Nj automjet n lvizje ka shprthyer n Vlor mngjesin e s hns. Mjeti, nj fuoristrad e blinduar ka lvizur pr inerci edhe 70 metra t tjer pas shprthimit n lagjen Isa Boletini dhe sht ndalur pasi u prplas me nj tjetr makin t parkuar.

Mjeti drejtohej nga nj 25-vjear, i cili u plagos rnd. Ai sht drguar n spital pasi si pasoj e shprthimit ka humbur t dyja kmbt.

Policia po heton pr autort dhe motivet e ngjarjes. Shnjestra e atentatit Ines Hajrulla njihet si person me precedente penale.

Shpesh her emri i 25-vjearit sht prmendur n komunikatat e policis s Vlors si i arrestuar pr vjedhje me dhun, armmbajtje pa leje, plagosje,dhe tentative pr vrasje.

Para 5-vjetsh ka qen protagonist i nj grindjeje me arm zjarri n qendr t Vlors, incident pas t cilit u arrestua. 25-vjeari Hajrulla ishte i papun, ndrsa i ati ka nj lokal n qendr t Vlors. Nga spitali rajonal i Vlors bhet me dije se gjendja shndetsore e 25-vjearit mbetet e rnd

Top Channel