Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  "Dhunohen me sende t forta tre persona n Durrs

  Emri: f38cfeb852b61b734ee6cff0c2077af653772f06.jpg

Shikime: 139

Madhsia: 36.5 KB

  Dhunohen me sende t forta tre persona n Durrs ishte titulli i nj lajmi n TV. Tre burra t moshuar n tavolinn prbri zgurdulluan syt dhe llahatari u lexohej dukshm n fytyra: "Kuku, ka t bajn n Shqipni"
  sht argtuese t ndeshsh n kto dallime dhe keqkuptime gjuhsore mes Shqipris dhe Kosovs, ku e njjta fjal nnkupton gjra krejt t ndryshme.
  Fjala dhunim, e cila n Shqipri nnkupton ushtrim dhune fizike (dajak etj.), n Kosov, do t thot prdhunim (seksual). Ndaj imagjinojeni vet t dashur koleg gazetar nga Shqipria sesi lexohen n Kosov titujt: Grabitsit me maska dhunojn iftin e pleqve 80-vjear, Gent Zeneli prlotet, edhe mua m kan dhunuar djalin 17 muajsh, Dhunohet komisionerja brenda qendrs s votimit, UNICEF: Fmijt dhunohen n t gjitha fazat e fmijris, Djali dhunon nnn dhe babain n Kamz, Edukatorja dhunoi 20 fmij t kopshtit, ifti n Berat dhunohet nga skiftert, Dhunohet barbarisht biznesmeni.
  Rrjedhimisht, pak moderim, prshtatje apo vigjilenc mund t ishte e nevojshme t paktn pr t shmangur disa keqkuptime dramatike.

  Ervin Qafmolla
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  940
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: "Dhunohen me sende t forta tre persona n Durrs

  ..mire qe s'i kane fut edhe nje te q...e me ate rast!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •