Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Kryeministri Edi Rama regjistroi sot aktin m t rnd t nj zyrtari t lart kundr mediave dhe gazetarve, duke i atakuar ata nga pozita e kreut t qeveris dhe duke i ofenduar publikisht gjat ushtrimit t detyrs s tyre.

  Fjalori i kryeministrit, i denj pr nj individ q vjen nga rruga dhe jo nga vota e qytetarve, kaloi do kufi etik duke u shndrruar n nj agresion t hapur ndaj gazetarve. Ky sulm prngjan me ato q organizatat kriminale kan prdorur n Italin e viteve t prplasjes me Mafian, pr t’u mbyllur gojn gazetarve.

  Esht e vrtet q kryeministri sot sht n hall, por ky hall i tij nuk buron nga puna q bjn qindra gazetar, n kushte mjaft t vshtira, pr t informuar publikun. Sot duhet t ishte dita kur kryeministri do duhej t dilte me kokn ulur dhe t’u krkonte falje atyre reporterve q, shpesh duke rrezikuar edhe jetn e tyre, kan informuar pr katr vite me radh pr trafikun e drogs, pr bandat q kontrollojn territorin e vendit, pr makinn e numrit dy t qeveris q prdorej nga nj organizat kriminale, pr aviont e drogs q uleshin e ngriheshin me bekimin e policis, pr deputett e tij q krkoheshin ndrkombtarisht pr krime, pr ngjarjet n Elbasan, Lushnje, Vlor, etj, pr korrupsionin dhe koncesionet e turpshme t klientve t qeveris… Kryeministri duhet t krkonte falje q kto raportime, q u vrtetuan botrisht, me z, figur dhe presh n duar dhe q ai sot i quan thjesht gabime, dikur i cilsonte balt, kazan, shpifje, sulme, etj.

  T gjith e pan q kazani nuk ishin mediat dhe gazetart, por qeveria, t cils sapo iu hap kapaku, mbyti me ern e saj gjith vendin. Kazani sigurisht nuk jan mediat, por ata q flirtojn me kriminelt, q bjn fushat me ta, udhtojn me ta dhe ndajn parat me ta. Dhe pr kt nuk duhet ndonj dije e posame nga ato q predikon i dituri kryeministr, mjafton t shohsh faktet. Mjafton t shikosh se si n katr vjet, krimi sht ulur n Kuvend, qeveri e bashki. Kt fenomen nuk e polln gazetart, ata vetm po tregojn se ku e ka burimin kriminalizimi q ka mbrthyer vendin.

  Kryeministri do duhej t’i falenderonte gazetart pr punn q kan br, sepse sot ishte dita e tyre. Por ai nuk mund ta bj nj gj t till, sepse n krye t gjith ktij degradimi qndron ai vet dhe sepse do shqiptar sot e ka t qart vlersimin pr profesionistt e medias dhe propagandn manipuluese t qeveris. sht publiku dhe jo Edi Rama, ai q gjykon punn e gazetarve. Edi Rama nuk ka as kompetencn ligjore t ndrhyj n nj pushtet tjetr dhe as aftsin intelektuale pr t vlersuar apo pr t dhn leksione gazetarie. Ai di t bj vetm propagand, madje edhe kur kapet mat.

  Por sot, agresioni i Rams ndaj mediave e kaloi kufirin e propagands. Ai u kthye n nj sulm t hapur dhe intimidues, pikrisht pr t’u mbyllur gojn gazetarve q sot duhet t ndihen krenar sepse puna e tyre n katr vjet triumfoi mbi manipulimet dhe propagandn e shpifur t kryeministrit. Kjo ndrhyrje brutale e kreut t qeveris, e padgjuar n nj vend normal demokratik, duhet t jet nj kmban alarmi pr t gjith diplomatt e huaj q jan n Tiran. Sepse provon n radh t par se pas gjith aferave n qeveri qndron vet kryeministri dhe sepse s dyti, nj politikan q sulmon mediat sht i aft t bj gjithka. Nse deri dje kan ngurruar t flasin pr hir t “stabilitetit”, sot sht n nderin e tyre t ngren zrin n mbrojtje t shtypit t lir n Shqipri.

  N do vend tjetr n Europ, gazetart do t’i kishin larguar mikrofonat n shenj proteste ndaj fyerjeve t nj kryeministri. N Shqipri, ku kryeministri kontrollon nj pjes t pronarve t mediave, (tani do t bj edhe kryeredaktorin) nj gj e till sht e vshtir. Gazetart jetojn nga puna e tyre dhe ndihen realisht t krcnuar, por dinjitetin e tyre nuk mund ta nprkmb nj kryeministr dhe aq m pak nj kryeministr si Edi Rama. Ai duhet bojkotuar. Lapsi.al

  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Gazetar… kini dinjitet, bojkotoni Edi Ramn!

  Nga Andi Bejtja

  Pam sot nj skene q nuk e kemi pare ne asnje vend t botes, ne asnje vit, ne asnje shekull, ne asnje epoke: Kryeministrin e nj vendi q del perballe gazetareve t kombit t vet duke i thene haptas, q kam dale t merem me ju dhe i fyen i poshteron, i quan t paditur, injorante etj etj, jo per 10 sekonda nj apo dy minuta, po per minuta t tera, madje duke u larguar, dukej qarte dhe i pangopur…Nuk i mjafton q ka blere pjesen derrmuse t pronareve t medias me njemije menyra t drejtperdrejta e t terthorta, por do t mendojne si ai jo vetem gazetaret e thjeshte, por edhe operatoret edhe montazhieret, madje dhe shoferet e medias.

  T gjithe jemi t ndergjegjshem q gazetaria shqiptare ka problemet e veta, mund t kete shume me pak t ditur se Edi Rama, mund t kete dhe shume me t ditur e t shkolluar se ai: por nj gje ja u them me plot gojen: me gjithe problemet, me gjithe paditurite, me gjithe kompromiset, madje dhe me faktin e shemtuar se shpeshehere media ka qene dhe zgjatim i politikes, media shqiptare sht me pak e qelbur dhe me profesionale se politika shqiptare. E kemi pare kryeministrin tone ne studio televizive, me gazetare t ndryshem q i ka ofenduar po njesoj si sot, por akoma nuk e di t’i jape pergjigje pyetjes se cili sht investimi me i madh ne Shqiperi dhe nuk e thote dot akoma sot e kesaj dite: e kemi pare neper samite t ndryshme kur ai tregonte barcaleta dhe kryeministri i Serbise merte para per vendin e tij..etj etj.

  E kemi pare t shaje dhe t ofendoje kedo, jo vetem gazetaret, por dhe opoziten dhe ish aletatet, t jeni t sigurte pak me vone do t shaje dhe do t ofendoje edhe popullin me t cilin mendon se po bashkeqeveris tani: t vetmit q nuk ka share asnjehere jane t fortet dhe trafikantet. Po nuk ka rendesi, le t behemi pak amerikane: Kryeministri po e mbron me thonjte e lyer me balte profesionin e tij, poltiken: gazetare mbroni profesionin tuaj gazetarine: hiqjani mikrofonin Edi Rames.

  http://www.dailymotion.com/video/x663uyf
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 25-10-2017 m 19:18
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Dritan Kaba kundr Bejtes/ Mos i bni nder Rams, ai do q ta bojkotoni se....

  18:01, 25/10/2017
  Prfaqsuesi i LSI-s, Dritan Kaba, ka dal kundr thirrjes s br sot nga analisti Andi Bejtja, drejtuar gazetarve, ku i krkonte t bojkotonin kryeministrin Edi Ram,a, pasi ky i fundit ofendoi median dhe fjaln e lir.

  Prmes nj postimi n Facebook, kaba thekson se Rama nuk duhet bojkotuar, pasi n kt momente ai sht i kapur nga paniku i s vrtets.

  Kaba vijon m tej duke ju thn gazetarve q t mos e bojkotojn Ramn, prkundrazi ta nxjerrin ata sa m shpesh n mnyr q shqiptart ta shohin si sht ai n t vrtet.

  Ja far shkruan Kaba:

  JAM KUNDER BOJKOTIT TE RAMES!

  Pikerisht keto dite qe ate nuk e mbajne nervat nuk duhet bojkotuar

  Po e bojkotoni ne nje dite qe ai nuk ka argument per te mbrojtur vendimin e tij politik, ne mbrojtje te krimit te organizuar.

  Doni ta bojkotoni, tani kur ai ka humbur logjiken nga vazhdimesia e fashikujve qe vijne.

  Doni ta bojkotoni, pikerisht tani, kur e ka kapur makthi e frika e asaj qe do te ndodhe, pa dijenine e tij.

  Doni ta bojkotoni, tamam ne kete kohe, kur ai eshte me keq se kurre.

  Doni ta bojkotoni, pikerisht tani, kur e ka zene pasiguria e asaj qe do sjelle e nesermja.

  Doni ta bojhkotoni, pikerisht tani, kur ortaket e tjetersimit te votes ne 25 qershor, nuk e lene te qete duke i kerkuar harain e karikes se pushtetit qe i dhane.

  Doni ta bojkotoni, pikerisht ne kete ast, kur ai do te rrije ta kaloje hallin qe e ka zene me veten e tij dhe te ndonje ndihme "anesore".

  Ju lutem mos e bojkotoni!

  Shqiptaret duhet ta shohin ashtu si eshte, pikerisht tani!

  Ju lutem mos e bojkotoni, por kerkoni pavaresi ne punen tuaj!

  Ju lutem mos e bojkotoni, por vazhdoni ta pyesni!

  Ju lutem mos e bojkotoni, se ai vete nuk do vete te flase me, se nuk ka fare te thote!  SYRI.net
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Deklaron gazetarja q u sulmua nga Rama: Ishte...

  Gazetarja Elja Zotka ka treguar variantin e saj t asaj q ndodhi atje. Ajo tha se Rama e kishe planifikuar edhe m hert at q brei, pasi sipas saj ai nuk priti asnj pyetje nga gazetart.

  “N qoft se do e prkuzoja me nj fjal e gjith ajo q ndjeva sht nj fjal q Rama e prdor, sklldi. Ishte nj sulm i menduar m par, ai e deklaroi q n fillim, “Kam ardhur ktu pr ju”. Ishte nj sulm i prgatitur pasi ai nuk priti q ne ti bnim pyetje”, tha Elja Zotka.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,721
  Faleminderit
  188
  244 falenderime n 194 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  I gjati i do te gjithe leqe/peqe, vuan rende nga sindroma e diktatorit.
  Kush e kundershton esht i paditur, pyetjet i ka idiote...

  Para dy javesh, hodhi idene qe ne parlament te kete vetem nje grup kamerash.
  Si puna e Erjonkes, qe filmimet/intervistat ua jep te gatshme mediave.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,254
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  I ka te gershetuara shume bukur sindromat e diktatorit me ate te psikopatit, te cilat kur priten ne nje pike, shkaktojne skandale te kesaj natyre. Por fatkeqsisht jemi mesuar tashme me te tilla gjera, nuk eshte hera e pare..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,899
  Faleminderit
  118
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Nje qen i terrbuar qe drejton nje kope delesh..kjo eshte vatha (atdheu) jone

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,091
  Faleminderit
  126
  101 falenderime n 89 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Edhe pak u ka thene nje llum politik ku shprehen si te duan dhe e ngrene dhe e ulin ketl sipas interesit, kazan politik!
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  940
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  ...jemi ne fazen e qeverise se shpetimit kombetar ende dhe ujerat politike jane te nxehta, prandaj Edi Ram duket si rrugac apo horr politik! ajo qe te ben pershtypje eshte zeri i Greqise qe acaron luften moderne te klaneve te huaja qe e kane 'pushtuar' Shqiperine! nje vend i cuditshem i brishte por shkembor ku kane lene koken me mijera Paride dhe Hektore me pare!

 10. #10
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,721
  Faleminderit
  188
  244 falenderime n 194 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Citim Postuar m par nga murik Lexo Postimin
  Nje qen i terrbuar qe drejton nje kope delesh..kjo eshte vatha (atdheu) jone
  murik,

  nuk hane qen, por jan klysh...

  Sepse te gjitha mediat ishin te perqendrum tek Tahir Habilaj.
  Doli tashi ky i gjati, dhe beri “skup” me mediat, dhe u harru Tahiri tashi...

  Keto jan bk te vertete...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,970
  Faleminderit
  415
  508 falenderime n 429 postime

  Pr: Skandali i Edi Rams/ Gazetart duhet ta bojkotojn kryeministrin

  Te thush qe mir ja boni se thu dot. Te thush qe boni keq prap se thu dot.

  E vetmja gjo qe mundet te thuhet eshte se si nuk pati a nuk doli nje gazetar me kulture demokracie dhe qe te mbronte lirin dhe etiken e mediave ne ate moment. Si nuk doli asnje gazetar qe t'ja kishte kercit mikrofonin kokes !
  Do kishim dhe nje kryeminister qe respektohet ne problemin e ngritur dhe do kishim dhe nje gazetar qe bente nje autokritike kostruktive. Se,t'ja kishin hy te gjithe sa ishin ne dru kryeministrit (jo vetem me mikrofona) nuk do ishte pjeserisht e drejte. Do fillonte populli te ndikohej nga mediat.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •