Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Deputeti grek krcnon Shqiprin: T lshojm aviont luftarak mbi Himar

  Emri: grekeu.jpg

Shikime: 85

Madhsia: 109.9 KB

  Shembja e ndrtesave n Himar sht shtje delikate q prfshin dy shtete, Greqin dhe Shqiprin.

  Pala greke ka ashprsuar tonet pas urdhrit pr prishjen e ndrtimeve n Himar, duke lshuar deklarata lidhur me respektimin e pakics greke nga pala shqiptare.

  Ministri i Jashtm grek ka paralajmruar Ramn q t ket kujdes me respektimin e minoritetit grek n territorin shqiptar ose n t kundrt do merrnin masa.

  Ndonse nuk sht br e qart nga fqinjt tan se far masash do t merrnin, prve krcnimit pr statusin kandidat n BE, deputeti i Agimit t Art ka qen i prer n fjalimin e tij.

  sht korrespondenti i Ora News n Athin, i cili n emisionin Arena sht shprehur:

  Deputeti i njohur i Agimit t Art, Kristos Papas duke folur n Parlament ka krkuar q avion luftarak F-16 t bjn nj fluturim t ult n Himar q ti jepet nj mesazh qeveris shqiptare. Fjalimi i tij ka shkaktuar ilaritet dhe nj sherr t vogl midis deputetve.

  Mund t prshkruhet si nj luft e ftoht marrdhnia mes Shqipris dhe Greqis megjithse nuk duhet harruar ngjyrimi partiak q i jepet, pasi n nivel kombtar sht ende e dobt si betej.

  Por, duhet prmendur q banort e prekur nga shembja e objekteve n Himar protestuan me flamurin grek dhe amerikan n duar me thirrjet Posht qeveria shqiptare.

  /Metro/
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,970
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Deputeti grek krcnon Shqiprin: T lshojm aviont luftarak mbi Himar

  Shajm,shajm parlamentaret shqiptare por te pakten gjejme ndonjehere edhe ngushellime nga greku. Nuk eshte e lehte te votosh dhe te zgjedhesh parlamentar te tille ...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •