Emri:  1504349980droga-italiua.jpg

Shikime: 55

Madhsia:  44.1 KB
Policia italiane ka sekuestruar 2.3 ton marijuan n portin e San Benedettos dhe ka vn n pranga nj shqiptar 24-vjear dhe nj shtetas italian 63 vje.

Sekuestro rekord droge n Itali, n pranga dhe nj shqiptar
02/09/2017
Sekuestro rekord droge n Itali, n pranga dhe nj shqiptar
Policia italiane ka sekuestruar 2.3 ton marijuan n portin e San Benedettos dhe ka vn n pranga nj shqiptar 24-vjear dhe nj shtetas italian 63 vje.


Gomonia q transportoi drogn ka mundur t shkarkoj sasin e lnds narkotike dhe sht larguar n ujrat detare mes Kroacis dhe Malit t Zi duke i shptuar Guardia di Finanza.

Lnda narkotike u sekuestrua n afrsi t bregut n kt zon bashk me 625 litra benzin ndrsa t arrestuarit ndodheshin n nj furgon gati pr t transportuar lndn narkotike.

Hetimet pr trafikun e lndve narkotike vijojn mes Italis, Kroacis, Malit t Zi dhe Shqipris. Policia sqaron se vendi yn prve shkmbimit intensiv t informacioneve me policin italiane dhe GdF, nuk ka element q e lidhin kt rast trafikimi me vendin ton.

Gomonia ka mundur t'i shptoj ndjekjes q ka zgjatur disa or derisa ka humbur gjurmt n ujrat mes Kroacis dhe Malit t Zi. Vijon kontrolli n det pr gjetien e gomones dhe arrestimin e trafikantve./topchannel