Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,084
  Faleminderit
  123
  100 falenderime n 88 postime

  Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarve po marrin n konsiderat t largohen nga vendi

  http://www.monitor.al/barometri-i-ba...en-nga-vendi/3
  Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarve po marrin n konsiderat t largohen nga vendi

  Gjysma e shqiptarve po marrin n konsiderat q t largohen dhe t punojn jasht vendit. Tendenca pr t ikur po rritet nga viti n vit sipas anketimit q ka br Barometri i Ballkanit.

  Rezultatet e sondazhit treguan se gjat vitit t kaluar 48 pr qind e shqiptarve dshironin t iknin nga vendi, ndrsa kt vit kjo kategori arriti n 50 %

  Sipas EUROSTAT n tremujorin e dyt t ktij viti 6,000 shqiptar aplikuan rishtas pr azil, duke u renditur t gjashtit pas vendeve t lindjes s mesme dhe atyre afrikane pr numrin e lart t azilkrkuesve.

  Numri i krkesave t shqiptareve ishte m rritje n krahasim me tremujorin e par ku ishin shnuar 5400 te tilla. Gjithsej numri i azilkrkuesve shqiptar n BE pr gjashtmujorin e par 2017 arriti n 11,400 persona.
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,934
  Faleminderit
  408
  502 falenderime n 423 postime

  Pr: Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarve po marrin n konsiderat t largohen nga vendi

  Per tu habitur ! Se kemi bere dhe Dekriminalizimin dhe po bejme dhe reformen ne drejtesi ! Dhe kerkojn te ikin tani kur kan zgjedhur politikanet adapt ! Ku mundet te gjeni nje kryetar parlamenti dhe nje president si ne Shqiperi ? Reforma ne drejtesi nuk i ka dhene akoma frytet por te pakten me dekriminalizimin zhdukem krimin si brenda dhe jasht parlamentit.

  Mos kerkoni te ikni tani... se, kemi dhe reformen zgjedhore.... Reforme qe si gjithmon do behet nga njerez e parti qe keto 27 vjet kan bere zgjedhje te lira e te ndershme gjithmon.... jo vetem jashte partise por edhe brenda partise. Edhe ne kete fushe si ate te drejtesise dhe krimit jane te vetmit specialist qe ka ai vend.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,084
  Faleminderit
  123
  100 falenderime n 88 postime

  Pr: Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarve po marrin n konsiderat t largohen nga vendi

  E vetmja shprese e rinise shqiptare ka ngelur Llotaria Amerikane..
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,934
  Faleminderit
  408
  502 falenderime n 423 postime

  Pr: Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarve po marrin n konsiderat t largohen nga vendi

  Eh rini rini... Ka dika qe nuk shkon tek kjo rini a rinia shqiptare.

  Njeher e dikur...kur isha i ri me dukeshin pleq si Gramoz Rui dhe si Sali Berisha. Tani qe u plaka me duket se po rinohen si shoku Gramoz dhe shoku Sali,kan hequr ato pardesyt e bardha qe i dha Partia dhe kan filluar te vendosin shallin e kuq te pionerit.

  Me ka zon frika. Sa me shum qe vitet kalojn aq me shum mendoj qe do shikoj ndo nje dite shokun Sali dhe shokun Gramoz.. o me perparsen e zeze te fatosave ose me perparsen e bardhe te kopshtit.

 5. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,084
  Faleminderit
  123
  100 falenderime n 88 postime

  Pr: Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarve po marrin n konsiderat t largohen nga vendi

  Ndoshta eshte me mire kshu..

  Emri: 53845de46b3355767f978daef07d24e25626fb43.jpg

Shikime: 49

Madhsia: 46.5 KB
  Njoftime falas vetm n https://tregti.al

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  940
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarve po marrin n konsiderat t largohen nga vendi

  mire qe e kane kuptuar! shqiperia ka marre fund si komb qe ne disfaten e Skenderbeut per te themeluar nje komb ne kete fushe malore! qe atehere iriqet, breshkat dhe gjarperinjte genjejne popullin e paditur dhe dezhavuja apo perditshmeria shqiptare nuk ofron asgje tjeter vetem se sorrollatje!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •