Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,108
  Faleminderit
  136
  102 falenderime nė 90 postime

  Akt Terrorist ne Manhatan, 8 viktima e shume te plagosur nga nje makine

  8 te vdekur dhe shume te plagosur pasi nje makine goditi qytetaret ne korsine e bicikletave ne Chamber street Manhatan. Autori u plagos dhe eshte nen arrest. Autoritetet ngrene mundesine e aktit terrorist, ndonese nuk jemi te sigurte qe autori kacurrels nuk ka thirrur Allahu Akbar.
  http://edition.cnn.com/2017/10/31/us...red/index.html
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,108
  Faleminderit
  136
  102 falenderime nė 90 postime

  Pėr: Akt Terrorist ne Manhatan, 8 viktima e shume te plagosur nga nje makine

  Pse nuk i shuajne keto vendet islame, kur e kane ne dore..
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  940
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Akt Terrorist ne Manhatan, 8 viktima e shume te plagosur nga nje makine

  ..bejne shume gabim qe vrasin ne emer te Zotit, Arjanit apo GJermanit te madh! Ai do vije vete ti vrase banoret e tokes pa perjashtim!

 4. #4
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,932
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Akt Terrorist ne Manhatan, 8 viktima e shume te plagosur nga nje makine

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Pse nuk i shuajne keto vendet islame, kur e kane ne dore..
  Kush jane keto vendet islamike ? Nese e ke fjalen per shtete me popullsi me te madhe muslimane atehere e ke dhe shqiperine vend islamik. A ta shuajne dhe shqiperine?

  Ky terrorist ishte nga Uzbekistani qe eshte vend me shumice popullsie muslimane ( njesoj si shqiperia) jo vend arab.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angmokio : 09-11-2017 mė 02:26
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 5. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,108
  Faleminderit
  136
  102 falenderime nė 90 postime

  Pėr: Akt Terrorist ne Manhatan, 8 viktima e shume te plagosur nga nje makine

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Kush jane keto vendet islamike ? Nese e ke fjalen per shtete me popullsi me te madhe muslimane atehere e ke dhe shqiperine vend islamik. A ta shuajne dhe shqiperine?

  Ky terrorist ishte nga Uzbekistani qe eshte vend me shumice popullsie muslimane ( njesoj si shqiperia) jo vend arab.
  Ne shqiperi nuk ka vetem islamike dhe ne as qe krahasohemi me nje vend islamik pasi gjithmone kemi qene dhe do ngelemi me shprehjen " feja ime eshte shqiptaria "

  Sa i perket islamizmit ne fakt e kisha per vendet lindore Irak,Siri etj.. ku nuk shoh asnje prespektive dhe deshire te ky lloj popull qe ne emer te fese bejne gjithcka !
  Silence is golden.

 6. #6
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,932
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Akt Terrorist ne Manhatan, 8 viktima e shume te plagosur nga nje makine

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Ne shqiperi nuk ka vetem islamike dhe ne as qe krahasohemi me nje vend islamik pasi gjithmone kemi qene dhe do ngelemi me shprehjen " feja ime eshte shqiptaria "
  Shqiptarizmi nuk eshte fe por identitet kombetar. Kur te pyet dikush per fene nuk i thua ''shqiptar'' se te marrin per te cmendur por i thua musliman , i krishtere , ateist etj.

  Sa i perket islamizmit ne fakt e kisha per vendet lindore Irak,Siri etj.. ku nuk shoh asnje prespektive dhe deshire te ky lloj popull qe ne emer te fese bejne gjithcka !
  Tema ne fjale ben fjale per nje terrorist nga Uzbekistani , vend qe ska lidhje me Sirine apo Irakun.

  Meqe more shembullin e Sirise , duhet te dish qe Siria eshte vend me rreth 12% te popullsise te krishtere , pra rreth 2 milion banore. Sirianet para lufte , ishin vendi me i civilizuar arab. Une e kam vizituar personalisht Sirine rreth viteve 90-te dhe ne ne qytetet bregdetare si Latakia ngjate si Marseja e Frances ne cdo aspekt.

  Lexo me teper per lindjen e mesme , arabet nuk jane ato te cmendurit qe raportohen shpesh neper media duke thirrur Allahu Ekber dhe hedhur veten ne ere. Ne qe jemi shqiptare , po te duash te besh nje dokumentar rreth shqiperise dhe tia nxish emrin shqiperise , shkon ne disa zona te thella ku jetojne malesore qe ngasin vetem gomarin. Merr pamje te vitit 1991 te eksodit te anijeve ose 1997 me kallashe e tanke. Shkon dhe pas shkolles teknologjike ku jetojne rome me kasolle dhe tregoje botes qe keto jane shqiptaret.

  Shikoje boten me me teper pozitivitet miku im. Njerezit ne te gjithe boten jane njesoj. Feja keqperdoret nga njerezit e keqinj ashtu sic mund te keqperdoret dhe mjekesia nga nje doktor kriminel.

  Jane problemet ekonomike , politike dhe sociale ato qe bejne diferencen mes nesh.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •