Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  710
  Faleminderit
  1
  52 falenderime n 38 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Nga Firmat piramidale-tek droga. Por askush ne shtetet perendimore nuk perdoret droga per te marre pushtetin si ketu ne Shqiperi.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,967
  Faleminderit
  414
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Eshte e padrejte te akuzosh PD se kerkon te marri pushtetin me ane te droges. PD edhe po t'ja falin nuk e do pushtetin e shumta qe kerkon eshte ndonje afar dhe ndonje drejtori. Po te kerkonte vertet pushtetin nuk do merrej me dekriminalizime e denoncime te qytetarit dixhital. Drogen dhe dekriminalizimi jane thjeshte argumenta vetmbrojtese per opoziten. Dhe ky eshte paradoksi ne ate vend sot ;trafikun e droges dhe korrupsionin e perdor Rama dhe frik nga drejtesia ka vetem Berisha me Meten.

 3. #23
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,089
  Faleminderit
  124
  100 falenderime n 88 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Serafin sic e dime mire fenomeni i droges eshte nje ceshtje qe nuk lindi sot dhe as ka per te perfunduar sot..
  Kjo vjen dhe per dekriminalizmim e me radhe..problemi qe mund te ngresh eshte se sa e lufton qeveria dhe sa trasparente ka qene ndaj ketyre gjerave.
  Sa i perket Lulushit ndoshta jam gabim po menyra per ta rrezuar kete qeveri e vetmja menyre eshte populli dhe mundohet ne cdo menyre te perhap kaos duke e bombarduar cdo dite neper media..
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 4. #24
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,251
  Faleminderit
  25
  74 falenderime n 68 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Lubonja shprthen ndaj ambasadorve: Kush beson n drejtsi, sht ose miop, ose i bler, ose i ...

  Analisti Fatos Lubonja ka komentuar nga studio e News24 sot n rubrikn “Opinion”, nisjen e procesit t vettingut q startoi me inaugurimin e ambienteve pr komisionert, n nj ceremoni ku merrnin pjes edhe ambasadort Donald Lu dhe Romana Vlahutin.

  Lubonja tha se pa nj vullnet politik nuk mund t ket drejtsi t pavarur duke shtuar se vullneti i kryeministrit Edi Rama u pa qart me shtjen “Tahiri”. Lubonja u shpreh m tej se vettingu nuk do t sjell drejtsi, duke vn edhe ‘bastin’ e tij, nj takim pas nj viti me ata q e besojn kt gj.

  Ai theksoi se mbetet skeptik dhe i zhgnjyer nga ambasadort q tundin flamurin e vettingut por nuk flasin pr situatn.

  “Pa nj vullnet politik pr drejtsi t pavarur q qndron jasht t gjitha forcave politike nuk mund t ket. Vullneti politik lexohet qartas, i Edi Rams n kt rast. U pa qartas n ngjarjen e Tahirit. Duhet t paktn t’ia kishte ln 48 or prokuroris Tahirin. Tani jan lshuar n nj fushat t jashtzakonshme kundr mediave, q jan nj institucion q duhet t jen t pavarur. I quan kazan sepse kan informuar, biles me mungesa do t thosha un, pr ngjarjen e Tahirit.

  Pra, kemi nj sulm ndaj institucioneve t pavarura, ndaj prokuroris…ather si mund t jemi nj proces vettingu. Nuk besoj se vettingu do t sjell drejtsi. Mund t l nj takim me t gjith ata q besojn tek vettingu pas nj viti pr t biseduar, nse do kemi koh me gjith kto q po zbulohen. Kshtu q nuk kam besim. Ngelem m skeptik dhe akoma m i zhgnjyer me ambasadort q tundin flamurin e vettingut dhe nuk flasin pr gjrat q duken sheshit. T mos shohsh q s’ka shans t ket drejtsi t pavarur me kt situat duhet t jesh o miop, o i paaft ose i bler”, deklaroi Lubonja.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,967
  Faleminderit
  414
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Vetingu mori fund me marrveshjen per zgjedhjen e Metes president. Ne qofte se kishte nje mundesi te vogel ku vetingu do sillte njefare destabilizim te politikes politika i vuri perballe barrieren e presidences ose ate te destabilizimit te shtetit.

  Ne ate vend asnje nuk e do vertet vetingun edhe te huajt se nuk duan destabilim ose kriza institucionale. Te kerkosh veting pa destabilizim eshte sikur te kerkosh dasem pa nuse e dhender.

  Mjafoj nje shatnazh i vogel i Tahirit me "s'keni pare gje akoma" qe beri qe politika,prokuroria dhe te huajt t'ja fusin kot. U tremben me gjysem fjalie.

 6. #26
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,721
  Faleminderit
  188
  244 falenderime n 194 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Vetingu mori fund me marrveshjen per zgjedhjen e Metes president. Ne qofte se kishte nje mundesi te vogel ku vetingu do sillte njefare destabilizim te politikes politika i vuri perballe barrieren e presidences ose ate te destabilizimit te shtetit.

  Ne ate vend asnje nuk e do vertet vetingun edhe te huajt se nuk duan destabilim ose kriza institucionale. Te kerkosh veting pa destabilizim eshte sikur te kerkosh dasem pa nuse e dhender.

  Mjafoj nje shatnazh i vogel i Tahirit me "s'keni pare gje akoma" qe beri qe politika,prokuroria dhe te huajt t'ja fusin kot. U tremben me gjysem fjalie.
  Serafim,

  mos i humb shpresat..,

  Sepse kapo banda i Durresit nen kujdesin e Gjushit, Habilajt nen kujdesin e Tahirit, dhe Shullazi nen kujdesin e Rames do e bejn vetingun...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  710
  Faleminderit
  1
  52 falenderime n 38 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Ne disa sspekte ke te drejte i nderuar Ciarli

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,967
  Faleminderit
  414
  507 falenderime n 428 postime

  Pr: Strategjia Anti-Vetting n veprim

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Serafim,

  mos i humb shpresat..,

  Sepse kapo banda i Durresit nen kujdesin e Gjushit, Habilajt nen kujdesin e Tahirit, dhe Shullazi nen kujdesin e Rames do e bejn vetingun...
  Skender shpresat nuk i kam humbur asnjehere. Kam shprese se po te bashkojme dy dukurit te vetmet pozitive qe kan PS dhe PD mundet te arrijme ne ate qe mundet te quhet shpresa per te ardhmen.

  Dhe ne fakt shpresat e vetme qe kam pasur jane dy : Njera eshte krimi i socialisteve dhe e dyta eshte korrupsioni i demokrateve. Persa i perket krimit socialistet kane meriten se e kan bere krimin "popullor" e kan shtrire ne te gjithe arteret e shoqerise gjithmone. Ndersa demokratet e kane pasur krimin "elitar" jane munduar gjithmone ta kene shteteror. E kunderta ndodh per korrupsionin,ketu demokratet kane meriten e tyre sepse korrupsionin e bene pothuajse masiv ose te pakten me te perhapur edhe per popullin,ndersa socialistet jane munduar ta bejne korrupsionin per pak indivit,korrupsion selektiv ose korrupsion "monopolist".

  Po te shikosh kjo eshte edhe nje nga arsyet qe kur jane socialistet ne qeveri "problem" eshte krimi,ndersa kur jane demokratet ne qeveri "problem" eshte korrupsioni. Ky realisht nuk eshte "problemi" i vertete sepse eshte nje problem qe eshte vene ne dukje ose theksuar vetem nga opozita e momentit. Pse them qe nuk eshte problemi i vertete sepse realisht ate qe adhurojne demokratet te socialistet eshte perdorimi i krimit,ndersa ate qe adhurojne socialistet tek demokratet eshte korrupsioni. Fakt per kete ishte dhe deklarata e ish ministrit te shendetsise Beqja,qe mbas tenderve milioner te bere ne shendetsi thoshte;qe kur isha ne opozite, ne kohen e demokrateve vidhja me teper. Pra edhe se ne pozite e me pushtet kishte me teper nostalgji per korrupsionin demokrat.

  Ky eshte pak a shume konteksti i shpreses ne ate vend,ku e vetmja "menyre shpetimi" eshte nderlidhja e dy "aspekteve pozitive" qe kane krimi i PS dhe korrupsioni i PD. Jane te vetmet ideologji te dy partive qe kane funksionuar deri me sot. Si te thuash qe eshte me e drejte dhe parimore edhe per vet popullin krimi i PS dhe korrupsioni i PD.

  Prandaj dhe krimi socialist preferohet me teper se ai demokrat. Dihet qe ne kohen e Demokrateve kur dikush ankohej se e kishin zene pronen e vet qeveria demokrate dergonte policine qe te rrifnin ankuesin a pronarin e tokes,ndersa po te ankohesh kur ne qeveri jane socialistet keta dergojne kriminelin qe te rrafi ankuesin. E kunderta ndodh per korrupsionin ose kur vidhet ndonje tender; PD dergon kriminelin privat ndersa PS te dergon policin e shtetit qe te mbroj krimin...

  Kjo mbase vall mundet te shpegoje edhe rotacionin;PD humb zgjedhjet kur zvoglohet ose i hiken perdoresh korrupsioni ndersa PS humb zgjedhjet kur nuk kontrollon dot me krimin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 01-11-2017 m 18:52

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •