB
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Socialistt zgjedhin Arta Markun kryeprokurore, opozita braktis parlamentin n protest

  Mendoja se do kishte me shume rremuje.Por si duket eshte antipasti per peshat e lehta.
  Peshat e renda akoma nuk kane zbritur ne fushe. Atehere do te shikojme se sa kllqe ka Lu-ja qe te perballoje destabilizimin.

  Nje gje eshte e sigurte,nga kjo reforme e drejtesise do kete vetem nje humbes ose vetem nje fitues dhe kete do ta personifikoj vetem Lu-ja.

 12. #12
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Basha: Rama ka frik, emroi kryeprokuroren pa Vetting  Pr Lulzim Bashn frik nga Reforma n Drejtsi ka kryeministri Rama. Nga Fieri kryetari i Partis Demokratike tha se prova pr kt ishte emrimi nga socialistt i kryeprokurorit t prkohshm pa vetting. Basha akuzon Ramn edhe pr bllokimin e SPAK dhe BKH, organet q q do t hetojn krimin dhe korrupsionin e zyrtarve t lart.

  Vettingu, e mbani mend, sa her i krkonim llogari Edi Rams. Ku e ke shndetsin falas, thoshte vettingu. Ku i ke 300 mij vendet e puns, thoshte vettingu. Shqipria e mbushur me drog dhe krim, vettingu. Akuzonte nga mngjesi deri n dark opozitn, se po bllokonte vettingun. Po sot? Prse e ka zgjedhur kryeprokurorin pa vetting? Prse e ka bllokuar ngritjen e SPAK-ut dhe BKH. Prgjigjja sht e thjesht dhe e qart. Sepse Edi Rama dhe bashkpuntort e tij t ngusht, jan n panik dhe t tmerruar. Ata e kan jetike pengimin e drejtsis s vrtet, pengimin e reforms n drejtsi
  Basha deklaroi se kthimi i pasaports s Saimir Tahirit nga gjykata dhe lirimi i Orest Sots jan fakte t kapjes s drejtsis nga Rama prmes kryeprokurorit. Kjo sipas kreut t PD-s, korrupsioni, krimi, dhe vjedhja e zgjedhjeve, jan produkt i nj qeverie ilegjitime.
  sht iluzion pr kdo t besoj q nj qeveri dhe nj kryeministr i zhytur n krim dhe i kapur nga krimi, do t ket vullnet t zbatoj reformn n drejtsi, do t ket vullnet t bj reformn zgjedhore dhe t ushtroj detyrat q qeveria ka, pr t garantuar votn e qytetarve.
  Aksioni opozitar do t prqndrohet tek problemet ekonomike t qytetarve dhe largimi i qeveris Rama.
  A jemi gati ti rikthejm qytetarve shqiptar jo vetm parat e vjedhura nga kjo klik kriminale dhe korruptive, por edhe shpresn se e nesrmja duhet dhe do t jet demokratike, e lir dhe europiane si e dshiron do shqiptar? Jam i bindur q po! Ju bj thirrje ta mbledhim gjith kt energji pozitive dhe ta derdhim n sheshet e protests popullore. Liri, demokraci!, tha Basha.
  Top Channel
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime

  Pr: Socialistt zgjedhin Arta Markun kryeprokurore, opozita braktis parlamentin n protest

  arta marku po duket qe eshte mantenut e atij vegles se rames ulsi manajt e kuptohet do zbatoj taktikat e ps-se. pun pukjanesh.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •