Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Stuhi n burgje, shkarkohen e ohen pr ndjekje penale drejtort

  Ministrja e Drejtsis Etilda Gjonaj lajmroi mesditn e s shtuns nj nga rrokadat m t mdha q kan ndodhur ndonjher n historin e sistemit t burgjerve n vendin ton.

  Jan shkarkuar nga detyra dhe jan kallzuar n prokurorit prkatse 8 drejtor burgjesh pr veprat penale t shprdorimit t detyrs dhe korrupsionit pasiv. Vet ministrja Gjonaj ka br publike disa nga shkeljet e konstatuara.
  Jane konstatuar shkelje q, jo vetm kan dmtuar funksionimin e sistemit, por kan rrezikuar edhe sigurin e burgjeve. Jane mbi 150 shkelje vetm n periudhn korrik-tetor t ktij viti, nga t cilat 6 raste t futjes s lndve narkotike dhe pjesa tjetr pr futjen e sendeve t ndaluara si celular, pije alkoolike etj, tha ministrja Gjonaj.
  Nga shkeljet e konstatuara pjesn m t madhe me 88 raste e ka burgu i Peqinit, ndrsa prokuroria e Elbasanit ka hapur 90 procedime penale pr shkeljet n burgje. Prve drejtuesve t shkarkuar dhe t denoncuar penalisht, ministrja Gjonaj paralajmroi se mosreagimi i paraardhsve t saj n ministrin e Drejtsis ndaj ksaj situate do t jet pjese e puns e organeve ligjzbatuese.
  Ndrkoh deri n zgjedhjen e drejtuesve t rinj t burgjeve nprmjet konkurseve, n postet e tyre jan komanduar persona me integritet dhe karrier t pasur n sistemin e burgjeve.

  Top Channel
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,967
  Faleminderit
  414
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Stuhi n burgje, shkarkohen e ohen pr ndjekje penale drejtort

  Kjo eshte nje nga ato lajme qe i ka qef si populli dhe partia. Populli se mendon se Qeveria po ben dika dhe Partia qe fillon e shperblen militantet mbas zgjedhjeve.

  Njerez te ndershem ne ate vend nuk gjinden dot as per rektora universiteti e jo me drejtora burgjesh. A,po te jete per persona me integritet dhe te pasur nga karriera ka sa te duash.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,251
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Stuhi n burgje, shkarkohen e ohen pr ndjekje penale drejtort

  Ironia e Patozit: Shum trafikant e kan gjetur drejtor burgu shokun e bands kur kan rn brenda

  Pas shkarkimeve q bri Ministrja e Drejtsis para pak minutash, ka reguar edhe ish-deputeti i PD-s, Astrit Patozi. Ai shkruan n facebook se gjysma e drejtorve t burgjeve n Shqipri paskan qen vet t dnuar. Patozi ironizon duke thn se ndoshta ky sht nj kriter i Rilindjes dhe s eshum kriminel kan gjetur drejtor burgu shokun e vjetr t bands, kur kan rn brenda.
  “TA KESH DREJTORIN SHOK BURGU

  Po ne i paskemi pasur t dnuar vet m par gjysmn e drejtorve t burgjeve n Shqipri. Sihariqin na e dha vet ministrja e re e Drejtsis, por pa na shpjeguar se si i kan ngjitur shkallt e karriers n administrat gjith kta t riedukuar.
  Mbase ka qen kriter i qeveris s “Rilindjes” q eksperienca personale t ndihmon n zbatimin me korrektes t detyrs.
  Q ata jan kthyer me qejf n vendin, q e njihnin m mir se kushdo tjetr, kjo kuptohet leht, por kush na e bri kt “nder” pr t zbukuruar burgjet tona, kt ministrja nuk na e tha.
  I bie q shum kriminel dhe trafikant t ken gjetur drejtor burgu shokun e vjetr t bands, kur kan rn brenda.
  Dhe nuk sht udi q ata t jen ndjer m t sigurt prapa hekurave, sesa po t ishin t lir, ku mund t’i gjente jo edhe aq rastsisht ndonj plumb “qorr” i rivalve t rrugs.” – shkruan Patozi.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •