Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime nė 68 postime

  Zbulohet prova filmike/ Ja pse Donald Lu nuk flet pėr Tahirin

  Qė prej shpėrthimit tė skandalit tė pėrgjimeve Tahiri – Habilaj kanė qenė tė shumtė zėrat qė i kanė kėrkuar ambasadorit amerikan tė shprehet pėr kėtė ēėshtje. Por Donald Lu qė flet pėr gjithēka, qė nga problemet e fėmijėve daun e deri tek ekspozitat e pikturave, nuk ka thėnė asnjė fjalė.


  Natyrisht askush nuk ka tė drejtė t’i kėrkojė mes shqiptarėve, njė pėrfaqėsuesi tė vendit tė hauj se pėr ēfarė tė prononcohet dhe pėr ēfarė jo. Kjo ėshtė njė zgjedhje sa personale, po aq edhe e administratės sė cilės i pėrket.

  Por, nė kėtė rast, duket se ėshtė disi mė ndryshe. Sepse Donald Lu ka rekorde nė mbrojte tė dyshes Rama – Tahisi, pėr tė cilat sot nuk do tė ishte krenar askush.  Atėherė kur droga nė Shqipėri kishte plasur sheshit, atėherė kur Dritan Zagani kishte vėnė gishtin mbi plagė duke denoncuar lidhjet e ish ministrit tė brendėshėm me trafikantėt, qeveria organizoi njė tubim butaforik ku shpalli se 99.2% e kanabisit nė vend ishte zhdukur.

  Emri: 6FE179F8-68A3-49BA-9390-53D6DA80ED37.jpg

Shikime: 105

Madhėsia: 44.4 KB
  Kryeministri Edi Rama, Ambasadori Italian ne Tirane Massimo Gaiani dhe Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu, (foto poshte ne te njejtin aktivitet me Tahirin) gjate nje konference ne Pallatin e Kongreseve, ku Policia e Shtetit prezantoi rezultatet e luftes ndaj droges. Foto LSA

  Dhe qė kjo tė bėhej e besueshme pėrpos fjalės sė Ramės dhe Tahirit, qė u mbajt nė prezencė tė ambasadorėve mė tė rėndėsishėm nė vend, e mori fjalėn edhe ai amerikan. Po ta dėgjoni sot nuk do t’i besoni veshėve. Nė mes tė shtatorit 2015, pėrpara se tė gjitha mediat botėrore tė tregonin me gisht Shqipėrinė, pėrpara se bosi i anti-mafies italiane, Franko Roberit, tė lėshonte alarmin se “droga qė po vinte nga Shqipėria po shtohej”, ambasadori amerikan i mbante ison dyshes Rama Tahiri.

  Pėr t’i dhėnė besueshmėri propogandės sė tyre ai deklaronte nė konferencėn e quajtur nė mėnyrė qesharake: “Antidroga njė histori suksesi” se nė “luftėn kundėr drogės ėshtė bėrė njė hap i stėrmadh pėrpara”.

  Sot kuptohet se sa e vėrtetė ka qenė kjo mbėshtetje e pa kusht. Dhe kuptohet gjithashtu se pse Donald Lu nuk ka gojė tė flasė pėr rastin Tahiri.

  ©Lapsi  http://www.dailymotion.com/video/x678hbi
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime nė 68 postime

  Pėr: Zbulohet prova filmike/ Ja pse Donald Lu nuk flet pėr Tahirin

  Donald Lu nuk eshte as i pari dhe as i fundit ne rrjeshtin e gjate te diplomateve te huaj te korruptuar ne Shqiperi.
  Por ne qendrimet personale dhe ne hierarki qendron padyshim me larte ne piramiden e diplomateve te huaj te perlyer me parat e pista te korrupsionit.

  Megjithate Lu duhet te sherbeje si mesim per te gjithe shqiptaret, se vetem i zoti e nxjerr gomarin nga balta!
  Nese ne vete na mungon vullneti qe ky vend te behet pakez me normal, mos ta kerkojme shpetimin verberisht tek te huajte..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 3. #3
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,932
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Zbulohet prova filmike/ Ja pse Donald Lu nuk flet pėr Tahirin

  Vetem ne shqiperi , ambasadori amerikan nderhyn direkt ne ceshtjet e brendshme te nje shteti. Ne cdo vend tjeter te botes ambasadorit amerikan nuk i jepet mundesia te bej as komentin me te vogel per nje shtet vetem nese i kerkohet ne ndonje rast specifik.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •