Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Prokuroria, urdhr-arresti pr 3 ish-zyrtar t Policis s Vlors  Prokuroria e Krimeve t Rnda ka nxjerr urdhr ndalimi pr tre ish-zyrtar t lart t policis s Vlors.

  Gjat hetimeve t dosjes Habilaj ata dyshojn se, me mosveprimet e tyre kan lejuar vllezrit Habilaj t kultivojn kanabis sativa.
  Pr nj prej ktyre drejtuesve, Sokol Boden, ish-shef i Krimeve dhe ish-shef i kufirit n drejtorin e Vlors, pr t cilin opozita ka publikuar edhe fotografi t tij me vllezrit Habilaj, edhe Gjykata e Krimeve t Rnda ka dhn masn e siguris se arrestit me burg.
  Ndrsa pr Jael ela, ish-drejtori i Policis s Qarkut t Vlors dhe Gjergj Kohila, shefi i sektorit t lufts kundr krimit t organizuar, n drejtorin e Qarkut Vlor, jan nxjerr urdhra ndalimi.
  Akuza q qndron mbi ta sht ajo e mosveprimit ndaj kultivimit t kanabis sativs n kt qark. T tre ish-drejtuesit e Policis s Vlors kan drejtuar aty gjat viteve 2014 2016. Ende nuk ka nj konfirmim zyrtar pr arrestimin e tyre nga policia.
  Aktualisht t tre ish-shefat e policis jan n dispozicion dhe nuk kryejn funksione. Ata u shkarkuan nga detyra me urdhr t ministrit t brendshm, Fatmir Xhafaj.
  Top Channel
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Prokuroria, urdhr-arresti pr 3 ish-zyrtar t Policis s Vlors

  Ne ate vend po nuk u akuzove si pensionist qe vjedh rrymen elektrike asnje nuk arrestohet. Ta kishte akuzuar Tahirin prokuroria si pensionist qe vidhte energjin do ta kishim ne arrest. Nuk do kishim nje prokurori qe kerkon arrest dhe e lejon edhe te dali jashte shtetit.

  Simbas meje,ne fillim duhet bere Vetingu per pensionistet e varfer. Mbasi te hetohen gjithe pensionistet,dhe te varferit te arrestohen,atehere mundet te shtrihet dhe vetingu ne fushat e tjera. Edhe per "policine qe duam" ose policin qe nuk kapet ose qe nuk dihet si duhet kapur.


  U be lemsh edhe ky muabet. Po bejme shtet. Shteti,dergon policin per te kapur police,dhe nuk kapen. Nuk kapen,jo vetem policet qe jane akuzuar,por nuk kapen as policet qe jane derguar per te kapur policet e akuzuar. Te gjithe qe ikin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 24-11-2017 m 02:39

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Pr: Prokuroria, urdhr-arresti pr 3 ish-zyrtar t Policis s Vlors

  Si 1,2,3 apo 30 nuk mendoj se mund te hedhim posht me kete polici qe eshte sot krahasuar me vite me pare.
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,968
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Prokuroria, urdhr-arresti pr 3 ish-zyrtar t Policis s Vlors

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Si 1,2,3 apo 30 nuk mendoj se mund te hedhim posht me kete polici qe eshte sot krahasuar me vite me pare.
  Krahasuar vite me pare ka nje permirsim ose me sakt nje "evolvim",qe,policet nuk sakrifikohen me per partine. Ikin dhe partia nuk e di se ku jane,si te thuash kan filluar t'ia fusin partise.

  Persa i perket Shtetit gjendja duket si tragjike por nuk eshte e vertete,do ishte e vertete sikur te egzistonte Shteti. Gjendja eshte komike ; kemi nje minister te brendshem qe nuk di se ku jane policet. Problemi dukej sikur duhet te kapeshin trafikantet ndersa ne te vertete problemi eshte se nuk dihet se si duhen kapur policet.

  Ne kete pike ku kemi arritur nje mendim e kam,simbas meje, mbase duhet te vendosim trafikantet qe te kapin policet.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •