Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  687
  Faleminderit
  1
  51 falenderime n 37 postime

  Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Nj emision shqetues ai News 24 TV n t ciln islamiku i moderuar Olsi Jazexhi dhe ateisti amator Mustafa Nano s bashku m arkivistin Tare, i prpoqn t spjegojn dhe t kundrshtojn njri tjetrin pr t zbuluar t vrtetat dhe harresa s bashku me boshllqet e Historis s Heroit Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbeu si dhe t Epirit dhe Arbris s athershme.

  Njihet Olsi Jazexhi pr deklaratat e tij anti Heroit Kombtar t cilat jan n nj linj me Gjestrategjin e Presidentit Erdogan ndaj ish kolonive t tij qindar vjeare: Shqipri, Kosov dhe Bosnj.

  Deklaratat ofenduese t Edoganit kur ishte Kryeministr pr Gjergj Kastrioti Sknderbun n kohn kur Fatos Nano ishte Kryeministr,dhe largimi i Pikturs s Gjergj Kastriotit nga Zyra s bashku me nj skulptur t Heroit Kombtar, lan nj shije t keqe n t gjith shqiptart n at koh, Madje dhe n rastet kur Erdogani u b President dhe erdhi n Shqipri, Politikant tan burracak shmangn Pikturat e Heroit Kombatar dhe Skulpturat e Heroit Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbu nga selit e Presidencs dhe Kryeministrive shqiptare n mnyr q `ta prsinin mikun` sa m me servillk dhe palaollk.

  Karagjozllku i fundit dhe nj nga Turpet m t neveritshme ishte rasti i fests s respektuar t komunitetit mysliman n sheshin e Gjergj Kastritotit Sknderbu n t ciln u mbulua skulptura e Heroit Kombtar.

  Mund t themi q nuk mund t ket ndonj vnd n bot q t injorohet Heroi Kombtar prkats n vdin ton sidomos pas viteve 1990.

  Dhe kjo pr shkak t politikave burracake, klienteliste dhe aspak dinjitoze t politikanve t t gjitha krahve t cilt e kan shitur dhe eshesin vehten pr 500 aspra duke qn as m pak dhe as m shum JUDA e varr-rmihjes s shtetit shqiptar, i cili sht br pr gjith kto vite si nj han pa porta apo si mund t themi nj shtet pa bosht n t cilin sot glojn uditrisht me `sukses` t `Pese Anarkit` q prmnd Noli:

  Anarki Fetare sepse drejtuesit e komuniteteve fetare kane ln Zotin dhe bredhin pas parave pr t ndrtuar xhami e teqe dhe kishza aspak tradicionale, dhe t gjithe paraqesin fytyrn hipokrite para Zotit, n nj koh q bjn t kundrten dhe jan bler nga politika;

  Anarki Sociale sepse t gjith jan kthyer ujq kundr njri tjetrit, ku shoqria nuk egziston por

  egzistojn mafia e cila drejton gjithka nprmjet politiks,

  Anarki Morale sepse ka nj rritje galopante t divorceve, t kurvrsi, t shitblerjes ku,

  Amoratiteti, dhe imoraliteti paraqiten n Televizore e Media si kulmi i Mods

  dhe i drejtimit nga duhet t shkoj Rinia dhe shoqria shqiptare, madje

  dhe moshat e tjera,

  Anarki Patriotike m e shprehura gjithashtu n t ciln Tradhtart jan kthyer n Heronj dhe

  marrin Dekorata, kurse Heronjt ose jan harruar ose prqeshen; Anarki Patriotike

  ku, pr shkak t mungess s ligjit, dhe pr shkak t lshimeve q bn politika ndaj

  fqinjve dhe tregtis do kush mund t tallet madje edhe me Heroin Kombtar

  Gjegj Kastrioti Sknderbeu; merreni me mnd kur talln me Heroin Kombetar ,

  se `mund t bjn me t tjert,

  Anarki idealesh - m e zakonshmja sepse n faktsot nuk ka m asnj ideal prve, ides se sa

  Para mund t fitosh duke prdorur parrulln `Qllimi justifikon Mjetin`, ku

  injoranca,fanatizmi, dhe kozmopolitizmi, dhe urrejtja kundr atdheut, lulzojn

  n Shqipri.

  E par n kt Aspekt dhe n kto situata, News 24, mendoj se ka shkelur Etikn morale derisa sa ka pranuar t marr npr goj Heroi Kombatar, Gjergj Kastriotin-Sknderbeun, Gurin e Themelit t shtetit Shqiptar, pjesn themelore t identitetit shqiptar, ndadj t cilit askush nuk flet keq as n vndet q dikur kan qn tradicionalisht jo t pranueshme pr shqiptart si p.sh., fqinjt, he Turqia.

  M e keqja sht se kta njerz q dalin dhe shprehin opinionet e tyre, trsisht anti-shqiptare si ato t Olsi Jazexhiut, apo t Fatos Lubonjs, dhe t radikalistve islamikkundr Heroit Kombtar Gjergj Kastriotit Sknderbutt, dhe q kta t fundit, q popullatn me fe islamike e quajn popullat islame apo pa etni, duhet t pgjigjeshin para ligjit.

  Mendoni njher t nderuar se cffar do ti bnte Presidenti Erdogan nse Olsi apo Lubonja do t shanin Ataturkun nse do t ishin n Turqi, apo do t shnain Caar Llazarin n se do t ishin n Serbi, apo nse do t shanin Themeluesit e Greqis nse do t ishin n Greqi: sigurisht do t paraqiteshin para gjyqit dhe ndoshta do t kalbeshin n burg.

  Por `po ndodh n Shqipri? Ka, Anarki idealesh, Anarki, Morali, Anarki, Anarki Patriotike, etj, sepse shteti ligjor sht n rnie t lir.

  Po si sht e vrteta e ktij shkulmi shpifjesh dhe sharjes nga kta protagonist kryesor q prmndm m sipr, dhe nga deficit intelektual i replikuesve si Nano, Tare, madje dhe t Historianve tan akademike q jan tepr t lodhur pr tu prballur me furin anti-shqiptare?

  Mendoj se ky sulm kundr Heroit Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbeu, n baz t debateve qoft n Media por dhe n ato q kam replikuar n Facebook dhe internet, tregojn se egziston nj sulm i mir koordinuar pr t coptuar identitetin shqiptar dhe pr ta mbajtur Shqiprin t dobt,politikn shqiptare t friksuar, shoqrin shqiptare dhe kosovare nn presionin q kto vnde nuk bhen dot nse nuk do t jen nn Turqin apo nn ndonj fqinj tjetr, duke i rekomanduar t largohen nga vndi ose t bhen `mish pr top` pr fanatikt.

  Nj nga turpet m t mdha dhe nj nga servilizmat m t neveritura sot n Shqipri madje dhe n Kosov, sht largimi i Fotografive, Pikturave, Portreteve, skulpturave t Heroit Kombtar Gergj Kastrioti-Sknderbeu nga selit Presidenciale, Kryeministrore, Minstrore, dhe Lokale, gj q tregon se shteti shqiptar nuk ka shtyll vertebrore, se shteti shqiptar nuk ka dinjitet, se shteti shqiptar ka frik nga udhheqsit e huaj, se shteti shqiptar nuk funksionin dhe do t rrij i destabilizuar pr nj koh t gjat prderis nuk do t rehabilitoj Heroin Kombtar me t gjith Madhshtin e tij n mnyrn zyrtare, por dhe duke nxjerr ligjet prkatse kundr ofendimiit t ktij Heroi Kombtar dhe Ndrkombtar.

  N shkrimin tim t mparshm `Heroi Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbeu vija ndarse midis shqiptarve dhe anti shqiptarve`, kam spjeguar se, ata q sot ofendojn figurn historike dhe madhshtoe t Heroit Kombtar i cili mesa duket nderohet m shum jasht vndit se sa ktu, dje prkrahnin teorit antishqiptare t Titos i cili insistonte q ka popullsi myslimane dhe nuk prmndte etnin shqiptare.

  Kjo ide, sot sht realitet si pasoj e investimeve t mdha shum vjeare, t disa shoqatave islamike pr t ndrtuar xhami, pr t promovuar veshjet fetare islamike, duke nxitur sharjet kundr Sknderbeut, duke nxitur prarjen jo vetm fetare por edhe pesimizmin nse ky vnd me tre fe kryesore- nuk bhet, por n mnyr indirekte japin t kuptojn se Shqipria funksionon m mir nse - nuk do t jet?!

  S fundmi mund t them se Heroi Kombtar Gjergj Kastrioti-Sknderbeu tremb edhe sot e ksaj dite armiqt e tij q jetojn n Shqipri e Kosov, dhe ai mbetet edhe Hero Kombtar edhe Hero Fetar, sepse dshmit e shumta historike, n kundrshtim me llafollogjit e islamikve apo t injorantve ateist, prmndin se Gjergj Kastrioti luftoi pr Atdhe dhe pr Fe; ruajti atdheun e tij nga pushtuesit osman t cilt, masakruan popullatn vndase arbrore dhe epirote t krishter, i detyruan t lagohen nga vndi, dshmi e t cilave jan arbresht , arvanitasit, shqiptart e Ukrains, shqiptart, e Bullgaris, Rumanis, Misirit, etj, i vran , i prdhunuan, i konvertuan me dhun popullsin vndase, solln popullat aziatike e cila u b pjes e ktij vndi; dhe sot me paturpsin m t madhe flasin se osmant erdhn pr t `administruar kt vnd` , dhe `bashkqeverisn me shqiptart`.

  N nj pik kta mashtrues t Historis kan t drejt: klasa e pasur e shqiptarve dhe e shqipfolsve, shte klasa tradhtare, dhe sot Politikant e sotm nuk dallojn nga kta tradhtar t idealeve patriotike dhe t vndit ton e t trojeve tona, prve veshjes moderne, e cila n fakt mbulon flliqsin anti-shqiptare.

  Nse do t ket ndonjher Shqipri, ajo duhet t filloj jo vem nprmjet Vettingut por edhe duke larguar nga Medait njerzit anti shqiptar dhe tradhtar t atdheut.

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,870
  Faleminderit
  111
  63 falenderime n 59 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Shume i sakte Pirro. Asnje presje nuk do i hiqja shkrimit tend. Mu kujtua nje thenie e nje hoxhe ne Kosove mbi nje shekull me pare,kur disa fshatare vajten edhe e pyeten: po na kerkojne te regjistrohemi,si te deklarohemi shqiptare apo myslimane?
  Deklarohuni askushi u pergjigj hoxha. Po si askushi hoxhe u habiten ata? Perderisa nuk e dini se c'ka dreqin jeni atehere me mire deklarohuni askushi. Atyre edhe i falej atehere per shkak te injorances,varferise,izolimit e shtypjes. Por sot eshte tradheti me vetedije kjo qe po bejne. E pashe ate Olsin ne nje debat ku ishte dhe Xhufi,Moikom Zeqo dhe nje hoxhe i veteshpallur Armand Ali e therasin. Te Rudina Xhunga. ishte nje situate sureale te degjoje arsyetimet e qarta e te sakta te Zeqos, dhe nga ana tjeter idiotesirat e Jazexhiut. Por ndoshta edhe mire ka bere Rudina qe njerezit ti njohin me fytyre se kush jane keta plehra qe blasfemojne e kercenojne ne portale te ndryshme. Ai si tip hoxhe edhe hante pyke disi, por ky Olsi ishte nje arrogant,nje **** kanari me fal shprehjen qe ma prishi humorin e dites.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  912
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  ...kur e pyeten Nastradin Hoxhen per jeniceret ai i tha se ata jane femijet me gruan e trete te Sulltan Muratit!
  Kur dihet se ajo grua i ngjante Aishes r.a. dhe u morr zvarr me gjithe shpirt nga mongolet qe atehere qene banda e Umerit, prej te cilit Profeti vuajti shume, dhe po me lejen ae ketij Zoti(qe di dueht te themi) u perdhunuan ne katin me te larte te pallatit turk dhe tani kane themeluar nje rusi ne gjak caresh dhe perseri kane 'bekimin' e ketij Zoti qe di shume duhet te themi! edhe Skenderbeu nje femije i kesaj kohe qe!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,020
  Faleminderit
  20
  66 falenderime n 61 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Ky eshte nje debat i stisur i cili ka qellim largimin e vemendjes nga hallet reale qe kane mbytur sot Shqiperine. Kjo s'do as men e as kalem per ta kuptuar!
  Me lejen e bashkise u bllokua sadopak monumenti i Skenderbeut diten e Kurban Bajramit, per te nxitur me pas nje debat artificial qe per me teper sjell perarje tek shqiptaret.
  Orkestrimi i ketij debati kaloi me pas zinxhir neper televizionet tona me argumenta e kunder-argumenta nga i njejti sorrollop rilindisto-sorosian, si puna Eni Vasilit, Andi Bushatit, Olsi Jazexhiut, Mustafa Nano, Auron Tare &co..

  Pirro mund te kete te drejte ne gjithe analizen e tij, por nuk thellohet me teper tek arsyet e verteta te nxitjes se ketij debati shterp, pikerisht sot...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  912
  Faleminderit
  2
  27 falenderime n 27 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  ...Skenderbeu ka qene nje kriminel i vogel lufte i hordhise se madhe Turke qe sot gjallon nen emrin Amerike!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-09-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Po nuk te vjen turp per keto lloj mendimesh qe ke.

 7. 2 antart m posht falenderuan apsoluti renato pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Cen Durimmadhi (29-09-2017),murik (29-09-2017)

 8. #7
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,699
  Faleminderit
  182
  235 falenderime n 188 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Po 'Skenderbe o trima?!

  Politiqenve tane u ka mbet busti i Skenderbeut mbi kale, si ajo 7 spathi.
  Mu ne mes te Tiranes.

  Ktu do jemi o vllazen, qe heret a vone do e transferojn bustin si ate te 5 heronjve ne Shkoder.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •