Brenda vitit miratohet proēedura e re qė sė paku duhet tė aplikosh online dhe tė presėsh tė paktėn 72 orė qė tė tė miratohet!
"Udhėtarėt duhet tė plotėsojnė formularin nė internet, ku duhet tė shėnojnė tė dhėnat personale, kontaktet, vendin ku udhėtojnė, tė dhėnat pėr sėmundjet, tė dhėnat pėr ndjekjen penale, tė dhėnat nėse janė refuzuar nė ndonjė vend apo janė dėbuar… Tė gjitha kryhen nė internet, pa pagesėn e ndonjė takse shtesė. Ndėrsa pėrgjigja duhet tė kthehet mė sė largu pas 72 orėsh”, shpjegon DW Deutsche Welle.